Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za dodatkową konserwacją w tym tygodniu

Głosujących
64. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zdecydowanie tak, przeczekam brak gry nawet kilka godzin

    30 46.88%
  • Nie

    28 43.75%
  • Obojetne, i tak nie mam czasu na te grę

    6 9.38%
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Wątek: Rozszerzenie XXL jeszcze w tym tygodniu

  1. #21
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Hmm... Nie wiem jak jest na Słonecznym, Idho. Mogę tylko bazować na tym co mam u siebie na Złotej Górze.

    Z tego, co widzę, lwia część "starych 50" to martwe konta, masa moich dawnych znajomych zakończyła grę, nie zaglądają już nawet na pogaduchy na G1. Z kolei "nowe 50" w większości nie zdążyły raczej zgromadzić zapasów o jakich piszesz. Może poza paroma wyjątkami.
    Większość ludzi nie ma jednak czasu siedzieć całymi dniami na grze robiąc byka za bykiem. Nie każdy jest na bezrobociu/długim urlopie/zwolnieniu lekarskim/emeryturze/urlopie macierzyńskim, tacierzyńskim lub wychowawczym/rencie itp. Nie każdy też może sobie pozwolić na tłuczenie gierek online w pracy. Większość ludzi jak idzie do pracy to faktycznie musi wykonywać to, na co podpisało umowę. Niektórzy wciąż uczą się. Nie wszyscy też pakują dużą kasę w grę, nie biorą urlopu po to by przesiedzieć 2 tygodnie przed kompem. (Broń Boże, nie oceniam tu nikogo i nie potępiam. Każdy robi ze swoim życiem co chce. Osobiście zamiast doładowywać klejki i grać na urlopie wolałabym poświęcić czas wolny i pieniądze na ciekawy wyjazd. Ale to tylko moje subiektywne odczucia, każdy ma prawo do swojego zdania.)
    Pomijając już te ograniczenia, nie każdy zwyczajnie ma chęć i zacięcie by tak robić. Zapasy, o jakich piszesz, ma niewielka grupa "maniaków TSO", myślę, że na wszystkich serwerach zebrałoby się ich parę setek. Tymczasem graczy należałoby liczyć raczej w tysiącach.
    Co by komu szkodziło te parę tysięcy gwiezdnych więcej - zawsze można dobrać kolejne 100 klejnotów na tydzień. Nadmiar katapult, strzałek, asów? - graczu, nie potrzebujesz sam to sprzedaj lub podaruj słabszym, co to szkodzi? Ty pozbywasz się problemu, a ktoś ma radochę. 150k gwiezdnych prawdopodobnie skończy się przed wbiciem 75 lvlu.
    Poza tym jeśli będzie tak jak z ostatnim eventem, że najwięcej surki miałoby lecieć z Na końskim grzbiecie i podobnych przygód to raczej nikt by dużo nie naexpił. 10k granitu dla tego, kto wbije 51, a nawet 52 czy 53 lvl wyłącznie na "Grzbiecie"... I to tylko podczas trwania eventu dyniowego.

    Tak czy tak aktualka będzie pewnie zgodnie z terminem, pozostaje jedynie gdybanie...

    EDIT:
    Dodam jeszcze tylko, że mamy w grze pewien magiczny twór, tzw. Menu Gwiazdy. Zaś w tym oto cudzie jest nieograniczona powierzchnia magazynowa, w której można upchnąć niemal wszystko. Więc ten 46546345679649871321. magazyn zdobyty w evencie od biedy spokojnie mógłby poczekać miesiąc czy dwa na postawienie.
    Ostatnio edytowane przez Rosadamascena ; 04.10.2015 o 15:13

  2. #22
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ Rosadamascena

    Mała prośba zainstaluj sobie jakiś dodatek do sprawdzania błędów ortograficznych bo to strasznie daje po oczach. I jak możesz wy-edytuj posta i popraw je : "macierzyńskim" "tacierzyńskim" " etc etc.

