Zobacz wyniki ankiety: Czy to ciekawy pomysł?

Głosujących
126. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, uatrakcyjnił by grę

    99 78.57%
  • Nie, jest dobrze

    17 13.49%
  • Mi to tam obojętne

    10 7.94%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Statek poszukiwaczy

  1. #11
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Głos na tak, ale nie bez zastrzeżeń. Pomysł statku, który wisi na testowym ma potencjał, tylko wymagania levelowe ma na razie z dziupli. Teoretycznie daje możliwość zarobienia niezłej ilości SC, co z kolei daje jakąś motywację do robienia zadań koniecznych do otrzymania tych monet.
    Natomiast tutaj, poza dodatkowym kontentem, który zawsze witam ochoczo i mniejszą ilością klikania, co z pewnością jest na plus, więcej oszałamiających cech nie dostrzegam.
    Właściwie nie tak znów mniej klikania, bo tych statków tyle, na każdy trzeba załadować grubcia, nie bardzo umiem sobie wyobrazić, żeby to było dużo wygodniej niż obecnie.

    Jeśli już, to może jakiś statek poszukiwaczy niezależny od odkrywców. Zaraz ogarnę temat z grubsza, bo coś mi się pałęta po łbie...

    Edit: No i ogarnąłem, ale użyję gdzie indziej, o :P
    Ostatnio edytowane przez Larxand ; 05.04.2016 o 22:54

  2. #12
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeżeli przypiszesz jednorazowo do statku 4 grubasów to następnym razem wysyłasz 1 statek a nie 4 grubasów, dodając do tego, że wysyłasz ich raz w tygodniu a nie codziennie to jest to trochę oszczędności w klikaniu
    Jest to uatrakcyjnienie i ułatwienie ale nie jakiś super cel dla którego warto wypruwać sobie żyły aby zaliczyć kolejny poziom
    A raz wybudowany port można również wykorzystać do innych celów.

  3. #13
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    Głos na tak, ale nie bez zastrzeżeń. Pomysł statku, który wisi na testowym ma potencjał, tylko wymagania levelowe ma na razie z dziupli. Teoretycznie daje możliwość zarobienia niezłej ilości SC, co z kolei daje jakąś motywację do robienia zadań koniecznych do otrzymania tych monet.
    Jaka motywacje ?

    Tak dlugo jak nie ma niczego reprezentujacego duza wartosc uzytkowa dostepnego za SC, levelowanie zeby zobaczyc statek i robic te zadania sluzy jedynie temu, zeby kupic sobie pare premii za SC i dalej levelowac, tylko ze ciut szybciej.

    Malo tego, dostepnosc SC z mini questow w calej rozciaglosci levelowej (a nie tylko 70+) jeszcze bardziej rozmywa sens robienia tych zadan, bo na regularne wyjmowanie ze sklepu strzalek/ assa wystarczy wymieniac krawce na premium. Braknac moze jedynie na katapulty, ale te z klei maja na tyle duzy cooldown ze z ochlapow moze sie uda uzbierac.

    Juz predzej moznaby zastapic zaprawe w Odbudowie czyms ogolnodostepnym i zmniejszyc troche nagrody.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 06.04.2016 o 09:00
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    @sparkz

    Nie każdy gra na premium i ma czas / ochotę bawić się w wymiany przygód - mnie osobiście to odrzuca. (pomijam już fakt że wymiana dropów to w moim przekonaniu czysty exploit, którego BB nie załatało zawczasu, a teraz już jest na to za późno...).

    Jeśli chodzi o statek to raczej widziałbym go w formie zaprezentowanej na testowym, ale w rozsądnych "widełkach" levelowych - powinien być dostępny od 60 lvl'u, a kolejne poziomy dawałby dostęp do coraz to bardziej "opłacalnych", profitowych zadań. W obecnej formie - czyli od poziomu 70+, taki "bajerek" będzie dostępny dla ułamka graczy jeszcze przez bardzo długi czas. (chociaż nie wiem kto przy zdrowych zmysłach dobije do 70+ robiąc nudne już na chwilę obecną ali baby - o krawcach nawet nie wspominam bo tego dziadostwa nie robię już od miesięcy :P).

