Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Brak zwrotnej wiadomości SMS z kodem na klejnoty

  1. #11
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Support ma w tej chwili więcej zgłoszeń niż zwykle. Dziękuję za cierpliwość.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Czarci Gaj
    Hej, mam podobny problem. Co prawda dzis przelew za klejnoty poszedl, PRZELEW24 otrzymal i od tej chwili cisza. Ile sie czeka na klejnoty?

  3. #13
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Do roku czasu + konserwy
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

  4. #14
    Początkujący Osadnik Awatar Paula2404
    Dołączył
    25.04.2017
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Skontaktowałam się z supportem, jakaś pani odpisała poprosiła o te wszystkie szczegółowe informacje, podałam wszystko wraz z screenem i odpowiedzi nadal nie otrzymałam już 4 dzień. Nie wiem czy to tyle trwa ta analiza :P

  5. #15
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Karister Zobacz posta
    Oszukują graczy od tygodnia. Co ciekawe, nie działa tyle czasu i naciągali jeszcze na promo 100%, żeby wykiwać więcej osób. Na tym forum skasowali już trzy tematy o tym problemie, a pomoc techniczna udaje, że jest ok. Jedna osoba straciła ponad 1000zł. Polecam zgłosić do UOKiK i na policję.
    Od 2012 roku, regularnie raz w miesiącu (a bywało że częściej) kupuję klamoty za stówkę i ani razu nie zdarzyło mi się opóźnienie dłuższe niż kilka minut. Może to kwestia banku, może pory wykonania przelewu (czy smsa), ale na pewno nikt tu nikogo nie oszukuje w tej kwestii. Jeśli support mówi, że pracuje nad problemem, to zakładam, że pracuje nad problemem (i nie, nie mam brata, kuzyna ani teścia w BB). Rozumiem, że można się zagotować jak się coś nie udaje, ale nie trzeba od razu wymyślać ludziom od złodziei, bo to raz, że nie przystoi, a dwa - zwyczajnie trąci brzozą.

  6. #16
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia
    Support nie pracuje w weekendy oraz w święta, więc musisz być cierpliwa, w końcu odpowiedzą.

  7. #17
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.09.2013
    Posty
    8
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Od 2012 roku, regularnie raz w miesiącu (a bywało że częściej) kupuję klamoty za stówkę i ani razu nie zdarzyło mi się opóźnienie dłuższe niż kilka minut. Może to kwestia banku, może pory wykonania przelewu (czy smsa), ale na pewno nikt tu nikogo nie oszukuje w tej kwestii. Jeśli support mówi, że pracuje nad problemem, to zakładam, że pracuje nad problemem (i nie, nie mam brata, kuzyna ani teścia w BB). Rozumiem, że można się zagotować jak się coś nie udaje, ale nie trzeba od razu wymyślać ludziom od złodziei, bo to raz, że nie przystoi, a dwa - zwyczajnie trąci brzozą.
    A czytasz całość? Problemy techniczne to jedno. A nieudolność i brak rekompensaty to drugie. Jak są problemy - pisze się na głównej stronie tak: "Występują problemy techniczne z płatnościami, pracujemy nad tym, przepraszamy." Tymczasem na głównej stronie pojawiło się info "+100% klejnotów za zakup" pomimo tego, że masa graczy nie dostała tego, co zakupiła przez poprzednie trzy dni. Dodatkowo administracja regularnie kasowała posty na FB i forum z ostrzeżeniami dla innych graczy, że płatności nie działają. Więc jedyne czym tu trąci to jest właśnie oszustwo i naciąganie na trefny zakup. Support łaskawie odpisał po ponad dwóch tygodniach, że zwraca zakupione kryształy. Szkoda, że w tym czasie zdążyli zdjąć zakładkę "Wielkanoc" ze sklepu, więc zakup klejnotów był po nic, bo nie można już kupić tego, co było oferowane w czasie "promocji". I teraz najlepsze - zaproponowana rekompensata to tydzień premium. I w ten sposób UbiSoft nie ma już gracza, który kupował znacznie więcej niż klejnoty za stówkę nie tylko w TSO. Nie przystoi to oszukiwać na promocjach i oficjalnych informacjach. A ja rzeczy nazywam po imieniu. Na głównej stronie było wielkimi literami promocja 100% i, że kupię za to konkretne rzeczy w ofercie świątecznej. A dostałem wielkie nic, bo nieudolnie obsługiwali tickety. Dla mnie to jest zwykłe oszustwo, niekompetencja i żenada.
    Ostatnio edytowane przez Karister ; 04.05.2017 o 21:21

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.02.2017
    Posty
    7
    Serwer
    Kolonia
    jedz na policje

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    Czekam na jakąkolwiek odpowiedź od supportu od 14 kwietnia.
    Czy to już czas na drogę prawną?

  10. #20
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia
    Mam ten sam problem, czekam na odpowiedź o 5 maja. Szkoda tylko kasy, jak tak dalej pójdzie, to raczej zrezygnuje z gry .

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.