    Pomijając tutaj jakiś dziwny wywód na temat statusu społecznego, ilości PLN na koncie i innych pierdół, które nijak się mają do całej rozmowy ;-) Zacznę od tego, że ja sam może mam 2 dni w miesiącu, gdzie tak naprawdę robię przygody, a i tak patrząc na moje ostatnie 10 miesięcy gry, to przez wyjazdy zagraniczne nie miałem nawet pół dnia aby posiedzieć i pocisnąć przygody, baaa jedynie co logowałem się , wysyłałem odkrywców i wystawiałem oferty. Szczerze sądzę, że jest więcej takich graczy jak ja co logowało się na te dosłownie 5 min. Dlatego uważam, że to bardzo dobry pomysł BB zrobiło wprowadzając aktualizacje XXL przed wydarzeniem Halloween ze względu, że można będzie zoptymalizować swój czas. Normalnie byłby jeden powód tego, że robilibyśmy przygody i to byłyby dynie, a teraz dochodzi drugi powód, zwiększenie poziomu. Przykładowo leniwi bez premii zapewne z tydzień podbiją archipelag, osiągną przykładowo 52-53 poziom, później wejdzie Halloween i będzie mobilizacja żeby porobić przygód .. napędzi nas to i kwestia ile będziemy chcieli zdobyć dyń, może się okazać że wylądujemy na 54-55 poziomie, tuż obok limitu, kiedy moglibyśmy sprawdzać nowe przygody.
    Chodzi mi głównie o to, że przez taką a nie inną kumulacje sprawi, że cześć mniej aktywnych graczy wróci do gry.

    Co do ilości premii, niestety nie można ich przekazać nikomu, a to już nie moja wina, że gracze ze Złotej Góry nie kupowali i nie robili massowo KZE, na Słonecznym Grodzie nawet chodził mój poradnik jak strzałami/assaynem zrobić w 5 min KZE i otrzymać więcej premii niż się zużyło ;-)

    Twoje argumenty mijają się także z rzeczywistością, nigdy nie było tak na wydarzeniu Halloween że jedynie dynie leciały z przygód, które były stricte przeznaczone dla 20-30 poziomu. Wybór przygód z dyniami jest zawsze obszerny, wręcz daje każdemu możliwość zdobycia ich.
    btw. z ostatniego wydarzenia niestety z grzbietu nie leciało najwięcej dyń ;-) złe dane posiadasz ;-)

    Co do tego czy ktoś ma 150k gwiezdnych monet, a ktoś ma 20k , a ktoś ma 1k to już inna kwestia, każdy powinien się cieszyć, że jest właśnie tak jak teraz. Jesteś nowym graczem i nie pamiętasz jak było na początku, gdzie generałem normalnym robiło się przygody, i nie było gwiezdnych monet, premium ani premii do pomocy.


    Osobiście uważam także że rozszerzenie XXL powinni wprowadzić na tydzień przed wydarzeniem Halloween ;-)

  3. #23
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Dodatkowo otrzymamy nowe budynki, a już od dawna trwa narzekanie, że nie mamy ich gdzie budować. Nowy archipelag w tym nam pomoże, i o tyle ciekawe, że jakby wydarzenie Halloween byłoby wgrane tydzień po rozszerzeniu XXL to na oczyszczenie nowego archipelagu zajmie nam z 30 min, jeżeli mamy sporą ilość premii zachomikowanych a w sumie każda 50-ątka ma na pewno sporą ilość gwiezdnych, rekordziści zapewne i z 150k.
    Taaaa 30 minut ci zajmie podbicie tylu obozow
    Przeciez tam na wiekszosc katapulty nie zadzialaja, skrytobojca ubije tylko 1 jednostke z obozu a strzly lekko je zadrapia :d
    Zreszta po co sie spieszyc? Podbijesz w 30 minut, zagospodarujesz na 5 lvl w 10 dni, wbijesz 75 i co? Nudzic sie kolejne 3 lata az bb znowu wprowadzi zwiekszenie?

  4. #24
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ Torni zapominasz o starych premiach, które nie mają ograniczenia ile możesz ich użyć. Tak naprawdę dłużej będziesz budował magazyny i odkrywał sektory niż podbijał ze starymi premiami.

    jeszcze jedno ja nie celuje na 75 poziom, bo tam nic ciekawego nie ma ;(

  5. #25
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    @ Torni zapominasz o starych premiach, które nie mają ograniczenia ile możesz ich użyć. Tak naprawdę dłużej będziesz budował magazyny i odkrywał sektory niż podbijał ze starymi premiami.

    jeszcze jedno ja nie celuje na 75 poziom, bo tam nic ciekawego nie ma ;(
    Tylko ze ile osob ma tak naprawde narobiony zapas mikstu i wsparc zeby ubic kolo 50 obozow? Pewnie ledwo kilku bo nie kazdy jest chomikem ;p
    Ja tez nie celuje w 75 tylko w 56 poki co
    Jak to osiagne to sie pomysli nad 61 a potem moze i nad 75

    Dodatkowo potrzeba jeszcze okolo 8,3k lodyg zeby odblokowac podbita strefe A nie kazdy bedzie mial te kilkadziesiat k od razu przygotowane

  6. #26
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dużo ich nie potrzebujesz i ciśniesz przywódców. Nie tracisz czasu na inne obozy.

