Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za pomysłem uporządkowania liczydła?

Głosujących
32. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem za!

    9 28.13%
  • Jestem przeciw

    17 53.13%
  • Jest mi to obojętne

    6 18.75%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Podsumowanie gospodarki - propozycja uporządkowania

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.06.2013
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Podsumowanie gospodarki - propozycja uporządkowania

    Cóż, podsumowanie gospodarki, popularnie nazywane liczydłem, jest zrobione, jakby to powiedzieć... trochę prowizorycznie. Chodzi o to, że część towarów została wydzielona tematycznie (Jadło, Budulec, Broń, Nauka), co ma oczywiście sens porządkowy, ale cała reszta znalazła się w worze pt. "Zasoby", który jest zwyczajnie za duży i niepotrzebnie utrudnia to przegląd gospodarki. Proponuję następujące poprawki:

    - woda, mięso, zboże, mąka - przenieść z "Zasobów" do Jadło
    - ZASOBY podzielić na 3 kategorie:
    - Przemysł - wrzucić tutaj węgiel, rudy wszelkiego rodzaju, sztaby wszelakie
    - Rzemieślnictwo - wrzucić tutaj drewno, saletra i proch, koła, wozy, wena, odzienie i derki oraz wozy do moździerzy
    - Specjalne - dać tutaj fasolę, łodygi, punkty waleczności, może także Gwiezdne Monety i tym podobne.

    Jasne, nie jest to może pierwsza potrzeba graczy, ale z drugiej strony, jeśli już jest to Podsumowanie Gospodarki, to dlaczego nie miałby na nim panować większy porządek?

    Zapraszam do dyskusji. Tylko bardzo proszę nie prowadzić stupostowych dyskusji na temat tego czy woda to jadło, czy raczej artykuł przemysłowy, bo zupełnie nie o to chodzi. Chodzi o to, by te dziesiątki towarów, które występują w grze, podzielić w miarę sensownie w jakieś łatwiejsze do ogarnięcia wzrokiem grupy, a nie o merytoryczną ścisłość. Cel jest jak najbardziej praktyczny.

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja jestem przeciw, bo z drzewka produkcyjnego możesz dokładnie do tych produktów z tych kategorii przejść i tak właśnie zawsze robię. Twoja propozycja zaśmieci wszystkie kategorie. A kategoria zasoby jest potrzebna, jak przed kawą nie chce mi się zastanawiać gdzie czegoś szukać :P Inna sprawa, że w takim wypadku wchodzę przez magazyn i klikając na zasób przechodzę do podsumowania gospodarki, bo to zwykle jest najszybsza metoda.

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.06.2013
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czyli na zasadzie "jest byle jak, ale juz sie przyzwyczailem i nie chce sprzatania" Wiadomo ze każda zmiana wymaga okresu na przywyczajenie się.

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    Jak dla mnie to mogą w ogóle zniknąć kategorie. 1 klik mniej
    CENOWA DEMOLKA
    Najtaniej - tylko u Polka!


    Zgarnij już teraz najlepsze oferty -> waga Polk

  5. #5
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    tak samo jak Polkjmn, wszystko do jednego wora, względnie alfabetycznie, ale bez stu tysięcy rozwijanych okien

  6. #6
    konkur4
    Względnie alfabetyczne to posortowanie według poziomów budowli - to chyba każdy zna na pamięć. Jest ich tylko 5, więc większego problemu by nie było.

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Plocetus Zobacz posta
    Czyli na zasadzie "jest byle jak, ale juz sie przyzwyczailem i nie chce sprzatania" Wiadomo ze każda zmiana wymaga okresu na przywyczajenie się.
    Nie na tej zasadzie. Podoba mi się jak jest i nie podoba mi się Twoja propozycja i nawet uzasadniłem dlaczego. Ja akurat zmiany lubię, pod warunkiem że wnoszą coś nowego/konstruktywnego a nie zmiany dla samych zmian.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.06.2013
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Uzasadniłeś... raczej słabo... Zmiany dla samych zmian? raczej dla zwiększenia porządku w Podsumowaniu Gospodarki, pisalem o tym przecież i uzasadniłem. Moja propozycja zaśmieci wszystkie kategorie? To żart? Może jakies przykłady tego domniemanego zasmiecenia, bo trudno zrozumieć ten zarzut?

    A to że z pozycji magazynu można przejść do Podsumowania Gospodarki to tez żaden argument, bo niczego to nie zmienia, że Podsumowanie Gospodarki przydałoby się uporządkować. Zresztą podział w magazynie na kategorie produktow to też prowizorka, i trudno zrozumieć, że nie ma tam tego samego podziału na kategorie, jak w Podsumowaniu.

  9. #9
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Polkjmn Zobacz posta
    Jak dla mnie to mogą w ogóle zniknąć kategorie. 1 klik mniej
    ja poproszę o ten pomysł
    "Everybody lies"

  10. #10
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Plocetus Zobacz posta
    Uzasadniłeś... raczej słabo... Zmiany dla samych zmian? raczej dla zwiększenia porządku w Podsumowaniu Gospodarki, pisalem o tym przecież i uzasadniłem. Moja propozycja zaśmieci wszystkie kategorie? To żart? Może jakies przykłady tego domniemanego zasmiecenia, bo trudno zrozumieć ten zarzut?.[...]
    Plocetus coś, co dla ciebie jest porządkiem, dla innych jest chaosem.
    nie ma co się unosić. nie możesz oczekiwać, że każdy pomysł spotka się z aprobatą. podobno z gustami nie ma co dyskutować
    a już zupełnym nieporozumieniem jest atakowanie kogoś, bo mu się Twój pomysł nie spodobał.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.