Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Moderator - najczęściej zadawane pytania

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    06.05.2016
    Posty
    566
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Moderator - najczęściej zadawane pytania

    Bardzo często, jako moderatorzy, słyszymy różne informacje na swój temat, część jest prawdziwa, część to mniej lub bardziej zadziwiające legendy. Dlatego właśnie postanowiłam założyć ten wątek. Bazując na pytaniach, jakie najczęściej padają w naszym kierunku, postaram się przybliżyć Wam, kim tak naprawdę jest moderator i jaka jest jego funkcja w świecie TSO.


    Na czym polega funkcja moderatora?
    Moderator to osoba czuwająca nad tym, aby pojawiające się treści były zgodne z zasadami zarówno netykiety, jak i moderowanego serwisu.

    Kim są Settlersowi moderatorzy?
    Moderatorzy, wbrew obiegowej opinii, nie są kosmitami z innej galaktyki, ale ni mniej ni więcej jak graczami TSO, tylko z sąsiedniego serwera. Niejednokrotnie rozmawialiście z nimi na forum, czasem coś wspólnie testowaliście, a nawet byliście/jesteście z nimi w jednej gildii na serwerze testowym.

    Czy moderatorzy są pracownikami BlueByte?
    Moderatorzy nie są pracownikami BB, lecz wolontariuszami. Pomagają nieodpłatnie, z dobrej woli, w swoim wolnym czasie. Ich zadaniem jest wyłącznie zwracanie uwagi na to, czy użytkownicy przestrzegają zasad. Nie posiadają takich uprawnień, jak administratorzy gry. Troszkę o pracy moderatora informuje również ten temat .

    W takim razie dlaczego czasami zamiast BB wypowiada się moderator? Czy w ogóle może to robić, i czy jego wypowiedzi są wiążące?
    Z prostej przyczyny, bo nas jest więcej. Tak, mod może wypowiadać się w imieniu BB. Pracownicy BlueByte nie zawsze mają możliwość zalogowania się na forum i wszystkie czaty. Dlatego czasami proszą nas, żebyśmy przekazali graczom jakieś informacje. W przeciwieństwie do administratorów, którzy mają jeszcze inne obowiązki, moderator skupia się wyłącznie na tym co się dzieje na czacie i/lub forum. Dlatego łatwiej jest nam zwrócić uwagę na kwestie poruszane w dyskusjach i przekazać informację pochodzącą od BB.

    Z kim z BB moderatorzy mają kontakt?
    Z naszym Community Managerem (obecnie jest nią BB_Penelopa).

    Ilu jest obecnie moderatorów i jakie są ich nazwy moderatorskie?
    O tym można przeczytać wybierając Załogę forum z szybkiego menu na forum.

    Czy moderator jest tylko od czatów?
    Są moderatorzy czatów i moderatorzy forum. Niektórzy moderatorzy zajmują się zarówno czatem, jak i forum.

    Jaka jest różnica między moderatorem forum a moderatorem czatu?
    Moderator czatu pilnuje by wypowiedzi na czacie były zgodne z zasadami, a mod forum pilnuje przestrzegania zasad i dba o porządek na forum.

    Czy moderator forum może przywrócić wątki przeniesione do archiwum lub usunięte?
    Tak, jest to możliwe. Aby przywrócić z archiwum temat, który Cię interesuje, skontaktuj się z moderatorem forum, wysyłając mu wiadomość na forum. Posty / wątki rzadko są trwale usuwane, najczęściej są ukryte (nie są widoczne dla nikogo oprócz moderatorów i BB) i jeżeli istnieje uzasadniony powód, mogą zostać przywrócone.

    Moderator jakiś czas temu zamknął mój wątek z notatką, że pomysł nie zostanie wprowadzony, a jednak to, o co postulowałem, pojawiło się w grze! Czy to oznacza, że moderatorowi nie podobał się mój pomysł i dlatego zamknął wątek?
    Nie. Moderator zawsze zamyka ankiety w oparciu o aktualny stan wiedzy i informacje od BB. Jeżeli pomysł mu się podoba lub nie, może wyrazić opinię z prywatnego konta, ale wypowiadając się z pozycji moderatora powinien pozostać neutralny. Zaznaczam, że nie mamy bezpośredniego kontaktu z developerami gry, przez co komunikacja jest utrudniona. Poza tym, developerzy mogą zmienić zdanie w dowolnym momencie, i nie informują nas o tym, że tak się stało. Więcej na temat tego, co dzieje się z przekazanymi pomysłami dotyczącymi gry możesz przeczytać tutaj.

