Zobacz wyniki ankiety: Czy chcielibyście łatwiejszego przesuwania kolejności produkcji w MP , Koszarach.. ?

Głosujących
26. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jak najbardziej TAK

    22 84.62%
  • Wszystko mi jedno

    2 7.69%
  • NiE ponieważ > odp.

    4 15.38%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Ułatwienie kolejkowania w MP , Koszarach i Slocie Budowy

  1. #1
    Osadnik Awatar LICJA
    Dołączył
    16.11.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Złota Góra

    Ułatwienie kolejkowania w MP , Koszarach i Slocie Budowy

    Ułatwienie kolejkowania w Magazynach Prowiantu, Slocie Budowy i Koszarach oraz propozycja dodania dodatkowego slotu/ów w Introligatorze.

    Nie wiem czy był już taki temat ew. podobny i mówiąc szczerze nie chce mi sie sprawdzać gdyż jestem leniwy

    Pomysł nie jest bezpośrednio mój lecz zaczerpnięty z innej gry, zapewne znajdą się tu ludzie co grali w Goodgame Empire ( sry nie jest to reklama gry, zresztą ta gra jest obecnie do bani i nie zachęcam a raczej odradzam w nią grać. )
    Tym co w nią grali vel graja nadal w tzw. Zamki zapewne już pojawił się uśmiech na twarzy gdyż załapali o co mi chodzi. Tak tak macie racje chodzi o kolejkowanie i przesuwanie kolejki z zachowaniem poziomu postępu.

    Obecnie żeby coś przesunąć w np. MP (Magazynie Prowiantu) , Slocie Budowy lub Koszarach używa się hm ciapciaka , kursora czy jak to tam zwał i wymaga czasami sporo czasu i nerwów by umieścić pozycje obecnie dodaną na sam początek kolejki i to też nie na sam początek lecz na pozycję drugą. Tragedia zaczyna się w MP i Koszarach zwłaszcza jak produkcja ustawiona jest na kilka dni. Czasami bywa tak że nagle musisz coś wyprodukować a tu kolejka jak ze Szczecina do Pietropawłowska i i lipa.
    Moi drodzy można by było to zrobić lepiej i szybciej bez zbędnego mega klikania czy też kasowania poprzedzających pozycji a mianowicie
    Opcja 1
    Wystarczyło by kliknąć przytrzymując wybraną pozycję i przesunąć na odpowiadające nam miejsce w kolejce nawet na pierwsze oraz puścić klawisz myszki, to co było na miejscu pierwszym w trakcie produkcji automatycznie z zachowaniem jej postępu przesunęło by się na miejsce drugie .

    Można to zrobić jeszcze inaczej z uwzględnieniem prostoty i ułatwienia pracy informatykowi programiście a mianowicie
    Opcja 2
    Wykorzystując to co jest do tej pory czyli kursory ciapciaki czy jak to zwał przypisując oprócz funkcji klik która jest teraz dodatkowo funkcję przewijania z możliwością przewinięcia do pozycji pierwszej na liście bez straty postępu dla zastępowanej produkcji.
    Jak to ma wyglądać.
    Otwierasz np.MP po prawej stronie jest lista produkcji przy każdym produkcie są żółte kursorki (góra dół) , klikasz raz przy interesującym cię produkcie to tak jak obecnie przesunie się ona o jedno miejsce , klikniesz z przytrzymaniem to automatycznie będzie się przesuwał produkt góra dół w zależności jaki wybierzesz kursor. Wybrana pozycja będzie tak wędrowała puki nie puścisz przycisku myszki.
    Zwieńczeniem całości byłby Przycisk Szybkiego Przekierowania na początek listy produkcyjnej (zaczerpnięte z innego wątku)
    Szybkie, łatwe i proste jak na kompie czy w smartfonie?
    Szanowni Administratorzy , Moderatorzy tego typu rozwiązania są szeroko stosowane w wielu grach strategicznych wiec czemu nie miało by się znaleźć w Settlersach ?
    Drodzy gracze proszę o głosowanie , głos negujący pomysł bardzo proszę umotywować a nie tylko kliknąć nega tylko ot tak dla jaj.
    Pozdrawiam serdecznie Licja
    Ostatnio edytowane przez LICJA ; 23.04.2016 o 15:42 Powód: Poprawka
    Edamus, bibamus, gaudeamus! Post mortem nulla voluptas

  2. #2
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wszystko było, to raz.

