Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 71

Wątek: problem z eventem

  1. #41
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Ranhea daj spokój bo i Ty oberwiesz Chciałam pomóc, ale poziom buractwa pewnej osoby skutecznie zniechęcił Nie ma co się szarpać

  2. #42
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a bo ruszyl mi wyobraznie *siedzi Gollum w kaciku, sciska w dloniach watek szepczac" moj sssssssskarb, tylko moj sssskarb"*
    Ostatnio edytowane przez Ranhea ; 15.12.2015 o 20:41

  3. #43
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Ranhea Zobacz posta
    a bo ruszyl mi wyobraznie *siedzi Gollum w kaciku, sciska w dloniach watek szepcac" moj sssssssskarb, tylko moj sssskarb"*
    Dziękuję :* poprawiłaś mi humor po ciężkim dniu i zmykam stąd, nie chcę drażnić naszego słodkiego, miłego Smigola ^^

  4. #44
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2013
    Posty
    9
    Serwer
    Złota Góra
    @Rosadamascena

    Wybacz, ale udzielając tego typu rad na forum, tylko wkurzasz ludzi.

    1) Nie podajesz żadnego rozwiązania problemu , tylko udzielasz złotych rad na zasadzie "może pomoże , a może nie pomoże"

    2) "wyczyść cache , przeloguj się albo użyj innej przeglądarki" to jest tzw. SOA nr 1 z BB - bez analizy problemu, bez informacji, czy coś się rzeczywiście działo, czy coś zostało naprawione - tego typu podejście jest protekcjonalne, pozbawione szacunku dla zgłaszającego problem i ogólnie niepoważne, jak cały support BB

    Jeżeli masz pisać takie rzeczy, to lepiej naprawdę nic już nie pisz.
    Zrozum, że opisujący problemy techniczne na forum szukają głownie potwierdzenia, czy to jest pojedynczy przypadek, czy też zdarza się u innych użytkowników.

    Jest to normalna praktyka przed wysłaniem zgłoszenia do supportu, dziwię się , że BB nie korzysta z forum jako formy komunikacji z graczami,
    ale pewnie prościej ustawić autoresponder typu "wyczyść, przeloguj się", w domyśle "to twoja wina, mamy Cię gdzieś, u nas działa"

    Sam dzisiaj dostałem po ok. 2 godz. takiego maila, pokiwałem z politowaniem głową (tak , czyściłem wcześniej cache, sprawdziłem w 2 przeglądarkach na jednym i 2 na drugim komputerze, łącznie z takimi, w których wcześniej nie uruchamiałem gry )

    Problem oczywiście w cudowny sposób zniknął w ciągu dnia już bez czyszczenia, reloga i innych rekomendowanych przez BB i Ciebie działań ( dodam, że w międzyczasie byłem dwukrotnie w toalecie, wziąłem prysznic, wypiłem kawę - może to pomogło ? )

  5. #45
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    radiradi pozwolę sobie odnieść się po kolei
    1) Nie podajesz żadnego rozwiązania problemu , tylko udzielasz złotych rad na zasadzie "może pomoże , a może nie pomoże"
    Pisałam o wyczyszczeniu pamięci flash player'a ponieważ nie dla każdego jest to oczywiste, większość ludzi utożsamia cache flash'a z plikami cookie a to 2 różne sprawy. Ponadto sama często stosuję tą metodę - u mnie pomaga gdy gra głupieje na różne sposoby. W czym dokładnie jest problem nie jestem w stanie Ci wyjaśnić - jestem zwykłym graczem, nie pracownikiem BB i nie hakerem który się włamał i majstruje po swojemu przy grze.

    2) "wyczyść cache , przeloguj się albo użyj innej przeglądarki" to jest tzw. SOA nr 1 z BB - bez analizy problemu, bez informacji, czy coś się rzeczywiście działo, czy coś zostało naprawione - tego typu podejście jest protekcjonalne, pozbawione szacunku dla zgłaszającego problem i ogólnie niepoważne, jak cały support BB
    Zażalenia odnośnie traktowania graczy przez Support ślij do Supportu lub zgłaszaj wyżej, do głównego Ubi.
    Support podaje taką receptę ponieważ zazwyczaj to wystarcza. W większości gier przeglądarkowych (nie tylko tych od BB/Ubi) czasem coś muli a relog i różnego rodzaju czyszczenia są wystarczające do rozwiązania problemu.

