Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za zmianą systemu zdobywania kolejnego lvl.

Głosujących
132. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    98 74.24%
  • NIE

    33 25.00%
  • Jest mi to obojętne i tak nie gram.

    1 0.76%
Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 73

Wątek: Zmiana systemu lvl (PD na kolejny poziom)

  1. #51
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MaRcel-tD Zobacz posta
    aby szybciej wbijać lvl wystarczy dodać 2-3 przygody z większymi stratami ale i większym PD, aby nie trzeba było 5x drwali lub 2 złodzieja robić dziennie
    Masz juz przygody z wyzszymi stratami i wyzszym PD, problem w tym, ze straty rosna szybciej niz PD - stad wszyscy dalej robia drwali i zlodziei.

    Jedyny racjonalny sposob zeby to zmienic to mozliwosci zdobycia PD ktore nie generuja strat, bo tylko to faktycznie przyspieszy expienie.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #52
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Masz juz przygody z wyzszymi stratami i wyzszym PD, problem w tym, ze straty rosna szybciej niz PD - stad wszyscy dalej robia drwali i zlodziei.

    Jedyny racjonalny sposob zeby to zmienic to mozliwosci zdobycia PD ktore nie generuja strat, bo tylko to faktycznie przyspieszy expienie.
    Czyli "wyncyj" scenariuszy Ja jestem za, tylko żeby bez idiotycznego szukania było, bo jak nie mogę znaleźć przez 10 minut jednego kilofa to zabija całą przyjemność z gry. Jak spalanie zasobów zrobią odpowiednio opłacalnym to "odblokują" levelowanie sporej grupie graczy skupionych na gospodarce i handlu.

  3. #53
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Questow, nie scenariuszy.

    Scenariusze z zalozenia nie moga dawac duzo expa, bo ich wykonanie nie wymaga wyprodukowania takiej ilosci dobr jak zrobienie przygod ani podobnego nakladu czasu.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #54
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Quest to był film z Van Damem :P Jak rozumiem o ciągi zadań Ci chodzi. Ciekaw jestem co to za założenie? Jakiś dogmat dotyczący scenariuszów jest?
    Mnie właśnie chodzi o twórcze rozwinięcie tematu ze spalaniem większej ilości dóbr niż w przypadku przygód i odpowiednio wysokim expem za to. Nawet czasu na wyprodukowanie premek niech wymagają dużo więcej, zwykły magazyn prowiantu i tak głównie nic nie robi, ale niech będą mniej absorbujące niż przygody i będzie git.

  5. #55
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Witam!

    Pomysł został przekazany!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    To ja jestem ciekawy ile czasu będzie trwało przekazanie, przemyślenie i wprowadzenie zmian.

    zmienić naliczanie PD nie zmienią,
    aby szybciej wbijać lvl wystarczy dodać 2-3 przygody z większymi stratami ale i większym PD, aby nie trzeba było 5x drwali lub 2 złodzieja robić dziennie
    Są tacy co nie spędzają 24h na robieniu przygód bo gra z założenia ma umilać czas a nie absorbować go na maksa.

  6. #56
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A może skoro niektórzy gracze mają ze 20 generałów w tym ze 4 MSW lub więcej, to może zwiększyć liczbę slotów wykonywanych przygód?
    Mogę się założyć że wielu graczy ma tyle surowców i taki potencjał, że mogli by śmiało robić 2 lub nawet 3 przygody w jednym czasie...

  7. #57
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez dlugoszp Zobacz posta
    A może skoro niektórzy gracze mają ze 20 generałów w tym ze 4 MSW lub więcej, to może zwiększyć liczbę slotów wykonywanych przygód?
    Mogę się założyć że wielu graczy ma tyle surowców i taki potencjał, że mogli by śmiało robić 2 lub nawet 3 przygody w jednym czasie...
    pomysł zwiększenia slotów już był tutaj
    niestety, raczej nie wejdzie
    "Everybody lies"

  8. #58
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez dlugoszp Zobacz posta
    A może skoro niektórzy gracze mają ze 20 generałów w tym ze 4 MSW lub więcej, to może zwiększyć liczbę slotów wykonywanych przygód?
    Mogę się założyć że wielu graczy ma tyle surowców i taki potencjał, że mogli by śmiało robić 2 lub nawet 3 przygody w jednym czasie...
    20 generałów, w tym tylko 2 majorów + mma do ostatnich ataków więc z tymi 3 przygodami byłoby licho

  9. #59
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.09.2014
    Posty
    15
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Masz juz przygody z wyzszymi stratami i wyzszym PD, problem w tym, ze straty rosna szybciej niz PD - stad wszyscy dalej robia drwali i zlodziei.
    teraz sa z wiekszymi startami ale mały przyrost PD, straty vs. PD nie jest równomierne.

    dalej sie upieram nowe przygody z wiekszymi stratami ale i większym PD


    jeśli mi brakuje do 71lvl 85kk i jeśli sobie policzysz 425 drwali (przykład) do zrobienia do nastepnego lvl (to Ci sie odechciewa leciutko powiedziane ....)
    i strat z kazdego okolo 150 nowego woja a 200k PD, i robić to 4-5 dziennie, to wole zrobić 1 przygodę starta 800 nowego a mięć 1kk, takich przygód nie ma

  10. #60
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MaRcel-tD Zobacz posta
    teraz sa z wiekszymi startami ale mały przyrost PD, straty vs. PD nie jest równomierne.

    dalej sie upieram nowe przygody z wiekszymi stratami ale i większym PD


    jeśli mi brakuje do 71lvl 85kk i jeśli sobie policzysz 425 drwali (przykład) do zrobienia do nastepnego lvl (to Ci sie odechciewa leciutko powiedziane ....)
    i strat z kazdego okolo 150 nowego woja a 200k PD, i robić to 4-5 dziennie, to wole zrobić 1 przygodę starta 800 nowego a mięć 1kk, takich przygód nie ma
    Rownomiernie przyrastac to nigdy nie bedzie z kilku powodow :

    - wiecej jednostek na mapie to w nomenklaturze BB trudniejsza przygoda, trudniejsza przygoda to wredniejsze kombinacje jednostek niewspolmiernie trudniejsze do pokonania (a exp podobny)
    - mapa nie moze rosnac w nieskonczonosc wiec jesli ma na niej byc 4x tyle jednostek to beda pare razy gesciej upakowane, a to oznacza znacznie wiecej obozow ktore musisz pokonac (w drwalu i zlodziejach z reguly mozesz podbic sektor pokonujac mniej niz polowe obozow w tym sektorze)
    - trudniejsze kompozycje przeciwnikow oznaczaja mniejsze mozliwosci wykonywania blokow

    W istniejacych przygodach masz juz dokladnie pokazane w jaki sposob to dziala i jak diametralnie wplywa na straty.

    Jedyne sensowne alternatywy to :
    - przygody celowo poukladane tak zeby wiekszosc jednostek ginela zanim beda w stanie nas zaatakowac (czyli zrobienie z alibab wikingow v2.0)
    - dodanie zewnetrznych zrodel expa oderwanych od walki wojskiem (miniquesty albo questy w samych przygodach dajace duze ilosci dodatkowego expa za ukonczenie jakiegos etapu)
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.