Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Kleje za zadania gildii

  1. #21
    Osadnik
    Dołączył
    04.12.2012
    Posty
    138
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    RedJul kocham Cie normalnie za te teksty

  2. #22
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    RedJultrudność zdań to jedno. I faktycznie, pomysłodawca chyba zwyczajnie nie zna mechanizmów gry, którą współtworzy. Ale ceny natychmiastowego ukończenia zadań wprowadzili nieco od czapy. 20, nawet 50 klejków pewnie by każdy przebolał ale 100+ to delikatna abstrakcja

  3. #23
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W wojsku krążyło takie powiedzenie "młody zawsze zdziwiony".
    Znaczy się oboje jesteśmy młodzi bo ja się dziwię, że Ty się dziwisz.
    Podniesienie z poziomu 1 na 2 chaty drwala (iglastego) wynosi 120 desek (już liściastych) i 100 marmuru i trwa 2,5 minuty.
    Można to zrobić za klejki i jest natychmiastowe. Kosztuje jedyne 226 klejnotów.
    Przy tym, wydanie 100 klejnotów na zrobienie ZG to racjonalny wydatek

  4. #24
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Kriss80 Zobacz posta
    Świat się Wam zawali jak nie zrobicie raz czy dwa zadania Wyjdźcie trochę na dwór a nie "no life" i wieczne narzekania.
    Wszyscy by chcieli, żeby gry były za darmo a programiści brali pieniądze z "nieba". Ktoś tą pracę wykonuje lepiej czy gorzej ale zarobić też chce tak jak i Wy jak chodzicie do pracy czy będziecie chodzić.
    Wybacz ale wpakowałem w tą grę grubą kasę wiec też wymagam, nie jestem jakiś zasranym krzakiem z którego BB będzie zbierało plony, licząc że każdy następny będzie bardziej okazalszy od poprzedniego. Co do "no life" no to jak widać w tygodniu nie mam czasu na grę to się loguję, klikam za klejki gildyjne i wychodzę. Al teraz klikać nie będę bo nie będę becalić ponad 100 klejnotów za właściwie to samo. Nie wiedząc tak naprawdę ile osób z gildii zadanie zakończy więc to jest jakaś loteria przy moim na daną chwilę stałym wydatku 107 klejnotów za podstawowe 15 MG. Co do cen surowców to sie zastanawiam czy ktoś kupił 100 desek liść za 100 klejnotów.


    ~wpis z pamiętnika Dewelopera
    W niektórych przypadkach w nowym systemie Zadań Gildii, koszt wykonania zadania wynosiłby 8 klejnotów przy nagrodzie wynoszącej średnio ponad 100 monet gildii. Spowodowałoby to szybki spadek wartości monet gildii oraz wykonywanie zadań tylko przy użyciu klejnotów. Chcieliśmy zapewnić zabawę, a także utrzymać wartość rynkową monet gildii. Dlatego też wzrost ceny wykonania w klejnotach był konieczny.
    Niech mi ktoś wytłumaczy konieczność tych zmian. Bo nie rozumiem co tutaj było niesprawiedliwego. Jestem w niewielkiej gildii i wydając ponad 20 klejnotów na zakończenie zadania z którego dostawałem i tak około 80 MG jest niesprawiedliwe. To może najlepiej będzie jak będę sms'a wysyłać za 15 złoty aby zrobić ZG?

    Zróbmy rozliczenie.

    Powiedzmy że to jest stała ilość MG w mojej gildii.
    Plus 15 monet bazowych za samo zakończenie zadania.
    Czyli daje mi to 141 monet dziennie.



    Opactwo za MG kosztuje 7425 monet gildii.



    A opactwo za klejki kosztuje 2450 klejków.



    Teraz policzmy.

    7425 podzielmy na 141 monet to daje nam 53 dni aby kupić to opactwo.
    53 dni razy 107 klejnotów daje nam 5671 klejnotów. Wychodzi na to że bardziej opłaca się kupić mi opactwo za klejki od razu i odpuścić sobie jakieś zadania gildii.

