Zamknięty wątek
Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 145

Wątek: Uczciwe, czy nie uczciwe - oferty za rybkę?

  1. #21
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Czarci Gaj
    W Czarcim Gaju pojawia się wiele podstawionych ofert niby za drop. Ludzie się ścigając, nie wyszukują ofert po nicku z czatu tylko np po rybce czy kamieniu i spiesząc się nabijają kabzę oszustom. Choć z drugiej strony, w jakiejś niewielkiej części sami są sobie winni. O ile sobie przypominam raczej mi się nie zdarzyło kliknąć nie tej ofki co trzeba.

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.07.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    oferty celowo zamieniające kolumny sprzedaży w celu wprowadzenia nowych w błąd powinny być usuwane. Jeżeli ktoś chce rozdawać prezenty bo kończy spokojnie może zrobić to w handlu bezpośrednim , a nie przez wagę.

  3. #23
    Osadnik Awatar Daniel44
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    99
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oczywiście, że jest to nieuczciwe i o ile nie jest to nick jakiegoś nowego gracza, tylko takiego, którego gdzieś już widziałem, np. w ofertach handlowych, to trzeba od takiego trzymać się z daleka. Dobrą KARĄ byłoby utworzenie wątku na forum z tytułem "oszuści" i tam delikwentów wrzucać. A jakieś tam regulacje od strony supportu to można sobie między bajki włożyć bo: 1) wiadomo ile trwa czas jakiejkolwiek reakcji, 2) co by nie mówił to jednak jest oferta, nikt nie każe tego kupować, a że ktoś się pomylił w pośpiechu to jednak jego wina - był zbyt łapczywy np. na dropa

    Tak więc myślę, że założenie wątku o oszustach powinno być bardziej skuteczne i dotyczyło by innych spraw, np. nieuczciwości w handlu dropami. Sam bym dodał pewną graczkę ze Słonecznego, która na swojej przygodzie nie dała mi ubić, a na mojej zakończyła przed czasem, wprost nie do uwierzenia - 2 dropy w dużym krawcu w plecy!

    I jeszcze jedno, co sobie przypomniałem, mianowicie sytuacje w drugą stronę, czyli Ty jako gracz mylisz się i wystawiasz zdecydowanie niekorzystną dla siebie ofertę. W historii mojego grania ciężko będzie mi policzyć, ile to razy wystawiłem coś zamiast za np. granit, to w tej samej ilości za monety. Dzisiaj na Słonecznym to różnica 11x, kiedyś 5x, 7x. Ale takich baboli miałem sporo, na lodową spokojnie by uzbierało się . Oczywiście to moja wina, ale wiecie ilu graczy na takich kilkanaście ofert (czyli x4 to mamy już sporo transakcji) napisało mi wiadomość, że ewidentnie walnąłem się? Jeden. Tak więc sępy są wszędzie i najlepszym oraz niezbyt oryginalnym rozwiązaniem, jest pilnować siebie .
    Ostatnio edytowane przez EX_Dante ; 11.12.2015 o 21:18 Powód: Pisanie posta pod postem
    Wypożyczalnia

  4. #24
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Jeśli jedna osoba wystawia ofertę np lodową za monety zamiast za taką ilość granitu (czyli kilka razy drożej) to nikt tutaj nie jest oszustem, bo gdzie określić granicę oszustwa skoro cena jest kwestią umowną.

    Jak nakupiłeś 3 lata temu rezydek po 300 monet a teraz odsprzedasz za 10000 to też jesteś oszustem, dziwna logika...

