Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za tym aby była możliwość wytworzenia torby tęczowego śniegu ?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, jestem za.

    27 45.76%
  • Nie, jestem przeciw.

    25 42.37%
  • Jest mi to obojętne.

    7 11.86%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Możliwość wytworzenia torby tęczowego śniegu

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Możliwość wytworzenia torby tęczowego śniegu

    Witam.
    Tak sobie wymyśliłem, żeby można było wytworzyć/wyprodukować torbę tęczowego śniegu. Żeby nie było tak łatwo ją zdobyć w ten sposób, wymyśliłem też niezbyt skomplikowany proces jej stworzenia, w oparciu o to co jest już dostępne w grze.
    Więc po pierwsze. Zdobywamy nowy budynek, który w zasadzie jest roślinką (przydała by się też jakaś animacja tej roślinki/budynku). Budynek byłby tylko 1 (jeden) na gracza.



    Po drugie. Jako że roślinka jest akurat specyficzną roślinką, czyli wszystkożerną, to nie wystarczy jej tylko woda i promienie słoneczne, ale systematycznie karmienie, co by nam nie umarła (Pegi7, dla dzieciaczków dopiszę żeby się nie martwiły, bo wtedy takie roślinki idą do nieba, zresztą jak wszystko co żyje).
    Karmimy ją zieloną substancją, którą możemy wytworzyć w magazynie prowiantu.
    Przykład:
    1440 +1440 +1440 =

    Zieloną substancję dajemy na roślinkę na zasadzie premii, która trwa 24h (nie ma możliwości dania jej przez znajomego), czas jest po prostu odliczany od 24h w dól do 00:00:00.
    Przez czas trwania premii, roślinka wytwarza nam specyficzny owoc, który pojawia się co 8h.
    Czyli przez 24h zbierzemy 3 takie owoce. Przykład:



    Gdy uda nam się zebrać 10 sztuk owoców, będziemy mieli możliwość wyprodukowania z nich torby tęczowego śniegu, ale żeby nie było łatwo, dodajmy jakiś surowiec (np tajemniczy kwiat). Przykład:

    10 +10 =

    Kwiaty te można by było zebrać np z epickich wypraw ali baby jako przedmioty kolekcjonerskie.

    Dodam, że budynek bez premii nic by nie produkował, czas produkcji byłby zatrzymany. Przedmiotami podanymi w przykładzie nie można handlować. W przypadku anulowania premii z zielonej substancji produkcja zaczynała by się od początku.
    Myślę, że dodatkowa torba tęczowego śniegu przydała by się każdemu, a dzięki takiemu jej pozyskaniu nie zmieniło by to drastycznie mechaniki i założeń gry przez twórców.

    Tak na marginesie, pomysł dotyczy akurat tej premki jak w temacie, ale równie dobrze można by wyprodukować dzięki temu czy podobnemu schematowi gwiezdne monety, króliczą łapkę, czy nawet kanapkę z serem.

    Na koniec dodam, że ogólna ilość surowców, czasy produkcji jak i czas trwania premki, czy same nazwy poszczególnych przedmiotów to tylko kwestia dogadania się czy inwencji twórczej

  2. #2
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    1.Musieliby dodac nowe kolekcje do przygód 1001 nocy.
    2. Jeśli ktoś się loguje raz dziennie a dzień wcześniej wrzucił zieloną substancję na roślinę to zbiera 3 owoce czy 1?
    3. Roślinki radzą sobie z głodem. Jest takie coś jak fotosynteza
    No, chyba że to rosiczka jest, to mięsem bedziemy karmić :P

    Ogólnie całość brzmi fajnie.

    Ja to bym chciała produkować pakiet medyczny
    Ostatnio edytowane przez kinia19910 ; 16.05.2016 o 00:09

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Pomysł nie jest zły ale te surowce nie dobrane. Kwiatki z ali, a reszta z podstawowych. Niski lvl nie zrobi, bo kwiatków brak. Wysoki nie będzie się 3 dni paprał, żeby zrobić 1 torbe jak odkrywcy mu w tym czasie z 10 przyniosą. Gdyby zmienić potrzebne surowce na np łodygi czy rude platyny to ładnie, by to ruszyło rynek.

