Zobacz wyniki ankiety: jesteś za sprzedażą lootów w kantorze ?

Głosujących
35. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAKTAKTAKTAK

    20 57.14%
  • jestem nieLOOT

    15 42.86%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: sprzedaż lootów w kantorze

  1. #21
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    To nigdy nie przejdzie z prostego powodu, wtedy gracz byłby prawie samowystarczalny, tj. interakcja z innymi byłaby ograniczona do minimum, pewnie tylko do ewentualnego handlu. Zresztą dostając do 3 dropów i tak okazałoby się, że nawet handlować nie trzeba bo wpadnie tyle towarów, że samemu można wszystko wyprodukować. A im bardziej interakcja jest ograniczona tym mniejsze parcie na rywalizację, co przełoży się na kupno klejek.
    Raz: w tej grze nie istnieje coś takiego jak rywalizacja. Jestem lepszy od Ciebie albo Ty ode mnie? W czym? Pokaż. Jeśli nie będę musiał szukać ludzi do wymiany dropa, to tylko chętniej będę robił przygody, co przełoży się na kupno klejek.
    Dwa: O jakiej interakcji mówisz? Wśród znajomych spoza gildii mam niewielu takich, z którymi wymieniałem dropy więcej niż trzy razy. Co to za interakcja, która sprowadza się do "wymienię/ok, jestem za 15 minut/ubite/dzięki". Równie dobrze można sprzedawać na wadze takie kuferki.

  2. #22
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Raz: w tej grze nie istnieje coś takiego jak rywalizacja. Jestem lepszy od Ciebie albo Ty ode mnie? W czym? Pokaż. Jeśli nie będę musiał szukać ludzi do wymiany dropa, to tylko chętniej będę robił przygody, co przełoży się na kupno klejek.
    Dwa: O jakiej interakcji mówisz? Wśród znajomych spoza gildii mam niewielu takich, z którymi wymieniałem dropy więcej niż trzy razy. Co to za interakcja, która sprowadza się do "wymienię/ok, jestem za 15 minut/ubite/dzięki". Równie dobrze można sprzedawać na wadze takie kuferki.
    Poważnie pytasz ? Po pierwsze w każdej grze internetowej/przeglądarkowej istnieje rywalizacja może poza paroma wyjątkami( ale to odsetek tak znikomy, że nie warto zawracać tym sobie głowy) bo taka jest ich specyfika inaczej taka gra niczym nie różniłaby się od wersji single player, tj. w wersji na PC itp. a kto by grał przez internet jak może obyć się bez niego i wszelkich błędów, która ciągle się pojawiają itp. Mówi się, że celem każdej gry jest jej ukończenie i tak jest ale w przypadku gier online jest to rywalizacja. Oczywiście jest ona bardziej widoczna( najbardziej właśnie w grach strategicznych) lub mniej. W TSO także występuje ale w nieco okrojonej wersji. Zwykle w takich grach jest ranking punktowy i mocny nacisk na PvP. Tutaj jednak zrezygnowano z ogólnego rankingu( ale mamy poziomy) i wcześniej także z PvP. Ale BB widać zauważyło, że PvP jest potrzebne, nawet w takim wydaniu jakie nam zaoferowano. Stworzyło ranking międzynarodowy( mierzący kilka czynników w PvP).
    W jaki sposób rywalizujemy ? Chociażby osiągnięciami czy poziomem - mam wyższy poziom niż Ty, więc jestem w tym lepszy, mam wyższy poziom PvP - więc jestem lepszy a nawet jest ranking, gdzie można porównać efektywność czy rozegrane kolonie. Nie ma Cię tam ? Więc jestem lepszy bo mnie tam znajdziesz. To tylko teoretyczny przykład, który miał pokazać, że jednak da się tutaj rywalizować
    Mówiłem o interakcji pomiędzy graczami, oczywiście faktycznie w wielu przypadkach wygląda ona tak, jak to przedstawiłeś ale nie zawsze tak jest. Sprzedaż dropów nie była tak popularna, kiedyś robiło się przygody wspólnie z innymi i wymagało to nieco więcej współpracy i zaangażowania ze strony innych osób.

