Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem w Kantorze handlu klejnotami

Głosujących
72. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    51 70.83%
  • Nie

    21 29.17%
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Kantor - wymiana klejnotów.

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.09.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Kantor - wymiana klejnotów.

    Witam
    Proponuje wprowadzić wymianę surowce -> klejnoty i klejnoty -> surowce w kantorze.
    Tłumaczenie że to będzie nie opłacalne dla twórców jest bezzasadne, co więcej jak wskazują statystyki innych gier np (Tibia, czy WoW które takie rozwiązania wprowadziły) dowiodły iż twórcy zauważyli wzrost przychodów z tych gier.
    Proponuje się zastanowić nad tym rozwiązaniem

  2. #2
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pomysł dobry tyle że spóźniony.

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Lepiej późno niż wcale, jak najbardziej za.
    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: ilość bugów oraz ludzka głupota. Pewne również są tylko dwie – śmierć i nieudana konserwacja. Bo podatki są jak płot, tygrys przeskoczy, szczur się prześlizgnie, a bydło zostanie.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.09.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    fajnie było by, gdyby osoby na NIE w ankiecie uzasadniły czemu są na nie bo nie do końca rozumiem

  5. #5
    Osadnik Awatar Suneater
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    116
    Serwer
    Kolonia
    Brakuje mi opcji: "Nie mam zdania" lub "Jest mi to obojętne".

    Premium można było handlować kiedyś, a później BB wycofało się z tego pomysłu, tak więc nie liczę na handel Klejnotami.
    " Trance is the Classical Music of the future "

  6. #6
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Wątpię aby przeszło. Zbyt duże udogodnienie dla multi - 32 lvl wbija się obecnie nawet w 3 dni. Czyli przykładowo: robię sobie 3-4 dodatkowe konta, poświęcam na nie (w pesymistycznej wersji) tydzień i mam na każdym gotowe 1750 klejków do przelania. Nawet nie za 1 rybkę by nie było to podejrzane. Za taką ilość kleju i możliwość szybkiego postawienia kopki klejnotów i/lub kupna czegoś z limitowanych produktów nawet wyzerowanie magazynów z milionów ryb czy desek igła to pikuś.

    Nie twierdzę, że wszyscy tak zrobimy. Ale pytanie ilu cwanych faktycznie postapi w ten sposób. W każdym razie, z perspektywy BB odblokowanie handlu klejnotami niekoniecznie się opłaci. Teraz niecierpliwy chcąc coś od kupca musi wykonać przelew albo wysłać smsa, po zmianie wystarczyłoby zabrać żonie/dziecku/teściowi lapka, zacisnąć zęby na parę dni i klejki gotowe do przelania...
    Ostatnio edytowane przez Rosadamascena ; 24.01.2016 o 22:38

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pisząc "za późno" miałem na myśli to, że oprócz handlu klejnotami powinno się zrobić jeszcze jedną rzecz.
    Skończyć z darmowymi klejnotami ze strony BB (logowanie, poziomy).
    Klejnoty tylko i wyłącznie za żywą gotówkę.
    Ale na to to już na pewno nikt nie pójdzie, od tego trzeba było zacząć.

  8. #8
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Pisząc "za późno" miałem na myśli to, że oprócz handlu klejnotami powinno się zrobić jeszcze jedną rzecz.
    Skończyć z darmowymi klejnotami ze strony BB (logowanie, poziomy).
    Klejnoty tylko i wyłącznie za żywą gotówkę.
    Ale na to to już na pewno nikt nie pójdzie, od tego trzeba było zacząć.
    To dałoby się rozwiązać, z resztą już chyba kiedyś pisałam. Klejnoty za zadania, logowanie itp mogą zostać, trzeba by tylko wprowadzić podział na "związane" - z gry i "niezwiązane" - za kasę. Za klejki niezwiązane masz wszystko co chcesz, to nimi można handlować, za nie kupić upominek przyjacielowi, konto premium czy surowce eventowe. Za klejnoty związane można kończyć ZG, przyspieszać budowę i robić zakupy dla siebie we wszystkich zakładkach poza premium i eventową.
    Oczywiście, w tym momencie podniósłby się krzyk osób, które ciułają klejki z logowań na zakup premki. Powiem tylko tyle, sama nie wkładam kasy w grę więc też bym cierpiała na tym. Klejnoty na premkę szło by zdobyć z handlu. W przypadku wprowadzenia takiej opcji BB musiałoby jednak mocniej ingerować w rynek. Chodzi mi o cenę minimalną w klejnotach. Żeby nie było sytuacji, gry opycham w kantorze opactwo urwane z eventu za 100 klejnotów, które u kupca kosztuje 2,5k niebieskich. Jedynie kwestia kopalni klejnotów budzi moje wątpliwości, nie mam pomysłu jak to rozwiązać by było uczciwie

