Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za zmianą systemu zdobywania kolejnego lvl.

Głosujących
132. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    98 74.24%
  • NIE

    33 25.00%
  • Jest mi to obojętne i tak nie gram.

    1 0.76%
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Wątek: Zmiana systemu lvl (PD na kolejny poziom)

  1. #11
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    a komu chodzi o wbicie szybciej 75, mnie chodzi o to że perspektywa 13 lat robienie sensownego drwala czy którego złodzieje mija mi się z celem logowania na tej grze.
    Gdyby od 1 lvl do 75 robić tylko same drwale to masz ich do wykonania 5096 na premium, od Ciebie zależy intensywność robienia ale jak masz czas na 1 dziennie to wychodzi ok 14 lat zaznaczę ponownie na PREMIIUM a weź pod uwagę że ktoś nie gra na premium to juz wychodzi tyle ile chodzę na tej ziemi. (troszkę dłużej chodzę)
    Więc to chyba nie o to chodzi aby kolejne lvl określały się w latach.

  2. #12
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    dobrze zdaję sobie sprawę ile czego potrzeba zrobić, ale podaj mi powód co zmieni zmniejszenie różnic pomiędzy lvl? nie będzie klepał drwali 13 lat tylko rok i co dalej? przestaniesz?
    "Everybody lies"

  3. #13
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Ale Ty się uparłeś na te szybkie wbicie 75 lvl
    Jak już pisałem na swoim przykładzie kolejny lvl jestem w stanie osiągnąć za 3 miesiące czyli będzie to 64, jeżeli 64 (17 mln PD) zdobywałem w 3 miesiące to kolejny na 65 będzie to dłużej o ile będzie mnie się chciało dalej grać.
    Więc nie wiem skąd Ty masz takie krótki czasy wbicia 75 ale ja tego nie widzę i nie wiem jak Ty ale mało osób znam co z zapałem maniaka robią dziennie kilka drwali a może i złodziei.
    To może jak już chcesz aby zostały takie PD jakie są do kolejnego lvl to może warto zmienić PD z przygód może za skarb wiedz przy takich stratach 1kk PD i wtedy mogę w robić 1 przygodę na tydzień

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    04.09.2012
    Posty
    137
    Serwer
    Nowy Świat
    Hymm, jakby to napisać by to nie wprawiło w osłupienie wielu z graczy...
    BB nic nie zmieni w ilości expa potrzebnego do wbicie 75 levela, bo ustalając biznesplan przed wprowadzeniem XXL wysondowało zapewne rynek i ustaliło wartości tak by nikt do 75 levela nie doszedł - a jeśli zrobią to nieliczni, to będą tylko chlubne wyjątki Przecież nie chodzi o to, by króliczka złapać ale by go gonić, a na gonitwę poświecić swój czas i nieeeco środków
    Boo czy realnie można dojść do 75 levela?
    Tak, jaki problem dla osoby która poświęca jeśli nie życie (z przerwami na sen i posiłki) to cały wolny czas na grę - a więc za 2-3 lata zrobi to max kilku graczy na serwer, o ile będzie jeszcze taka ilość światów - jeśli mniej to będzie ich aż kilkunastu

    Przez długi czas tkwiliśmy na 50 levelu z ilością 3.746k punktów expa, traktując grę jako dodatek do rozmów na #
    Po aktualizacji XXL do 60 levela potrzeba 35.960k expa - czyli jakieś 9,5x wyjściowej ilości
    Do 70 levela trzeba 345.100k czyli 92x ilość PD z 50 levela i 9,6x expa potrzebnego na wbicie 60 levela
    Do 75 levela 1.070.000k (oo, to już działania na wielkich liczbach, można się pomylić) potrzeba ponad 285 ilości PD z 50 levela, prawie 30x ilości expa z 60 levela i ,,tylko'' (LOL) 3,1x punktów potrzebnych do wbicia 70

    Skoro przez niespełna 14 miesięcy od wprowadzenia XXL na ,,moim'' serwerze 70 poziom osiągnęło 2-3 graczy to jeśli tylko zapału im wystarczy to można zamawiać szampana picolo na rok 2019, a może nawet nieco szybciej
    Kwestia tylko taka, czy przez te kolejne lata dla ich chwały i naszej wspólnej zabawy będziemy wpłacać tyle pieniędzy, aby BB mogło opłacać ludzi i utrzymywać infrastrukturę... tego sobie i wam życzyć?
    Excelsior to jest jakiś środek do osiągnięcia ,,tego'' celu, nie dla mnie oczywiście - ja w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne nie planuję tak intensywnego życia z settlersami na kolejne 10 lat, podobno gra ma bawić a nie stresować.
    A więc bawmy się zachowując zdrowy rozsądek... 75 level, heh - a komu to potrzebne?
    Ostatnio edytowane przez Betooniusz ; 30.11.2016 o 09:36

  5. #15
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie potrzebne jest zmniejszanie a sensowne pomysły aby PD zdobywać szybciej i więcej. Na jedno wyjdzie a w grze zagości nowy content. I tu BB ma pole do popisu