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja tylko napisałem zarys pomysłu, przecież nie musi być wszystko dokładnie takie samo. Jak widać przedmioty wziąłem ze scenariuszy żeby było łatwiej to zrozumieć, ale równie dobrze można by wymyślić zupełnie nowe przedmioty żeby gra była bardziej kolorowa i urozmaicona.
    Mnie osobiście pasowało by gdyby torbę można było robić do przykładu z 1 owocu nawet co godzinę, tylko co wtedy np z odkrywcami ? Zresztą wystarczy popatrzeć na zbliżający się ewent piłkarski i na ten nowy budynek, stadion bodajże, czy jak tam się on nazywa, jak twórcy gry podchodzą do podobnych tematów. Możliwość wyprodukowania tylko 2 premii, w dodatku każda się robi przez 24h, a czas trwania każdej to raptem 1.5h... samemu można sobie dopowiedzieć co o tym myśleć.

    @kinia19910, zapewne pakiet medyczny też by się przydał
    1. Mogli by dodać nowe kolekcje do produkcji torby.
    2. W tym wypadku zebrał by 3 roślinki, bo premia by działała, nie pamiętam tylko po jakim czasie nie logowania się produkcja staje, wtedy też czas produkcji stanął by na owym budyneczku, a wtedy po zalogowaniu się mogło by braknąć czasu do produkcji ostatniego owocu.
    3. Ale to settlersowa roślinka, też se radzi z głodem ale nie daje nic w zamian Na początku myślałem żeby ją po prostu karmić rybami,chlebem czy wędlinami, ale nie wiem jak miało by to wyglądać. Ogólnie coś z rybami powinni zrobić bo na teraz jak są steki w grze, to ryby są mało przydatne, w dodatku jak wcześniej wprowadzili stawy rybne.

    @Milady83, nie wszystkich graczy stać też na łodygi czy rudę platyny, ale jak najbardziej jestem za tym żeby z podanej opcji skorzystało jak najwięcej graczy, nawet powiedzmy od 20 lvl.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 16.05.2016 o 11:25

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar Achazu
    Dołączył
    04.10.2012
    Posty
    268
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    przeciez to samo mozna robic w smp, bb moze dac do sklepu recepture i po sprawie ^^

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Równie dobrze bb może dać do sklepu recepturę na wytwarzanie expa, po co przygody robić...

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jestem kategorycznie przeciw, ponieważ mogłoby to komuś ułatwić grę. Jak Ci za trudno grać bez torby, to się przerzuć na bierki. Mało tego - uważam, że wszystkie torby śniegu powinny zostać wycofane z gry, oczywiście z wyjątkiem tych, które są w mojej gwieździe.

  8. #8
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Milady - tylko pytanie skąd niski lvl ma wziąć rudę platyny czy łodygi?
    Zgadzam się, że surowce należy odpowiednio zbilansować

    @Andros
    Produkcja staje po 24h od logowania. Rozumiem że to mialoby dzialac jak zwykły buff, czyli po odwiedzinach znajomego rusza?
    Ps. Też mam za dużo ryb :P

    @Achazu - jasne, że tak. Ale baaaardzo wątpię, że to zrobią.

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez kinia19910 Zobacz posta
    @Milady - tylko pytanie skąd niski lvl ma wziąć rudę platyny czy łodygi?
    Zgadzam się, że surowce należy odpowiednio zbilansować

    @Andros
    Produkcja staje po 24h od logowania. Rozumiem że to mialoby dzialac jak zwykły buff, czyli po odwiedzinach znajomego rusza?
    Ps. Też mam za dużo ryb :P

    @Achazu - jasne, że tak. Ale baaaardzo wątpię, że to zrobią.
    A czy ja napisałam, ze ma to robić niski lvl? Napisałam, ze według pierwotnej propozycji nie nadaję się to ani dla niskich ani dla wysokich lvl. sądząc po działaniach BB i tak , by tego niskim nie dali.

  10. #10
    Początkujący Odkrywca Awatar Achazu
    Dołączył
    04.10.2012
    Posty
    268
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    wymyslasz jakis zbedny "budynek" nie wiem po co...., smp to bardzo dobry pomysl na produkcje toreb, bo jak mam nadzieje wiesz... ze produkuje sie w mim tez inne premki np. steki

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.