    Po co współpracować z gildią skoro mogę coś mieć od razu? Przecież tu niema logiki... Dla mnie to jest czyste wyciąganie kasy od graczy którzy na grę wydają na tyle mało ze nie kupują sobie budynków za klejki tylko zdobywają w grze. Ale BB nie wzięło chyba pod uwage graczy mojego pokroju które nie dość że szukają opłacalności to jeszcze lubią współprace w gildii. I teraz spójrzmy na to z tej strony, ja przestaje robić zadania bo stają się dla mnie po prostu nieopłacalne, liczba członków wykonujących zadania gildii spada. Co z kolei nakręca popyt na monety. Ale ze względu ze ilość monet na rynku jest ograniczona poprzez ilość graczy kończących zadanie to w pewien sposób podnosi sens kupowania budynków za klejki co znowu sprowadza ans do "wyciągania kasy od graczy". Już pomijając dziwność i rozbieżność samych zadań których wykonanie zajmuje kilka dni a mamy tylko 24h. To sama idea gildii dla osób takich jak ja jest właściwie nieopłacalna. No chyba że będę pasożytem i robił tylko te zadania które mi podpasują. No ale tak nie jest w porządku. Wiec najrozsądniej chyba jest dla mnie odejść z gildii abym nie robił sztucznego tłoku i nie wykorzystywał innych? Bo ja na serio nie mam czasu robić ZG dlatego klikałem za te 24 czasami za jakieś 32 klejki zadanie aby było zrobione. Bb chyba jak to wszystko podliczało to brało pod uwagę wygórowaną stawkę chyba 266 MG za zadanie. To wtedy będziemy mieć przybliżoną cenę tego opactwa do ceny za klejnoty. Ale to i tak nas nie ratuje, bo wychodzi na to że w mniejszych gildiach po prostu kończenie zadania za kryształy staje się po prostu nie opłacalne. I albo odejdę z gildii i pójdę do większej gdzie za 107 kryształow wyciągnę te 266 monet albo prostu nie będe robić zadania. Ale z gildii nie odejdę bo po to jest gildia aby siedzieć w niej ze swoimi ziomkami i wspólnie grać a nie sępić się na monety.

    Ten cały system tak naprawdę uderza w tych co wydają klejki na ukonczenie zadan i poprzez to ze przestaną je kończyć za klejki to uderzy wtedy również w tych co robia je sumiennie w grze bo będą mieć niższe nagrody.

    Osoby które myślą że BB nie jest rozeznane w grze mogą się grubo mylić. Oni dobrze wiedzą ze popularny w gildiach jest nacisk na zadania gildyjne i wiedzą że szefostwo gildyjne w gildii graczy usuwa za nierobienie, co w pewien sposób ma zmusić graczy do klikania za klejki po wygórowanej cenie. To jest czysta logika.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 24.01.2016 o 01:12

  5. #25
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Ten cały system tak naprawdę uderza w tych co wydają klejki na ukonczenie zadan i poprzez to ze przestaną je kończyć za klejki to uderzy wtedy również w tych co robia je sumiennie w grze bo będą mieć niższe nagrody.

    Osoby które myślą że BB nie jest rozeznane w grze mogą się grubo mylić. Oni dobrze wiedzą ze popularny w gildiach jest nacisk na zadania gildyjne i wiedzą że szefostwo gildyjne w gildii graczy usuwa za nierobienie, co w pewien sposób ma zmusić graczy do klikania za klejki po wygórowanej cenie. To jest czysta logika.
    Ceny w tej grze nigdy nie były racjonalne, więc skąd takie ździwienie Wystarczy zajrzeć to kupca by zobaczyć takie mega oferty jak osadnik w cenie 2 rezydek, czy 100 ludzików w cenie magazynu oraz 2 rezydek Patrząc na ich ceny człowiek się zastanawia czy przypadkiem cen nie ustalają przy lepszym "soczku"
    Ale też nie przesadzaj no chyba nie każde zadanie będziesz kończył za klej, żeby to w ten sposób liczyć. Póki co 3 zadania miałam od razu zaliczone, tylko kliknąć wystarczyło, bez kleju. Problem był tylko jak kazali 1k dobrego papieru zrobić, a ja papierni nie mam ( 50+ i papier lekka kpina, na mistrzowskich czy elitarnych nie było by problemu, ale kto jeszcze papier robi?
    Co do gildii, no to już Twój wybór. Ja tam wole gildię spokojnych wesołych ludków. Nasza robiła przedtem średnio 2 zadanka tygodniowo i nikt z tego powodu nie rozpaczał I jak byłam w niej dobre pół roku to nigdy ani jednego sporu nie widziałam, a do mało aktywnych nie należę. Więc idzie znaleźć taką z normalnymi ludźmi jak się chce A monetki na wadze też idzie kupić jak przybraknie Nie ma co się zarzynać z ich powodu.

  6. #26
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Osoby które myślą że BB nie jest rozeznane w grze mogą się grubo mylić. Oni dobrze wiedzą ze popularny w gildiach jest nacisk na zadania gildyjne i wiedzą że szefostwo gildyjne w gildii graczy usuwa za nierobienie, co w pewien sposób ma zmusić graczy do klikania za klejki po wygórowanej cenie. To jest czysta logika.
    To jest logika bez sensu bo robienie tych zadan nie jest w zaden sposob obowiazkowe niezaleznie od tego co sie gildii umysli. Jesli ktos nie jest zdeterminowany zeby przetracic klejnoty na zakonczenie zadania to gildia i tak nie ma prawa tego od niego wymagac, a jesli tego nie zrobi to zadanie zostanie po prostu niezrealizowane.

