Zobacz wyniki ankiety: Podoba Ci się?

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    111 74.00%
  • NIE

    26 17.33%
  • Obojętnie

    13 8.67%
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Wątek: Przyszłość PvP

  1. #41
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    podbijam, licząc, że penelopcia w końcu tu zajrzy
    CENOWA DEMOLKA
    Najtaniej - tylko u Polka!


    Zgarnij już teraz najlepsze oferty -> waga Polk

  2. #42
    Odkrywca Awatar Robalus
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1,043
    Serwer
    Nowy Świat
    strata czasu i zasobow

  3. #43
    Osadnik
    Dołączył
    18.10.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    A ja myślę,że aby ludzie zaczeli przychylnie patrzeć na pvp proponuję wproadzić coś takiego "Musisz osiągnąć 6 olbrzymich koloni" po zdobyciu dostajesz mapke ekstra,która po przejściu daję Ci dodatkową większą wyspe na twojej macierzystej..........dodatkowy bajer mógłby polegać na tym,że surowce z takowej mniejszej wysp tzreba transportować statkiem na wyspę macierzysta:} co dodatkowo pobudzi gre co wY NA TO?

  4. #44
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez HektorvI Zobacz posta
    A ja myślę,że aby ludzie zaczeli przychylnie patrzeć na pvp proponuję wproadzić coś takiego "Musisz osiągnąć 6 olbrzymich koloni" po zdobyciu dostajesz mapke ekstra,która po przejściu daję Ci dodatkową większą wyspe na twojej macierzystej..........dodatkowy bajer mógłby polegać na tym,że surowce z takowej mniejszej wysp tzreba transportować statkiem na wyspę macierzysta:} co dodatkowo pobudzi gre co wY NA TO?
    naprawdę ciekawy pomysł
    CENOWA DEMOLKA
    Najtaniej - tylko u Polka!


    Zgarnij już teraz najlepsze oferty -> waga Polk

  5. #45
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez HektorvI Zobacz posta
    A ja myślę,że aby ludzie zaczeli przychylnie patrzeć na pvp proponuję wproadzić coś takiego "Musisz osiągnąć 6 olbrzymich koloni" po zdobyciu dostajesz mapke ekstra,która po przejściu daję Ci dodatkową większą wyspe na twojej macierzystej..........dodatkowy bajer mógłby polegać na tym,że surowce z takowej mniejszej wysp tzreba transportować statkiem na wyspę macierzysta:} co dodatkowo pobudzi gre co wY NA TO?
    Zrobiloby sie to raz i nastawialo na nowej wyspie rezydencji, zeby ominac bezsensowny przymus przekladania recznie surowcow.

    90% pomyslow na poprawienie kolonii nie uwzglednia jednej prostej rzeczy : jesli nagroda ma byc jednorazowa, to sa 2 mozliwosci :
    - nie bedzie warta czasu wlozonego w jej otrzymanie i wtedy nic sie w kwestii kolonii nie zmienia
    - bedzie warta czasu wlozonego w jej otrzymanie, w takiej sytuacji gracze znajda najszybsza metode dojscia do celu, a po jego osiagnieciu sytuacja wroci do wyjsciowej i kolonii nie bedzie juz po co robic.

    Tutaj jest potrzebne przebudowanie calego trybu od podstaw, a patrzac na to ile nowosci BB z siebie wypluwa to mozna spokojnie zalozyc ze nie maja (i nie beda mieli) na to srodkow.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #46
    Osadnik
    Dołączył
    18.10.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Zrobiloby sie to raz i nastawialo na nowej wyspie rezydencji, zeby ominac bezsensowny przymus przekladania recznie surowcow.

    90% pomyslow na poprawienie kolonii nie uwzglednia jednej prostej rzeczy : jesli nagroda ma byc jednorazowa, to sa 2 mozliwosci :
    - nie bedzie warta czasu wlozonego w jej otrzymanie i wtedy nic sie w kwestii kolonii nie zmienia
    - bedzie warta czasu wlozonego w jej otrzymanie, w takiej sytuacji gracze znajda najszybsza metode dojscia do celu, a po jego osiagnieciu sytuacja wroci do wyjsciowej i kolonii nie bedzie juz po co robic.

    Tutaj jest potrzebne przebudowanie calego trybu od podstaw, a patrzac na to ile nowosci BB z siebie wypluwa to mozna spokojnie zalozyc ze nie maja (i nie beda mieli) na to srodkow.
    Gdyby to przeanalizować to masz całkowitą słuszność ,drop z pvp nie będzie opłacalny względem przygód normalnych bo musieli by alebo podnieść surowce albo dać jakieś nowe budynki,ciężo pogodzić tryb pvp z normalnym trybem,gdzie nie możesz najechać na drugiego gracza{nie wiem jak to profesjonalnie sie nazywa} To jakby jedno wykluczało sie z drugim. Dalej idąc tym tropem można dojść do wniosku,że gra powoli,alo z dużą prędkością nabiera strony monotonnej. Pvp jest,koperacyjne są bajkowe są itp powoli kończy się pomysł na coś nowego,wyspa coraz mniejsza jak wrzucą nowy budynek to jakiś inny treba zniszczyć,nie wiem daczego niemożliwe jest powiększenie wyspy,dodania olbrymich terenów ,żeby można było stawiać nowe gadzety,bo stawic coś zeby zaraz wyburzyć też bez sensu. Jednak gdyby poszeżyli wyspe,zrekompesowali tę drogę obecna jakąś przyzwoitszą,to gdyby postawić latarnie jakies duperelki to całkiem ładna makieta by moga wyjść,tak samo jak juz kiedys pisałem zamiast budować 20 manufaktur to dali by olbrzymią kopalnie jakis fajny wyglądzik i juz inaczej,jest dużo pomysłów,nie rozumiem dlaczego taki problem jest wgrac niektóre z nim gdzie tu tkwi problem......