  5. #15
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Wasptak Zobacz posta
    Nie każdy gra na premium i ma czas / ochotę bawić się w wymiany przygód - mnie osobiście to odrzuca. (pomijam już fakt że wymiana dropów to w moim przekonaniu czysty exploit, którego BB nie załatało zawczasu, a teraz już jest na to za późno...).
    zdajesz sobie sprawe ze ten argument mozna stosowac iteracyjnie do coraz nizszych leveli ?

    jesli ktos celowo unika wymieniania sie dropami albo robienia niektorych oplacalnych przygod i tym samym celowo sie spowalnia, to moze po prostu nie nalezy do grupy docelowej do ktorej adresowana jest konkretna nowosc, a ta nowosc powinno sie analizowac wlasnie w kontekscie tej grupy.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    Sparkz zdajesz sobie sprawę że gra - tak jak każda inna forma rozrywki - jak wynika z samego opisu tego "pojęcia", powinna sprawiać frajdę, radochę "użytkownikowi" ? Ciebie może bawi durne (w moim mniemaniu, podkreślam tu MOIM) uganianie się za nic nie znaczącymi cyferkami (czytaj: mechaniczne wbijanie coraz to wyższego level'a poprzez grę na premce, skupowanie / wymienianie dropów, robienie przygód ze starego contentu etc. etc. itd.), inni czerpią radochę z rozbudowy wyspy, jeszcze inni z handlu etc. etc.

    I tu właśnie leży pies pogrzebany bo gra powinna sprawiać radochę KAŻDEMU, a nie jedynie maniokom takim jak Ty, którzy grają, bo rajcuje ich wbijanie cyferek. A uwierz mi że znakomita większość tej - jak i każdej innej gry online'owej - to tzw. "casual players", którzy nie grają 24/7, nie bawi ich maxowanie cyferek - którzy szukają chwilowej rozrywki. I to właśnie dla takich graczy BB powinno zapewnić stały rozwój contentu, aby przyciągnąć do siebie jak najszerszą liczbę graczy i na jak najdłużej - maniacy mają swojego gralla w postaci 75 lvl i klepania durnego "levelu", ich nie trzeba zachęcać do gry.

    Obecnie gry są tak budowane - jeśli jeszcze tego nie wiesz - aby KAŻDY gracz byłby w stanie dotrzeć do tzw. end-game'u, zwiedzić cały content (np. obecny WoW) - w settlersach czegoś takiego nie ma, brakuje celu do dalszej gry tuż po osiągnięciu 57 poziomu ponieważ wszystko staję się oklepane, nudne, schematyczne. Ileż można robić te same przygody po raz setny ? Naprawdę bawi Cię robienie zapewne Zdradka po raz 2433-ci ? Wybacz ale mnie nie, i chciałbym aby gra dawała mi możliwość dalszego rozwoju wyspy, budowania, dostęp do nowych przygód etc. itp. a nie jedynie pogoń za nic nieznaczącym "level'em".

  7. #17
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jak sie pojawi jakis mod to prosze o przeklejenie #13 i dalej do "Co dalej BB? " i tam mozemy kontynuowac dyskusje, bo nie spodziewam sie zeby sie szybko skonczyla ;p
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    Przeciwnie dyskusja zakończona - Ty lubisz cyferki, ja nie - a chodzi o to żeby każdy gracz miał "coś do roboty" w tej grze, ot tak w skrócie

  9. #19
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Jaka motywacje ?

    Tak dlugo jak nie ma niczego reprezentujacego duza wartosc uzytkowa dostepnego za SC, levelowanie zeby zobaczyc statek i robic te zadania sluzy jedynie temu, zeby kupic sobie pare premii za SC i dalej levelowac, tylko ze ciut szybciej.
    No motywację taką, że będę miał SC. A przy okazji porobię coś innego niż krawce czy alibabki. A przy okazji może wpadnie trochę XP. To jest dla mnie motywacja.
    Strzałki i zabójcy mają dla mnie dużą wartość użytkową, ponieważ pozwalają mi zaoszczędzić czas, który jest dla mnie tysiąckroć ważniejszy od tego czy np koszt zrobienia przygody przekracza wartość dropa. To tylko piskele. Poza tym nie do końca się zgodzę, że wystarczy wymieniać krawce, żeby mieć strzałki. Problem w tym, że obecnie SC są zasobem, który stopniowo topnieje. Da się je zdobyć jedynie poprzez mini zadania i część zadań z księgi, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest to taki przyrost (tak przypuszczam), jak wtedy, kiedy SC dostawaliśmy zamiast XP i każdy miał tego po kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy. To tyle w kwestii mojej (najmojszej) motywacji

    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Jeżeli przypiszesz jednorazowo do statku 4 grubasów to następnym razem wysyłasz 1 statek a nie 4 grubasów, dodając do tego, że wysyłasz ich raz w tygodniu a nie codziennie to jest to trochę oszczędności w klikaniu
    Dobra, biorę.

  10. #20
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To nawet nie jest projekt a szkic projektu
    Zawsze, żeby uatrakcyjnić można wprowadzić dodatkowe bonusy, na przykład statek daje dodatkowe możliwości przy poszukiwaniach.
    Przy poszukiwaniach przygód można znaleźć przygody których normalnie poszukiwacze znaleźć nie mogą.
    Przy poszukiwaniach skarbu budynki ozdobne.
    Im wyższy poziom statku tym szanse większe.
    Same ułatwienie poszukiwań to faktycznie może być za mało

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.