  6. #16
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    dobrze zdaję sobie sprawę ile czego potrzeba zrobić, ale podaj mi powód co zmieni zmniejszenie różnic pomiędzy lvl? nie będzie klepał drwali 13 lat tylko rok i co dalej? przestaniesz?
    Przestanie i wyciagnie reke po nowy content, tak jak sie to w kazdej normalnej grze odbywa. W takim WoWie chyba co 2 lata wychodzi kolejny dodatek a w miedzyczasie patche z nowa zawartoscia, ale od tamtej gry jest inna firma ktora najwyrazniej rozumie, ze zeby utrzymac klienta trzeba mu co jakis czas rzucic cos nowego, a nie zawiesic mala marchewke na bardzo dlugim kiju i liczyc, ze idiota ja bedzie 13 lat gonil

    To może jak już chcesz aby zostały takie PD jakie są do kolejnego lvl to może warto zmienić PD z przygód może za skarb wiedz przy takich stratach 1kk PD i wtedy mogę w robić 1 przygodę na tydzień
    Exp masz za jednostki a nie za przygode. Jesliby podwyzszyc bazowy za alibabow do takiego poziomu ze ze skarbu mialbys 1 milion, to automatycznie mialbys pewnie z 500-600k z Drwala.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 30.11.2016 o 10:07
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #17
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    o to mi cały czas chodzi. progów nie muszą zmieniać, ale niech dodadzą coś co będzie warte nabijania tych milionów punktów expa.

    gdyby zmienili progi i ludzie szybciej wbili by maxa, zaraz by powstała odezwa narodu, aby zwiększyć maxa i coś dodać.
    a po bb widać, że z nowościami nie tak szybko u nich. ;p
    Ostatnio edytowane przez Misiorww ; 30.11.2016 o 12:22
    "Everybody lies"

  8. #18
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Przestanie i wyciagnie reke po nowy content, tak jak sie to w kazdej normalnej grze odbywa. W takim WoWie chyba co 2 lata wychodzi kolejny dodatek a w miedzyczasie patche z nowa zawartoscia, ale od tamtej gry jest inna firma ktora najwyrazniej rozumie, ze zeby utrzymac klienta trzeba mu co jakis czas rzucic cos nowego, a nie zawiesic mala marchewke na bardzo dlugim kiju i liczyc, ze idiota ja bedzie 13 lat gonil



    Exp masz za jednostki a nie za przygode. Jesliby podwyzszyc bazowy za alibabow do takiego poziomu ze ze skarbu mialbys 1 milion, to automatycznie mialbys pewnie z 500-600k z Drwala.
    W takim WoW-ie miesięczny abonament kosztuje więcej niż tutaj przeciętny gracz wydaje na grę w ciągu roku (albo i w ogóle) a do tego tych graczy jest o kilka rzędów wielkości więcej, więc porównanie z... czapy
    Jak już chcesz porównywać, to najbliższy pod względem ilości użytkowników i do tego darmowy tytuł jaki znam, a który dostaje regularnie nowy content to Path of Exile, ale ta gra nie istnieje na tyle długo żeby porównanie było adekwatne, więc wracamy do punktu pierwszego...

  9. #19
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    W takim WoW-ie miesięczny abonament kosztuje więcej niż tutaj przeciętny gracz wydaje na grę w ciągu roku (albo i w ogóle) a do tego tych graczy jest o kilka rzędów wielkości więcej, więc porównanie z... czapy
    Porownanie jak najbardziej sluszne, bo skads sie ci gracze wzieli i z jakiegos powodu placa

    Gwarantuje Ci, ze ten powod to nie groźba zesłania do gułagu, a gdyby nie regularne updaty tylko proba jechania na contencie sprzed 6-8 lat to liczba placacych bylaby o pare rzedow wielkosci mniejsza.

    o to mi cały czas chodzi. progów nie muszą zmieniać, ale niech dodadzą coś co będzie warte nabijania tych milionów punktów expa.
    O to wlasnie chodzi, ze juz cos takiego dodali na 70 lvl ladnych pare miesiecy temu.
    Tyle, ze znakomita wiekszosc graczy tego levelu nie wbije przez nastepne pare lat (wlasnie przez progi), malo tego, nikt racjonalnie myslacy nie zaplanuje z gory zaalokowania roku czy dwoch na grindowanie expa zeby po takim czasie moc sobie zagrac w jakas nowosc.

    Druga sprawa to jest to o czym wszyscy zapominaja - jesli BB planuje na tej grze zarabiac to wszystko powinno byc obliczone rowniez uwzgledniajac nowych graczy, a nie tylko tych ktorzy po 4 latach rozbudowy moga sobie pozwalac na wbijanie dziennie 0.5-1 miliona expa.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 30.11.2016 o 13:02
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    09.10.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Może system lewelowania byłby do przełknięcia, gdyby sam system walki był ciekawy. Gdyby angażował, zmuszał do kombinowania, a nie ograniczał się do głównie do czekania i wysyłania kolejnych predefiniowanych ataków z listy, co kilka-kilkanaście minut. Od dłuższego czasu gdy już robię przygodę (zdarza się coraz rzadziej) to robię to w trakcie grania w inną, ciekawszą grę lub w trakcie czytania czegoś. Gdy słyszę dźwięk powrotu generała do obozu przełączam się, wysyłam kolejny atak i dalej robię coś ciekawszego. Bez sensu, że zdobywanie doświadczenia w TSO jest tak beznadziejnie nudne, w każdej normalnej grze jest to esencją gry, a tutaj jest to sprowadzone do testu cierpliwości i wytrzymałości.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.