Zobacz wyniki ankiety: Upujemy ?

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    26 59.09%
  • Nie (z ciekawości - co bierzesz ?)

    18 40.91%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: UP lodowych

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    88
    Serwer
    Nowa Ziemia

    UP lodowych

    Witam

    Pewnie podobny temat już był, ale sytuacja jest dynamiczna
    Pomysł ma generalnie dwa założenia - zwiększenie populacji na wyspie oraz "ruszenie" do gry niechodliwych (czasem wręcz nieużytecznych) bądź mocno zdewaluowanych towarów.

    Rynek wycenia lodową na ok 800-900k monet - cena z Nowej Ziemi. Czyli tak wyceniana jest populacja 140 łebków na obszarze 1x1. Z drugiej strony mamy w grze piksele, na które narzekamy. Zatrzymane bajkowe zamki (łodygi niepotrzebna), wysypująca się ruda platyny i mało użyteczne piece platyny, tytan potrzebny bardzo rzadko i monety - praktycznie niepotrzebne i coraz mniej warte.
    No więc pomyślałem sobie, by upować lodowe tymi towarami.
    Każdy poziom wyżej, czyli 140 chłopów, to równowartość 800k monet podzielona na te 4 elementy. Czyli :
    - 200k monet
    - 17K łodyg (liczę po 12 m)
    - 25k platyny (po 8m)
    - 27k tytanu (po ok 7,5m)

    W efekcie dość szybko magazyny powinny zostać wydrenowane z rudy platyny, rudy tytanu, monet, ruszą bajkowe zamki. Lodowe nie powinny zdrożeć, bo część grających może zamieniać budynki na upowanie lodowych stojących na wyspie i oszczędzić trochę miejsca. Ci, dla których populacja nie ma większego znaczenia będą mogli dobrze zarabiać na samym przetwarzaniu surowców.

    Wiem, że może te ilości są spore, ale tak to teraz wycenia rynek.

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pomysl OK, zastrzezenia :

    - jesli dobrze rozumiem zakladasz 140 ludkow za poziom budynku, co wobec standardow BB jest zbyt radykalne, podejrzewam ze bardziej realne byloby 20 za poziom (za co juz niekoniecznie ktos bedzie chcial placic)
    - 900k monet za lodowa to jest cena kupna/ sprzedazy czy ilosc monet wyliczona na podstawie innych surowcow ? z 'rynek wycenia' to jest tak, ze oferty wystawione na handlu moga sobie wisiec, a nie wynika z tego ze ktokolwiek bedzie chcial je kupic.
    - kolejnosc upgradow jest mocno dyskusyjna
    - nieuwzgledniona jest latwosc zdobywania poszczegolnych surowcow : platyny na premium wpada 12k+ na przygode z kazdej zrobionej alibaby (godzina - dwie roboty), tytanu - kolo 400-500 a i to tylko jesli sie go wylosuje sposrod 4 mozliwych surowcow. Monet wpada srednio na przygode jeszcze mniej, a realna produkcja na dluzsza mete da niewiele wiecej niz 2k dziennie, zatem pierwszy upgrade bylby do zrealizowania tylko dla tych ktorzy bez zadnego racjonalnego uzasadnienia gromadzili tych monet miliony.
    - w zwiazku z powyzszym zalozenie o tym ze sie wyczysci magazyny jest dosc karkolomne, bo np u mnie 2 miliony platyny z magazynu nie wyfruna, bo mam raptem 50k monet (bo wiecej i tak nie potrzebuje), a poza tym nie planuje spedzic kilku miesiecy na przerabianiu lodyg w zamku.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Nie mam pojęcia co o tym myśleć Cennik do przeskoczenia ale różnica w serwerach ogromna, u nas lodowa kosztuje 200-230k monet tylko. No ale cóż w końcu najmłodszy serwer z nas 800k to ja za pałac płaciłam w dzień kiedy za klej były W sumie do zrobienia tylko po co? Żeby wcisnąć więcej bezużytecznych drobnych produkcji, którymi pozawalane są wyspy? A i jeszcze jedno u nas się platyna nie wylewa, u nas się wylewa tylko ruda platyny. Trzeba by było sporo pieców dostawiać, bo teraz każdy je ma na styk, a rudy po sufit w magazynie.
    Ostatnio edytowane przez Milady84 ; 13.05.2016 o 17:03

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    88
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @sparkz
    - tak, 140 luda na poziom. W tej grze potrzebne są już radykalne rozwiązania, 20 ludków nikogo nie ruszy
    - podałem cenę lodowej na bazie ofert naszego serwera (N.Ziemia). Teraz wiszą dwie ofki kupna, za 100k fasoli i 120 k granitu, ofert sprzedaży nie ma. Czyli tyle płacą za 140 luda plus miejsce na wyspie.
    - kolejność upów jest przypadkowa. Ja liczę na to, że generalnie ruszą np bajkowe i łodygi będzie można kupić (tak samo tytan, monety itd).
    - jw - nie przerabiaj, zamień na handlu, będą tacy, co przerabianiu będą zarabiać. Magazyny szybko się wyczyszczą.

