Zobacz wyniki ankiety: Dobry pomysł ?

Głosujących
39. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    22 56.41%
  • Nie

    13 33.33%
  • Nie mam zdania

    4 10.26%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Archipelag gildii

  1. #11
    Elelkal_
    Nie, pomysł ciekawy ale już za późno bo za dużo graczy uzyskało dostęp do archipelagu. I co teraz z budynkami itp. które się wybudowało i zasobami poświęconymi na rozbudowę ? Ci, którzy mają tam zabudowania a nie są w gildii, to stracą, a ci którzy pobudowali i spełniają wymogi, będą niejako uprzywilejowani bo zrobili to za mniejszą cenę. Wprowadzenie tego przyniesie większe szkody niż pożytku. Co innego, jeśli miałby powstać nowy archipelag czy coś podobnego, gdzie każdy zacznie "od zera", wtedy jestem jak najbardziej na tak

  2. #12
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    raczej oczywiste ze nowy archipelag a nie ten dodany wraz z xxl, jego tam nie mieszajmy

    sygnaturkę może kiedyś zmienię, narazie nie mam weny ani koncepcji na coś nowego

  3. #13
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    Pomysł ok, wymaga dopracowania.
    Ja bym to widziała tak że taki archipelag byłby jeden dla całej gildii. Nie dało by sie tam produkować jakichś pospolitych towarów jakie możemy robić sobie u siebie na wyspie. Mogły by tam być tylko jakieś budynki specjalne, które by produkowały np. premie, premie strefowe, rzadkie przygody (np. kontynuacje). Wszystkie budynki trzeba by było stawiać od zera. Koszty upg coś ale mistrzowskie/elitarne + monety gildii i dopiero od 5 lvl by coś produkowały (jak bajkowy zamek). W upg partycypować może każdy członek. To co się by wyprodukowało by trafiło do magazynu który stawia sie na samym początku i dopiero za jego pomocą takie towary by się transferowało do siebie na wyspę (też wymagany jakiś magazyn gildii lub coś w tym stylu u siebie na wyspie). Wszystkie operacje oczywiście logowane co by nie zdarzyło się zeby jedna pijawka wszytko ciągnęła. Dodatkowo nowe uprawnienia w gildii.
    Do specjalnych budynków można by było dodać taki który wraz z rozwojem by zmniejszał koszty na targowisku gildii. Dodatkowo coś ale epickie targowisko gildii czyli to co teraz mamy za gwiezdne tylko za gildyjne (ofc. wszytko po zdobyciu odpowiednich budynków).
    jak mi załatwią transfer konta na PL z całą zawartością to jestem skłonny coś takiego poprzeć.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    15.02.2015
    Posty
    63
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Elelkal_ Zobacz posta
    Nie, pomysł ciekawy ale już za późno bo za dużo graczy uzyskało dostęp do archipelagu. I co teraz z budynkami itp. które się wybudowało i zasobami poświęconymi na rozbudowę ? Ci, którzy mają tam zabudowania a nie są w gildii, to stracą, a ci którzy pobudowali i spełniają wymogi, będą niejako uprzywilejowani bo zrobili to za mniejszą cenę. Wprowadzenie tego przyniesie większe szkody niż pożytku. Co innego, jeśli miałby powstać nowy archipelag czy coś podobnego, gdzie każdy zacznie "od zera", wtedy jestem jak najbardziej na tak
    Oczywiście że chodzi o nowy archipelag.
    Temat jest do przedyskutowania i każda opinia cenna.

  5. #15
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wg mnie pomysł super. Wyspa powinna być jedna dla całej gildii i moim zdaniem wcale nie musi być limitu członków. Budowałoby się na niej jakieś specjalne budynki dające efekty dla wszystkich członków gildii. Taki budynek gildyjny można by rozbudować za różnego rodzaju surowce pochodzące z wpłat członków gildii do skarbca gildii. Oczywiście tak jak przy budynkach na naszej własnej wyspie z każdym kolejnym levelem koszt podniesienia budynku powinien mocno rosnąć.

