Zobacz wyniki ankiety: Pomysł się podoba?

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, fajny.

    6 16.22%
  • Nie, po co.

    28 75.68%
  • Obojętnie.

    3 8.11%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Nowy obiekt: Studnia szybowa

  1. #11
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ale ile tych przygód trzeba by bylo zrobić aby wyrobić ze zdobywaniem tej dosypki, jak woda idzie w hurtowych ilościach, podobnie jak węgiel, a nie widzialem aby ktoś mial gosp. opartą jedynie na kopalniach węgla i żył z dosypek

  2. #12
    Początkujący Odkrywca Awatar Achazu
    Dołączył
    04.10.2012
    Posty
    268
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez YAHIKO_FX Zobacz posta
    Czy podoba ci się pomysł dodatnia takiego obiektu bez patentowego (też z możliwością ulepszania), który w odróżnieniu od młyna wodnego:
    - zajmował by mniej miejsca
    - mógł czerpać wodę także z innych studni na wyspie (niezatrzymanych)
    - przyspieszy uzyskiwanie wody
    - i by dodano do dropów doładowania do studni, tak samo jak to jest aktualnie ze zbożem, rybami, mięsem.
    Pozwoli to oszczędzić więcej miejsca na wyspie, które zabierają zwykłe studnie, za to pojawi się sens stawiania tych lepszych (III i IV).
    Ja proponuje Rurociag zajmujący tylko miejsce na wodzie obok wyspy, na I lvl wysysający tyle wody co 10 mlynow wodnych na VI lvl.

  3. #13
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    @ set2g: z każdej by wypadało, zawsze mamy pozostałe studnie które można wtedy wokół tej szybowej studni postawić, aby przyspieszyć proces.
    Co do węgla wspomagane są smolarzami i manufakturami.

  4. #14
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    nie po to zainwestowałam w młyny wodne by teraz na nowo bawić się w codzienne stawianie 50-80 studni... sorki Yahiko ale jestem na NIE dla obecnej proponowanej przez Ciebie formy.

  5. #15
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Nie chodzi mi o zastąpienie młynów wodnych, tylko o wykorzystanie studni na III i IV w lepszy sposób. I tak nie miała byś tyle miejsca na stawienie tylu studni. Trudniej znaleźć miejsce na kolejny młyn wodny, łatwiej na studnie, które dzięki tej nowej przyspieszyły by proces pozyskiwania wody. W dodatku z tytułu że ta studnia by się nie zapadała, byłby sens ją ulepszać i premiować. Trzeba brać poprawkę że miejsca ciągle będzie brakowało, gdyż nowe koszary kolejne nowe jednostki będą potrzebować kolejnego miejsca czyli rezydencji, a więc dla graczy w wysokim poziomem, przestaje się opłacać stawianie zwykłych studni I i II poziomu, bo za mało dadzą wody nawet po ulepszeniu, w dodatku jeśli by się je ulepszało szybciej się zapadną wiec premii nawet długiej nie opłaca się na nie dawać.
    Ostatnio edytowane przez YAHIKO_FX ; 04.09.2015 o 23:19

  6. #16
    Osadnik Awatar Luxui
    Dołączył
    26.09.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Czekaj czegoś tutaj nie rozumiem ...
    Połączone ze sobą studnie + dosypka + budynek który można up na 6 lvl bez obawy zawalenia.
    Masło maślane
    Staram się ciebie zrozumieć i wyobrazić sobie o co ci dokładnie chodzi ale
    jakoś nie mogę zrozumieć tych dosypek oraz jak zaoszczędzimy miejsca na wyspie skoro zostanie zawalona studniami.
    Rozumiem że zajmują mniej miejsca ale one sie walą.
    Prędzej stworzyłbym propozycję z zwiększeniem zasobu wody w studni niż dodawał do przygody dopałke wody

    PS: Skłonny bym był bardziej do pomysłu Achazu , tylko żeby za 10 młynów na 6 lvl robiło to ciut za dużo moim zdaniem

    Na tę chwilę jestem na Nie

  7. #17
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez YAHIKO_FX Zobacz posta
    Nie chodzi mi o zastąpienie młynów wodnych, tylko o wykorzystanie studni na III i IV w lepszy sposób. I tak nie miała byś tyle miejsca na stawienie tylu studni. Trudniej znaleźć miejsce na kolejny młyn wodny, łatwiej na studnie, które dzięki tej nowej przyspieszyły by proces pozyskiwania wody. W dodatku z tytułu że ta studnia by się nie zapadała, byłby sens ją ulepszać i premiować. Trzeba brać poprawkę że miejsca ciągle będzie brakowało, gdyż nowe koszary kolejne nowe jednostki będą potrzebować kolejnego miejsca czyli rezydencji, a więc dla graczy w wysokim poziomem, przestaje się opłacać stawianie zwykłych studni I i II poziomu, bo za mało dadzą wody nawet po ulepszeniu, w dodatku jeśli by się je ulepszało szybciej się zapadną wiec premii nawet długiej nie opłaca się na nie dawać.
    Akurat miejscem się nie przejmuję. Chodzi o to co wspomniał Luxui - te dobre studnie też się regularnie zapadają. Młyny stawiałam nie dlatego, że dają wodę za free (zbyt mało jest warta bym czuła jakąś wielką oszczędność, tartaki i kamieniarze i tak ostatnio śpią u mnie bo nie chce mi się upychać surki do gwiazdy), ale po to by nie bawić się co chwila w odbudowę studzienek, których przy moim zużyciu wody trochę bym potrzebowała... Obecnie do postawienia dodatkowych źródeł wody skłoniłby mnie chyba tylko taki event jak ten w 20 urodziny The Settlers.

  8. #18
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dla mnie pomysł kompletnie bez sensu... woda jest mniej wiecej warta tyle co ryba, kto bedzie teraz stawał na głowie i reorganizował wyspe?
    Jak komus wody brakuje nich kupuje na wadze.
    Znam osoby, które wodę mają wyłacznie z handlu, na swoich wyspach nie maja młynów ni studni i jakos nie narzekają.

  9. #19
    Moderator Forum Awatar Uranos_old
    Dołączył
    16.11.2015
    Posty
    371
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam,

    z uwagi na brak zainteresowania (ostatni wpis 11.09.2015 r.) zamykam wątek i przenoszę go do archiwum.


    Pozdrawiam,
    MOD_Uranos

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.