    Jeżeli masz pisać takie rzeczy, to lepiej naprawdę nic już nie pisz.
    Zrozum, że opisujący problemy techniczne na forum szukają głownie potwierdzenia, czy to jest pojedynczy przypadek, czy też zdarza się u innych użytkowników.
    Zaleciłabym pogadanie z moderatorami ale po zmianach z 15.10.2015 mamy samych MODów o krótkim stażu - opowiedzieliby Ci co niektórzy gracze uważają za kontakt z Supportem. Są osoby, które uważają MODów za informatyków z Działu Technicznego, a zgłoszeniem do Supportu nazywają napisanie na forum lub czacie, że coś im nie działa (i to nawet bez dokładnego wyjaśnienia na czym polega problem). Na Złotej Górze mamy gościa potrafiącego pisać w weekend po 22 całe eseje skierowane do BB_Penelopy (która jak powszechnie wiadomo oficjalnie pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00) na temat tego, że BlueByte powinno kupić nowe serwery. Zetknęłam się nawet z przypadkami gdy gracz pisał na czacie Pomoc do innych graczy, że mają mu odblokować zadanie i nie potrafił pojąć, że nie mamy dostępu do kodu gry. Zaraz zarzucisz mi, że traktuję wszystkich forumowiczów jak głupich itp - wcale nie, napisałam tak bo o dziwo dla wielu graczy relog i wyczyszczenie przeglądarki wciąż nie jest czymś oczywistym, dla tych którzy zastosowali tą metodę post nie był skierowany.

    Jest to normalna praktyka przed wysłaniem zgłoszenia do supportu, dziwię się , że BB nie korzysta z forum jako formy komunikacji z graczami, ale pewnie prościej ustawić autoresponder typu "wyczyść, przeloguj się", w domyśle "to twoja wina, mamy Cię gdzieś, u nas działa"
    Ludzie nie tylko sprawdzają czy ktoś ma podobny problem, czesto za pomocą forum szukają też możliwych rozwiązań, czegoś, co mogą zrobić sami i mieć nadzieję, że poskutkuje. Jak pisałam wyżej - często czyszczenie po prostu wystarcza, prawdopodobnie stąd ta formułka "wyczyść, przeloguj się". Sama wielokrotnie zgłaszałam różne problemy w supporcie, też dostawałam tą formułkę. Gdy wyjaśniłam na spokojnie, że już próbowałam ale to nie pomogło rozwiązania razem z osobą z supportu szukaliśmy gdzie indziej. Jeśli spokojnie, bez agresji, i rzeczowo wyjaśni się o co chodzi problem dość szybko zostaje rozwiązany, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń.

    Sam dzisiaj dostałem po ok. 2 godz. takiego maila, pokiwałem z politowaniem głową (tak , czyściłem wcześniej cache, sprawdziłem w 2 przeglądarkach na jednym i 2 na drugim komputerze, łącznie z takimi, w których wcześniej nie uruchamiałem gry )
    Jeśli chodzi o czas - Support gdy coś się sypie zawsze ma sporo zgłoszeń, nie Ty jeden miałeś przecież te problemy. Co do porady - napisałeś im w pierwszym zgłoszeniu, że robiłeś już to wszystko (cache itd itp)? To trzeba napisać, najlepiej ze 3 razy i capsem żeby rzucało się w oczy

    Problem oczywiście w cudowny sposób zniknął w ciągu dnia już bez czyszczenia, reloga i innych rekomendowanych przez BB i Ciebie działań ( dodam, że w międzyczasie byłem dwukrotnie w toalecie, wziąłem prysznic, wypiłem kawę - może to pomogło ? )
    Czasem wystarczy poczekać, mi też event nie działał w nocy a rano owszem. Tutaj jednak ludzie się pienili i szukali towarzyszy niedoli i/lub możliwych rozwiązań. Kolejny raz powtórzę, nie jestem informatykiem z BB żeby wiedzieć co się popsuło. Pisząc chciałam pomóc, podałam te rozwiązania, które skutkują w większości przypadków. Jak widać nie warto nawet próbować pomóc bo obrywa się tylko od potrzebującego z pięści w twarz... Ciekawe czy jakbyś miał w realnym życiu wypadek to też tłukłbyś próbującego pomóc Ci człowieka (pomijam ratowników medycznych bo najpierw ma isę kontakt z postronnymi świadkami, którzy albo wezwą pogotowie i spróbują pomóc albo oleją potrzebujących).
    Ok, kończę dyskusję w tym wątku, nie zamierzam ciągnąć czegoś co nie ma sensu. Miłego grania

