Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Dzierżawa

  1. #21
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    na braki w surowcach pomaga WAGA, bez zbędnych udziwnień
    tak więc jak na moje pomysł zbędny
    Jasne, a co by przeszkadzał inny rodzaj zdobycia surowców?Cały czas mam wrażenie że wszystko pisane jest pod graczy z wysokim lvl.Tutaj rzeczywiście, system działał by na zasadzie chce mi się-nie chce mi się, wynająć lub nająć, wiadomo dropy robią robotę.Ale jest masa gracza ze średnim lub niskim lvl i dla nich byłaby to jakaś alternatywa.Wiadomo nie można cały czas kupować np żelaza jest dość drogie(oczywiście dla graczy ze średnim lub niskim lvl).
    Są także gracze którzy w miarę potrzeb starają się być samowystarczalni lub po prostu wolą sami wydobywać a nadwyżki sprzedawać.
    Pomysł może nie jest idealny, ale jak mówię, byłoby to coś innego, coś nowego.Szeroki wachlarz ukierunkowania produkcji i dodatkowy zarobek.Nie ukrywam że faktycznie dla graczy z małym lub średnim lvl.

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Wasptak Zobacz posta
    Komuś z "high-lvli" naprawdę chce się bawić w kopalnie ? Ja już zupełnie zapomniałem że takie coś istnieje - jedynie do czego się przyzwyczaiłem to puszczanie geologów raz na dzień coby sobie znaleźli granit...
    No właśniewięc miałbyś możliwość zarobienia na nieużytkach.Dodatkowy zarobek.

  3. #23
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    kurcze jak ktoś nie ma kopalin w gildii (i ma np mały lvl) to mu podeślę po 100k, za darmo i po sprawie. nie trzeba dzierżawić, płacić itp itd
    "Everybody lies"

  4. #24
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Adamuss7921 Zobacz posta
    No właśniewięc miałbyś możliwość zarobienia na nieużytkach.Dodatkowy zarobek.
    Tyle że moje magazyny są pełne a gwiazdka aż furczy od nadmiaru surowców - zapewne jak 90% graczy na 60+ lvl...

  5. #25
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Wasptak Zobacz posta
    Komuś z "high-lvli" naprawdę chce się bawić w kopalnie ? Ja już zupełnie zapomniałem że takie coś istnieje - jedynie do czego się przyzwyczaiłem to puszczanie geologów raz na dzień coby sobie znaleźli granit...
    Co w tym dziwnego ? przeciez nawet podczas wysylania wojska na przygode czy pozniejszych atakow pt. "wyslij generalow i poczekaj 10 min" na alibabach mozna sobie zakolejkowac po kilka kopalnii. Z geologami zeby rownolegle wyszukac 10+ zloz tez nie powinno na highlvl byc problemow.

    Poza tym juz pare razy ustalilismy, ze mamy (ogolnie, highlvl) diametralnie rozne koncepcje rozbudowy, ja np jestem w 110% samowystarczalny i handlu od poczatku aktualizacji XXL uzywam tylko zeby sie pozbywac fasol.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #26
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    @sparkz

    Ja nawet nie mam wolnych patentów żeby postawić 1 kopalnie - nie mówiąc już o tym że ich posiadanie na tym poziomie gry jest według mnie bezcelowe (no chyba że jesteś zupełnym przeciwnikiem handlu - co mnie jednak dziwi bo Settlers to gra handlowa :P). Z surowców "kopalnych" używam jedynie miedzi (-6.5k / 12h) i węgla (-147k / 12h) ale surowce te tak banalnie i łatwo można skupić w dowolnych ilościach (do tego z zyskiem) że nawet nie zawracam sobie głowy nieopłacalnymi i jak dla mnie bardzo upierdliwymi kopalniami - nigdy nie pamiętałem żeby wysyłać geologów a kopalnie padają jak muchy zdecydowanie za szybko. Jedyny produkt który ma "sens" to granit - ale te +4.5k /12h też jakoś specjalnie nie powala... (+ też trzeba pamiętać o geologach... przydałaby się jakaś automatyzacja ).

  7. #27
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Settlers to nie gra handlowa nawet jesli w zamierzeniu miala nia byc - skoro kazdy ma dostep do dokladnie tego samego + struktura gry pozwala na calkowita samowystarczalnosc to handel jest tylko opcjonalna nadbudowka.

    Odnosnie skupowania surowcow to sytuacja zalezy od serwera, u mnie 150k wegla dziennie nie kupisz bez problemow.

    Zysk to taka zabawna sprawa, ze w naszej sytuacji jest calkowicie bezsensowny, bo moze byc mierzony tylko w surowcach ktore i tak juz mamy w nadmiarze Chyba ze ktos opycha nadmiar na serwisach aukcyjnych.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #28
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    300k węgla dziennie Bo to na 12h ;-) Nie mówiąc już o wodzie której mam -178k na 12h Ostatnio się złapałem na tym że np. wody w gwiazdce mam 174... ale milionów :P Węgla niewiele mniej... Ot taka dygresja na temat handlu

    A zysk jak najbardziej realny - sprzedając gotowy produkt (np. miecze z brązu, chleb) mam z tego na półprodukty na wytworzenie około 3-krotności produkcji + na dalsze chomikowanie monet / granitu / zaprawy :P Ot tak - "na czarną" godzinę, a raczej na kolejny major patch ;-)

  9. #29
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    brak ankiety, zacheta do tworzenia multikont, a surowce jak za malo to mozna kupic- tyle

  10. #30
    Osadnik Awatar Kitikejt
    Dołączył
    27.06.2012
    Posty
    170
    Serwer
    Nowy Świat
    Wydaje mi się, że to nie bardzo potrzebna zmiana. Pomijając wszelkie aspekty techniczne i mieszanie w korelacjach między wyspami... (aż się boję pomyśleć co programiści mogli by wykombinować z takim pomysłem ) Jeśli brakuje Ci czegoś i chcesz wydzierżawić złoże od kogoś innego, to musisz za dzierżawę zapłacić... po co?? skoro możesz zapłacić i kupić gotowy towar na wadze?? Twój pomysł nie da nam niczego nowego a tylko otworzy pole na masę potencjalnych problemów, a efekt finalny taki sam jak zakup brakujących surowców na wadze... Zdecydowane NIE w ankiecie, której nie ma
    When I'm good, I'm real good When I'm bad, I'm even better !

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.