Zobacz wyniki ankiety: O której ma się odbywać restart zadań gildii?

Głosujących
175. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • bez zmian

    27 15.43%
  • 2

    4 2.29%
  • 3

    0 0%
  • 4

    3 1.71%
  • 5

    0 0%
  • 6

    14 8.00%
  • 7

    5 2.86%
  • 8

    4 2.29%
  • 9

    1 0.57%
  • 10

    3 1.71%
  • 11

    1 0.57%
  • 12

    10 5.71%
  • 13

    0 0%
  • 14

    3 1.71%
  • 15

    1 0.57%
  • 16

    1 0.57%
  • 17

    1 0.57%
  • 18

    7 4.00%
  • 19

    4 2.29%
  • 20

    47 26.86%
  • 21

    6 3.43%
  • 22

    10 5.71%
  • 23

    4 2.29%
  • 24

    18 10.29%
  • nie mam zdania

    1 0.57%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Zmiana godziny restartu zadań gildii.

  1. #21
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.08.2013
    Posty
    26
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja bym podszedł do sprawy pod innym kątem. Otóż- czasami irytującym jest, że wyskakuje jednego dnia zadanie, gdzie trzeba zrobić np. 1 kodeks. Niemalże niewykonalne dla kogoś, kto zaczyna grać od ok. godziny 20. Wiadomo- wiele uważa, że panaceum na ten problem to przesunięcie godziny restartu zadań gildii na nie wiadomo, którą godzinę. A to nie tu tkwi problem. Można by było, aby powrócił szyld "zadania gildyjnego" w oczekujących zadaniach. Niby nic, a powinno to rozwiązać problem. W tym wypadku zmiana godziny restartu gildyjnego nie powinna zajść, bo wtedy będziemy przygotowani na to, co może nas czekać, jako kolejne zadanie gildyjne.
    Czy nie warto by o tym pomyśleć?

  2. #22
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Powiedz mi jak to się zmieni? To by oznaczało że gracz który loguje się o 20, musiałby specjalnie odpalać komputer rano. Poza tym tu nie chodzi o to aby ograniczyć ilość wprowadzanych zmian, tylko aby najprostszą zmianę wprowadzić jak najszybciej, a nad innymi niech pracują.

  3. #23
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.08.2013
    Posty
    26
    Serwer
    Nowy Świat
    Chodzi o to, że każdy chce o różnych godzinach restart zadań z powodu tego, że komuś tam pasuje. Wiem z autopsji, że ciężko dojść do konsensusu z powodu różnych zwyczajów grania (niektórzy wolą rano, niektórzy wieczorem, a są i tacy, co by woleli wchodzić o 25:61 :P). Zmiana godziny restartów zadań gildii tylko powiększy problem, bo się okaże, że innym pasowała godzina 00:00, jako godzina restartów zadań gildii. I.e- mamy do wykonania jeden kodeks. Ktoś, kto wchodzi przed 20 (jak ja zauważyłem, to właśnie tak zagłosowałaś ) i nie dotrwa do tej godziny ma w plecy n monet gildii. W moim rozwiązaniu chodzi, żeby każdy miał możliwość rozpoczęcia produkcji tego kodeksu przed rozpoczęciem zadania (lub uruchomieniu innych budynków, aby pracowały). Ale, jak zapewne byście zauważyli, produkcja by była liczona do zadania dopiero, kiedy użytkownik by się logował. W tym wypadku już ja nie mam pomysłu. Szkoda, że BB zrezygnowało z wprowadzenia gry na urządzenia mobilne. To by bardzo ułatwiło sprawę.

  4. #24
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wszystko rozbija się o czas. Większość uważa (poniekąd słusznie) że jest za mało czasu na wykonanie zadania i zmiana godziny go zwiększy.
    Zacznę od anegdotki - swego czasu pociąg relacji Przemyśl - Szczecin spóźniał się regularnie 4-6 godzin. Przez lata nie można było sobie z tym poradzić. Aż pewnego roku po zmianie rozkładu jazdy pociąg zaczął jeździć punktualnie. Jak to osiągnięto? Ano wydłużono czas jazdy o te nieszczęsne 4 godziny.
    Być może 1 dzień na zadania gildyjne to za mało i warto wydłużyć ten czas do 2 dni?

  5. #25
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ale można grać z telefonu, sama czasem na nim odpalam, ale to jest słabe rozwiązanie dla osób grających popołudniami, a takich osób jest najwięcej. Oczywiście nigdy się wszystkim nie dogodzi, ale tak się powinno dostosować grę żeby pasowała większości, teraz jest to raczej mniejszość.

  6. #26
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.08.2013
    Posty
    26
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Wszystko rozbija się o czas. Większość uważa (poniekąd słusznie) że jest za mało czasu na wykonanie zadania i zmiana godziny go zwiększy.
    Zacznę od anegdotki - swego czasu pociąg relacji Przemyśl - Szczecin spóźniał się regularnie 4-6 godzin. Przez lata nie można było sobie z tym poradzić. Aż pewnego roku po zmianie rozkładu jazdy pociąg zaczął jeździć punktualnie. Jak to osiągnięto? Ano wydłużono czas jazdy o te nieszczęsne 4 godziny.
    Być może 1 dzień na zadania gildyjne to za mało i warto wydłużyć ten czas do 2 dni?
    Sam na to nie wpadłem, gratuluję pomysłu. Prosty, a za razem skuteczny. Ale jest jedna wada- 2x mniej monet za zadania. Dobry pomysł dla gildii, które mają problem z i.e zrobieniem kodeksu, czy dzielnego w zadaniu.

    Cytat Zamieszczone przez Piwonia
    Ale można grać z telefonu, sama czasem na nim odpalam, ale to jest słabe rozwiązanie dla osób grających popołudniami, a takich osób jest najwięcej. Oczywiście nigdy się wszystkim nie dogodzi, ale tak się powinno dostosować grę żeby pasowała większości, teraz jest to raczej mniejszość.
    Wiem, sam nawet tak próbowałem grać. Za bardzo się crashuje i trzeba się na nowo logować. Poza tym, wolałbym zwykłą apkę na telefony, taką do ogarniania wyspy. Nawet mam pomysł na nią, ale musiałbym omówić to z kimś od BB. Z resztą, znamy stanowisko BB i będzie bardzo ciężko ten stan rzeczy zmienić.

  7. #27
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kondi-Torchic Zobacz posta
    (...) Ale jest jedna wada- 2x mniej monet za zadania.(...)
    Mniej owszem, ale czy 2 razy?
    Wydłużony czas spowodowałby że zadania robiłoby więcej osób, zwłaszcza tych logujących się raz dziennie.

  8. #28
    Osadnik
    Dołączył
    27.11.2014
    Posty
    163
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Można byłoby po prostu podnieść nagrodę w postaci monet gildyjnych czyli jakby ktoś dostawał na dzień 150 mg tak teraz co dwa dni będzie dostawać 300

  9. #29
    Początkujący Osadnik Awatar oskarCK1
    Dołączył
    19.03.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Słoneczny Gród
    zdecydowanie godzina 20 bedzie optymalna dla wiekszosci graczy

  10. #30
    Odkrywca
    Dołączył
    06.05.2016
    Posty
    566
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam,

    z dniem 9 czerwca 2016, godzina resetu Zadań Gildii została zmieniona. Pomysł został zrealizowany, w związku z tym zamykam i przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam,
    Mod Dobrawa
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.