Zobacz wyniki ankiety: Bohaterowie

Głosujących
17. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    10 58.82%
  • nie

    6 35.29%
  • nie mam zdania

    1 5.88%
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bohaterowie

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Bohaterowie

    Na drzewko umiejętności generałów chyba już mało kto czeka a jeszcze mniej w nie wierzy, może spróbować od innej strony.
    Co byście powiedzieli na wprowadzenie do gry bohaterów?

    Mniej więcej widzę to tak: każdy typ jednostki może mieć swojego bohatera. Jednego. Rekruci jednego, arkebuzerzy jednego, itd. Taki bohater mógłby być do zdobycia w tawernie po pierwsze od określonego poziomu, po drugie za niemałą ilość zasobów, które się długo i żmudnie zbiera (rudy adamantu?), po trzecie po spełnieniu kryteriów osiągnięć, po czwarte po wybudowaniu, nazwijmy to roboczo, pałacu bohaterów (jeden dla wszystkich, ale z różnymi wirtualnymi skrzydłami, reprezentowanymi przez okienka). Pałace dwa, jeden dla zwykłych, drugi dla elity.

    Każdy bohater może dać bonus jednej wybranej cesze typowi wojska, który reprezentuje - punkty zdrowia albo siłę ataku. Każda cecha może mieć 3 poziomy ulepszenia.

    Na przykład bohater rekrutów, w cenie 500 rudy adamantu, dostępny od poziomu 50, po użyciu w walce (stracie?) 100k rekrutów. Użycie go na przygodzie powoduje zwiększenie punktów zdrowia/siły (w zależności od wybranej na początku ścieżki) rekrutów o 10%. Kolejny bonus, 20%, dostępny od 63 poziomu, po użyciu w walce (stracie?) 1kk rekrutów, zwiększeniu poziomu skrzydła pałacu do drugiego poziomu. Ostatni bonus, 30%, dostępny od 75 poziomu, po użyciu 10kk R i podniesieniu odpowiedniego poziomu skrzydła pałacu do trzeciego poziomu.

    Kolejny: bohater ochotników, w cenie 1000 rudy adamantu, dostępny od poziomu 50, po użyciu w walce (stracie?) 100k ochotników. Użycie go na przygodzie powoduje zwiększenie punktów zdrowia/siły ochotników o 10%. Kolejny bonus, 20%, dostępny od 63 poziomu, po użyciu w walce (stracie?) 1kk ochotników, zwiększeniu poziomu skrzydła pałacu do drugiego poziomu. Ostatni bonus, 30%, dostępny od 75 poziomu, po użyciu 10kk O i po podniesieniu poziomu odpowiedniego skrzydła pałacu do trzeciego poziomu.

    Warunek konieczny do podniesienia rangi bohatera: bohater kolejnego w hierarchii typu jednostki musi być przynajmniej o jedną rangę wyżej. Tzn bohater rekrutów nie może mieć rangi 2 jeśli bohater ochotników ma rangę 1.

    Kolejny warunek: na przygodzie w jednym momencie może być dostępny jeden bohater.

    (Dla forumowej policjantki: podobny pomysł już był, ale jest w archiwum i różni się od mojego)

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bonusy 10/20/30% do hp/dmg akurat dla tych jednostek nic nie zmieniaja w walce (poza moze 1-2 wyjatkami).
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 31.07.2016 o 16:18
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Chciałem się trochę wpisać w skłonność BB jeśli chodzi o potęgę różnych bonusów.
    No i rekrut z HP 52 zamiast 40 jednak robi nieco różnicy. Np 100 dzików zjada jakieś 140R, ale przy HP 52 jest to już około 108R - jak dla mnie różnica jest.

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    No i rekrut z HP 52 zamiast 40 jednak robi nieco różnicy. Np 100 dzików zjada jakieś 140R, ale przy HP 52 jest to już około 108R - jak dla mnie różnica jest.
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

    Jesli symulator nie klamie (bo nie pamietam dokladnych statystyk) to dzik zadaje 30-60, co oznacza ze niezaleznie czy rekrut ma 40 czy 52 hp do zabicia rekruta wystarczy jeden hit albo 2 missy. Zmiana nastapilaby dopiero gdyby rekruta buffnac do 61 hp (czyli o ponad 50%).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A jakoś tak szybko policzyłem w głowie. Może trochę za szybko. Niemniej jednak wciąż chodzi o sam schemat koncepcji.

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Bohaterowie

    Niedługo po tym jak skończyłem pisać o Bohaterach przyszła mi do głowy inna, chyba prostsza koncepcja.
    A gdyby tak do tablicy dropów epickich i alibab dołożyć takiego bohatera (np. z 5% szansą trafienia), którego można jednorazowo wykorzystać (jako premia strefowa) na przygodzie. Zwiększa HP lub DMG (losowo) wszystkich typów jednostek np. dwukrotnie czy jakkolwiek, oby odczuwalnie.
    Na przygodzie można użyć tylko jednego takiego bohatera z nielimitowanym czasem oddziaływania.

  7. #7
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do dyskusji i głosowania.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wątki zostały połączone trochę niepotrzebnie - w tym wątku mieliśmy głosować za koncepcją opisaną w pierwszym poście...

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    06.05.2016
    Posty
    566
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry,

    w ciągu ostatnich miesięcy temat nie uzyskał wystarczającej ilości głosów, aby móc go przekazać dalej. W związku z powyższym zostaje zamknięty i przeniesiony do archiwum.

    Pozdrawiam,
    Mod Dobrawa
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.