    Dlaczego moderator łączy tematy?
    Tematy o tej samej treści są łączone aby uniknąć dublowania, oraz żeby forum było bardziej przejrzyste, a korzystanie z niego przyjemniejsze dla użytkowników. Twoje posty zostaną zachowane nawet po scaleniu tematów. W nowym temacie posty wyświetlane są chronologicznie. Przed otwarciem nowego tematu warto sprawdzić, czy wątek nie został wcześniej utworzony przez innego gracza.

    Dlaczego niektóre posty są usuwane, a inne edytowane?
    Moderator edytuje lub usuwa treści tylko w przypadku naruszenia zasad. Podobnie, jeśli wypowiedzi nie mają związku z tematem lub celowo zakłócają dyskusję. Zawsze zależy to od treści posta. Jeśli po edycji treść postu jest pozbawiona sensu, jest on usuwany.

    Dlaczego mod łączy moje posty?
    Zgodnie netykietą pisanie posta pod postem nie jest zalecane, dlatego jeśli Ci się to zdarzy, moderator je połączy.

    Co się dzieje, kiedy zgłaszam obraźliwy post? Dlaczego nie dostaję informacji, czy mod podjął działanie?
    Moderatorzy wiedzą, które posty zostały zgłoszone i odpowiednio reagują. W zależności od sytuacji, moderator pozostawi w wątku, z którego pochodził zgłoszony post stosowną notatkę. Nie publikujemy na forum informacji na temat tego, który post został zgłoszony, kto wysłał zgłoszenie, ani czy autor obraźliwego posta został ukarany, ponieważ szanujemy i chronimy prywatność użytkowników.

    Czy zielona kropka na forum przy nazwie moderatora oznacza, że moderator jest dostępny na czacie?
    Nie. To, że moderator jest zalogowany na forum, nie jest równoznaczne z zalogowaniem na czacie.

    Gdzie i w jaki sposób mogę sprawdzić czy moderator jest aktualnie zalogowany na czacie?
    Niestety, na forum nie możesz zobaczyć, czy moderator czatu jest obecnie zalogowany. Możesz jednak spróbować wywołać moderatora na czacie lub skorzystać z funkcji /report
    aby zwrócić na siebie uwagę.

    Co oznaczają cyferki przy nazwie moderatora?
    Cyferka jest równoznaczna z numerem serwera, na którym jest zalogowany dany moderator.

    A jak nie ma cyferki?
    To znaczy, że dany serwer jest jego macierzystym.

    Czy macierzysty oznacza ten, na którym gra?
    Absolutnie nie, moderator nie moderuje serwera na którym jest graczem, trzeba dbać o higienę relacji

    Ile serwerów jednocześnie może moderować jeden moderator?
    Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Są osoby, które wchodzą wyłącznie na jeden serwer, oraz takie, które można zobaczyć na kilku serwerach.

    Na czacie jest nieciekawa sytuacja wymagająca moderacji. Jak najszybciej wezwać moderatora?
    Najszybszą i najskuteczniejszą metodą jest skorzystanie z komendy czatu: /report Przywoła ona najbliższego, zalogowanego na czacie moderatora.
    Można to zrobić na przykład tak: /report kłótnia na g1 lub /report XYZ wyzwiska
    lub wkleić cytat z czatu z kontrowersyjną wypowiedzą. Jeżeli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, na czacie wyświetli Ci się informacja o wysłaniu zgłoszenia. Informacja ta jest widoczna wyłącznie dla osoby wysyłającej zgłoszenie.

    Dlaczego nigdy nie ma moderatora, kiedy jest najbardziej potrzebny?
    Moderowanie to zajęcie dodatkowe, wykonywane w wolnych chwilach, a z nimi wiadomo jak jest, czasem jest ich więcej, czasami mniej, dlatego nie zawsze jest możliwość, żeby na każdym serwerze od wczesnego poranka do późnego wieczora był i czuwał moderator. Bardzo często zdarza się, że jeden moderator pilnuje kilku serwerów jednocześnie, ciężko jest wtedy czytać „od deski do deski” każde okno czatu, dlatego nie krępujcie się nas zawołać, jeżeli uznacie, że jest taka potrzeba, czy zwrócić nam na coś uwagę, będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.

