Strona 3 z 45 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 443

Wątek: Serwer wyłączony z przyczyn technicznych

  1. #21
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    27.12.2012
    Posty
    393
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez nieweim Zobacz posta
    przeglądarki korzystają najczęściej ze wspólnej pamięci podręcznej więc zmiana przeglądarki nie powoduje niewczytanie starych danych ...
    Czyli twierdzisz, że z tego cache C:\Users\silu\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profil es\7mh7i5oe.default\Cache korzysta również internet explorer ?

  2. #22
    Osadnik
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    241
    Serwer
    Nowy Świat
    zależy jak było instalowane mogą utworzyć wspólny cache i w tedy się domyślaj co się dzieje

  3. #23
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    27.12.2012
    Posty
    393
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez nieweim Zobacz posta
    zależy jak było instalowane mogą utworzyć wspólny cache i w tedy się domyślaj co się dzieje
    Piszemy tutaj o konkretnym przykładzie, daruj sobie filozofie bo w tym problemie na milion procent nie chodzi o trzy ciasteczka z gry czy pamięć podręczną przeglądarki...

  4. #24
    Odkrywca Awatar Shadow_mk
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    543
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Witam!

    Opisany problem może być spowodowany błędnymi lub/i nieaktualnymi danymi w pamięci podręcznej (tzw. cache) przeglądarki.
    Zalecam regularnie czyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej.
    Jeśli wyczyszczenie pamięci podręcznej nie przyniesie rozwiązania, proszę spróbować zalogować się do gry przy użyciu innej przeglądarki, może to wpłynąć pozytywnie na stabilność gry.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    prosze wyjasnij mi informatykowi w jaki sposob czyszczenie cache albo zmiana przegladarki moze pomoc gdy wchodze do kogos na wyspe i jest wszystko ok a po 15 minutach bez pelogowywania sie bez jakichs akcji spekatakularnych zasysajacych duze ilosci danych pojawia mi sie taki komunikat wiecej pojawia sie ten sam komunikat dla innych znajomych probojacych wejsc do teog znajomego na wyspe WIECEJ ten zanjomy nie moze po zalogowaniu wejsc bo dostaje taki sam komunikat czyli 3 lub wiecej komuterow 3 rozne przegladarki i ten sam problem to gdzie jest problem .... po stronie serwera i znudzila nam sie bajeczka o cache ktora suport wciska na kazdym miejscu gdzie nie zna rozwiazania problemu
    Będzie się działo!
    I znowu konserwy będzie mało.
    Będzie głośno, będzie radośnie
    Znów poczekamy razem całą noc.

    Ekipa nie oszczędza sił
    Już trochę im brakuje tchu.
    Polejcie wina również im
    Znów konserwa konserwy będzie rytm!
    ...

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    241
    Serwer
    Nowy Świat
    silu700 to może twój system operacyjny ? jak widzę po ilości postów dotyczy to tylko garstki użytkowników więc istnieje ogromna szansa że to coś u was.
    (silu700)Kolejna sprawa jak nie wyczyścicie cache skąd wiedzie że to nie one powoduje problem? jesteście ekspertami i potraficie przeczytać tamten śmietnik i to stwierdzić ?
    możliwe też że coś się waszemu flashowi stało i próbuje się odwołać do czegoś co nie istnieje. no ale skoro wiesz (silu700) lepiej to może sam naprawisz i nie będziesz tutaj pisał? tak przy okazji skoro u tysiąca osób gra działa poprawnie a u 5 osób nie to to gdzie byście szukali rozwiązania?

  6. #26
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Witam!