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    176
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Pisząc "za późno" miałem na myśli to, że oprócz handlu klejnotami powinno się zrobić jeszcze jedną rzecz.
    Skończyć z darmowymi klejnotami ze strony BB (logowanie, poziomy).
    Klejnoty tylko i wyłącznie za żywą gotówkę.
    Ale na to to już na pewno nikt nie pójdzie, od tego trzeba było zacząć.
    Jak rozmawialem przez lata z różnymi osobami i zarówno ja jak i wiele osób gra w tą grę między innymi dlatego, ze jest tutaj bardziej i lepiej uzasadnione "darmowa gra".
    prawie wszystkie gry które sie reklamuja jako "darmowe" maja ceche, ze jak nie zapłacisz to wielu rzeczy nie zdobedziesz, wiec tak na prawde sa to wersje DEMO, bo masz ograniczenia a nie darmowa gre. chcesz miec gre i wszystko dostene, to płac.

    a tutaj...
    wszystko, bez wyjątku, mozesz mieć za darmo. bez płacenia. i to sobie doceniam. nie mam parcia ze musze miec juz. jak ktos am kase albo uwaza ze warto to płaci. a ktos kto nie chce, to kwestia czasu i gospodarności i to samo może osiągnąć. bo gra jest za darmo.

    tym sposobem, grajac od prawie początku, dorobiłem się zbieraniem i ciułaniem, dwóch kopalni klejnotów i niewyczerpalnej kopalni miedzi.
    bo moge. bo gra jest darmowa. bez żadnych wałków i farmienia.
    i to jest to co doceniam.
    w miejscu gdzie gra zacznie dzielic graczy na tych ktorzy płaca i tych co nie płacą, ja kończę z tą grą i wiem że takich osób jest więcej.
    mniej ludzi, mniejsza popularność, mniejsze zainteresowanie. sami Ci co płacą nie uciągną tej gry.

    handel w kantorze klejnotami -> NIE.
    uzasadnienie ? jak ktos wspomniał. kombinatorów i oszustów jest wielu. farmienie i multi sie szerzy i aż słabi jego rozmiar.
    więc jak ktoś wspomniał, zaraz garstka zacznie to wykorzystywać. jest dobrze.

    ps. a dlaczego Ci co TAK wybrali, nie musza uzasadniac ? :P

  10. #10
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jesteś bardzo aktywnym graczem, robisz dużo przygód, masz rozbudowaną wyspę, pełno surki w magazynach.
    I chciałbyś sobie dokupić MSW.
    Ups - 7k klejnotów. Twoje pełne magazyny, Twoje zylion zrobionych przygód, Twoja na maxa rozbudowana wyspa nie pomogą.
    Albo odczekasz minimum 1/2 roku nic innego nie kupując za klejnoty albo wyłożysz realne pieniądze.
    Klejnoty na handlu rozwiązały by ten problem. To jest tylko kwestia odpowiednich zabezpieczeń przed oszustami (na przykład likwidacja darmowych klejnotów).
    Temat był już poruszany i to nie tylko przezemnie ale BB ma inną koncepcję i nie przeszedł.
    Ktoś powie że zyskali by na tym "bogaci" gracze.
    Oczywiście ale ich bogactwo wzięło się albo z czasu poświęconego tej grze albo z wyłożonej kasy.
    Jeśli ktoś mało gra to trudno wymagać, żeby dorównywał "bogactwem" aktywnym graczom.
    Hor4cy - ta gra została by darmowa, tyle że bardziej promowała by aktywność niż aktualnie.
    Pomijam to, że BB nie wprowadzi tego więc dyskusja jest z leksza jałowa.

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.