Zobacz wyniki ankiety: Czy podnoszenie poziomu budynku powinno skutkować zwiększeniem jego wydajności?

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    32 65.31%
  • Nie

    17 34.69%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Ulepszanie budynków a zużycie zasobów

  1. #11
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    To zależy dla kogo Z takiego rozwiązania na pewno nie ucieszą się osoby, co spędziły godziny na planowaniu i rozmieszczaniu budynków w celu stworzenia samowystarczalnej gospodarki. Teraz trzeba byłoby od nowa wszystko przeliczać i kasować niektóre budynki.
    Żadnego przestawiania i przeliczania nie będzie, nadmiar surowców się pojawi ( który i bez tego jest ) jedyne co to jak kto uparty to sobie miejsce na " nowości" zrobi
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Najgorsze w tej dyskusji jest to, ze moderacja nie pozwoli jej zachowac dla potomnych

  2. #12
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez aTenSion Zobacz posta
    Żadnego przestawiania i przeliczania nie będzie, nadmiar surowców się pojawi ( który i bez tego jest ) jedyne co to jak kto uparty to sobie miejsce na " nowości" zrobi
    Czyli jednak będzie Skoro pojawią się nadwyżki to znaczy, że gospodarka nie jest odpowiednio zbilansowana, pewnie jakichś budynków jest za dużo. Każdy ma swój własny sposób na grę, mi osobiście nadwyżki nie przeszkadzają ale być może innym już tak.

  3. #13
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Czyli jednak będzie Skoro pojawią się nadwyżki to znaczy, że gospodarka nie jest odpowiednio zbilansowana, pewnie jakichś budynków jest za dużo.
    Nadrzednym celem nie jest to zeby gospodarka byla zbilansowana tylko zeby produkowala wystarczajaco na nasze potrzeby.

    Jesli generuje nadwyzki nie ma w tym nic zlego, a w szczegolnosci nie jest to powod zeby wycinac budynki (zwlaszcza te wysoko upgradowane) tylko po to zeby zejsc w dol do poziomu balansu.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #14
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez stoowa82 Zobacz posta
    Uważam, że w miarę polepszania budynków zużycie zasobów powinno się zmniejszać stosunkowo do poziomu budynku. Jest dla mnie logiczne, że inwestując w rozbudowę budynku spodziewamy się dwóch efektów: zwiększenia produkcji ale również jej optymalizacji, czyli zużycia mniejszej liczby zasobów.

    Aktualnie podnosząc poziom pieca wytopu żelaza z poziomu pierwszego (do wyprodukowania sztabki żelaza potrzebne są 4 sztuki rudy + 6 sztuk węgla) do drugiego (2 szt za 8 sztuk rudy i 12 sztuk węgla) podnosimy tylko ilość produkcji co można uzyskać poprzez postawienie drugiego pieca. Brakuje mi efektu inwestowania w rozwój. Niechby chociaż przy drugim poziomie budynku ująć po jednym zasobie rudy i węgla dla wyprodukowania jednej sztuki żelaza. To oznaczałoby dla budynku ulepszenie, bardziej racjonalne wykorzystanie zasobów.

    Celowo nie dodaję póki co ankiety, dołożę ją wtedy gdy będzie zainteresowanie i gdy wyklaruje się jasna wspólna wizja forumowiczów.
    Czy czasem do zwiększenia wydajności nie służą premie? Być może bardziej logiczne byłoby, gdyby ulepszenia budynków prowadziły do zwiększenia ich efektywności (produkt vs. zużyte zasoby). Twórcy gry zdecydowali się na inny model: levelowanie budynków zwiększa produkcję, nie zmieniając jej wydajności. Jeśli chcesz z tej samej ilości surowca uzyskać więcej produktu wrzucasz premie.
    Ostatnio edytowane przez Warszawa2012 ; 14.05.2017 o 11:55

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    22.08.2016
    Posty
    30
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Warszawa2012 Zobacz posta
    Być może bardziej logiczne byłoby, gdyby ulepszenia budynków prowadziły do zwiększenia ich efektywności (produkt vs. zużyte zasoby).
    To chyba są słowa potwierdzające postawioną w temacie tezę, czyż nie?