    Jesli gildia zacznie usuwac ludzi ktorzy nie chca marnowac klejnotow to szybko przestanie istniec.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    04.12.2013
    Posty
    43
    Serwer
    Złota Góra
    co Ty gadasz, zg sie robi bo sie robi, w gildi siedzi sie dla ludzi przynajmniej tak jest u nas, ZG to tylko dodatek nic więcej, nikt nikogo nie powiesi ze nie zrobił tego...

    najpierw 75 lvl co normalny gracz będzie wbijał 5 lat, teraz zakończenie wbijania zg 100++ klejnotów xD GZ BB

  8. #28
    Osadnik Awatar Kriss80
    Dołączył
    27.11.2012
    Posty
    75
    Serwer
    Złota Góra
    Piotrze rozumiem Cię ale czy ktoś Ci kazał ładować "grubą kasę" jak Ty to nazwałeś w grę. Kupując jakiekolwiek przedmioty w grze nikt Ci nie zagwarantował... Panie Piotrze będziemy robić wszystko pod Pana bo Pan wydał pieniążki na klejnoty ;-)
    Po prostu jak dla mnie monety gildii są aktualnie mało atrakcyjne. Rozumiem jakby się oferta targowiska zmieniała raz na miesiąc a raz na pół roku to stanowczo za mało.

    Pozdrawiam i więcej optymizmu życzę.

    PS. Trzeba się cieszyć że jeszcze nie poszli systemem Herosów Online bo tam nie masz premium to nie masz praktycznie nic i wszystko jest za pieczęcie ;-)

  9. #29
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    To jest logika bez sensu bo robienie tych zadan nie jest w zaden sposob obowiazkowe niezaleznie od tego co sie gildii umysli. Jesli ktos nie jest zdeterminowany zeby przetracic klejnoty na zakonczenie zadania to gildia i tak nie ma prawa tego od niego wymagac, a jesli tego nie zrobi to zadanie zostanie po prostu niezrealizowane.

    Jesli gildia zacznie usuwac ludzi ktorzy nie chca marnowac klejnotow to szybko przestanie istniec.
    Ale to jest logika z punktu widzenia BB a nie gracza. BB nie liczy na to czy jakieś gildie będą istnieć, jakieś będą, jedne padną, powstaną też i nowe. Interes się kręci. To że będzie jakiś zamęt w gilidach, co po jakimś czasie wróci do normy to sa to straty z którymi BB się liczyło wprowadzając takie rozwiązanie. Ale ze względu na to ze wiedzą że za jakiś czas sprawa ucichnie to nic z tym nie zrobią i trzeba się pogodzić z taką aktualizacją. Jedynym rozwiązaniem jest że ktoś przeanalizuje u nich ze przy nowej aktualizacji gracze wydają statystycznie mniej klejnotów na zakończenie zadania niż wcześniej. To jest jedyny argument który może zmienić ceny kończenia zadań gildii za klejki. To jest czysta finansjera, a osoby które wierzą w słowa kiedy mówią że chcą umilać grę... Szkoda gadać, zwykły interes jak każdy inny.

    Na resztę postów nie odpowiadam bo one same sobie przeczą wzajemnie i potwierdzają tylko moje słowa.
    Zamiast optymizmu życzę wam więcej rozsądku.
    A jak ktoś piszę "Po co pakowałeś grubą kasę" równie dobrze możesz to napisać do osoby która mieszka nad możesz a gmina zbudowała mur wzdłuż plaży. Zejdźcie na ziemię i nie bujajcie w chmurach.

    To chociaż nie przeszkadzajcie. Jeżeli dla was 107 klejnotów za zadnie gildii to jest rozsądna cena i jesteście w stanie tyle becalić, mało tego, jeżeli tyle płacicie za to zadanie nie mówiąc juz o 150 to uznam ze mnie na ten rarytas nie stać i przyznam wam rację, o swoją niższość majątkową. A jeżeli nie, to nie róbcie tutaj przedstawienia.
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 27.01.2016 o 13:06

  10. #30
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    A z innej beczki to Ja jestem za tym by w ogl monet gildii nie powinno dać się na handlu kupić ani też przesłać innemu graczowi i trochę to by zmieniło podejście do gildii.
    Zwiększyli poziom trudności zadań to też niech podniosą adekwatnie nagrodę do trudu.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.