Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za możliwością wysyłki Geologów hurtem?

Głosujących
70. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zdecydowanie TAK

    67 95.71%
  • NIE, zupełnie nie jest mi to potrzebne do szczęścia

    1 1.43%
  • Jest mi to zupełnie obojętne

    2 2.86%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Geologiczne poszukiwania - HURTEM

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Geologiczne poszukiwania - HURTEM

    Każdy, kto buduje na mapie kilkanaście kopalń żelaza czy złota, ma wiele warsztatów kamieniarza (zwłaszcza tego od granitu) lub po prostu fascynuje go wydobywanie marmuru na pewno nie raz pomyślał sobie o tym, o ile łatwiejsze byłoby jego życie, gdyby tak móc 2 czy 3 razy dziennie wysłać swoich kilkunastu Geologów za pomocą jednego przycisku.

    Funkcjonalność można by wprowadzić do gry w następujący sposób:

    - na górnym pasku pomiędzy ikoną ludności a ikoną patentów budowlanych umieszczamy ikonę geologa,
    - po kliknięciu na ikonę pojawia się okno tożsame z tym, poprzez które wysyłamy generałów na przygodę,
    - na ciemnym pasku, który w przypadku wysyłania generałów jest pusty, umieszczamy ikony złóż (obecnie 9 - zaczynając od kamienia, kończąc na saletrze)
    - po zaznaczeniu 1-go złoża, zaznaczamy tych geologów, których chcemy wysłać na wybrane poszukiwania (dokładnie w ten sposób, w jaki obecnie wysyłamy generałów na przygodę)
    - klikamy na fajkę (za Wikipedią: ptaszek, haczyk czy parafkę), aby zakończyć wybór.

    Jeśli ktoś ma coś sensownego do dodania - zapraszam do dyskusji - jeśli nie, będę wdzięczny za oddanie głosu - "By grało się lepiej!"
    Ostatnio edytowane przez trorox ; 03.05.2017 o 20:11

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mechanizm "generalski" jest świetny, popieram

  3. #3
    Elelkal_
    Jak dla mnie powyższe rozwiązanie będzie trwało dłużej niż obecnie jestem w stanie powysyłać geologów ale głosuje na "Tak" bo może komuś się przyda.

  4. #4
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zachęcam do głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Jak dla mnie powyższe rozwiązanie będzie trwało dłużej niż obecnie jestem w stanie powysyłać geologów ale głosuje na "Tak" bo może komuś się przyda.
    Jak pisałem wcześniej, powyższe rozwiązanie byłoby najbardziej przydatne osobom, które mają większą ilość geologów (poza 3 tawernianymi) oraz wysyłają duże grupy tych specjalistów na poszukiwania jednego rodzaju złoża. Pozostałych nawet jeśli redukcja czasu nie byłaby dla nich aż tak odczuwalna, mogłoby to zachęcić do częstszej eksploracji złóż na wyspie.

    Wierzę, że BB jest w stanie to zaimplementować z uwagi na fakt, że podobne rozwiązania są już w grze, także jedynie krótki kawałek kodu trzeba by napisać od początku - reszta to kopiuj, wklej (i ew. delikatnie zmodyfikuj). Dlatego tak jak Community Manager powyżej, zachęcam wszystkich do głosowania

  6. #6
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zachęcam do dalszej dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie ukrywam, że bardziej (w każdym razie mi) przydało by się to w przypadku poszukiwaczy.
    Po pierwsze jest ich więcej, po drugie wysyłanie pojedynczego poszukiwacza jest bardziej pracochłonne niż geologa a i o pomyłkę łatwiej.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Czarci Gaj
    Jestem za możliwością grupowania wszystkiego. Poszukiwaczy, odkrywców, generałów wysyłanych na przygodę, premii wrzucanych na wyspie...

  9. #9
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez FourFingersWoo Zobacz posta
    Jestem za możliwością grupowania wszystkiego. Poszukiwaczy, odkrywców, generałów wysyłanych na przygodę, premii wrzucanych na wyspie...
    Jeśli dobrze pamiętam, to w przypadku wysyłania grupowego Odkrywców to już jest temat z takim pomysłem. W przypadku generałów to od początku gry jest coś takiego. W przypadku premii także jest już temat z pomysłem ale to raczej nie przejdzie ze względu na zbyt duże zautomatyzowanie. Dostaliśmy premie strefowe, więc to i tak dużo.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    110
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    W przypadku generałów to od początku gry jest coś takiego.
    Fatktycznie od momentu, kiedy dołączyłeś do forum (sierpień 2014), opcja hurtowej wysyłki generałów była już zaimplementowana. Jednak przez pierwsze 2 lata działania gry generałów trzeba było wysyłać pojedynczo...

    Mam nadzięję, że w przypadku geologów pomysł dający gotowe rozwiązanie i mający zauważelne poparcie graczy ma również szansę na realizację.

    W przypadku odkrywców mogłoby to wyglądać bardzo podobnie, jedynie górny pasek należałoby podzielić na 2 wiersze. Trzeba by też dopisać kawałek kodu, bo nie wszystkich odkrywców da się wysłać na fasoladę czy poszukiwanie artefaktów także po selekcji część z nich musiałaby zostać nieaktywna (jak w przypadku próby wysyłki na zwykłą przygodę generałów z przydzielonym wojskiem elitarnym).

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.