    Jak skontaktować się z konkretnym moderatorem?
    Tak jak do każdego innego gracza, tak i do moderatora można wysłać wiadomość prywatną w grze, na forum lub wywołać go na szepcie. Szept można włączyć z menu kontekstowego, jeżeli widzimy moderatora na czacie albo korzystając z komendy czatu: /w
    np. /w mod_dobrawa(numer serwera) → klik spacja po nicku
    Komendę można wpisać w dowolnym miejscu na czacie gry, po kliknięciu w spację, otworzy się osobne okno szeptu.
    Uwaga: Jeżeli wpiszesz nazwę moderatora lub gracza niepoprawnie (literówka), okno czatu otworzy się, ale wiadomość nie dotrze do adresata.
    Można również zapytać innego moderatora, czy gdzieś tam nie kręci się przypadkiem ten, którego właśnie potrzebujemy

    Czy to oznacza, że moderatorzy mają ze sobą kontakt?
    Jak najbardziej. Nie bez powodu nazywani jesteśmy Zespołem Moderatorów

    Komu podlegają moderatorzy?
    Moderatorzy współpracują z CM - BB_Penelopą.

    Czy to oznacza, że do niej należy kierować skargi na modów?
    Nie, wszelkie niezadowolenie należy kierować do Supportu.

    Nie zgadzam się z decyzją moderatora, kogo mogę o tym powiadomić?
    Jeżeli nie zgadzasz się reakcją moderatora, warto powiadomić o tym Support, można to zrobić przez stronę główną → Pomoc/Wsparcie → Formularz kontaktowy lub bezpośrednio na adres e-mail: account.support@thesettlersonline.pl

    Czy te skargi w ogóle coś dają?
    Oczywiście! Każda sugestia jest ważna. Dzięki waszym opiniom i ocenom praca moderatorów jest usprawniana, a zasady postępowania dopracowywane.

    Czy moderator ma dostęp do danych dostępowych do konta gracza i danych gry?
    Nie. Jeśli masz problemy lub pytania dotyczące danych do konta lub gry, musisz skontaktować się z pomocą techniczną.

    Mam problem z grą, czy moderator może mi jakoś pomóc?
    Jeżeli jest to problem merytoryczny, to być może tak, jeżeli moderator sam jako gracz zna problem i jego rozwiązanie - mod nie dostaje magicznego skryptu ze wszystkimi informacjami dotyczącymi gry , natomiast jeżeli jest to problem techniczny z grą, tylko Support może pomóc.

    Ale jak to? To mod mi nie pomoże?
    Moderatorzy chętnie służą radą jeśli tylko mają na to czas i znają rozwiązanie. Jeżeli nie, zostaniesz poproszony o wysłanie zgłoszenia do Supportu. Moderatorzy nie mają wglądu w zgłoszenia wysłane do pomocy technicznej i nie odpowiadają na nie. Z tego powodu w Blue Byte istnieje osobny dział wsparcia, który odpowiada na zgłoszenia wysłane do pomocy technicznej.
    Uwaga: moderatorzy to gracze, którzy w czasie wolnym zgłaszają się do pomocy na forum lub czacie.

    Czy moderator może wysłać za mnie zgłoszenie do Supportu?
    Obawiam się, że nie. Tylko Ty masz dokładne informacje o problemie, bo dotyczy on bezpośrednio Ciebie. W przypadku gdyby Support miał kolejne pytania, Ty będziesz w stanie na nie odpowiedzieć, moderator, jako pośrednik, z braku odpowiednich danych, na pewno nie.

    Czy moderator ma kontakt z działem technicznym?
    Moderator jak każdy gracz może wysłać zgłoszenie do naszego Supportu, ale z działem technicznym bezpośredniego kontaktu nie mamy. Z nimi kontaktują się pracownicy Supportu na podstawie zgłoszeń od graczy. Nie mamy też kontaktu z żadnym innym działem.

    No to do czego w takim razie ten moderator?
    Głównym zadaniem moderatora jest czuwanie, aby na czatach ogólnych gry były przestrzegane Zasady serwisu.

    Które to są czaty ogólne?
    Czaty ogólne to czaty globalne od 1 do 5, kanał Pomocy i Handlu.

    Czy to oznacza, że moderator nie widzi mojego szeptu?
    Dokładnie tak. Moderator nie ma dostępu do szeptów, czatów gildii, czy czatów przygód, dlatego też moderator nie może reagować na screeny i wklejki z czatów prywatnych. Tylko Support ma możliwość zweryfikowania prawdziwości otrzymanego zrzutu ekranu.

    Czy moderator forum / czatu ma dostęp do mojej skrzynki pocztowej na forum / w grze?
    Nie, wszystkie wiadomości w Twojej skrzynce są widoczne tylko dla Ciebie.

