Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba Ci się taki pomysł?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    19 47.50%
  • Nie

    21 52.50%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Licytacja

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2013
    Posty
    48
    Serwer
    Złota Góra

    Licytacja

    Witam,

    Wpadł mi do głowy pewien pomysł. Dokładnie rzecz ma się wagi, tak zwanego handlu w grze. Jak wiemy, jest bardzo wiele ofert wystawianych przez graczy danego serweru. Mi jednak osobiście brakuje opcji „licytuj”. Obecnie można tylko i wyłącznie kupić daną rzecz za nadaną przez gracza cenę. Ciekawiej byłoby jakby można było zrobić coś podobnego do tego co jest na allegro.

    Przykład:
    Wystawiam młyn wodny za 20k monet z możliwością licytowania(dodatkowe okienko do wypełnienia?). W tym okienku wpisuję kwoty np. od 18k do 20k monet. Jest to przedział cenowy, który mnie zadowoli za młyn(oczywiście inni gracze nie widzieliby owych kwot. One byłyby widoczne tylko i wyłącznie dla mnie). Licytacja trwałaby do moment aż cena osiągnęłaby minimum 18k monet(wtedy gracz dający taką kwotę zgarnia od razu młyn), bądź do końca czasu trwania oferty. Jeżeli oferta byłaby mniejsza niż 18k to, młyn wróciłby do gwiazdy.
    Myślę, że taki mały szczegół urozmaiciłby nieco handel w grze.

    Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość

  2. #2
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Pomysł nawet ciekawy. Boję się tylko czy nie zwiększy liczby problemów z kantorem Tak czy tak daj ankietę bo inaczej Ci zamkną wątek

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    19.01.2014
    Posty
    291
    Serwer
    Złota Góra
    Pomysł ciekawy

    ale nie lepiej by w prowadzić na czat okienko z młotkiem(licytacja) by gracze tam mogli by przebyjać kwote

    Bo twoje bardziej mi przypomina dom aukcyjny niż licytacje

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2013
    Posty
    48
    Serwer
    Złota Góra
    Ankieta dodana. Może będzie przypominać dom aukcyjny ale na pewno ożywi handel.

  5. #5
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    19.01.2014
    Posty
    291
    Serwer
    Złota Góra
    albo rozwali do końca handel

  6. #6
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    wystawiasz, za ile chcesz sprzedać, pójdzie, to pójdzie, nie, to znaczy ze ktoś nie chciał, albo pokichało cię z ceną.
    ja widzę, że tu się mały diabełek odzywa: kurde sprzedałem od ręki za 20k, fajnie, ale może dało by się wycisnąć więcej niah niah niah

    z tego co pamiętam, jak ktoś chciał licytację, to na handlu ogłaszał, ze będzie organizowana na innym globalu, podawał numer, godzinę rozpoczęcia i było.
    po co do tego kolejne okna czatu, opcje handlu?
    z resztą, nie wiem, jak u was, ale u nas od "wieków" nie bawią się w licytowanie, ergo - nie ma takiego zapotrzebowania.

  7. #7
    Początkujący Odkrywca Awatar broda102
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    399
    Serwer
    Złota Góra
    1. Powstała do tego zakładka handel
    2. Na handlu już różnego rodzaju formy licytacji się przejawiają od dawna
    3. Jak się komuś podoba na ale gro to tam też można kupić surki, budynki etc. i tam masz pełen zestaw funkcji łącznie ze screenami danego przedmiotu :P

  8. #8
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Powiem w czym jest problem i dlaczego jestem na nie. Jak coś takiego zostanie wprowadzone to każdy będzie wystawiał licytację, i jak będziesz mieć zadanie i będziesz musiał szybko kupić surkę na wadze to możesz mieć z tym problem.

  9. #9
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  10. #10
    Osadnik Awatar Vespirr
    Dołączył
    07.11.2013
    Posty
    94
    Serwer
    Nowy Świat
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...towanie-aukcji pisałem już o tym tutaj. Nie spodobało się...
    "Dwóch półgłówków głowy nie czyni"

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.