  7. #47
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Korzystając z tego, że "przeciążone serwery: skutecznie uniemożliwiają robienie przygód i zabawę w pvp podbijam temat. Mam nadzieję, że Penelopa wypowie się w tym wątku.
    Do tej pory prawie każda ankieta (nawet taka, w której liczba zainteresowanych była znikoma) doczekała się jakiegoś komentarza z jej strony, choćby: "zachęcam do dalszej dyskusji".

    Mam nadzieję, że ten wątek nie jest w tajemniczy sposób ukryty przed jej bystrym wzrokiem

  8. #48
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Jak dla mnie wystarczyłaby wymiana punktów waleczności na star cointy. W końcu w pewnym sensie są ich odpowiednikiem. I już, by się ożywiło. Zresztą takiej tragedii jak mówicie to chyba nie ma, bo w ewent jak się wbiłam na 3ci lvl to zdecydowanie więcej olbrzymich map było zajętych niż wolnych.
    Cytat Zamieszczone przez Airtom Zobacz posta
    jedyna aktualizacja działająca poprawnie to aktualizacja godziny końca aktualizacji.... przypadek..?

  9. #49
    Osadnik
    Dołączył
    26.11.2012
    Posty
    67
    Serwer
    Złota Góra
    Witajcie. Chciałbym zebrać wszystkie pomysły do kupy, które dotyczą kolonii.

    Zamek na wodzie - to już było maglowane. Najlepszym wyjściem byłaby strefa mieszkalna po prostu. Oczywiście niebezpieczeństwa są liczne, a największe takie, że po uzyskaniu maksymalnej pojemności, większość zarzuci te kolonie na zawsze. Jest to bowiem jednorazowa nagroda i zdobycie jej powoduje takie, a nie inne zachowania.

    Sposób obrony kolonii - ten temat kiedyś próbowałem skutecznie poruszyć (ankieta), ale jakoś przeszedł bez echa. Cóż z tego, że kolonie fajnie się robi, jest to dynamiczne, szybkie, skoro tę kolonię podbije każdy, bez wyjątku, kto jest nawet nieco poniżej średniego poziomu bystrości? Czemu tak się dzieje, ano temu, że gra pozwala ustawiać twierdze obronne tylko w wyznaczonych miejscach. Postulowałem, aby była w tej kwestii dowolność przy jednoczesnym zachowaniu systemu punktów obrony. Dało by to nieco większe szanse na obronę kolonii przed atakującym. Podejrzewam, że z dotychczasowym systemem pkt. obrony byłaby to najbardziej trafiona zmiana.

    Opłacalność - na dobrą sprawę kolonie są opłacalne, wbrew temu, co piszą tu niektórzy. Zdobywając bogatą, dużą kolonię, da się uzbierać dostateczną ilość surowca z tejże, której nie zdobywa się w dropie (ta z kolonii jest dużo większa). Fajnie, że wpada tylko jeden surowiec. Zbytnie rozpieszczanie graczy byłoby bez sensu dla Ubisoftu. Ale co z tego, skoro istnieje słabostka tego rozwiązania mająca związek z obroną naszej zdobyczy!? Skutek jest taki, że się uda 2x zebrać granit i często kolonia jest po prostu zdobywana bez problemu przez innego gracza, bo twierdze obronne da się ustawić w sposób, który urąga logice.

    Osiągnięcia - przyznam, że w związku z faktem, iż obrona kolonii graniczy na dzień dzisiejszy z cudem, zdobycie osiągnięć jest tak samo ciekawe. Atak da się ogarnąć, ale obrona? Wolne żarty! Można obecnie liczyć, że ktoś nas napadnie chcąc wytracić siły ekspedycyjne i zwolnić miejsce na zwykłe wojsko. Ewentualnie ktoś coś pomyli na ekspedycji nie zdąży jej zrobić. Czyli mniej więcej 1 przypadek na 20.

    Koszty - tutaj nie tylko mowa o surowcach potrzebnych na wytworzenie broni, ale także o czasie niezbędnym do zbudowania armii. Skoro ekspedycje się tak fajnie i szybko robi, to Ubisoft mógłby się pokusić przynajmniej o skrócenie czasu produkcji broni. Skrócenie czasu szkolenia wojska byłoby też dobre ale na krótką metę. Doprowadziłoby do tego, że natrzepie się tego wojska w godzinkę i zrobi kilka kolonii. Tym samym osiągnięcie maksymalnego poziomu stałoby się błahostką i szybko gracze odeszliby od tego, zdobywając wszystko, co jest do zdobycia. Tak więc skrócenie czasu produkcji broni - TAK!

