Zobacz wyniki ankiety: Zmniejszenie Strat W "Skarb Wiedzy"

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem ZA

    18 64.29%
  • Wszystko mi jedno

    4 14.29%
  • a nawet Przeciw

    6 21.43%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Zmiana przygody "Skarb Wiedzy"

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Czarci Gaj

    Zmiana przygody "Skarb Wiedzy"

    Proponuję zmianę przygody "Skarb Wiedzy" na mniejsze straty.
    Ali Baba i Skarb Wiedzy

    Witam
    Bo są takie straty że nikt tego nie robi, albo tylko raz to zrobi(Osiągnięcia) i tyle,
    po co się taką przygodę ma robić? jak straty są Duże, a nie ma innej możliwości żeby dostać Sindbad i Oblężone Miasto

    Moja Pierwsza Ankieta
    Ostatnio edytowane przez shaft84 ; 23.03.2017 o 00:27

  2. #2
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego ma robić
    A że duże straty?
    W sklepie też jak coś za drogie to nie kupujesz.
    Takich przygód gdzie straty są nieswspółmiernie wysokie do nagród jest więcej.
    Propozycje rebalansu pojawiają się co jakiś czas ale BB widać uważa że nie ma takiej potrzeby.

  3. #3
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,695
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  4. #4
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie jestem zwolenniczką podania wszystkiego na tacy, a straty w wiedzy nie są aż takie duże, zresztą... punkt widzenia zależy od siedzenia... czy jakoś tak to było

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez misiasia Zobacz posta
    a straty w wiedzy nie są aż takie duże
    No nie sa takie duze, w zaleznosci od poradnika cos kolo 10x tyle co w drwalu a w zamian 3x tyle expa, a reszta nagrod i tak bez znaczenia.

    Zastanawiac sie nad wyborem przygody to mozna jak roznice pomiedzy roznymi sa rzedu 10-20%, ale nie 200.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 23.03.2017 o 20:45
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    No nie sa takie duze, w zaleznosci od poradnika cos kolo 10x tyle co w drwalu a w zamian 3x tyle expa, a reszta nagrod i tak bez znaczenia.

    Zastanawiac sie nad wyborem przygody to mozna jak roznice pomiedzy roznymi sa rzedu 10-20%, ale nie 200.
    Tylko właśnie pomiędzy tymi przygodami jest ta niewielka różnica. Pamiętaj, że Skarb Wiedzy to 2 osobowa, a Drwal 1. Więc straty dzielisz na 2, różnica nadal spora ale masz teraz ok. 2x wiecej expa na korzyść SW, więc dzielisz znowu na 2. W efekcie otrzymujesz obie przygody ze zbliżoną ilością expa i trochę większymi stratami w Skarbie. Teraz tylko kwestia dropa i czasu, bo żeby dostać tyle samo expa co ze SW to musiałbyś zrobić 2x Drwala a wiadomo ten też nie jest bez znaczenia. Można mieć mniejsze straty i poświęcić dużo wiecej czasu albo na odwrót, większe straty albo mniej czasu.Poza tym w Skarbie dropa możesz sprzedać/wymienić przez co wartość strat "zmniejsza się", czego akurat w Drwalu nie możesz zrobić
    Ostatnio edytowane przez Elelkal_ ; 23.03.2017 o 23:24

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ciekawej matematyki teraz uczą, jak 10 podzielone przez dwa jest bliskie 1. Abstrahując od tego faktu, w czasie kiedy zrobiłbym skarb wiedzy jestem w stanie zrobić 3-4 drwali, więc Twój drugi argument również jest inwalidą. Jedyne co przemawia na korzyść skarbu to szansa na lampę w loocie.

  8. #8
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Ciekawej matematyki teraz uczą, jak 10 podzielone przez dwa jest bliskie 1. Abstrahując od tego faktu, w czasie kiedy zrobiłbym skarb wiedzy jestem w stanie zrobić 3-4 drwali, więc Twój drugi argument również jest inwalidą. Jedyne co przemawia na korzyść skarbu to szansa na lampę w loocie.
    Przeczytaj dokładnie cały post a nie fragmenty, to zrozumiesz, co miałem na myśli Poza tym drwala musisz zrobić sam a Skarbu już nie, więc argument nietrafiony.
    Zresztą sam fakt, że Skarb to 2 osobowa a Drwal już nie, sprawia, że porównywanie tych przygód mija się z celem. A jak już chce się to zrobić, to warto uwzględnić istotne sprawy. Bo równie dobrze można porównywać AzZ ze Zdradkiem, gdzie w tym pierwszym mamy 2x mniej expa ale straty conajmniej 10x większe. Czy to oznacza, ze Zdradek jest przygodą, która jest kompletnie nieopłacalna i wymaga zmiany ?
    Ostatnio edytowane przez Elelkal_ ; 24.03.2017 o 00:04

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Przeczytaj dokładnie cały post a nie fragmenty, to zrozumiesz, co miałem na myśli Poza tym drwala musisz zrobić sam a Skarbu już nie, więc argument nietrafiony.
    Zresztą sam fakt, że Skarb to 2 osobowa a Drwal już nie, sprawia, że porównywanie tych przygód mija się z celem.
    Wiem, co miałeś na myśli, ale Twoje rozumowanie jest błędne i sam powinieneś swój post przeczytać, aby zrozumieć dlaczego. Nie wiem jak na Złotej Górze, ale u nas przygody robi się praktycznie zawsze jednoosobowo, więc wszystko sprowadza się do kalkulacji włożonych kosztów i czasu vs potencjalny zysk (uwzględniający wymianę / sprzedaż lootu). Pod oboma względami skarb wygląda tragicznie w porównaniu z drwalem, który jest dobrym odniesieniem ze względu na dużą dostępność. Jeśli porównasz z drugim złodziejem będzie jeszcze gorzej.

  10. #10
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Wiem, co miałeś na myśli, ale Twoje rozumowanie jest błędne i sam powinieneś swój post przeczytać, aby zrozumieć dlaczego. Nie wiem jak na Złotej Górze, ale u nas przygody robi się praktycznie zawsze jednoosobowo, więc wszystko sprowadza się do kalkulacji włożonych kosztów i czasu vs potencjalny zysk (uwzględniający wymianę / sprzedaż lootu). Pod oboma względami skarb wygląda tragicznie w porównaniu z drwalem, który jest dobrym odniesieniem ze względu na dużą dostępność. Jeśli porównasz z drugim złodziejem będzie jeszcze gorzej.
    Ja doskonale wiem jak wygląda robienie przygód, tylko problem w tym, że nie takie było założenie. Jeśli porównamy je tak jak miałyby być robione okazuje się, że to już tak źle nie wygląda czyli problemu jakby nie ma. BB zrobiło przygodę tak a nie inaczej i to, że gracze robią je w nieco inny sposób nie wystarczy do tego, żeby coś z tym zrobiono.

    PS. Kiedyś na Kolonii robiło się przygody wspólnie ale nie wiem czy nadal tak tam robią
    Ostatnio edytowane przez Elelkal_ ; 24.03.2017 o 00:36

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.