Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba Ci się pomysł dodania gildiowych bonusów ?

Głosujących
70. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    55 78.57%
  • Nie

    7 10.00%
  • Obojętne

    8 11.43%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Przebudowa gildii

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra

    Przebudowa gildii

    Witam

    Jako że temat gildii jest na forum bardzo często poruszany (a zwłaszcza zadań gildiowych) chciałbym podzielić się swoim pomysłem odnośnie zmodernizowania tego aspektu gry.

    Na wstępie powiem że gildia w obecnej formie nie ma dla mnie najmniejszego sensu. Otóż jest to "twór" wyłącznie o charakterze socjalnym / społecznościowym - w moim odczuciu - a tak chętnie poruszany przez forumowiczów temat zadań gildiowych jedynie odstrasza. W skrócie - jest to po prostu upierdliwe, gra niewarta świeczki ponieważ sklepik gildiowy świeci pustkami... od lat!

    Wracając do tematu - aby nadać sens istnieniu gildii wprowadziłbym następującą zmianę: dodanie gildiowych "perków" ("skilli", "bonusów", jak zwał tak zwał). Polegałoby to na tym że gildia posiadałaby oddzielną zakładkę, na wzór np. drzewka umiejętności odkrywców - w której wspólnymi siłami odkrywałaby kolejne bonusy dla członków gildii. Pomysłów na owe "perki" jest masa np: procentowy wzrost wydajności produktywności budynków (np. od 1 do 5% w zależności od poziomu "perku"), przyśpieszenie czasu wysyłania generałów na przygody, skrócenie czasu "działania" odkrywców, wydłużenie działania premii rzucanych przez członków gildii, przyśpieszenie zaciągu wojaków w koszarach itp. itd. Pomysłów w tym miejscu może być baaaardzo dużo - to już tylko kwestia "dogrania", zebrania co ciekawszych i zaimplementowania do gry - oczywiście nie mogą być przesadzone - tak aby niejako nie wymuszały konieczności przyłączenia się do jakiejkolwiek gildii po to aby być "konkurencyjnym" w stosunku do osób które do gildii należą, ot po prostu taki "delikatny", acz bardzo przyjemny bonus.

    Koszt odblokowywania kolejnych perków natomiast wyobrażam sobie w następujący sposób: otóż dany "skill" kosztowałby określoną ilość materiałów normalnie dostępnych w grze. Oczywiście byłaby to odpowiednio duża ilość, do tego skalowalna w zależności od wielkości gildii - gildia "duża" zapłaci proporcjonalnie więcej niż "mała". Gracze wpłacaliby dane surowce do "banku gildii", który byłby zarządzany przez lidera - ale jedynie na zasadznie wykupienia danego perka tzn.: decydowałby on jedynie o zakupie danego skilla, nie mógłby np. wypłacić do swojej "skarbonki" gildiowych zasobów. Wgląd do ilości zasobów w banku powinien być natomiast ogolnie dostępny dla wszystkich gildiowiczów. Należałoby również wprowadzić jakiś mechanizm "obronny" przed zniknięciem lidera - sytuacji w której np. lider zdecydował się na 2 tyg wakacje lub zrezygnował z gry całkowicie - powinna być jakaś garstka graczy w roli "zarządu", która również ma dostęp do gildiowych perków.

    Ostatni wątek to "nieszczęśliwe" zadania gildiowe, które również (w końcu!) nabrałyby sensu. Otóż zadania gildiowe działałyby na zasadzie triggera - podobnie jak bonusowe cotygodniowe 100 klejek - w trybie tygodniowym. Wykonanie zadań dawałoby graczom dostęp do opisanych powyżej "perków", a prościej - po prostu byłyby one aktywne dla graczy którzy załóżmy w ciągu 7 dni wykonali minimum 5 zadań. Gracze którzy nie wykonają minimalnej ilości wymaganych, cotygodniowych zadań automatycznie zostają "odcięci" na tydzień od opisanych "perków" - jeżeli w następnym tygodniu spełnią minimalne wymogi dostęp do gildiowych bonusów zostaje automatycznie przywrócony.

