Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wczytywanie gry w tle

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar renmaister
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Wczytywanie gry w tle

    Witam,

    Jak ustawić wtyczkę Adobe flash lub chrome tak aby gra nie wczytywała się w tle? bo obecnie muszę mieć zaznaczoną kartę z wczytywaną grą aby się uruchomiła, gdy przełączę na inną kartę to gra przestaje się wczytywać.

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    dobre pytanie, podpinam się
    CENOWA DEMOLKA
    Najtaniej - tylko u Polka!


    Zgarnij już teraz najlepsze oferty -> waga Polk

  3. #3
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    W ustawieniach przeglądarki można znaleźć opcję "Opóźnione ładowanie kart znajdujących się w tle". Opera ma to na pewno, a inne to nie jestem pewien.
    Włączenie tej opcji może powodować zawieszenie się gry przy dłuższej nieobecności.
    Ostatnio edytowane przez dario_j ; 25.03.2017 o 21:55

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Ja łapię za kartę i ściągam ją żeby utworzyła nowe okno. Wtedy mogę mieć otwarte inne strony, a TSO działa normalnie. Nie jest to odpowiedź na pytanie, ale zawsze jakieś rozwiązanie problemu.

  5. #5
    Osadnik Awatar Hiheat
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    58
    Serwer
    Czarci Gaj
    Ogólnie wczytywanie gry, mam wrażenie coraz bardziej się wydłuża i robi się coraz mniej wygodne. Nie wspomnę o tym, że jak karta jest np. zminimalizowana to wywala z gry, po kilku minutach nieraz. Myślę, że jest to niestety kwestia silnika gry, a ten jeśli nie zostanie w najbliższym czasie zmodernizowany/przebudowany (tak wiem co piszę), to gra niebawem przejdzie do lamusa, zwłaszcza w dobie wdzierającej się wszędzie mobilności (obecnie wybić sobie można robienie przygód i bloków, nawet na puffinach i innych).

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.04.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Kolonia
    po kij komus moblinosc??

    a po drugie, jak nie umiesz wyczyscic cache flasha to nic dziwnego. ze ci sie wieki gra ładuje..

    znasz taki dobry polski Odkurzacz.exe?

  7. #7
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez Hiheat Zobacz posta
    Ogólnie wczytywanie gry, mam wrażenie coraz bardziej się wydłuża i robi się coraz mniej wygodne. Nie wspomnę o tym, że jak karta jest np. zminimalizowana to wywala z gry, po kilku minutach nieraz. Myślę, że jest to niestety kwestia silnika gry, a ten jeśli nie zostanie w najbliższym czasie zmodernizowany/przebudowany (tak wiem co piszę), to gra niebawem przejdzie do lamusa, zwłaszcza w dobie wdzierającej się wszędzie mobilności (obecnie wybić sobie można robienie przygód i bloków, nawet na puffinach i innych).
    Co do zawieszania gry po zmianie karty itp. to jeśli korzystasz z Firefoxa, to nie wina gry a właśnie przeglądarki a konkretniej ostatnich jej aktualizacji. Firefox już nie podtrzymuje kart w tle, przez co zostawienie karty z TSO nieaktywnej na jakiś czas powoduje zawieszenie się gry i konieczność ponownego logowania. Dzięki temu przeglądarka nie pochłania już tak dużych ilości zasobów ale efekt jest jaki widać. Jedyne co mi przychodzi do głowy na tę chwilę, to zmiana przeglądarki albo pogodzenie się z tym faktem, ewentualnie wystarczy zainstalować starszego FF ale to już dość ryzykowne.

  8. #8
    Początkujący Osadnik Awatar renmaister
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A mi się wydaje że to wina ustawień flesha, bo dzieje się to na każdej przeglądarce, FireFox, Chrome, Opera oraz Vivaldi

  9. #9
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez renmaister Zobacz posta
    A mi się wydaje że to wina ustawień flesha, bo dzieje się to na każdej przeglądarce, FireFox, Chrome, Opera oraz Vivaldi
    Zgodziłbym się z Tobą, gdyby nie fakt, że problem pojawił się od razu po zaktualizowaniu Firefoxa( a kilka minut wcześniej wcześniej problemu nie było) i bez grzebania we flashu. Aktualizacja zaimplementowała Projekt Electrolysis upodobniając się tym samym do Chrome (dlatego korzystający z tej przeglądarki mają ten sam problem, nie wiem jak jest na innych). Wcześniej uruchomienie TSO powodowało, że po dłuższym czasie zużycie pamięci potrafiło dojść do nawet 2,5GB RAM-u Jednak bez problemu można było zostawić kartę nieaktywną i po dłuższym czasie do niej wrócić i większych problemów nie było, teraz jednak jest to prawie niemożliwe. Jedyną zaletą jaką dostrzegam teraz jest nieco szybsze działanie Firefoxa, już nie "zżera" bez opamiętania tyle pamięci jak wcześniej ale za pewną cenę.

    PS. Zanim ktoś zacznie sugerować, że to wina programistów TSO, od razu napiszę, że to samo dzieje się z innymi podobnymi produkcjami.

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.