    A oferty "za rybkę" to nic innego jak pushing i powinno być całkowicie zabronione rozdawnictwo przy kończeniu gry, gdyż najwięcej na tym tracą producenci i to realnych pieniędzy, aczkolwiek też ciężko tu określić granicę kiedy oferta jest "uczciwa". Dla jednego jakaś ozdoba może być bezcenna bo to pamiątka po jakimś graczu dla drugiego to zwykły śmieć za który by ryby nie dał więc patrząc z drugiej strony lodowa za rybkę może pushować tego kto otrzymuje dużo cenniejszą rybkę bo za nią może coś wyprodukować

    Podsumowując te dywagacje i wyciągając z nich puentę należy stwierdzić, iż na pytanie "Czy waszym zdaniem to w porządku ofka, czy naciąganie/ oszukiwanie/ wyłudzanie itp.?" należy odpowiedzieć: Każdy ma swoje sloty, sam za nie płaci i może wystawiać co chce i za ile chce, żaden gracz nie ma prawa narzucać innemu co jest korzystne i uczciwe, a co nie.

    Całkiem inna sprawa jest z dropami bo tutaj ktoś może wprowadzić celowo w błąd wiadomością na handlu. Ale handel dropami jest niewspierany i powinni zmienić je by każdy dostawał taki procent puli dropu ile procent puli doświadczenia zdobył.
    Nie byłoby wtedy też przymusowej wymiany tylko całość (100%) by trafiała do osoby która sama zmagała się ze wszystkimi obozami.
    Ostatnio edytowane przez browar69 ; 11.12.2015 o 08:30
    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: ilość bugów oraz ludzka głupota. Pewne również są tylko dwie – śmierć i nieudana konserwacja. Bo podatki są jak płot, tygrys przeskoczy, szczur się prześlizgnie, a bydło zostanie.

  5. #25
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Daniel44 Zobacz posta
    Tak więc myślę, że założenie wątku o oszustach powinno być bardziej skuteczne i dotyczyło by innych spraw, np. nieuczciwości w handlu dropami.
    Taki wątek zostanie szybciej skasowany, niż mrugnięcie okiem, a jeszcze przy okazji skończy się punktami, czy innymi takimi.

    Support (z ang. wsparcie), jak sama nazwa wskazuje ma nas w nosie. I o ile z jakimiś pojedynczymi przypadkami faktycznie ciężko walczyć, o tyle z notorycznymi cwaniaczkami sprawa była by dużo prostsza. Tylko chęci... chęci z zrozumienia brak.

  6. #26
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ranhea!! i cała reszta!
    Nie wprowadzimy standardów tam gdzie ich nie ma, nie było od początku... no ale pomarzyć dobra rzecz
    Ostatnio edytowane przez Adamynas ; 11.12.2015 o 09:51
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    11.07.2012
    Posty
    212
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dlaczego nikt nie zaznaczy że handel bezpośredni nie działa od razu po przyjęciu do znajomych i czasem się zdarza że chcę wspomóc słabszego gracza dając mu jakieś materiały lub budynki za darmo lub na kredyt. W takim przypadku każe mu wystawić ofki za rybę i ja mu je klikam. Nie jest to w żaden sposób naciąganie ani próba oszustwa.

  8. #28
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wiecie co? Tak czytam was i nie wiem czy się śmiać czy płakać. Temat był jasny. Chodziło o kilka nicków czy świeżaków bez gildii o których co bardziej kumaci wiedzą, że kancą bądź próbują naciągać. Przykłady? U nas jeden taki był z miesiać temu. Pisał "zdradzony drop", wystawiał rybę za 3600 fasoli po czym jak ktoś sciągał i nie doczekał się na dropa to po 2 dniach wałkowania na handlu o kanciarzu napisał coś w stylu, że nie pisał "sprzedam". To nic, że wcześniej pytał za ile drop ze zdradzonego...Gracze na slonecznym wiedzą o kogo chodzi. Od siebie dodam, że widziałem tą osobę już dużo wcześniej (1-2 lata wcześniej). Inne przypadki to wystawianie takich samych ofert bez odzywania się i byli tacy co wystawiali 2-3 tygodnie pod rząd, a na handlu ani słowa. Czasem się zdarzyło, że ktoś w pogoni za dropem od kogoś innego przypadkiem kliknął ofertę takiego "cichego". Tutaj nawet nie ma formalnie czego się doczepić, bo co prawda ofka była ale przecież nikt się nie ogłaszał. To ciekawe po co 2-3 tygodnie wystawia te ofki, które wiszą aż wygasną, testy jakieś prowadzi? Trzecia grupa to właśnie ryba z żądaniem budynku. Tzecia grupa cwaniaków, również nie widzieć czemu potrafili przez kilka dni czy 2 tygodnie wystawiać takie oferty.