    Mogłyby być dwa rodzaje budynków.
    Pierwsze to dodające bonusy procentowe - na przykład:
    - przedłużenie czasu trwania premii (z wyjątkiem czasu konta premium)
    - wzmocnienie premii
    - przyspieszenie czasu produkcji wojska
    - zmniejszenie czasu wędrówek geologów i odkrywców
    - zmniejszenie czasów podróży generałów z i na przygody
    - zmniejszenie czasu budowania się budynków
    tego typu budynki mogłyby mieć max 50 leveli i każdy level dawałby 1% premii.

    Drugi rodzaj to budynki dające bonusy ilościowe - na przykład:
    - codzienny dodatek jakiejś ilości surowców (i tu może być 5 budynków na każdy rodzaj surowców - podstawowe, średnie, zaawansowane, mistrzowskie, elitarne); o tym co aktualnie produkuje taki budynek decydowałby szef gildii
    - codzienny dodatek 1 szt jakiejś losowej premii - im wyższy level budynku tym lepsze premie

  6. #16
    konkur4
    Na plagiacie powstawały nawet filmy, a ja jednak uważam, że warto się wysilić nad czymś innym. Bo to, co dobrze funkcjonuje na herosach nie musi tak dobrze funkcjonować tutaj.

    Cytat Zamieszczone przez Ateh Zobacz posta
    Wg mnie pomysł super. Wyspa powinna być jedna dla całej gildii i moim zdaniem wcale nie musi być limitu członków. Budowałoby się na niej jakieś specjalne budynki dające efekty dla wszystkich członków gildii. Taki budynek gildyjny można by rozbudować za różnego rodzaju surowce pochodzące z wpłat członków gildii do skarbca gildii. Oczywiście tak jak przy budynkach na naszej własnej wyspie z każdym kolejnym levelem koszt podniesienia budynku powinien mocno rosnąć.
    Coś podobnego pomyślałem, ale bez żadnych nowych wysp, archipelagów, budynków i innych bzdetów, które w efekcie i tak odbiłyby się na i tak kruchej wydajności serwerów. Po co Ci archipelag? Jest menu gildii, podzielić go na zakładki tak, żeby nie utracić tego co tam teraz jest, i dodać nowe, żeby działały pod nową funkcjonalność. Po co budynki, skoro ich funkcjonalność można to sprowadzić do poziomu prostego menu. Premie gildyjne - super, ale nie do końca. Zwykłe premie się kończą, więc te niech też się kończą. Niech to będą premie strefowe, bo się mogą sumować z pozostałymi -> powiedzmy 7 dni za jakąś niebagatelną ilość surowców jako monolit |-> lub jakiś % ludziów ma do wpłacenia własną dolę -> wpłacą -> lider może aktywować premie. Fajnie, jakby nie było limitu wpłat tj. jeden wpłaciłby na zapas, lub coś na zasadzie własnego depozytu w gildii -> wpłacasz ile chcesz, a potem z tego pobierana jest suma na aktywację premii. Premii mołoby być parę, żeby dotykały wszystkich albo chociaż części aspektów związanych z premiowaniem.

  7. #17
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Cień Czasu Pomysł jest całkiem niezły tylko trzeba by go dopracować

    Coś podobnego istnieje w kilku grach
    Tam bycie w klanie/sojuszu/gildii ma większy sens niż tu

    Na tą chwilę najbardziej mnie przekonuje koncepcja Ateh

    @set2g, konkur4
    ten magazyn, czy też depozyt gildii kojarzy mi się z Bankiem Gildii, o ile mi wiadomo BB się wycofało z tego pomysłu...
    Chociaż ankieta wisi nadal w pomysłach

  8. #18
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    kinia19910 nie musi to być żaden magazyn czy bank, chodzi tylko o to żeby można było sprawdzić kto dawał/brał coś do archipelagu, żeby uniknąć sytuacji że ktoś weźmie wszytko co jest dostępne a potem powie gildii nara, ja zaproponowałem przez magazyn(transfer towarów przez magazyn wydaje się oczywiste), ale to może mieć jakąkolwiek inną formę oby tylko spełniało w/w zadanie

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    11.07.2012
    Posty
    212
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Proponuje na tej wyspie postawić Antyczną latarnie "setleros" która by przedłużała czas działania premii rzucanych przez członków gildii np o 5% 10% lub wedlug uznania BB. Do podtrzymywania ognia trzeba by wrzucać drewno zależności od rodzaju byłby różny czas działania.

  10. #20
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    W dalszym ciągu zapraszam do dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.