Zobacz wyniki ankiety: Dobry pomysł ?

Głosujących
39. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    22 56.41%
  • Nie

    13 33.33%
  • Nie mam zdania

    4 10.26%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Archipelag gildii

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    15.02.2015
    Posty
    63
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Archipelag gildii

    Tak sobie ostatnio myślałem o rozbudowie gildii i wpadłem na taki pomysł. Dostęp do archipelagu miałyby gildie z min 20 członkami (ilość graczy do przedyskutowania). Drugim wymogiem byłoby zrobienie serii zadań/przygód przez np 75% członków gildii. Można wykorzystać do tych zadań przygody kooperacyjne. Przygody kooperacyjne dostały w ten sposób drugie życie Po uzyskaniu dostępu przez gildie do takiego archipelagu można wybudować standardowo budynki/kopalnie ale do ich wzniesienia potrzebne by były monety gildii + inne surowce. Akty własności do sektorów archipelagu byłyby też do kupienia za monety gildii i oczywiście aby podbić taki sektor należałoby zniszczyć obozy bandytów.
    Takie zmiany zachęciłyby graczy do grania w gildii i do wykonywania zadań gildii. Obecnie monety gildii leżą w magazynach i tak naprawdę nic nie dają.

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Każdy członek gildii miałby dostęp do swojej własnej dodatkowej wyspy gildyjnej, czy wszyscy członkowie do tej samej?
    Co miałaby mi dać taka wyspa? Miałbym na niej zbudować jakieś budynki za MG? A co, jeśli opuszczę gildię? Wyspa i budynki przepadają? A co jeśli z gildii odejdą ludzie i zostanie mniej niż 20? Albo lider wywali mnie z czystej złośliwości?

  3. #3
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jestem na nie
    "Everybody lies"

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    15.02.2015
    Posty
    63
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Każdy członek gildii miałby dostęp do swojej własnej dodatkowej wyspy gildyjnej, czy wszyscy członkowie do tej samej?
    Według mnie każdy powinien mieć dostęp do swojej.
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Co miałaby mi dać taka wyspa?
    Dodatkowe miejsce, nowe kopalnie lub nowe budynki np taki budynek wydobywający rude żelaza (w innym wątku jest poruszany ten temat)
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Miałbym na niej zbudować jakieś budynki za MG? A co, jeśli opuszczę gildię? Wyspa i budynki przepadają?
    W takim przypadku cały archipelag przechodzi w stan uśpienia do momentu aż nie dołączysz do innej gildii która ma spełnione warunki korzystania z archipelagu.
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    A co jeśli z gildii odejdą ludzie i zostanie mniej niż 20?
    Przychodzą mi dwie możliwości.
    1. Nic się nie dzieje i dalej można w pełni korzystać z archipelagu.
    2. Archipelag przechodzi w stan uśpienia do momentu spełnienia wymagań.
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Albo lider wywali mnie z czystej złośliwości?
    Tak samo jak w przypadku opuszczenia gildii archipelag przechodziłby w stan uśpienia.

  5. #5
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pomysł ok, wymaga dopracowania.
    Ja bym to widziała tak że taki archipelag byłby jeden dla całej gildii. Nie dało by sie tam produkować jakichś pospolitych towarów jakie możemy robić sobie u siebie na wyspie. Mogły by tam być tylko jakieś budynki specjalne, które by produkowały np. premie, premie strefowe, rzadkie przygody (np. kontynuacje). Wszystkie budynki trzeba by było stawiać od zera. Koszty upg coś ale mistrzowskie/elitarne + monety gildii i dopiero od 5 lvl by coś produkowały (jak bajkowy zamek). W upg partycypować może każdy członek. To co się by wyprodukowało by trafiło do magazynu który stawia sie na samym początku i dopiero za jego pomocą takie towary by się transferowało do siebie na wyspę (też wymagany jakiś magazyn gildii lub coś w tym stylu u siebie na wyspie). Wszystkie operacje oczywiście logowane co by nie zdarzyło się zeby jedna pijawka wszytko ciągnęła. Dodatkowo nowe uprawnienia w gildii.
    Do specjalnych budynków można by było dodać taki który wraz z rozwojem by zmniejszał koszty na targowisku gildii. Dodatkowo coś ale epickie targowisko gildii czyli to co teraz mamy za gwiezdne tylko za gildyjne (ofc. wszytko po zdobyciu odpowiednich budynków).

    Może by coś takiego ruszyło coś w gildiach bo teraz to tylko dodatkowy czat i praktycznie nic więcej.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Kolonia
    Koncepcja fajna ale potraktowałbym ten skrawek lądu nie jak miejsce na budowy, ale baza wypadowa do wypraw wyłącznie dla członków gildii. Ten skrawek byłby narażony na ataki bandytów i możliwy do okupacji przez nną gildię. Rozbudowywało by się tam wyłącznie warowna kolonię. WAŻNE.Nie można byłoby jej odbić, ale tylko okupować. Dla mnie to wzbogaciłoby grę.

    Dostęp do możliwości archipelagu dałbym każdej gildii, ale co dało by nam posiadanie obcej ziemi to już uzależniłbym nie od ilości człoków, ale od średniej lewelowej w gildii. Uzależnianie tej opcji od ilości członków. zdusiło by tylko kreatywność graczy.

    Jeśli chodzi o ilość graczy w gildii, to uzależniłbym tu możliwość ukończenia pewnych zadań. Nie ich rozpoczęcia, ale zakończenia. Może nawet nie zakończenia ich,ale mała ilość członków powodowałaby większy ciężar. Przy rozpoczętych działaniach i zadaniach mogli by uczestniczyć wyłącznie aktywni członkowie w momencie ich rozpoczęcia.

    itd. To co Ty proponujesz, to nie ma sensu. to tylko możliwość dostawania czegoś za darmo nie myśląc. Zresztą i tak nie masz żadnego sensownego planu.

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pomysł set2g wart dalszego rozważania moim zdaniem

    PS. Set, w stopce to na serio z tymi Heroes?

  8. #8
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ranhea herosy umarły śmiercią naturalną przez brak zainteresowania twórców. Materiał na gre był bardzo dobry, ale najpierw rzucili się na kasę, a potem porzucili jakiekolwiek aktualizacje. Update raz na rok (który fixną 1 buga) to nie to czego oczekiwali by gracz. Sam już w to nie gram.

    tojanik wg mnie do okupacji i oblegań jest dużo różnych gier które to oferują, tso ma troszke inny model gdzie jakiekolwiek pvp jest ograniczone do minimum. Mi akurat to się podoba i z tego co słyszałem dużo ludzi gra w to, bo nie ma ryzyka że ktoś ci coś odbije, spali, zakosi itp

  9. #9
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Głosy są wyrównane! Zapraszam do głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Set2g: Nadal sie zgadzam z Twoja koncepcja rozwoju (tez jestem przeciwna okupacji/obleganiu etc).

    To czemu masz nadal w sygnaturce, skoro juz nie grasz? Pytam z czystej ciekawosci

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.