Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Jakie gry polecacie

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.08.2012
    Posty
    25
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oko Horusa (inne określenia: „oko udżat”, „oko księżycowe”) – w mitologii staroegipskiej symbol odrodzenia i powracania do zdrowia.


    Konstrukcja Oka Horusa
    W Egipcie w okresie Starego Państwa oko było jednym z najważniejszych symboli chroniących. Oczami Horusa były słońce i księżyc. Prawe oko to słońce, lewe było księżycem. Prawe było odpowiedzialne za aktywność, przyszłość; lewe za pasywność i przeszłość. Razem ukazywały szeroki widok-w dzień i w nocy. Dzięki temu symbolizowały wszechwiedzę. Miały pomagać tym, którzy czuli się przygnieceni swoim życiem i potrzebowali nowego wglądu, pełnego inspiracji i wiary. Dzięki oczom odnajdowano szczęście, które nie jest darem z nieba lecz spoczywa w naszym wnętrzu. Pozwalały żyć w pełni świadomie i bez strachu. Mistyczne starożytne teksty sławiły oczy Horusa jako lustro odbijające naszą prawdziwą naturę.

    Lewe oko bóg stracił podczas walk z Sethem, ale potem dzięki magicznym zabiegom bogini Hathor odzyskał wzrok. Oko ofiarował swojemu ojcu Ozyrysowi, zabitemu przez Setha i panującemu w Krainie Umarłych, przywrócił mu w ten sposób zdolność widzenia. Legenda głosiła, że wyłupione przez Setha oko zostało przez niego porąbane na kawałki, po czym cudownie się zrosło. Dzięki temu, Oko Horusa, znane jako Oko Udżat (udżat znaczy „mocny” lub „zdrowy”) stało się potężnym amuletem. Zapewniało życie, chroniło przed wszystkimi niebezpieczeństwami, symbolizowało też proces powracania zdrowia i stawania się całością. Dlatego też za pomocą poszczególnych części Oka Horusa starożytni Egipcjanie zapisywali ułamki.

    Nie mów że to oko z awatara nie chroni przed....dysleksja... czy lenistwem ... jak kto woli...horis
    Ostatnio edytowane przez wat25 ; 15.09.2016 o 01:06

  2. #12
    Odkrywca Awatar horis
    Dołączył
    07.04.2015
    Posty
    588
    Serwer
    Złota Góra
    wat, nie wiem gdzie ty widzisz w moich postach bledy orto, oprocz tego ze nie uzywam polskich znakow, co netykieta dopuszcza
    a skoro pozegnales sie z gra w innym watku, to zycze milego spedzania czasu gdzie indziej zamiast na settkach
    gra to przyjemnosc, ale kulturka musi byc;
    moze bywam brutalny, ale za to szczery

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    28.05.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez horis Zobacz posta
    wat, nie wiem gdzie ty widzisz w moich postach bledy orto, oprocz tego ze nie uzywam polskich znakow, co netykieta dopuszcza
    a skoro pozegnales sie z gra w innym watku, to zycze milego spedzania czasu gdzie indziej zamiast na settkach
    Który punkt netykiety normuje brak znaków diakrytycznych na forum?

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.06.2016
    Posty
    2
    Serwer
    Złota Góra
    Przyszła mi do głowy tylko gra, w której się ma plemię. Nie mogę napisać nazwy, bo mnie wygwiazdkują.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.