    Dwa wydaje mi się, że każdy pomysł powinien mieć osobną ankietę.
    Trzy, skoro nie chce Ci się sprawdzać bo jesteś leniwy, to ja mówię nie, bo nie.
    Ostatnio edytowane przez kinia19910 ; 22.04.2016 o 18:56

  3. #3
    Osadnik Awatar LICJA
    Dołączył
    16.11.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Złota Góra
    Jest ankieta
    Edamus, bibamus, gaudeamus! Post mortem nulla voluptas

  4. #4
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    licja niedawno to bylo- lepiej juz poprzec wczesniej istniejacy pomysl , gdzie jest wiecej glosow- lenistwo szkodzi

  5. #5
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dokładnie

  6. #6
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    TUTAJ jest temat, o kolejce budowania, niestety zamknięty. Skontaktuj się z modem, żeby Ci go otworzył i po prostu go podbij.

    Tematy o Dodaniu kolejki w introligatorze i o o dodatkowym przycisku w MP i koszarach były przeze mnie podbite wczoraj i znajdują się dość wysoko na liście pomysłów.

    Nie trzeba przeszukiwać milionów stron, wystarczy odrobina dobrych chęci...
    Ostatnio edytowane przez kinia19910 ; 22.04.2016 o 21:27 Powód: Proszę moda o połączenie moich postów, coś mi się źle kliknelo

  7. #7
    Osadnik Awatar Nursja
    Dołączył
    20.05.2013
    Posty
    82
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez kinia19910 Zobacz posta
    Wszystko było, to raz.

    Dwa wydaje mi się, że każdy pomysł powinien mieć osobną ankietę.
    Trzy, skoro nie chce Ci się sprawdzać bo jesteś leniwy, to ja mówię nie, bo nie.
    kiniu to że już było coś zgłoszone nie oznacza że nie może być zgłoszone po raz kolejny i kolejny i tak aż do skutku, może kiedyś się doczekamy realizacji pomysłów, ja sama bym chętnie zgłosiła np pomysł z karczownikiem - wiem że to było, ale czemu nie?

  8. #8
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Nursja Zobacz posta
    kiniu to że już było coś zgłoszone nie oznacza że nie może być zgłoszone po raz kolejny i kolejny i tak aż do skutku, może kiedyś się doczekamy realizacji pomysłów, ja sama bym chętnie zgłosiła np pomysł z karczownikiem - wiem że to było, ale czemu nie?
    Bo lepiej odświeżyć stary wątek. Lepiej jak jest jeden wątek z setką postów, a nie sto wątków z jednym postem.

  9. #9
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Nursja Zobacz posta
    kiniu to że już było coś zgłoszone nie oznacza że nie może być zgłoszone po raz kolejny i kolejny i tak aż do skutku, może kiedyś się doczekamy realizacji pomysłów, ja sama bym chętnie zgłosiła np pomysł z karczownikiem - wiem że to było, ale czemu nie?
    Temu nie, ze stary wątek pojdzie do archiwum z braku aktywności i głosy w ankiecie będą zmarnowane.

    Lepiej podbijać temat, żeby znalazł się na szczycie listy, bo ogromna większość użytkowników forum patrzy tylko na nowe posty.

    TU jest wątek z karczownikiem, podbij :-)
    Ostatnio edytowane przez kinia19910 ; 23.04.2016 o 11:57 Powód: Link

  10. #10
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    pomysł nie jest twój, bo każdy marzy o kolejce np u introligatora.
    na przyszłość radzę używać wyszukiwarki.
    administratorzy czy modzi nie mają nic do tego, jedynie cm może przekazać pomysł do rozpatrzenia.
    pomysł tak, ale kolejny raz na forum to nie.
    wystarczyło zagłosować w innej, tego samego typu ankiecie.
    "Everybody lies"

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.