Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pomoc na wyspie

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.03.2017
    Posty
    28
    Serwer
    Nowy Świat

    Pomoc na wyspie

    Witam. Nie wiem czy to dobry dział ale szukam kogos kto mógłby mi pomóc z rozwiajniem swoje wyspy, poniewaz dopadła mnie blokada, stagnacja a ciągle albo brakuje tego surowca to tamtego i nie wiem właściewie jak to zrobic prawidłowo. Żeby produkowac wiecej a jednoczesnie z optymalizowac gospodarkę zawsze musze kogos prosić o surowce, a chcialbym pojąć to wszytsko tylko nie wiem jak. Gram na czuja. Ale to nie jest rozwiazanie ,dlatego bardzo bym Was prosił o pomoc.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez criss20ster ; 02.04.2017 o 08:27

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    57
    Serwer
    Słoneczny Gród
    najpierw idz do szkoly na jezyk polski

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.02.2017
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    1. Znajdź sobie gildię.
    2. Przejrzyj Wiki gry.
    3. Przeczytaj poradniki na forum.

    EDIT: skoro już masz mnie w znajomych to też możesz mnie czasem o coś spytać
    Ostatnio edytowane przez datar ; 02.04.2017 o 01:38

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.03.2017
    Posty
    28
    Serwer
    Nowy Świat
    Wszystko fajnie i pięknie, tylko gdzieś robie jakiś błąd ale nie wiem włąśnie gdzie. I dlatego zwracam się do Was o pomoc. Nie wiem czy to wina magazynów ustawiania budynków itd ?

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.02.2017
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    Na pewno kopalnie złota ci się nie opłacają. Co do reszty to w miarę w normie. Zakładam, że brakuje ci patentów. Krótkie listy z Exelsiora i zakup za uzbierane klejnoty mogą pomóc.

    Co do reszty, to trudno odpowiedzieć na tak niekonkretne pytanie.

  6. #6
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    wystarczy dobra gildia, która cię poprowadzi
    "Everybody lies"

  7. #7
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Podstawą budowania balansu gospodarki jest liczydło. Tam masz pokazane ile czego produkujesz w prognozie na 12h. Jeżeli widzisz, że produkujesz sporą ilość mąki, tzn, że możesz dostawić jeszcze jedną piekarnię. Jeżeli nie chcesz utknąć na premiach, w sensie, że bez premii twoja wyspa nie będzie działać, zacznij od podnoszenia początków łańcucha produkcji, czyli od podstawowych surowców. ( A końcówki i tak premiuj, bo się opłaca )
    Przydatna też jest wiedza na temat proporcji łańcuchów produkcji. Co prawda nie można jej się ściśle trzymać, bo na te proporcje wpływa również poziom budynku i jego odległość od magazynu, ale zawsze da ci to jakąś podpowiedź.
    łańcuchy produkcji to mniej więcej:

    3 leśników na 2 drwali na 2 tartaki
    2 leśników na 1 drwala na 1 smolarkę
    4 gospodarstwa na 2 wiatraki na 1 piekarnię
    2 gospodarstwa na 1 piwowara
    4 gospodarstwa na 1 stajnie
    itd.
    (dotyczy budynków na tym samym levelu)

    polecam serwer testowy. tam masz wszystkiego pod dostatkiem. możesz dowolnie budować, przestawiać i burzyć budynki. (tam możesz je szybko upować opcją za klejnoty), wiec łatwo możesz sprawdzić, czy jak dostawisz jeszcze jedne budynek, to ci się wszystko zawali Chociaż w takim wypadku, liczydło też ci to powie

    I przede wszystkim pamiętaj, że nie od razy Rzym zbudowano to jest gra dla długodystansowców Niecierpliwym polecam jakąś strzelankę ;P

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.02.2017
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez misiasia Zobacz posta
    2 leśników na 1 drwala na 1 smolarkę
    Raczej 3 leśników na 2 drwali na 2 smolarzy....

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.03.2017
    Posty
    28
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez datar Zobacz posta
    Na pewno kopalnie złota ci się nie opłacają. Co do reszty to w miarę w normie. Zakładam, że brakuje ci patentów. Krótkie listy z Exelsiora i zakup za uzbierane klejnoty mogą pomóc.

    Co do reszty, to trudno odpowiedzieć na tak niekonkretne pytanie.
    A co do tych kopalń złota to ja mam produkowac złoto i monety jak mówisz ze są zbędne ? Tak brakuje patentów NO ale wlasnie o jakim zakupie klejnotów masz na mysli bo listy do exclesiora to tez tzreba zbierac krzyształy zeby stworzyc listy i z anei cos dostawac

  10. #10
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez datar Zobacz posta
    Raczej 3 leśników na 2 drwali na 2 smolarzy....
    a podziel na pół


    Cytat Zamieszczone przez criss20ster Zobacz posta
    A co do tych kopalń złota to ja mam produkowac złoto i monety jak mówisz ze są zbędne ? Tak brakuje patentów NO ale wlasnie o jakim zakupie klejnotów masz na mysli bo listy do exclesiora to tez tzreba zbierac krzyształy zeby stworzyc listy i z anei cos dostawac
    Żeby produkcja monet z mennic była "opłacalna" piece i mennice wypadało by mieć na wysokich levelach tak 4-5 co najmniej i cały czas na premce minimum x3
    kopki oczywiście też na premkach.
    Lepiej więc sobie odpuścić i wziąć się za handel. U nas na serwie za 10k rudy żelaza dostaniesz 8-10k monet. Ciężko nazbierać 10k? to handluj mniejszymi ilościami. Ruda miedzi też się dobrze sprzedaje, tak samo jak miecze, chleb, czy napitek. Trzeba troszeczkę pokombinować

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.