Zobacz wyniki ankiety: Zasoby za kryształy

Głosujących
54. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    32 59.26%
  • nie

    22 40.74%
  • nie mam zdania

    0 0%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Zasoby za kryształy

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Zasoby za kryształy

    Czy Waszym zdaniem dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie możliwości zamiany zasobów dostępnych w grze na kryształy do Excelsiora? Mam na myśli zasoby takie jak fasola (lub łodygi), gwiezdne monety lub monety gildii.

  2. #2
    Elelkal_
    Nie, poza tym i tak mało kto z tego korzystałby biorąc pod uwagę ceny jakie ustali BB. Poza tym wyjątkowość Excelsiora polega na tym, że nie da zdobyć dużych ilości kryształów w szybkim czasie i niech tak pozostanie. Nie jestem pewny ale chyba kiedyś BB pisało, że tego typu zmiany nie wejdą. A biorąc pod uwagę, że kryształy można dostać tylko za zadania albo za klejki, to po wprowadzeniu innych zasobów do przemielenia w nim, to już z tej 2 opcji nikt nie korzystałby

  3. #3
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  4. #4
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    za fasole lub mg tak, za gwiezdne monety nie, bo to faworyzowalo by tych co gm maja- fasole i mg nawet jak nie masz to mozesz na handlu kupic, gwiezdnych monet nie
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Nie, poza tym i tak mało kto z tego korzystałby biorąc pod uwagę ceny jakie ustali BB. Poza tym wyjątkowość Excelsiora polega na tym, że nie da zdobyć dużych ilości kryształów w szybkim czasie i niech tak pozostanie. Nie jestem pewny ale chyba kiedyś BB pisało, że tego typu zmiany nie wejdą. A biorąc pod uwagę, że kryształy można dostać tylko za zadania albo za klejki, to po wprowadzeniu innych zasobów do przemielenia w nim, to już z tej 2 opcji nikt nie korzystałby
    1. Zaprzeczasz sobie już w pierwszym zdaniu. Mówisz, że plusem jest to, że nie da się zdobyć kryształów w krótkim czasie, a jednocześnie poddajesz w wątpliwość ceny, jakie mogłoby zaproponować BB.

    2. W drugiej części zresztą też. Kryształy to nie jedyne elementy gry, jakie można zdobyć wydając klejnoty albo zasoby dostępne w grze. Są rezydencje, przygody, nie wspominając o tak podstawowych sprawach jak kamienie czy belki. Kupujesz to za klejnoty? Kupujesz kryształy za klejnoty? Jeśli skończą Ci się kryształy, wolisz wydać klejnoty niż fasolę, gwiezdne monety albo monety gildii? Nie jestem przekonany. Reasumując, nie chcesz, bo BB nie miałoby zarobku czy nie chcesz, bo BB (chyba) zapowiedziało, że takiej opcji nie będzie? Jeśli wydam wszystkie fasole na kryształy, to pozostanie mi kupno ich za klejnoty. Jeśli będę miał możliwość kupna kryształów za fasolę, gwiezdne czy gildiowe, to tylko napędzi to (w moim przekonaniu) moje granie, bo będę dążył to tego, żeby tych zasobów mieć więcej.

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    BB (chyba) zapowiedziało, że takiej opcji nie będzie?
    z tego co kojarzę, to chyba w jednym devblogu pisali, ze kryształy z założenia mają być trudno dostępne i przez to "elitarne".
    I tak super, że zmienili system nagród dziennych na kryształy.

    Ogólnie jestem na tak, nawet jeśli nie wierzę, że BB umożliwi swobodny dostęp do dowolnych ilości kryształów...

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    poza tym i tak mało kto z tego korzystałby biorąc pod uwagę ceny jakie ustali BB.
    Który masz poziom, i jakie zapasy tych surówców masz na stanie? :P

    Uogólnienia nie są dobrym pomysłem przy obecnym rozstrzeleniu zakresu poziomów i zapasów

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.04.2012
    Posty
    371
    Serwer
    Kolonia
    Wydaje mi się, że tytuł wątku winien być" Zasoby na kryształy" a nie "Zasoby za kryształy", ale tak czy inaczej jestem na nie.
    Kryształy z założenia miały być dobrem trudnym do zdobycia (tzn. za codzienne logowanie i za zadania dziennie) i niech tak zostanie.
    Ostatnio edytowane przez Stan58 ; 10.02.2017 o 17:11 Powód: literówka
    Dedykacja dla moderatorów

    Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie.
    Karol Bunsch

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Stan58 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że tytuł wątku winien być" Zasoby na kryształy" a nie "Zasoby za kryształy", ale tak czy inaczej jestem na nie.
    Kryształy z założenia miały być dobrem trudnym do zdobycia (tzn. za codzienne logowanie i za zadania dziennie) i niech tak zostanie.
    Zamiana zasobów na kryształy (o czym piszę w pierwszym poście). Sprzedaż zasobów za kryształy (o czym piszę w ankiecie).

