Zobacz wyniki ankiety: Czy chciałbyś, aby czat gildii był zapamiętany aby widać było wpisy sprzed logowania?

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie, czat gildii może sobie znikać kiedy chce

    6 13.64%
  • Tak, czat powinien być widoczny dla całego dnia, ze wszystkimi wcześniejszymi wpisami

    20 45.45%
  • Tak, czat gildii powinien być widoczny przez czas zdefiniowany przez lidera

    11 25.00%
  • Tak, nie tylko czat gildii ale również przygody

    7 15.91%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Czat gildii - zachowanie treści

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    17.10.2015
    Posty
    70
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Czat gildii - zachowanie treści

    Witam.
    Jestem członkiem gildii i często sobie z kolegami coś opowiadamy, ale wiadomo jak jest: a to serwer się rozsypie, a to łącze sieci padnie, a to trzeba się wyłączyć na chwile. Za każdym razem gubi się treść gildyjnych pląsów. Zdarza się też, że ktoś potrzebuje pomocy, pisze na gildyjnym czacie, ale jego post jest niewidoczny dla tych, którzy dołączą później.

    Czy można by wprowadzić zachowanie treści (żeby treść nie znikała bezpowrotnie) np. na jedną dobę, tak, aby to co było napisane od momentu utworzenia nowego zadania gildyjnego do następnego, było widoczne po zażądaniu przewinięcia w górę. Lub inny mechanizm, ale żeby była opcja zerknięcia na czat gildii danego dnia.

    Mam nadzieję, że innym taki pomysł się spodoba i mnie poprą.
    Seeggy, Nowa Ziemia
    Ostatnio edytowane przez Seeggy ; 13.04.2016 o 13:20 Powód: dodanie ankiety

  2. #2
    Osadnik Awatar Noem08
    Dołączył
    18.09.2012
    Posty
    142
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Pierwsza sprawa - brak ankiety.
    To prawda denerwujące jest to gdy czat ucieka, ale pomysł by wszystko było widoczne wydaje się nie realny i jak dla mnie nie potrzebny. Prośby o pomoc - gdy piszę widzę kto jest (ma zieloną kropę) a wiec x, y, z byli nie pomogli zapytam gdy będą a, b i c...a przerywanie rozmów już trwających załatwiamy standardowym
    "wywaliło mnie".
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
    ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  3. #3
    Osadnik Awatar Orzech-ndk
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    99
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Dodaj ankiete bo szybko watek zniknie i nie dowiesz sie czy twoj pomysl jest dobry
    Sprawe pomocy w ZG u nas zalatwia sie "wiadomoscia z gildi", kazdy gracz ma dostep do takiej opcji

  4. #4
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    pomysł z zachowaniem treści czatów był dosłownie kilka dni temu tutaj

    ja tam ekspertem nie jestem, ale tak sobie myślę... jest 7 serwerów, każdy ma po 5 kanałów globalnych, tuż obok czat gildii ogólny + urzędowy (u nas ok 1k gildii na serwerze), do tego czaty do przygód no i szepty

    i każdy miał by mieć swoje archiwum?

    uhh...

  5. #5
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,697
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Pamiętaj proszę o ankiecie.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    17.10.2015
    Posty
    70
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @Noem08: Czat gildii to nie tylko sprawy wyspy i zadań, ale też ogólnie, prywatnie o d.Maryny...
    Mnie to denerwuje, że loguje się i nie wiem o co w dyskusji mojej gildii chodzi, bo mnie było.
    Najbardziej denerwujące jest to w przygodach, bo nie wiadomo, czy ktoś już ubił, czy nie, czy wysłał genka, czy zapomniał.
    Ja często łączę się z LTE i dostaję relog-a kilka razy na godzinę.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    17.10.2015
    Posty
    70
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @Orzech-ndk: Poproszę o podpowiedź jak się z czegoś takiego korzysta, bo ja takiej opcji nie widzę. Chyba tylko liderzy taką mają.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    17.10.2015
    Posty
    70
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @misiasia, nie każdy tylko Gildii i niekoniecznie każdej - np. niech lider zadecyduje, czy gildia tego potrzebuje.
    I nie mówię o historii gildii, tylko o 1 dniu, żebym widział co się działo jak się musiałem przelogować.

  9. #9
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To dopiero byłyby lagi...
    Moim zdaniem nie ma szans na wprowadzenie tego pomysłu.

    Ankieta dodana, ale co z tego, skoro tak jak pisze misiasia pomysł był?
    Dla mnie jest to jeden i ten sam pomysł, chodzi o archiwizację czatów,a to że jedna osoba chce archiwum z ostatniej doby a druga z 3h nie ma najmniejszego znaczenia.

    Pozwalamy na kolejne duble?

  10. #10
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Generalnie byłbym przeciwny gdyby gra była stabilna.
    Niestety nie jest i często zdarzają się kłopoty z serwerem rozmów co skutkuje wyzerowaniem informacji na wszystkich kanałach (poza prywatnymi rozmowami).
    Dlatego pomysł nie jest wcale taki zły, może nie 24 godziny ale na przykład ostatnich 50 wypowiedzi mocno by ułatwiło grę.
    I nie tylko czat gildii ale również pozostałe.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.