  3. #23
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @up

    To ja rywalizację rozumiem nieco inaczej (ani lepiej, ani gorzej). Gdyby dostępny był ogólny ranking różnych osiągnięć, gdzie mógłbym porównać siebie do wszystkich innych graczy (a nie tylko znajomych), to być może miałbym parcie na to, żeby w tym rankingu być w pierwszej dziesiątce czy setce. A jeszcze gdyby to miało realne przełożenie na moją grę w postaci jakichś bonusów, to już w ogóle bajka. W PvP owszem, bywam widoczny, i to jest jedyny przejaw jako takiej rywalizacji. Ale abstrahując od tego, twierdzę, że wymiana dropów to tylko wrzód na tyłku i konieczność szukania ludzi (czasem po kilka godzin, jak teraz do lampy oliwnej) zwyczajnie mnie zniechęca do przygód wieloosobowych.

  4. #24
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    W jaki sposób rywalizujemy ? Chociażby osiągnięciami czy poziomem - mam wyższy poziom niż Ty, więc jestem w tym lepszy, mam wyższy poziom PvP - więc jestem lepszy a nawet jest ranking, gdzie można porównać efektywność czy rozegrane kolonie. Nie ma Cię tam ? Więc jestem lepszy bo mnie tam znajdziesz. To tylko teoretyczny przykład, który miał pokazać, że jednak da się tutaj rywalizować
    Podstawowy element rywalizacji jest taki, ze musza w niej brac przynajmniej 2 osoby.

    To o czym piszesz ma sie tak do rywalizacji, jak to ze jesz zupę szybciej niz ja, co mnie kompletnie nie obchodzi i nie wplywa na moje podejscie do jedzenia zupy.

    Niezaleznie od tego ile mozesz wymyslec metryk do zmierzenia elementow gry, i tak wyniki tego mierzenia sa pomiedzy graczami kompletnie odseparowane i nie wplywaja na nic.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #25
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Proponuję jeszcze do kompletu:
    - przycisk "przeloguj na inne moje konto",
    - opcję "przesuń surowce do gwiazdy/na pocztę",
    - skróty klawiszowe wstawiające bluzgi na czat,
    - API dla botów,
    - ...

  6. #26
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    232
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    Proponuję jeszcze do kompletu:
    - przycisk "przeloguj na inne moje konto",
    - opcję "przesuń surowce do gwiazdy/na pocztę",
    - skróty klawiszowe wstawiające bluzgi na czat,
    - API dla botów,
    - ...

  7. #27
    Początkujący Odkrywca Awatar Freha
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    436
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    Proponuję jeszcze do kompletu:
    - opcję "przesuń surowce do gwiazdy/na pocztę",
    - ...
    akurat to by było całkiem niezłe

  8. #28
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,695
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam ponownie!

    Dziękuję za oddane głosy i zachęcam do dalszej dyskusji i głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wiem czy ktoś o tym pisal ale chyba lepszym rozwiazaniem byloby aby kupujacy lot nie musial ubijac jednostki wystarczyłoby tylko zaproszenie lub chociaz dac jakiegos genka superszybkiego z jakims krotkim czasem przemarszu . Ze sprzedażą dalibysmy sobie juz rade .

  10. #30
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Patryk007-89 Zobacz posta
    Nie wiem czy ktoś o tym pisal ale chyba lepszym rozwiazaniem byloby aby kupujacy lot nie musial ubijac jednostki wystarczyłoby tylko zaproszenie lub chociaz dac jakiegos genka superszybkiego z jakims krotkim czasem przemarszu . Ze sprzedażą dalibysmy sobie juz rade .
    Rozwiązaniem jest przebudowanie przygód od nowa żeby występowała jakaś synergia jak w cywilizowanych grach, że jak robisz coś drużyną to jest łatwiej niż solo.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.