    Dodatkowo jak sam zauważyłeś, nikt normalny nie celuje z założenia na 75 poziom bo tam nic nie ma, tylko inna cyferka. Zapewne część celuje w nowe przygody, a inna część będzie się delektowała nową zawartością i robiła powoli infrastrukturę na archipelagu. Jakby nie patrzeć Halloween .. nowy budynek.. i niedługo następne wydarzenie i znowu nowy budynek więc prawdopodobnie układ budynków jak i samych łańcuchów produkcyjnych nam się zmieni.

    Zostaną też odświeżone niektóre dropy, więc cześć będzie robiła przygody z myślą o nowych nabytkach z nich.

  7. #27
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    @ Idho

    Co do błędów – każdy może mieć gorszy dzień, być rozkojarzony i się pomylić... „Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... Żałuję za grzechy i proszę cię ojcze o pokutę...”

    Ilość dostępnego czasu czy innych zasobów przeznaczonych na grę bardzo ma się do tematu (a konkretniej do tych „wielkich zapasów”, które jakoby posiada każdy gracz z 50 lvlem). Bo zależnie od tego, ile owego czasu poświęcisz na grę gromadzisz różne ilości czegoś takiego jak gwiezdne monety. Dochodzi też kwestia premium, przez większość posiadaczy kupionego za klejki z doładowań. A jak wiadomo, premka = dodatkowe 50% dropa.

    Może to połączenie wyjdzie na dobre, może nie. Wątpię by z tej okazji rzesze ludzi, którzy porzucili grę waliły z powrotem drzwiami i oknami. Biorąc pod uwagę rozmowy ze znajomymi śmiem wątpić by podbili archipelag w tydzień. Znam (AŻ!!!) jedną osobę, która zachomikowała duże ilości mikstur i wsparć, pozostali będą musieli bazować na nowszych premiach.

    Jeśli idzie o handlowanie katapultami/assasynami/strzałkami – wiesz na czym polega sprzedaż dropa? Zakładam, że tak. No więc tu masz podobnie: wystawiasz rybkę na odpowiednią kwotę i ogłaszasz, że sprzedasz taką a taką premię. Kupującego dodajesz do znajomych. Klikasz na jego nick, otwiera się menu, tam wybierasz „Prezent”. I możesz wysłać znajomemu premkę, mam nadzieję, że się nie pogubiłeś.

    Proponuję też przeczytać moją poprzednią wypowiedź ze zrozumieniem. Nie napisałam, że konkretnie w halloween 2014 konieczne było robienie dużej ilości „Grzbietów”, tak było w tym roku na Wielkanoc. Jeśli dobrze zauważyłam, to ilości surowca eventowego z danej przygody ciągle się zmieniają. Więc nie masz ŻADNEJ gwarancji, że teraz będzie dokładnie tak jak w zeszłym roku, może być co najwyżej podobnie. Dopóki event nie wejdzie na właściwe serwery nie można mieć 100% pewności, wersja z dobrym slotem (czyt. z dużą ilością; ponadto można jeszcze bawić się w opłacalny stosunek wartości dropa do poświęconego czasu i straconego wojska) z CR jest równie prawdopodobna jak ta z Azylem bandytów, Na końskim grzbiecie, Wikingami, Dziećmi sawanny czy Krwawą Maryną...

    Jesteś nowym graczem i nie pamiętasz jak było na początku, gdzie generałem normalnym robiło się przygody, i nie było gwiezdnych monet, premium ani premii do pomocy.
    Wyobraź sobie, że doskonale to wszystko pamiętam, moim pierwszym „dobrym generałem” był Ponury Żniwiarz z października 2013, wcześniej ładnych parę miesięcy (mniej więcej do 43 lvlu) jechałam wyłącznie na tawernianych. Podobnie jak Ty zaczynałam grę na wersji beta i wiem jak wtedy było. Popatrz sobie na datę założenia przeze mnie konta, sprawdź kiedy zamknięto betę, kiedy weszło premium i Przedmioty epickie. I spróbuj dodać dwa do dwóch, może nie wyjdzie Ci z tego pięć lub trzy...

  8. #28
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Rosadamasacananena

    Nie bierz tak tego do siebie, zwróciłem ci uwagę bo to naprawdę daje po oczach, nie musisz się usprawiedliwiać, a tym bardziej nie interesują mnie w jaki sposób cie ksiądz rozgrzesza.

    Nie zgodzę się z tym, że czas ma się do tematu. Może się okazać, że moje 2h czasu dają większy efekt niż twoje 15 dni, tylko dlatego że siedzisz na g1 opisujesz jakieś banialuki, a jak już nikogo nie ma odpalasz "Na końskim grzbiecie", a ja w tym czasie zrobię 4x wikingów. Oczywiście jest to taki wolny przykład, aby pokazać że nie liczy się czas tylko efektywność nasza.

