Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: problem ze wszytkim

  1. #1
    Osadnik Awatar Kminiacy
    Dołączył
    28.08.2012
    Posty
    94
    Serwer
    Słoneczny Gród

    problem ze wszytkim

    Witam,7.09 gra muliła do bólu, lagi na przygodach wieszanie wyspy i inne , konserwa 8.09 diametralnie poprawiła stan gry ,niestety do godziny 20 -potem padł rekord 4 godziny zajęło mi włączenie bajkowego zamku, każda operacja jak np wysłanie lub przyjecie oferty wymagała re loga bo inaczej nie zmieniał się zasób towarów w magazynie a re logi trwały od 10 do 25 minut, analogicznie włączenie lub wyłączenie budynku, zresztą lista jest długa. Mam pytanie jak suport wyobraża sobie zapewnienie jakiekolwiek "pływalności" gry w momencie dołożenia nowości i eventu , nie wspominam o rozłączaniu połączenia z serwerem, zawieszaniu się w czasie zmiany mapy na przygodę lub innego gracza , i stałe problemy z wtyczkami. Najdziwniejsze jest ze im dłuzej działa gra tym jej jakość spada, co jest chyba jedynym znanym mi przypadkiem, uważam, ze skrajna bezczelnością jest ogłaszanie promocji klejnotów.

  2. #2
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W ostatnich dniach niczego podobnego na Nowej Ziemi nie zaobserwowałem. Gra działa normalnie. Problemy wymienione przez Ciebie pojawiają sie czesto jak ma sie coś skopane łącze internetowe. Sprawdz szybkość i stabilność łącza w momencie jak masz problemy z grą. Jeśli to nic nie pokaże trzeba będzie szukać rozwiązania gdzie indziej. Być może to problem jednostkowy bo nie widać wysypu tematów o podobnej treści.

  3. #3
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Ja także nie mam żadnych problemów, wczoraj wieczorem tylko raz wywaliło mi grę a raz sam czat. Nie jest to jednak związane z przeciążeniami serwera, po prostu mam na ten moment kiepskie łącze. Parę dni temu było gorzej ale regularne czyszczenie cache flasha i przeglądarki (dwie różne sprawy) oraz wyłączenie animacji na wyspie załatwiło problem. Wiem jednak, że ludzie na Złotej zgłaszali podobne problemy na Pomocy.
    Co do jakości rozgrywki pogarszającej się w miarę upływu czasu od zalogowania - gra robi regularne zapisy, może to zbyt obciąża? Wiele zależy też od jakości Twojego sprzętu i łącza, nie tylko od tego, co ma nam zapewnić BB. Na początku roku zapesuł mi się laptop, musiałam przerzucić się na 2 miesiące na starego PC - odpalenie gry zajmowało pół godziny, lagi miałam nawet podczas pisania na czacie. Obecnie używam komputera 3-letniego i nie mam na co się skarżyć. Podobnie z łączem - obecnie "ciągnę" internet z telefonu, dodatkowo w mojej miejscowości trudno nawet o zasięg 3G. W akademiku mam internet z kabelka i wtedy wszystko śmiga, mogę odpalić kilka gier online na raz i nic nie wiesza, nie zwalnia.

  4. #4
    Lipek
    TSO chodzi na flashu a ten lubi poczęstować się dużą ilością RAMu. Dla poprawnego działania np Win7 potrzeba minimum 2GB RAM. Gdy na kompie uruchomimy TSO w Chromie to drastycznie spada ilość dostępnej pamięci RAM. Komputer radzi sobie z brakiem pamięci RAM poprzez tymczasowe używanie zarezerwowanego miejsca na dysku HDD. Niestety HDD w działaniu są o wiele, wiele wolniejsze niż RAM i przez to mogą pojawić się problemy z lagowaniem czy innymi cyrkami. Proponuję sprawdzić ilość dostępnego RAMu w komputerze/laptopie i ewentualnie dokupić lub zmienić.
    Mój komp to C2D E8400 3GHz; 4GB RAM (dual - 2x4GB), GF GTX 660 1GB i wszystko mi śmiga płynnie (łącznie z nowymi grami - średnie > wysokie detale) - to tak dla porównania.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.05.2014
    Posty
    26
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Coś jest na rzeczy, u nas w gildii kilka osób miało wczoraj potworne problemy z lagami (oczekiwanie 10 minut na załadowanie mapy, po rzuceniu kosza zaczynał owże kosz działać po kilku minutach), kilka w ogóle nie dało rady wejść do gry, a u kilku chodziło bez problemów. Tak więc trudno uwierzyć w słabe łącza lub słabe kompy, szczególnie że dziś rano wszystko było ok. Ja akurat też miałem wczoraj wieczór lagi nie z tej ziemi, a net hulał jak lala, sprawdzałem.

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.09.2012
    Posty
    485
    Serwer
    Złota Góra
    Mam podobnie od wczoraj okolo godziny 17, nie dało sie nic zrobic, tak jaby gra była zawieszona, przelogowonie trwalo parenascie minut i nic nie zmienialo w dzialaniu gry ppozatym ze np widzialam ze to co zaznaczylam, np pprzestawienie obozu generala ktory sie nie ruszyl z miejsca wczzesniej teraz jjest na wskazanym miejscu..
    Ogolnie zauwazylam spore problemy po wgraniu wersji z nowymi opcjami... Dzisiaj rano działał, po jakimś czasie problemy wracaja.. nie jest to problem z łączem ani ramem..

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj
    Podobny problem jaki mają przedmówcy powyżej. Wydanie jakiegokolwiek polecenia wiąże się z kilkuminutowym oczekiwaniem na reakcję w grze. Wykluczam problem z łączem (60 Mb/s i taki też wynik na "speed test net"). Taki stan w grze utrzymuje się od około 2 dni.

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.09.2012
    Posty
    485
    Serwer
    Złota Góra
    A i nowośc dzisiaj, co chwile rwie się połączenie z serwerem

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Potwierdzam problem,logowanie trwa u mnie 5 min,przy czym oby cokolowiek zatwierdzic na wyspie potrzebny relog i tak w koło....rano jest ok,dotyczy u mnie popołudniowych wejsc na TSO

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.05.2014
    Posty
    26
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Potwierdzam, do południa działało ok, teraz się znowu zepsuło. Logowanie trwa długo, jakakolwiek akcja przynosi rezultat po dłuuugim czasie. Prawdopodobnie serwer nie przysyła na czas efektów akcji - podejrzewam, że rozkazy docierają jak trzeba, bo u znajomego na przygodzie mój gienek ruszył na czas, znajomy widział że lezie a ja nie.

    Wysłałem wiadomość do supportu, ale może MOD swoje doda, problem wygląda na powszechny.

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.