Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za tym aby była możliwość produkowania sierżanta z normalnych surowców ?

Głosujących
121. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za.

    85 70.25%
  • Nie, jestem przeciw.

    33 27.27%
  • Jest mi to obojętne.

    3 2.48%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Sierżant skunks

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Sierżant skunks

    Witam.
    Przed wgraniem xxl dawałem sierżanta tylko na jedne koszary, albo go sam produkowałem w domu władyki (za przedmioty kolekcjonerskie), albo starałem się go pozyskać dzięki handlowi, dzięki temu produkcja wojska szła jako tako.
    Od wprowadzenia xxl minęło już dobre kilka miesięcy, jak wiadomo doszły kolejne koszary, ale w sprawie premek na koszary ogólnie nic się nie zmieniło, dalej możemy produkować jedynie sierżantów, poza tym, że mnie skończyły się już sztandary, a czajniki praktycznie są na wyczerpaniu, a wspomnę jeszcze tyle że w grze mamy i trzecie koszary, które też możemy premiować, tyle że do ich produkcji potrzebne są też przedmioty kolekcjonerskie, że już o zbrojowni nie wspomnę.
    Oczywiście mogę je dokupować na handlu, tyle że z czasem jest już to męczące, bo jeśli chcę bufować dwa rodzaje koszar i to 2x dziennie, to kupowanie 4 sierżantów dziennie mija się z celem, tym bardziej że cena ich coraz bardziej wzrasta, podobnie jak same surowce na ich wyprodukowanie.
    Dlatego myślę, że przydała by się opcja produkowania ich z normalnych surowców, bądź też żeby dodano w ogóle nową premkę na koszary, którą oczywiście produkowało by się też z normalnych surowców, nie tylko z tych kolekcjonerskich.
    Po prostu wychodzi na to, że na teraz jestem uzależniony od handlu, czy uda mi się kupić te premie, czy nie i to w rozsądnej cenie.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 23.06.2016 o 07:42

  2. #2
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Myślę, że jakimś rozwiązaniem byłaby produkcja Ulepszonego Zaciągu za normalne produkty.
    Osobiście sobie radzę w ten sposób, że często normalne koszary idą właśnie na UZ i myślę, że wielu graczem podobnie by to starczyło.

  3. #3
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    osobiście "zwykłych" koszarów nie używam już (może sporadycznie), a skunksik też mi się już dawno skończył (ten ze znajdek)
    więc jak najbardziej tak
    "Everybody lies"

  4. #4
    Osadnik Awatar THEBADDEST
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    111
    Serwer
    Złota Góra
    A ja jestem na nie Nie wiem jak na innych serwerach, ale na Złotej Górze skunksów jest na wadze w opór... Kosztują od 2500-3000 monet za sztukę, co w przypadku kont powyżej 50lv nie jest chyba znacznym wydatkiem (nawet jeśli kupujemy 2 skunksy na dobę). Jakimś rozwiązaniem jest naturalnie skupowanie taniej sztandardów i czajników (sztandary można kupić w cenie +/- 1,2k m za 10 sztuk, czajniki +/- 500m za 10 sztuk. Co za tym idzie każdy, kto potrzebuje premii na pewno sobie poradzi. Warto zwrócić uwagę, że mamy też event i można sobie nakupić z pareset sztuk premii, żeby być spokojnym o przyszłość. Są też ludzie, którzy skunksami handlują, więc produkcja tej premii za zwykłe surowce spowodowałaby, że skunks stałby się tak cenny, jak ryby Dodatkowo, jeżeli korzystasz z elitarnych koszar i robisz drwale czy inne alibaby to z pewnością masz masę surowców, które możesz wymienić sobie na cokolwiek zechcesz :P Z samych krawców aktualnie jest tyle surowców, że robiąc 2 przygody dziennie masz już solidny kapitał na zakupy + jeszcze sporo zostanie W grze handlowo-ekonomicznej nie powinno być tak, że każdy gracz będzie samowystarczalny, bo handel po prostu upadnie, a to chyba byłoby bez sensu ?

  5. #5
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie chodzi tu zapewne o zwykłe koszary, a o elitarne gdzie czas produkcji jest naprawdę wysoki. chcąc zrobić trudniejszego alibabę czy sindbada bez premii x3 jest to dość czasochłonne. u nas z tego co widzę na handlu skunksy są po ~800 fasol, ~5k monet; a 10 sztandarów ~3k monet, więc wychodzi drożej niż u was.
    "Everybody lies"