  6. #46
    Osadnik Awatar maniemar
    Dołączył
    11.02.2012
    Posty
    160
    Serwer
    Nowa Ziemia
    umnie kolekcja bez ewentu zróbcje poprawke xxxLL

  7. #47
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.02.2015
    Posty
    17
    Serwer
    Złota Góra
    jak wy to robicie ze u was jest 22:32 ?? a u mnie 19:41 roska z kambodzy piszesz?? juz wiadomo czemu czesc osob nie ma eventu strefa czasowa xd

  8. #48
    Osadnik
    Dołączył
    21.10.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Czy wie ktoś co zrobić gdy nie mam dostępnej misji "w poszukiwaniu świątecznego nastroju" w skutek czego nie mogę realizować dalszych zadań eventu.

  9. #49
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    04.07.2012
    Posty
    418
    Serwer
    Kolonia
    przyjechalem po pracy..
    wg. suportu mialem , czyscic cache i flasha, probowac inne przegladarki.. nic z tego nie zrobilem..
    zalogowalem sie do gry i event działa..

  10. #50
    Heduan
    Cytat Zamieszczone przez radiradi Zobacz posta
    @Rosadamascena

    Wybacz, ale udzielając tego typu rad na forum, tylko wkurzasz ludzi.

    1) Nie podajesz żadnego rozwiązania problemu , tylko udzielasz złotych rad na zasadzie "może pomoże , a może nie pomoże"

    2) "wyczyść cache , przeloguj się albo użyj innej przeglądarki" to jest tzw. SOA nr 1 z BB - bez analizy problemu, bez informacji, czy coś się rzeczywiście działo, czy coś zostało naprawione - tego typu podejście jest protekcjonalne, pozbawione szacunku dla zgłaszającego problem i ogólnie niepoważne, jak cały support BB

    Jeżeli masz pisać takie rzeczy, to lepiej naprawdę nic już nie pisz.
    Zrozum, że opisujący problemy techniczne na forum szukają głownie potwierdzenia, czy to jest pojedynczy przypadek, czy też zdarza się u innych użytkowników.

    Jest to normalna praktyka przed wysłaniem zgłoszenia do supportu, dziwię się , że BB nie korzysta z forum jako formy komunikacji z graczami,
    ale pewnie prościej ustawić autoresponder typu "wyczyść, przeloguj się", w domyśle "to twoja wina, mamy Cię gdzieś, u nas działa"

    Sam dzisiaj dostałem po ok. 2 godz. takiego maila, pokiwałem z politowaniem głową (tak , czyściłem wcześniej cache, sprawdziłem w 2 przeglądarkach na jednym i 2 na drugim komputerze, łącznie z takimi, w których wcześniej nie uruchamiałem gry )

    Problem oczywiście w cudowny sposób zniknął w ciągu dnia już bez czyszczenia, reloga i innych rekomendowanych przez BB i Ciebie działań ( dodam, że w międzyczasie byłem dwukrotnie w toalecie, wziąłem prysznic, wypiłem kawę - może to pomogło ? )
    Widzę, że Rosadamascena odpowiedziała już dość dosadnie, ale napiszę, aby nie było wątpliwości.
    Wszyscy jak jeden mąż piszą: czyściłem cache przeglądarki! Sprawdzałem na kilku przeglądarkach!
    Pytam się - "I co z tego?". Skoro nie napisali, czy czyścili cache FlashPlayera.
    Dlaczego to ważne. Cache FlashPlayera jest wspólny dla całego profilu użytkownika i nie ważne jaka to będzie przeglądarka to i tak korzysta ze wspólnego repozytorium danych we FlashPlayer.

    Gram w tę grę już długo i niestety, ale zawsze mi pomogło czyszczenie cache FlashPlayera, a na forum leciały gromy że event do d.. i takie tam.
    Raz pamiętam wpadkę BB, na którą się załapałem.

    Aha. Zapomniałem napisać. Sam proces czyszczenie FlashPlayer można wykonać na dwa sposoby: (1) uruchomić odpowiednią stronę i wykonać to z poziomu strony. (2) przejść do odpowiednich dwóch lokalizacji na dysku i skasować wszystko co można tam skasować. Drugi dla mnie jest skuteczniejszy. Jednakże ważne w obu przypadkach jest to, aby nie mieć otwartej stron z grą, ze stroną główną strony gry.
    Ostatnio edytowane przez Heduan ; 16.12.2015 o 01:06

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.