    Po czym rozpoznałem, że nieefektywnie spędzasz czas i można powiedzieć jesteś laikiem w tym zagadnieniu. Zacznę od tego, że większość graczy doświadczonych kupuje premium za gwiezdne monety. Wydajemy gwiezdne monety na premium, i robiąc odpowiednie przygody dajemy radę zrobić 1 krawca + tyle przygód, że mamy na następne 4 dni premium. To wszystko w niecały dzień. I to bez ostrego nerdzenia ... takie chillout'owanie się 4 ataki na Wikingach, 5 ataków na AZ, etc etc. Oczywiście jak ktoś chce przynerdzić to odpala premium przed konserwą tak, że ma 1,5 dnia i wyciąga z ~50k granitu na dropach.

    Następny błąd laikia. Sprzedaż premii za gwiezdne monety. Dodatkowo nie zrozumiałaś metody tańszej w pozyskiwanie tych premii, a jest to przygoda KZE. Może tego nie pamiętasz ale KZE był dostępny w sklepie, wtedy sporo doświadczonych takich jak ja zakupiło te przygody. KZE można było wykonać na 3 sposoby:
    1) Normalnie strefa po strefie
    2) Niszczyliśmy połowę stref, a później premiami jeden obóz.
    3) Odpowiednia kombinacja premii, aby zniszczyć dwa obozy. KZE głównym zadaniem było zniszczyć 2 obozy. Odpowiednia kombinacja premii + premium wychodziliśmy z dropem na plus. Premie się nam zwracały i mieliśmy dodatkowo dropa, a przygoda trwała 3minuty.
    Takim sposobem było zaopatrzyć naprawdę w duże ilości premii, nie tracąc czasu. Jak ktoś robił ta przygodę w 1h ja zrobiłem, 20 przygód.

    Błąd laika, na Wielkanoc to trzeba mieć wyszkolonych ~20 odkrywców na maksa i nie traci się żadnego czasu na robienie przygód. Traci się 3min na wysłanie odkrywców.

    Na Halloween wchodzi tyle przygód że zawsze się coś znajdzie, co można zrobić tracąc maksymalnie 4min na wysłanie ataków. Ja juz mniej więcej podejrzewam co wejdzie i na czym się skupie.


    btw. Kogo chcesz oszukać, doskonale sobie powinnaś zdawać sprawę, że kiedy ciebie nie było na tso'wym świecie, niektórzy tutaj już mieli 50 poziom ;-)

  9. #29
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Po czym rozpoznałem, że nieefektywnie spędzasz czas i można powiedzieć jesteś laikiem w tym zagadnieniu. Zacznę od tego, że większość graczy doświadczonych kupuje premium za gwiezdne monety. Wydajemy gwiezdne monety na premium, i robiąc odpowiednie przygody dajemy radę zrobić 1 krawca + tyle przygód, że mamy na następne 4 dni premium. To wszystko w niecały dzień. I to bez ostrego nerdzenia ... takie chillout'owanie się 4 ataki na Wikingach, 5 ataków na AZ, etc etc. Oczywiście jak ktoś chce przynerdzić to odpala premium przed konserwą tak, że ma 1,5 dnia i wyciąga z ~50k granitu na dropach
    Ze co prosze? 6x atak z zaskoczenia + krawiec w 36h premii po konserwie to juz podchodzi pod manie przesladowcza i totalny brak realnego zycia

  10. #30
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Torni

    omg bo uznam, że z tylko siedzisz na forum a nie na grze o_O Zdajesz sobie sprawę, że krawca robi się "tydzień" , logujesz na 10min. puszczasz z 3-4 ataki i finito, dopiero jak masz zamiar odpalać premium to w krawcu masz tak naprawdę 1-3 ataki, i naprawdę dłużej to szukasz kogoś na wymianę niż kończysz. Co do AZ to bardzo szybka przygoda, dodatkowo masz dwie wersje bez bloków i z blokami. Wersja z blokami oszczędza trochę wojska, ale traci się te 30min na wolnych generałów. Oczywiście nie zakładam, bo nie wiem jak inni ja nie siedzę i nie patrze przez 30min ile idzie generał. Jednak jak już wojsko ląduje to tak naprawdę masz mało stref i mapa przygody nie jest aż taka duża jak inne, więc ataki dość szybko idą. Dodatkowo nie trzeba czekać między sekwencjami, więc można puścić jedną sekwencję i zając się czymś. Tak naprawdę na mapie przygody może siedzimy z 10min.

    Czyli 6x10min + ~20-30min krawca , no chyba że mamy ustalony skład wcześniej to z 10min.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.