    Opisany problem może być spowodowany błędnymi lub/i nieaktualnymi danymi w pamięci podręcznej (tzw. cache) przeglądarki.
    Zalecam regularnie czyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej.
    Jeśli wyczyszczenie pamięci podręcznej nie przyniesie rozwiązania, proszę spróbować zalogować się do gry przy użyciu innej przeglądarki, może to wpłynąć pozytywnie na stabilność gry.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    Penelopa, przeglądarkę mam ustawioną na autoczyszczenie przy każdym zamknięciu, co parę dni poprawiam to jeszcze manulanie. Flash player aktualizowany zawsze jak tylko mam informację o nowej wersji, jego pamięć też zeruję co najmniej raz w tygodniu. Gdy mnie zablokowało sprawdzałam inne przeglądarki (też regularnie sprzątane, wyczyszczone dodatkowo tuż przed próbą wejścia do gry), ba, próbowałam zalogować się z komputera współlokatorki (nowszy i bardziej wypasiony niż mój, również regularnie aktualizowany) - nic nie pomagało. Po kilkunastu - kilkunastu relogach niby wróciło do normy ale wciąż wywala w nieco inny sposób - zgłaszałam do supportu, pytanie czy cokolwiek zrobią. Serwer wam szaleje od ostatniej nocnej konserwy, przynajmniej w moim przypadku. Jak nigdy nie miałam wam nic do zarzucenia (nie miewałam większych problemów z grą nawet jak były masowe trudności z logowaniem, nigdy żadnych bugów - ani negatywnych ani "pozytywnych" jak popsuty kalendarz) tak tym razem jestem rozczarowana...

  7. #27
    Heduan
    Cytat Zamieszczone przez silu700 Zobacz posta
    Czyli twierdzisz, że z tego cache C:\Users\silu\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profil es\7mh7i5oe.default\Cache korzysta również internet explorer ?
    Proszę poczytać trochę historycznych zgłoszeń.
    Wspólnym dla wszystkich przeglądarek jest FlashPlayer i on posiada swój cache i masę błędów. Jeżeli czyścić cache to nie tylko przeglądarki, ale i też FlashPlayera. Już tyle razy o tym było pisane.

  8. #28
    Heduan
    Cytat Zamieszczone przez nieweim Zobacz posta
    zależy jak było instalowane mogą utworzyć wspólny cache i w tedy się domyślaj co się dzieje
    Człowieku - nie znasz nie pisz.

  9. #29
    Heduan
    Cytat Zamieszczone przez Rosadamascena Zobacz posta
    Penelopa, przeglądarkę mam ustawioną na autoczyszczenie przy każdym zamknięciu, co parę dni poprawiam to jeszcze manulanie. Flash player aktualizowany zawsze jak tylko mam informację o nowej wersji, jego pamięć też zeruję co najmniej raz w tygodniu. Gdy mnie zablokowało sprawdzałam inne przeglądarki (też regularnie sprzątane, wyczyszczone dodatkowo tuż przed próbą wejścia do gry), ba, próbowałam zalogować się z komputera współlokatorki (nowszy i bardziej wypasiony niż mój, również regularnie aktualizowany) - nic nie pomagało. Po kilkunastu - kilkunastu relogach niby wróciło do normy ale wciąż wywala w nieco inny sposób - zgłaszałam do supportu, pytanie czy cokolwiek zrobią. Serwer wam szaleje od ostatniej nocnej konserwy, przynajmniej w moim przypadku. Jak nigdy nie miałam wam nic do zarzucenia (nie miewałam większych problemów z grą nawet jak były masowe trudności z logowaniem, nigdy żadnych bugów - ani negatywnych ani "pozytywnych" jak popsuty kalendarz) tak tym razem jestem rozczarowana...

    Jeżeli korzystacie z tej samej sieci, to mogłyście mieć problem z waszym dostawcą internetowym, który na czas nie wygasił starego wpisu na swoim serwerze DNS i przez pewien czas "atakowałyście" wyłączony serwer. Jak mi się zdaje to często miewasz takie problemy podobnie jak garstka innych graczy co biega po tym forum.

    Mogę napisać tyle, że u mnie nigdy nie było problemów z dostępem do gry - chyba że był to faktycznie znany wszystkim pad serwerów. Chyba, że inne światy mają jakieś swoje indywidualne problemy.

  10. #30
    Osadnik
    Dołączył
    27.11.2014
    Posty
    163
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Witam!

    Opisany problem może być spowodowany błędnymi lub/i nieaktualnymi danymi w pamięci podręcznej (tzw. cache) przeglądarki.
    Zalecam regularnie czyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej.
    Jeśli wyczyszczenie pamięci podręcznej nie przyniesie rozwiązania, proszę spróbować zalogować się do gry przy użyciu innej przeglądarki, może to wpłynąć pozytywnie na stabilność gry.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    Pomogło

Strona 3 z 45 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.