    Cała reszta o kims kto kończy gre i rozdaje budynki, i surowce, wtedy również inni gracze wystawiali rybe za budynek i prosili kończącego o klepnięcie swojej oferty by się załapać na jakiś prezent, jest inną historią. Z punktu widzenia graczy w takiej sytuacji nie ma żadnego oszustwa. Z punktu widzenia BB może jest to jakaś strata bo ktoś dostaje w gratisie coś o co by się musiał bardziej starać, albo wydać na to klejnoty które pozyskuje się w większych ilościach za realne pieniądze.

    W każdym przypadku można podciągnąć pod push. Tylko, że w pierwszych 3 przypadkach mamy do czynienia z kanciarzami. W kolejnym z kończącymi gre i ludzmi, którzy szukają prezentu w związku z tym. Ostatni przypadek to wspomniany przez kogoś, że ktoś się na handlu umawia na coś za rybę, tyle, że te oferty nie wiszą dzień w dzień aż do wygaśnięcia.

    W każdym przypadku, jeśli nastąpi zgłoszenie czegoś takiego, to support ocenia czy doszło do naruszenia regulaminów (tak mają napisane w którymś punkcie).

    Tak czy inaczej bardzo się staram zrozumieć pokrętną logikę i argumenty niektórych w tłumaczeniu, że oszust to nie oszust gdy 9 na 10 osób na serwerze stwierdzi, że to oszust a 10 osoba powie, że nie zna sprawy
    Ostatnio edytowane przez jozioblabla ; 11.12.2015 o 11:57

  9. #29
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Agebu Zobacz posta
    Dlaczego nikt nie zaznaczy że handel bezpośredni nie działa od razu po przyjęciu do znajomych i czasem się zdarza że chcę wspomóc słabszego gracza dając mu jakieś materiały lub budynki za darmo lub na kredyt. W takim przypadku każe mu wystawić ofki za rybę i ja mu je klikam. Nie jest to w żaden sposób naciąganie ani próba oszustwa.
    Agebu tu nie chodzi o oferty które za chwile znikają i były dogadane, tylko o wystawianie ofert które dzień w dzień wiszą aż do wygaśnięcia, gdzie jasno widać że gracz czekania na jelenia. Nie chodzi o to żeby z automatu kasować oferty za rybkę i graczy banować, tylko żeby support zechciał się zgłoszeniami zająć, a nie odpisywać, że nie widzi w takich ofertach nic niestosownego.

  10. #30
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nikogo nie bronie, żeby nie było!!! ale czym ma się zająć support?, ofka wisi, chcesz to ją akceptujesz, nie to nie. Klepniesz przez przypadek, z pośpiechu i co? za Twoją nieuwagę ma odpowiadać support? Każdy wie jak tam ciężko pracują albo się dowie kiedy mu wyskoczy np: uszkodzony obszar ;P
    A co z ofkami staw za: młyn wodny, magazyn czy ulepszony silo? Tym też maja się zająć bo przecież ta oferta jest bardzo, ale to bardzo nieuczciwa...
    ktoś zaraz napisze.... ale to nie to samo co za rybę, sztuk raz!

    Powtórzę raz jeszcze: Nie wprowadzimy standardów tam gdzie ich nie ma, nie było od początku... no ale pomarzyć dobra rzecz
    pilnuj się a nic złego się nie stanie
    czuj czuwaj
    Ostatnio edytowane przez Adamynas ; 11.12.2015 o 14:09 Powód: sprzedam rybę
    Censored by BB_Penelopa many times....
    Walcz z MOD jak Don Kichot

Zamknięty wątek
Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.