    Wybór kolonii. To niestety także kuleje. Puszczam odkrywcę i mam przeważnie do wyboru kolonie dostarczające mi: drewna liściastego, marmuru, żelaza, itp. surowców, których mam nadwyżki i sprzedaję je za bezcen na handlu. Niezmiernie rzadko można wylosować kolonie z granitem i tytanem. Brakuje kolonii z saletrą! Nie wspomnę już o surowcach elitarnych, czy o zaprawie (cement).

    Nagrody za lvl ... można długo pisać o tym, jakie są słabe te obecne. Można też wytykać, że za punkty waleczności prawie niczego wartego uwagi się nie kupi. Dlatego należy to urozmaicić. A przede wszystkim poza zdobyczą surowców, z kolonii mogłyby wpaść od czasu do czasu jakieś skromne budynki, choćby rezydencje (tak, te zwykłe rezydki). Czemu nie od razu wieże wiedźmy? Z wielu powodów, choćby z powodów cen na handlu innych budynków. Po co psuć rynek? Niech Ubisoft wprowadzi jakąś specjalną rezydencję, domek, która wpadłaby tylko z PvP. Wiele fajnych budynków, które są nieosiągalne w grze, widziałem na różnych przygodach, więc podejrzewam, iż byłaby to dla programistów rzecz w zasadzie do przejścia. Przestrzeń mieszkalna też niech nie będzie na poziomie 100, tylko mniej. PvP na tym zyska, bo to zawsze miło mieć coś, co się zdobyło i jednocześnie to coś: zwiększy limit populacji, urozmaici nieco krajobraz na wyspie, będzie do zdobycia w czymś innym, niż handel albo przygoda. Uniezależni to zainteresowanie PvP od poziomu i zamku na wodzie.

    Cytat Zamieszczone przez HektorvI Zobacz posta
    ... nie wiem daczego niemożliwe jest powiększenie wyspy,dodania olbrymich terenów ,żeby można było stawiać nowe gadzety,bo stawic coś zeby zaraz wyburzyć też bez sensu. Jednak gdyby poszeżyli wyspe,zrekompesowali tę drogę obecna jakąś przyzwoitszą,to gdyby postawić latarnie jakies duperelki to całkiem ładna makieta by moga wyjść,tak samo jak juz kiedys pisałem zamiast budować 20 manufaktur to dali by olbrzymią kopalnie jakis fajny wyglądzik i juz inaczej,jest dużo pomysłów,nie rozumiem dlaczego taki problem jest wgrac niektóre z nim gdzie tu tkwi problem......
    Może właśnie dlatego fajnie byłoby zdobyć ekipę wyburzeniową na PvP? Zwiększenie wyspy też się mija z celem. Na każdej kiedyś zabraknie miejsca. Wyburzanie skał i niektórych drzew byłoby lepszym rozwiązaniem

    Cytat Zamieszczone przez HektorvI Zobacz posta
    A ja myślę,że aby ludzie zaczeli przychylnie patrzeć na pvp proponuję wproadzić coś takiego "Musisz osiągnąć 6 olbrzymich koloni" po zdobyciu dostajesz mapke ekstra,która po przejściu daję Ci dodatkową większą wyspe na twojej macierzystej..........dodatkowy bajer mógłby polegać na tym,że surowce z takowej mniejszej wysp tzreba transportować statkiem na wyspę macierzysta:} co dodatkowo pobudzi gre co wY NA TO?
    Co w tym atrakcyjnego, że trzeba coś transportować statkiem? Nie wiem. Dodatkowa wyspa? Bez przesady, ile w końcu tych wysp ma być? PvP ma inne cele. To urozmaicenie. Ale należy podkreślić, że ma ono mieć głębszy sens. Fajny jest system walki, podoba mi się szybkość, straty, poziom trudności. Nie podoba mi się bierna obrona, która jest nieskuteczna, bo system narzuca mi umiejscowienie twierdz, które są z kolei chybione. Zaliczenie osiągnięc jest przez to niemalże niemożliwe. Tak jak pisałem - jakieś budynki w dropie uratują ten niezły pomysł. Ilośc surowców jest ok. pod warunkiem, że kolonia zostanie utrzymana przez maksymalny czas.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 20.06.2017 o 10:46 Powód: połączenie postów

  10. #50
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez CoDiAl77 Zobacz posta
    Ilośc surowców jest ok. pod warunkiem, że kolonia zostanie utrzymana przez maksymalny czas.
    To jest wlasnie jeden z glownych absurdow koncepcyjnych kolonii - sa one atrakcyjne w wiekszej czesci tylko wtedy kiedy utrzymaja sie dlugo bo nikt ich nie podbija, a jesli beda atrakcyjne ludzie zaczna korzystac z tego pseudo pvp i je podbijac.

    Wewnetrzna sprzecznosc.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.