    Ufff... to tak z bardzo grubsza mój projekt restrukturyzacji zupełnie martwego w moim odczuciu aspektu gry - zapraszam do dyskusji
    Ostatnio edytowane przez Wasptak ; 03.02.2016 o 15:33

  2. #2
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam.

    Bardzo dziękuję, za cenną sugestię odnośnie gildii. Zapraszam innych graczy do dyskusji i głosowania.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.09.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Złota Góra
    wszystko fajnie ale znajac grczy zlikwiduja gildie zostawia w niej 5 osob szybko i relatywnie tanio zdobeda skile za surowce potem wroca do gildi

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.03.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowy Świat
    Jedna uwaga. Pewne perki gildyjne musiałyby wymagać odpowiedniej ilości graczy w gildii. Tj. aby nie było czegoś takiego jak opisał wyżej wojtekgli, że wywala się z gildii.

    Tj. Chcemy wbić wszystkie kille na 1 poziom to np. starczy nam 10 osób w gildii, ale jak chcemy wbić już na 2 to osób tych musi być 15. Przy wyższych poziomach dodatkowo powinno być jakieś zadanie.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    Czemu nie Można by zrobić tak że maksymalny poziom perków zależy od liczebności gildii - np. 10 członków na 1 lvl, docelowo 5 poziomów. Kwestia "dogrania" szczegółów, ustalenia sensownych kryteriów.

  6. #6
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ciekawy pomysł. dokładnie trzeba by było ustalić skille dla 1lvl i maksymalnego, żeby nie było za dużej różnicy, ale też za małej.
    za mało konkretów, ile co miałoby kosztować, jakie skille. bo jeśli za 10 lat bb wprowadzi ten pomysł, to skille będą nieprzydatne
    "Everybody lies"

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.07.2014
    Posty
    1
    Serwer
    Złota Góra
    ewentualnie jakieś wspólne zadania dla członków gildii, z których będą wypadały itemy na podniesienie levelu perków do skrzyni lidera gildii..

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    95
    Serwer
    Złota Góra
    @Misiorww

    Za mało konkretów powiadasz... Cóż myślę że w tym przypadku - my jako gracze - konkretów i tak nie ustalimy, jeśli pomysł zostanie podchwycony to zrobi to BB. Nie jestem developerem gry i nie jestem w stanie określić dokładnie co, jak i za ile Moim celem było przedstawienie ogólnego zarysu projektu modernizacji gildii i wykrzesanie z tego tematu jakiejś iskierki, świeżej koncepcji - a patrząc na dotychczasowe wyniki ankiety, wydaje się że mój pomysł nie jest taki zły

  9. #9
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Wasptak Zobacz posta
    @Misiorww

    Za mało konkretów powiadasz... Cóż myślę że w tym przypadku - my jako gracze - konkretów i tak nie ustalimy, jeśli pomysł zostanie podchwycony to zrobi to BB. Nie jestem developerem gry i nie jestem w stanie określić dokładnie co, jak i za ile Moim celem było przedstawienie ogólnego zarysu projektu modernizacji gildii i wykrzesanie z tego tematu jakiejś iskierki, świeżej koncepcji - a patrząc na dotychczasowe wyniki ankiety, wydaje się że mój pomysł nie jest taki zły
    wg mnie pomysł bardzo fajny, a chodzi mi o to, że bez konkretów to bb może zepsuć twój pomysł, gdyby chcieli go wprowadzić.
    dlatego warto by było usiąść i konkretnie napisać, co ile ma kosztować i jakie skille ile % mają dawać.
    "Everybody lies"

  10. #10
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Z konkretami czy bez bb i tak to zepsuje...
    Pomysł ciekawy jednak znając realia tej gry i podejście bebe do graczy będzie jak w 1 zdaniu ;/
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.