    @Milady - dlatego policzyłem to po cenie N.Ziemi, stąd różnice w wycenie. I chodzi o to, by bezużyteczne produkcje stały się uzyteczne.

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie będę się rozpisywał o plusach czy minusach samego pomysłu, czy kosztach ulepszenia tego budynku, ogólnie jestem na nie.
    Należy się tylko zastanowić czy sam pomysł może być wdrożony do gry ?
    Wydaje mi się że nie i to z prostej przyczyny. Lodową posiadłość dodali do gry w czasach kiedy było można upgradować budynki max do 5 poziomu i tak na ścisłość, gdy się dobrze przypatrzymy, to lodowa posiadłość ma identyczną grafikę co zwykła rezydencja, tyle że kolor jest inny, sama nazwa, czy ilość populacji.
    Na teraz możemy podnieść zwykłą rezydencję raptem na 6 poziom, czyli tym samym lodową też mogli byśmy podnieść tylko na ten 6 poziom, bo ogólnie graficznie te budynki są takie same, poza szczegółami jw.
    To nie jest tak że ktoś zarzuci pomysł i jest ok, w tym wypadku trzeba by wymyślić dodatkowe grafiki budynku na kolejne poziomy, tylko że patrząc na rezydencję na 6 poziomie, to nie ma za bardzo jak dodać nową grafikę, bo jak od strony graficznej miało by to wyglądać ? rozbudować ją do góry, a może na boki ?

    przy okacji dopiszę jeszcze tyle co do kosztów, że u mnie akurat z platyną się nie przelewa, pomimo tego że mam 4 piece i 3 mieczników, przy bufkach x2 i ciągłej produkcji wojska, samej platyny i mieczy jest deczko na plus.
    W tym przypadku jest inny problem, a mianowicie ile te budynki "pożerają" węgla. Dodali nowe wojsko na które potrzebujemy sporych ilości napitku, ale w tym wypadku można sobie poradzić bo są nowe budynki jak ulepszone gospodarstwo, ulepszony silos czy opactwo, o węglu jednak nikt nie pomyślał. Dlatego myślę że bardziej by się przydały istotne zmiany w grze, jak np węgiel bo idzie go sporo, a nie upgradowanie lodowych.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 13.05.2016 o 18:06

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    185
    Serwer
    Nowa Ziemia
    chłopie coś ty zwariował ja mam osobiście ponad 350 lodówek na wyspie wiesz jakie to koszty, kredytu w Providencie nie bende brał.

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez kuyaviak Zobacz posta
    @sparkz
    - tak, 140 luda na poziom. W tej grze potrzebne są już radykalne rozwiązania, 20 ludków nikogo nie ruszy
    - podałem cenę lodowej na bazie ofert naszego serwera (N.Ziemia). Teraz wiszą dwie ofki kupna, za 100k fasoli i 120 k granitu, ofert sprzedaży nie ma. Czyli tyle płacą za 140 luda plus miejsce na wyspie.
    - kolejność upów jest przypadkowa. Ja liczę na to, że generalnie ruszą np bajkowe i łodygi będzie można kupić (tak samo tytan, monety itd).
    - jw - nie przerabiaj, zamień na handlu, będą tacy, co przerabianiu będą zarabiać. Magazyny szybko się wyczyszczą.

    @Milady - dlatego policzyłem to po cenie N.Ziemi, stąd różnice w wycenie. I chodzi o to, by bezużyteczne produkcje stały się uzyteczne.
    Jeśli chodzi o czyszczenie magazynów to to jest rozwiązanie krótkoterminowe. Już dali coś co miało ruszyć łodygi, nazywało się archipelag. Wszystkie zamki śmigały, łodygi dochodziły do 25-30k monet, teraz chodzą po 8-9k. Tutaj będzie podobnie, no może ciut dłużej potrwa rozbudowa... Na stałe ruszyć te produkcję może tylko coś na co się je będzie zużywać stale np jakieś konkretne premie do zakupu u kupca lub zrobienia w prowiancie. A tak to ludzie nastawiają pieców od groma, po 1-3 miechach zamkną produkcję.

    Ps. poprawna ankieta powinna mieć 3 opcje do wyboru. 3cia to nie wiem, obojętne albo coś w tym stylu. Inaczej mogą zamknąć.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    16.07.2012
    Posty
    99
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez kuyaviak Zobacz posta
    Rynek wycenia lodową na ok 800-900k monet - cena z Nowej Ziemi. Czyli tak wyceniana jest populacja 140 łebków na obszarze 1x1.
    1. na kolonii 130-160kg - czyli jakies 2kkm,
    2. chyba raczej 2x2
    wyspa w permanentnej przebudowie

  9. #9
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  10. #10
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Kolonia
    A tak z ciekawości zapytam :

    Co da posiadanie 100k popa ? Więcej przygód nie zrobisz bo i tak będą cię blokować koszary.
    Bez możliwości podniesienia poziomu koszar / premii x4/x5/x6 pomysł jest ... średni, chyba że faktycznie nie masz co robić z surką i wylewa ci się z magazynów

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.