  6. #6
    Osadnik Awatar THEBADDEST
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    111
    Serwer
    Złota Góra
    W dalszym ciągu uważam, że to nie jest majątek. Ja przy miernej gospodarce, bez wkładu klejnotów mam przychód do 50k monet dziennie, a jak zacznę robić przygody to do tego dodam fasole czy granit + jakieś fanty typu pierwszy złodziej na sprzedaż. Dodatkowo warto uwzględnić zaletę tego, że podczas, gdy robi się wojsko można wyjść na dwór, spędzić czas z rodziną, popracować - dostępność ogólna premii, albo premie x 4 czy nawet x 5 na koszary spowodowałyby to, że niektórzy popadliby w obsesje i wisieli non stop przy kompie (już są ewenementy z lv 69-70, u których światełko się świeci czy to w dzień, czy w nocy, czy w święta, czy w sylwestra ) Teoretycznie to nie moja sprawa, ale zajmuje się zawodowo problematyką cyberprzemocy i uzależnienia od Internetu, więc uważam, że gra powinna być dodatkiem do życia, a nie życie dodatkiem do gry ;-)

    Najdłuższa jednostka w elitarnych robi się 5 minut, więc możesz w ciągu dobry wyprodukować 288 takich jednostek, rycerzy 450, z premiami x 3 odpowiednio 864 lub 1350. Surowce do produkcji tych jednostek zalegają w magazynie, brakować może jedynie napitku. Biorąc pod uwagę powyższe to dziennie zrobisz 2-3 drwale, z których spokojnie znajdzies kasę na skunksy, zakup nowych drwali (na Złotej kosztują 4-5k fasol), zostanie Tobie jeszcze szereg innych surowców+ dodatkowo jakieś przygody na sell, albo zrobienie przygody typu oblężone, skarb wiedzy czy wąż morski znaczna większość graczy robi tylko raz, albo nie robi ich w ogóle i kupuje dropa do zaliczenia osiągnięcia. Naturalnie w miedzyczasie drwali możesz robić sobie krawce (sprzedając 2 dropy z DMK masz już prawie 9k fasol na jakieś zakupy, a miecze brąz i łuki są tanie jak barszcz).

    Reasumując wyjść jest wiele, a upowszechnianie towarów unikatowych czy cennych zabije rynek. Już macie napitek w cenie 100k za 1,5k monet, to samo węgiel, ryby to ludzie za darmo rozdają.

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez THEBADDEST Zobacz posta
    W grze handlowo-ekonomicznej nie powinno być tak, że każdy gracz będzie samowystarczalny, bo handel po prostu upadnie, a to chyba byłoby bez sensu ?
    Nie ma znaczenia jak powinno byc, wazne jest jak to faktycznie wyglada. A rzeczywistosc jest taka, ze w grze w ktorej kazdy dysponuje dokladnie tym samym na starcie kazdy jest z definicji samowystarczalny.
    Niezaleznie od tego jak wygladaly zalozenia handel jest obecnie tylko anomalia, bo jakikolwiek popyt na cokolwiek jest jedynie anomalia skoro kazdy moze to produkowac. Napedzane jest to chyba tylko przez lenistwo albo nieumiejetnosc postawienia wydajnej gospodarki samodzielnie.

    Natomiast w temacie skunksa to mozliwosc produkcji tego typu premii powinna byc, ale ze zgola innego powodu : zapotrzebowanie na nia jest (i jest stale), produkcja jest silnie uzalezniona od tego jakie kolekcje sie trafia i nie moze pokryc zapotrzebowania. W sytuacji gdy gre sie rozciaga sztucznie na lata po prostu nie do zaakceptowania jest sytuacja gdy nie mozna tego rekompensowac szybsza produkcja wojska, albo jest sie w tym uzaleznionym od innych (szczegolnie jesli inni sie wykrusza i pozostali chcacy grac zostana bez premii albo z tym co sami beda w stanie zebrac).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @TheBaddest, nie całkiem się z Tobą zgodzę. Tu nie chodzi do końca o cenę, bo jak sam napisałeś surowców jest na tyle żeby sobie te premie dokupić, tylko chodzi o to, że z jednej strony cena sierżantów praktycznie ciągle rośnie (na słonecznym średnio 800 fasol), a z drugiej strony, jeżeli mnie skończyły się przedmioty kolekcjonerskie na ich wyprodukowanie, to prędzej czy później tak samo zabraknie ich na rynku.
    Ogólnie gra w jakimś stopniu ewoluowała, w postaci 3-4 nowych budynków (2x koszary + 1-2 zbrojownie), ale w przypadku ich premiowania nic się nie zmieniło, tym bardziej że na sierżanta potrzebujemy aż 15 sztandarów. Dlatego myślę że pora na jakieś zmiany w tym przypadku.

  9. #9
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    zawsze można za klejnoty zrobić sierżanta

  10. #10
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.09.2012
    Posty
    485
    Serwer
    Złota Góra
    Ja juz sie wypowiadałam w podobnym temacie, ze przydala by sie mozliwosc robienia premi na koszary nie koniecznie x 3, ale nawet mniejsze z surowcow jakich jest pelno a wogole sie z tego nie korzysta..

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.