Zamknięty wątek
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: "Czy pomożecie nam odkryć prawdę? " - w obcym języku

  1. #11
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    chodzi o lustro?
    "Everybody lies"

  2. #12
    Osadnik Awatar THEBADDEST
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    111
    Serwer
    Złota Góra
    Co do zagadki, jak dla mnie jest to - DYNIA :-) (Popęka po upuszczeniu, uśmiech zawsze odwzajemnia, a żeby ją obrócić w lewo - musimy użyć prawej ręki) - wygrałem coś ?

    A co do języka to uważam, że trochę angielskiego czy niemieckiego Wam nie zaszkodzi - Google tłumacz jest już na niezłym poziomie w razie czego Leniuszki.

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    14.05.2012
    Posty
    60
    Serwer
    Nowa Ziemia
    przecież to jest proste jak zwinięty drut, chodzi o .u.ę ptaka z ulicy sezamkowej i jego powietrzny statek EKSEL

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez THEBADDEST Zobacz posta
    Co do zagadki, jak dla mnie jest to - DYNIA :-) (Popęka po upuszczeniu, uśmiech zawsze odwzajemnia, a żeby ją obrócić w lewo - musimy użyć prawej ręki) - wygrałem coś ?

    A co do języka to uważam, że trochę angielskiego czy niemieckiego Wam nie zaszkodzi - Google tłumacz jest już na niezłym poziomie w razie czego Leniuszki.
    To może niech zaczną pisać po chińsku lub w jeszcze bardziej egzotycznym języku, bo przecież jest tłumacz google.
    Tu, jak koś już wcześniej napisał, chodzi o zasadę. Żyjemy w Polsce i wymagajmy od wszystkich, aby zwracano się do nas w naszym języku.

  5. #15
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MANOLO_PL Zobacz posta
    Ja uprzejmie chciałbym zaznaczyć, iż tej nocy na serwery padła klątwa która wyszła z tego zagadkowego lusterka i tak :

    premie robią co chcą a raczej za wiele nie robią
    ludki przestały się gździć i nie ma pińcet płós nowych małolatów na wyspie znikąd nie można znaleźć nawet ze szkół nie wychodzą
    Gruby niby polazł ale w domu został
    znajdki pozbierane ale nie zaliczone

    I WY MI TU CIELĘTA o jakiś zagadkach na fejsie wyjeżdżacie jak serwery klęczą na grochu ? Przypominam że 20tego czyli zaraz po tym jak wytrzeźwiejecie po weekendzie wgrywacie EKSELSIORA to dopiero padlina będzie i nic już nie będzie , pozamiatane...
    manolo wiemy o syfie jaki dzieje się na nowej ziemi -> http://forum.thesettlersonline.pl/th...-czasu-kilka-h
    "Everybody lies"

  6. #16
    Osadnik Awatar THEBADDEST
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    111
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez edi-180 Zobacz posta
    To może niech zaczną pisać po chińsku lub w jeszcze bardziej egzotycznym języku, bo przecież jest tłumacz google.
    Tu, jak koś już wcześniej napisał, chodzi o zasadę. Żyjemy w Polsce i wymagajmy od wszystkich, aby zwracano się do nas w naszym języku.
    Ok - to Twoje zdanie, szanuję je. Jednak ja nie widzę przeciwwskazań do tego, by gra spełniała również funkcje edukacyjne. Pamiętam, jak za małolata grałem w Diablo 2 - bez spolszczenia i usiłowałem sklecić jakieś kombinacje z runami czy setami - radziłem sobie jakoś, w wieku 10-11 lat, głównie dzięki temu, że miałem słownik pod ręką. Przełożyło się to na lepsze oceny i mniejsze problemy z komunikacją w języku obcym w przyszłości. Poza tym, skoro język angielski jest urzędowym w wielu państwach, to i u nas nie widzę problemu w tym, że ludzie się w nim komunikują. Niestety idąc tym tropem, by ograniczyć się w kraju jedynie do języka polskiego - cofniemy się o dobre 30 lat, kiedy to "hello" na ulicy budziło równoczesny podziw i strach... :-) Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że poziom trudności przetłumaczenia tej zagadki to elementarna wiedza z podstawówki, większość ludzi nie musiałaby nawet odpalać googla . Ciężko mi się odnieść do języka chińskiego, który proponujesz, bo jednak on jest "zarezerwowany" dla konkretnego terytorium - angielski natomiast jest wszechobecny, w życiu, w grach, na półkach sklepowych, w szkole, a nawet w [ :P ]* :-D Reasumując - robicie igły z widły, a wszelkich turystów, których można rocznie liczyć w setkach tysięcy (i którzy komunikują się głównie w języku angielskim) należy walić po łapach i przywracać do porządku, bo WYMAGAMY zwracania się do nas w naszym ojczystym języku :}.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Dobrawa ; 17.09.2016 o 17:58 Powód: * pegi7

  7. #17
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    są jasne reguły, piszemy po polsku i koniec kropka. chcesz nauczyć się/szlifować inne języki są inne serwery tso.
    "Everybody lies"

  8. #18
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    są jasne reguły, piszemy po polsku i koniec kropka. chcesz nauczyć się/szlifować inne języki są inne serwery tso.
    I to w zasadzie zamyka dyskusję. Zwłaszcza, że od nas się tego wymaga pod groźbą kar zresztą.
    To nie może działać tylko w jedną stronę.

  9. #19
    Osadnik Awatar THEBADDEST
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    111
    Serwer
    Złota Góra
    Btw. to co z tą zagadką - ja stawiam na DYNIĘ, kolega Misiorww na LUSTRO, jakieś inne propozycje?

  10. #20
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    samolot ?

Zamknięty wątek
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.