    Pytałem moderatora o imię już ze 100 razy, a on nadal nie odpowiedział, dlaczego?
    Moderator to nie tajne służby specjalne , ale zgodnie z Regulaminem Ubisoftu dane osobowe i nazwy kont prywatnych moderatorów powinny pozostać utajnione.

    A co gdybym chciał/a przyłączyć się do „żółtej strony mocy”?
    A to wtedy zachęcamy do zapoznania się z tym wątkiem
    __________

    Wątek zostawiam otwarty, w razie gdybyście mieli więcej pytań. Zaznaczam jednak, że istnieje możliwość, że nie na wszystkie będziemy mogli odpowiedzieć (jako moderatorzy) w takich wypadkach będziemy zachęcać do kontaktu z Supportem.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 07.02.2020 o 00:42 Powód: Ułożenie pytań w logiczny ciąg, drobne korekty w tekście
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    185
    Serwer
    Nowa Ziemia

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar hadzi4
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    453
    Serwer
    Nowa Ziemia
    w jaki sposób można złożyc skarge na działanie supportu i gdzie

    dlaczego moderatorzy naduzywają swojej władzy

    czy support ma swojego szefa? jakie obowiązuje prawo na serwerze Nowa Ziemia . Polskie czy niemieckie?
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 20.05.2017 o 22:50 Powód: połączenie postów

  4. #4
    Elelkal_
    Najlepiej napisać do Blue Byte na adres info@bluebyte.de wtedy uzyskasz najlepszą odpowiedź. Oczywiście należy napisać w języku niemieckim ewentualnie angielskim. Możesz także skontaktować się z Ubisoft po zalogowaniu się na swoje konto.

    Co do drugiego pytania, to zależy o jakich moderatorach mowa. Tak czy tak "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". W przypadku moderatorów czatu, to jeszcze nie słyszałem o przypadku nieuzasadnionego bana, wręcz przeciwnie. Gdyby mieli oni porządnie pilnować swoich obowiązków to czaty w grze praktycznie świeciłyby pustkami, może poza "Handlem". Co do moderatorów forum, to należy pamiętać o tym, że tu obowiązują pewne zasady, które dość często są łamane, zwłaszcza ta o tzw. offtopic-u. Tu także moderatorzy idą często na rękę graczom bo spokojnie można byłoby pokasować wiele postów które nadal istnieją. Polecam przeczytać regulamin, którego przestrzegania każdy się zobowiązał i problemu nie będzie.

    Co do ostatniego pytania to oczywiście, że ma. Czy jest to Ubisoft czy Blue Byte to nie wiem. Co do prawa, to na każdym serwerze obowiązuje identyczny regulamin, które każdy zaakceptował, na innych wersjach językowym zapewne regulamin brzmi dokładnie tak samo.

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar hadzi4
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    453
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na moderatorów nie ma siły...robią co chcą i support to legitymizuje , zatem gracz w TSO jest nikim dla nich a czaty ich własnością. nie słyszałem o przypadku aby moderator został ukarany za swoje naduzycie. Pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Dlaczego dostałem bana to jest dobre pytanie

  7. #7
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witajcie!

    Bardzo bym chciała by ten temat nie przerodził się w komentowanie pracy moderatorów - póki co zostawiam otwarty, ale jeżeli zajdzie taka konieczność temat zostanie zamknięty. W przypadku, kiedy dotrą do nas kolejne pytania związane z naszą funkcją, FAQ będzie na bieżąco uzupełniany.

    Co do nadużywania władzy przez moderatorów - jeżeli uważacie, że coś takiego miało miejsce - proszę o kontakt z Supportem.

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 05.02.2020 o 21:30

  8. #8
    Osadnik Awatar deagostini85
    Dołączył
    29.09.2014
    Posty
    128
    Serwer
    Złota Góra
    kim jest moderator?
    to żółte złooo...

  9. #9
    Początkujący Odkrywca Awatar hadzi4
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    453
    Serwer
    Nowa Ziemia
    co myślicie o takim fakcie ze piszecie skargę do supportu a skargę rozpatruje osoba na którą składacie skargę? dla mnie to chore i znaczy jedno...co byśmy nie napisali na kogoś z BB to i tak nic to nie daje....

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.11.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    od niedzieli 18-go marca gra nie dziala ogodz 6-ej rano nie mogr wejsc na gre dzisiaj 19 marzec kolejny dzien bez mozliwosci gry

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.