Zobacz wyniki ankiety: Którego generała wybieracie

Głosujących
412. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Vargus

    100 24.27%
  • Nusala

    244 59.22%
  • Anselm

    68 16.50%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Wątek: Którego generała wybieracie?

  1. #21
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Właściwie wszyscy trzej mają zupełnie inne atuty i nawet przy zastosowaniu w jednej przygodzie każdy z nich ma szansę dowieść swojej wartości na innym obozie ale dla mnie Nusala jest najsłabszą i krótkowzroczną opcją, zwłaszcza jeśli ją traktować jako alternatywę dla kamikaze MMA. Sam mam tylko 3 takich i na dobrą sprawę "powinienem" się jarać Nusalą, ale jednak nie. W przygodach, które robię, czyli głównie Alibabach, Nusala specjalnie nie przekonuje, a Vargus i Anslem owszem, ale też każdy na inny skład obozów. Tak naprawdę nie ma najlepszego czempiona a poradniki będą musiały zmienić się o tyle, że na każdy obóz będą podane dodatkowe trzy wersje ataków. Swoją drogą ciekawe jak te poradniki będą wyglądały kiedy wejdzie drzewko umiejętności generałów
    W każdym razie mając naprawdę sprawne symulatory (zwłaszcza ten z settlersonlinemaps) z opcją szukania najlepszego składu, niezależnie od wybranego czempiona zawsze znajdzie się dla niego zastosowanie i którego bym nie wybrał, to nie będę na straconej pozycji.

  2. #22
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    W przygodach, które robię, czyli głównie Alibabach, Nusala specjalnie nie przekonuje, a Vargus i Anslem owszem
    A mozesz dac jakies przyklady, bo jak na razie wszystkie ktore widzialem dotyczyly redukowania strat na obozach ktore i tak sie dalo zablokowac (redukujac straty do zera) a na wszystkich innych zaden z nich nie mial nawet startu do Majora ?

    Poza tym krotkowzroczne to wydaje mi sie raczej wybieranie generalow ktorzy maja po 150-160 pojemnosci i polegaja w zasadzie tylko na swoich umiejetnosciach a nie na wojsku w sytuacji gdy w niektorych przygodach liczebnosc wrogiego wojska juz dochodzi do 400-450 (a w dluzszej perspektywie pewnie bedzie i 500).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #23
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ten z settleronline maps ma źle zaimplementowanych nowych gienków.
    Nusala będzie dobra do zmiękczania nie tylko jako zamiennik MMA, ale przede wszystkim z jednostkami strzelającymi, którym daje dużego kopa - przydatne to będzie chociażby w DMK do ostatniego obozu.
    Vargus będzie błyszczał w alibabach i złej królowej na tych obozach gdzie musimy poświęcać rycerze - zamiast nich na rzeź pójdą KZ, dla Anselma na dzień dzisiejszy sensownego zastosowania osobiście nie widzę.
    Ja prawdopodobnie wezmę Nusalę, ale ze względu na to, że resztę dokupię za klej i mam nadzieję, że za klej będzie nowy limit (Anelm czy Vargus zdublowany nie zrobi dużej różnicy, Nusala owszem). Osobom które nie mają zamiaru inwestować klejnotów polecam brać Vargusa - chyba że mają zamiar skupić się na "podstawowych" przygodach, bo tam Nusala będzie bardziej przydatna.

  4. #24
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    A mozesz dac jakies przyklady, bo jak na razie wszystkie ktore widzialem dotyczyly redukowania strat na obozach ktore i tak sie dalo zablokowac (redukujac straty do zera) a na wszystkich innych zaden z nich nie mial nawet startu do Majora ?

    Poza tym krotkowzroczne to wydaje mi sie raczej wybieranie generalow ktorzy maja po 150-160 pojemnosci i polegaja w zasadzie tylko na swoich umiejetnosciach a nie na wojsku w sytuacji gdy w niektorych przygodach liczebnosc wrogiego wojska juz dochodzi do 400-450 (a w dluzszej perspektywie pewnie bedzie i 500).
    Nie chce mi się. Sam zrobiłem trochę (niewiele, mało, niewystarczająco) symulacji ale ani tego nie zapisywałem ani nie zapamiętywałem. Czytałem na brytyjskim i amerykańskim forum wnioski z różnych symulacji i na ich podstawie wybieram Anslema. Na samym skarbie mądrości pozwoli mi zaoszczędzić kilkudziesięciu niebieskich. Wystarczy. Vargus zaoszczędziłby mi tych niebieskich gdzie indziej. Nusala jeszcze gdzie indziej.
    https://docs.google.com/spreadsheets...lutSIQ/pubhtml

    O krótkowzroczności w przypadku Nusali mówię tylko przy stosowaniu jej jako alternatywę do MMA przy zmiękczaniu obozów, czyli de facto wykorzystywaniu jej raz per przygoda.