  10. #10
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    1. Zaprzeczasz sobie już w pierwszym zdaniu. Mówisz, że plusem jest to, że nie da się zdobyć kryształów w krótkim czasie, a jednocześnie poddajesz w wątpliwość ceny, jakie mogłoby zaproponować BB.
    Nie zaprzeczam Jak pisałem, kryształy można zdobyć tylko poprzez zadania( ewentualnie prezenty od BB) i każdy gracz ma takie same szanse na ich zdobycie( zadania są dopasowane pod poziom, więc od nowych graczy nie żąda się wydania np. łodyg, które są dla niego towarem luksusowym a dla wyższych poziomów to kropla w morzu), jeśli zostanie wprowadzona przeróbka fasoli na kryształy, to jaka powinna być cena ? 1000 fasol za kryształ( obecnie mamy 29 klejek) - dla większości to niezauważalny wydatek, 5k - już lepiej( zwłaszcza że możemy wylosować 25 marmuru, chociaż przy 29 klejkach, te 5k fasol nadal wydaje się za mało). A BB musiałoby jakoś zrekompensować sobie cenę spadkiem zużycia tych klejek.

    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    2. W drugiej części zresztą też. Kryształy to nie jedyne elementy gry, jakie można zdobyć wydając klejnoty albo zasoby dostępne w grze. Są rezydencje, przygody, nie wspominając o tak podstawowych sprawach jak kamienie czy belki. Kupujesz to za klejnoty? Kupujesz kryształy za klejnoty? Jeśli skończą Ci się kryształy, wolisz wydać klejnoty niż fasolę, gwiezdne monety albo monety gildii? Nie jestem przekonany. Reasumując, nie chcesz, bo BB nie miałoby zarobku czy nie chcesz, bo BB (chyba) zapowiedziało, że takiej opcji nie będzie? Jeśli wydam wszystkie fasole na kryształy, to pozostanie mi kupno ich za klejnoty. Jeśli będę miał możliwość kupna kryształów za fasolę, gwiezdne czy gildiowe, to tylko napędzi to (w moim przekonaniu) moje granie, bo będę dążył to tego, żeby tych zasobów mieć więcej.
    Rezydki, przygody i inne towary możesz zdobyć na handlu, nawet geologów możesz sobie kupić na wadze Gienki są do kupienia w eventach( możesz kupić walutę eventową na wadze a potem gienka czyli tak jakby kupujesz gienka na handlu) A kryształy ? Nie da się ich nigdzie kupić, masz 1 zadanie dziennie( na premce 2) i tyle, nie nabędziesz ich w żaden sposób choćbyś wyprzedał całą wyspę. Oczywiście jest kilka podobnych obiektów, których także nie da się zdobyć w żaden sposób jak za klejki (chociażby kopalnia klejek) ale ich i tak jest niewiele. Nie, nie kupuje kryształów za klejki bo cena jest jak dla mnie wygórowana za to co mogę wylosować i owszem jakbym miał wybierać za co kupię kryształy, to wybrałbym wszelkie towary( fasole, mg, itp.) zamiast klejek.
    Podsumowując, Excelsior z założenia jest dostępny dla każdego gracza bez faworyzowania innych( głównie wysokopoziomowych), wprowadzenie fasol, łodyg, gwiezdnych, mg(tych już w mniejszych stopniu) sprawi, że część graczy będzie mogła zdobywać kryształy z taką samą trudnością jak dotychczas a część będzie zdobywała je w jeszcze większych ilościach, co zmieni założenie Excelsiora. I temu właśnie jestem przeciwny. Jestem jednak za tym aby wprowadzić jakieś szersze zastosowanie dla stale rosnących ilości fasol i jej niewielkim możliwościom wykorzystania a takich pomysłów jest sporo i chętnie je popieram.
    Cytat Zamieszczone przez Ranhea Zobacz posta
    Który masz poziom, i jakie zapasy tych surówców masz na stanie? :P

    Uogólnienia nie są dobrym pomysłem przy obecnym rozstrzeleniu zakresu poziomów i zapasów
    Nie są, faktycznie może zbyt pochopnie określam, ile osób będzie z tego korzystało ale obecnie czy mam 30 czy 70 poziom to Excelsior jest dla mnie dostępny w takim samym stopniu. Wyżej wyjaśniłem dlaczego.
    Cytat Zamieszczone przez Ranhea Zobacz posta
    z tego co kojarzę, to chyba w jednym devblogu pisali, ze kryształy z założenia mają być trudno dostępne i przez to "elitarne".
    I tak super, że zmienili system nagród dziennych na kryształy.

    Ogólnie jestem na tak, nawet jeśli nie wierzę, że BB umożliwi swobodny dostęp do dowolnych ilości kryształów...
    Dokładnie o to mi chodziło, z tego też powodu pomysł będzie niezwykle trudny do wprowadzenia o ile w ogóle rozważają możliwość rozszerzenia waluty jaką płacimy za mielenie.

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.