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    26.11.2012
    Posty
    67
    Serwer
    Złota Góra
    To chyba są słowa potwierdzające postawioną w temacie tezę, czyż nie?
    To nie była teza, ale sugestia.
    Moim zdaniem ten pomysł mógłby być dobry 3 lata temu, kiedy gra jeszcze nie była tak rozbudowana. Mechanika, jaka jest, każdy widzi. Słusznie ludziska tu piszą, że zwiększeniu wydajności służy premia. Jeśli zmiana systemu miałaby przedstawiać się, jak sugeruje autor tego wątku, to premie tracą na znaczeniu.
    Weźmy sobie np. piec brązu. Jakby to miało być? Na 5 lvl zamiast 5 szt. brązu produkowałby 10 szt. przy obecnym zużyciu? To po rzuceniu premii x100% już 20 sztuk. Jeśli ktoś ma takich pieców 20, wówczas jego produkcja wzrośnie do ok. 21 750 szt. na 12h. Teraz skutki takiego rozwiązania. Wszytko na handlu z dnia na dzień tanieje mniej więcej o tyle, o ile zwiększyła się produkcja. Inny skutek. Załóżmy, że obecny system przy 20 piecach brązu pozwala naszemu przykładowemu graczowi wyjść z brązem na 0. To podwajając obecną produkcję albo dojdzie do wniosku, że ma za dużo pieców, albo właśnie popsuje handel. Jeśli to pierwsze, to gracz zburzy budynki i tym samym zwolni patenty. Dla nas to dobre rozwiązanie, ale dla Ubisoft? Pamiętajcie o jednym, jesli gramy to znaczy, że lubimy tę grę. Gracz bez gry nie jest graczem, więc "dobrem wspólnym" jest istnienie wydawcy, dewelopera i jego pomyślność, przy jednoczesnym zachowaniu naszej satysfakcji na odpowiednim poziomie. A w takim wypadku, jak przedstawiłem, Ubisoft będzie w plecy za bardzo względem naszej satysfakcji. Kilka takich zmian, i mogą zamknąć serwery, bo nikt nigdy nie kupi niczego za klejki, a to jest - poza naszą zabawą - biznes. Podejrzewam, że również spora część graczy nie będzie zachwycona zmianą na handlu (vide woda do niedawna albo węgiel). Jak dla mnie taka zmiana daje zbyt daleko idące konsekwencje.

  7. #17
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    W dalszym ciągu zachęcam do głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    22.08.2016
    Posty
    30
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To jest propozycja. Co do konkretnych rozwiązań, to można się zastanawiać wtedy gdy będzie zainteresowanie tematem. Nie sądzę też, żebyśmy my, gracze, mogli w tym temacie zdecydować, że do wytopy stali na 5 lvl można użyć o 2 sztuki węgla mniej. Sądzę jednak, że watro o to postulować. Zdrowy rozsądek podpowiada, że tak właśnie być powinno.

    Zapytany o konkretne propozycje powiedziałbym tak. Proszę zmniejszyć zużycie zasobów np o 3% dla każdego poziomu budynku (poczynając od budynków zaawansowanych).

    O innych póki co wypowiadać się nie mogę, nie uświadczyłem ich jeszcze

    Piec do wytopu miedzi (budynek średni) nie jest tu dobrym przykładem, ponieważ do wyprodukowania jednej sztaby brązu potrzeba 1 porcji węgla i rudy miedzi (1+1=1) Nie ma tu jak procentowo odjąć zużycia zasobów.

    Posłużę się innym piecem, mianowicie piecem do wytopu żelaza. 4 porcje rudy żelaza plus 6 sztuk węgla daje 1 sztabę żelaza (4+6=1). Na każdym levelu wszystko rośnie proporcjonalnie lvl2 (8+12=2), lvl3 (12+18=3), lvl4 (16+24=4), itd. Proponowałem zmniejszenie zużycia surowców do produkcji tej samej ilości produktu końcowego. Przykładowo lvl3 zamiast (12+18=3) wprowadzić (11+17=3). To jest tylko przykład dla zobrazowania.

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    26.11.2012
    Posty
    67
    Serwer
    Złota Góra
    Stoowa82, no dobra, masz rację. Zły przykład wybrałem. Załóżmy, że moje piece żelaza, które mam na 6 lvl pożerają 24 szt. żelaza i 36 węgla każdy, na cykl. Mam takich pieców 5 szt. I co teraz? Dobudowałem sobie odpowiednią liczbę manufaktur, kopalnie też mam wyposażone odpowiednio. Ogólnie produkcję mam na plus wszystkiego. Moja produkcja sztab żelaza wynosi 3336 szt./12h. Obecnie tę ilość mogę sprzedać za ok 3250 monet. Jeśli ten surowiec stanieje, to już jesteś stratny. Dodaj sobie jeszcze koszt węgla. Ogólnie każda taka zmiana spowoduje niezły bałagan na handlu. Dodam tylko, że nie jestem handlarzem. Sprzedaję i kupuję okazyjnie. Ale mimo to jestem przeciwnikiem zmiany produkcji. Jak chyba pisałem wcześniej, taka zmiana byłaby dobra ze 3 lata temu, nie teraz, gdy każdy ma te swoje wyspy dostosowane do zużycia konkretnych surowców.
    PS
    Sugestia zawiera w sobie element propozycji.

  10. #20
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Brakuje jeszcze trochę głosów.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.