Zobacz wyniki ankiety: Czy chcemy aby zostaly utworzone nowe polskie serwery

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    8 22.22%
  • Nie/ Pomysl z zalozenia bledny

    19 52.78%
  • Obojetne

    9 25.00%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Pomysl na lagi

  1. #1
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra

    Pomysl na lagi

    Zauważyłem ze często pojawiają się lagi z powodu przeładowania serwerów np na początku eventow lub wprowadzenia nowości, może być to spowodowane przepełnieniem się naszych siedmiu polskich serwerów.
    Może warto aby powstały kolejne serwery polskie, a dzięki temu może by serwery były mniej przeciążane, bo np serwerów niemieckich jest 14

    Co wy na to? A moze blednie mysle

    ps. ja sie na tym nie znam , nie jestem programista ani komputerowcem,ale lagi po koserwacjach i na poczatkach eventow mnie wkurzaja, niech cos z tym bedzie zrobione
    Ostatnio edytowane przez horis ; 06.02.2017 o 00:47
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  2. #2
    Elelkal_
    Pomysł bardzo dobry ale tylko pod warunkiem, że problemy z lagami występują z powodu zbyt dużej ilości osób na serwerze. Bo jeśli lagi wynikają z braku odpowiedniej optymalizacji czy zbyt dużymi opóźnieniami w dostępie do serwera to nowe światy nie pomogą w tym a tylko pogorszą sprawę z punktu widzenia graczy na serwerze, tj. mniej nowych graczy a to prowadzi do konsekwencji, których raczej nie trzeba opisywać. Cóż, chyba tylko "góra" wie jak jest rzeczywiście oraz ile osób gra na serwerach

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    06.10.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez horis Zobacz posta
    Zauwazylem ze czesto pojawiaja sie lagi z powodu przeladowania serentow pub werow np na poczatku eventow lub wprowadzenia nowosci, moze byc to spowodowane przepelnieniem sie naszych siedmiu polskich serwerow.
    Moze warto aby powstaly kolejne serwery polskie, a dzieki temu moze by serwery byly mniej przeciazane, bo np serwerow niemieckich jest 14cie

    Co wy na to? A moze blednie mysle
    Nie mam pojęcia, zabrakło mi wyboru odpowiedzi prostej " Nie wiem".

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.12.2016
    Posty
    2
    Serwer
    Złota Góra
    Zgadzam się z pomysłem, bo może nawet jeżeli nowe serwery nie odciążą naszego, to spowodują ze nie zostanie jeszcze bardziej przeciążony w przyszłości. Natomiast zła optymalizacja kodu ma to do siebie, że powoduje błędy cały czas lub w sposób losowy. Tutaj natomiast jest wyraźnie widoczna wyżej opisana zależność.
    Ostatnio edytowane przez cienkijakbarszcz ; 05.02.2017 o 23:57

  5. #5
    Osadnik Awatar deagostini85
    Dołączył
    29.09.2014
    Posty
    128
    Serwer
    Złota Góra
    Prędzej połączą ze sobą kilka, niż otworzą kolejny. Dla nowości / eventów mają serwer testowy z którego prawdopodobnie BB mało korzysta lub wcale o czym się przekonaliśmy niedawno...

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez horis Zobacz posta
    Może warto aby powstały kolejne serwery polskie, a dzięki temu może by serwery były mniej przeciążane, bo np serwerów niemieckich jest 14
    Niemieckich jest 14, na dwoch na ktorych bywalem ruch byl jakies 2-3x mniejszy niz na polskich juz kolo 2014ego bo ludzie znudzeni czekaniem zwyczajnie przestaja grac.

    Nowych dokladac najwyrazniej nie ma sensu bo nie widac zeby BB borykalo sie z problemem przyplywu nowych graczy ktorych nie ma gdzie upchnac - gdyby tak bylo to bysmy jakies nowe przez ostatnie lata widzieli. Natomiast tworzyc nowe serwery dla starych graczy to juz w ogole absurd, bo gra nie ma w ogole zadnej wartosci replayability - a do tego zeby ktos w ogole rozwazal przeniesienie na inny serwer trzebaby od reki zalatwic transfer klejnotow i budynkow, bo nikt przy zdrowych zmyslach by sie nie pozbyl kolekcji zbieranej 4 lata tylko po to, zeby lagi byly ciut mniejsze.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    z przeniesieniem zapewne nie było by problemu, ale mniejsza ilość graczy na serwerze to mniej osób do handlu czy na wymianę/sprzedaż lootów
    jak już sparkz zauważył nie ma przypływu nowych graczy, które spowodowałyby otwarcie kolejnych serwerów
    więc jestem na nie
    "Everybody lies"

  8. #8
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    mozliwe u was na serwach nie ma przyplywu nowych osob, u nas na zlotej gorze dosc czesto nowi gracze sie pojawiaja
    Ostatnio edytowane przez horis ; 06.02.2017 o 16:28 Powód: literowki
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    z przeniesieniem zapewne nie było by problemu
    walcze o to od jakis 5 lat i ponoc "nie ma takich technicznych mozliwosci".
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a ile rezygnuje w porównaniu do nowych?
    a ci nowi to ile pograją? napaleńcy zostaną, a inni się zniechęca po 1-2 miesiącach.
    "Everybody lies"

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.