  5. #25
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    O krótkowzroczności w przypadku Nusali mówię tylko przy stosowaniu jej jako alternatywę do MMA przy zmiękczaniu obozów, czyli de facto wykorzystywaniu jej raz per przygoda.
    Raz per przygoda to nie problem w zaleznosci od tego o jakich przygodach mowimy.

    W Drwalu atakujesz lacznie doslownie kilka razy, jesliby nawet utopic 4 MMA i Nusale na 2 obozach to i tak przygoda skonczy sie na tyle szybko ze tego nie odczujesz, a calosciowe straty zredukowane nawet o 20-30 niebieskich zrobia roznice.

    Szczegolnie jesli Nusala uzywasz lucznikow i dywersyfikujesz straty zmniejszajac obciazenie elitarnych koszar.

    Dokladnych obliczen oczywiscie podobnie jak Ty nie mam, ale na krotkich przygodach naturalne jest takie wykorzystywanie generalow.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #26
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Anslem ma za małą pojemność alby skutecznie walczyć, co z tego że nawet zredukuje dmg 50%, jak ta ilość będzie wystarczająca aby ubić jego jednostki ofensywne i defensywne. Mowa oczywiści o mocna obstawionych obozach bo na słabych to tez nie ma go sensu brac bo tam Nusala będzie zazwyczaj lepsza. Na pewno istnieją jakieś bozy gdzie on będzie błyszczał, zresztą jak każdy inny. Tutaj w pełni popieram baqslawa, jeden Vargus czy Anselem różnicy nie robią, ale za to 2x Nusala już może.

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2015
    Posty
    109
    Serwer
    Złota Góra
    nie ma się nad czy zastanawiać, trzeba brać najgorszego generała jakim jest nasula bo po nowym roku będzie można ich sobie dokupić za klejki a najlepszą kompozycją jest 1x anslem, 1x vargus, 2x nasula,
    anslem vargus do zwykłych atakow a nasula do osłabiania obozow bo tylko do tego sie nadaje XD
    Ostatnio edytowane przez szkarłatnyrubin ; 21.12.2016 o 14:31

  8. #28
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    Anslem ma za małą pojemność alby skutecznie walczyć, co z tego że nawet zredukuje dmg 50%, jak ta ilość będzie wystarczająca aby ubić jego jednostki ofensywne i defensywne. Mowa oczywiści o mocna obstawionych obozach bo na słabych to tez nie ma go sensu brac bo tam Nusala będzie zazwyczaj lepsza. Na pewno istnieją jakieś bozy gdzie on będzie błyszczał, zresztą jak każdy inny. Tutaj w pełni popieram baqslawa, jeden Vargus czy Anselem różnicy nie robią, ale za to 2x Nusala już może.
    Z symulacji, jaką podlinkowałem, średnie/maksymalne straty: Nusala 713/750, Anlsem 547/563, Vargus 592/711 (na jednej konkretnej przygodzie). Więc tutaj w pełni popieram siebie: Nusala saks, Anlsem rulz. I powtarzam po raz kolejny - każdy z nich ma inne zastosowanie i jego zarąbistość czy jej brak zależy od składu konkretnego obozu.

    Cytat Zamieszczone przez szkarłatnyrubin Zobacz posta
    nie ma się nad czy zastanawiać, trzeba brać najgorszego generała jakim jest nasula bo po nowym roku będzie można ich sobie dokupić za klejki a najlepszą kompozycją jest 1x anslem, 1x vargus, 2x nasula,
    anslem vargus do zwykłych atakow a nasula do osłabiania obozow bo tylko do tego sie nadaje XD
    Pytanie tylko czy będzie można kupić każdego za klej, czy jednego z trzech. I czy będzie można dokupić takiego, jakiego się już wcześniej wybrało w evencie.

  9. #29
    konkur4
    Cytat Zamieszczone przez szkarłatnyrubin Zobacz posta
    nie ma się nad czy zastanawiać, trzeba brać najgorszego generała jakim jest nasula bo po nowym roku będzie można ich sobie dokupić za klejki a najlepszą kompozycją jest 1x anslem, 1x vargus, 2x nasula,
    anslem vargus do zwykłych atakow a nasula do osłabiania obozow bo tylko do tego sie nadaje XD
    I to byłoby dobre pytanie do BB.

  10. #30
    Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    580
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez szkarłatnyrubin Zobacz posta
    nie ma się nad czy zastanawiać, trzeba brać najgorszego generała jakim jest nasula bo po nowym roku będzie można ich sobie dokupić za klejki a najlepszą kompozycją jest 1x anslem, 1x vargus, 2x nasula,
    anslem vargus do zwykłych atakow a nasula do osłabiania obozow bo tylko do tego sie nadaje XD
    tylko kogo stać na zakup za klejki ? garstkę
    Co do wyboru ja biorę Vargusa,
    Nusala ? może kiedyś jak będzie za free bo wydawać klejki na gienka który na ali baby mało się nadaję mija z celem

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.