Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 81

Wątek: Aktualizacja XXL - Część pierwsza

  1. #31
    Osadnik
    Dołączył
    16.07.2012
    Posty
    99
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Tornados Zobacz posta
    Wiekszosc podobno z alibab bedzie wpadala
    Pytanie jak czesto
    no jakos na forum testowego to w dropach zatrzesienia oaz nie widze wiec pewnie wymysla 1-2% z dropa ... hehe i bedzie tak jak teraz z wiezami i lodowymi, troche chore ...

  2. #32
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Śmieszy mnie twoje zafiksowanie się na temat tego 75 poziomu, chcesz osiągnąć go w ile 6 miesięcy, 1 rok .. 1,5 roku .. tylko po co?? Widać gołym okiem, że nowy kontent BB przemyślało do 63 poziomu, i miejmy nadzieje, że na tym się nie skończy.
    A mnie w ogóle śmieszy "zafiksowanie" (zatwierdzenie, potwierdzenie - wg słownika, chodziło ci chyba o uwziąć się, zawziąć się) na temat tego XXL'a. Nowe linie produkcyjne, nowe wojsko, nowe przygody, super poziomy, extra osiągnięcia - tylko po co? Wbiję na poziom 52, 60 czy 75 i co mi to da? Wyspa będzie fajnie wyglądała, no super. Szacun. Miesiące (jak nie lata) grania i wyspa będzie wyglądała super. Szał normalnie.
    Na początku byłem optymistycznie nastawiony do nowej wersji gry, ale teraz gdy ochłonąłem muszę stwierdzić - po co to? Przyjemność z grania? Nie. Lepiej się bawię w Rocket League, Galactic Civ III, World of Worships czy choćby w głupim CoD'zie. Co to za przyjemność klepania pierdyliona tych samych przygod w kółko i w ten sam sposób, by osiągnąć co niby? Ta gra ma duży potencjał, ale BB za każdym razem wprowadzając coś nowego, spłukuje go z poranną kupą. Wprowadzają nowości nie tam gdzie trzeba, a jak już coś robią o co prosili gracze to jest to tak spartolone, że aż dziw bierze że to w ogóle przeszło przez Q&A.
    Uprzedzając głupie pytania - co tu jeszcze robię skoro mi się nie podoba? Byle do Halloween a potem spadam gdzie indziej(polecam już przeze mnie wspomnianie Albion Online). Inne gry wiedzą jak mnie przykuć do monitora i z miłą chęcią im za to podziękuję wpłacając pieniążki na konta ich twórców (widać BB nie chce moich pieniędzy :P).

  3. #33
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Powinni inaczej pogrupować przygody. Jednym z elementów zachęcających do grania w różne przygody polega na dropie.
    Wpierw by od poziomu gracza pasowało grać np w 3 , 4 przygody na przemian, aby zachęcić graczy drop z nich powinien być podobny i straty też, wtedy nie będzie nudy klepać w kółko byka, a resztę kasować, to wymaga wprowadzenia tez kilkudziesięciu nowych przygód, by grać z przyjemnością. Jak nowe jednostki bedą za silne w wersji ostatecznej i nie bedzie można nimi grać w najtrudniejsze stare przygody wielu oleje staranie się o to. Pomijam tych co mają czas ciągle grać w TSO, tacy zawsze bedą się przechwalać ile im zalega granitu, monet i innych. Pewnie też nie maja wtedy potrzeby wydawać na klejnoty. Więc nie powinno się pod nich dostosowywać gry.
    Ostatnio edytowane przez YAHIKO_FX ; 01.09.2015 o 23:58

  4. #34
    Osadnik
    Dołączył
    09.05.2012
    Posty
    118
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    A mnie w ogóle śmieszy "zafiksowanie" (zatwierdzenie, potwierdzenie - wg słownika, chodziło ci chyba o uwziąć się, zawziąć się) na temat tego XXL'a. Nowe linie produkcyjne, nowe wojsko, nowe przygody, super poziomy, extra osiągnięcia - tylko po co? Wbiję na poziom 52, 60 czy 75 i co mi to da? Wyspa będzie fajnie..............

    Widać ktoś wreszcie zaczyna przeglądać na oczy na temat tego calego XXLa. To nic innego jak wydmuszka. Zero treści. Jeżeli kolego Idho zarzuca Sparkzowi fix na 75 to rownie dobrze mozna ten fix zarzucic i koledze Idho. Bo do czego niby te super ekstra budynki i te cale wojsko tak naprawde potrzebne? Do niczego innego jak ułatwienei czy tam przyspieszenie zdobywania expa zeby zaliczyc ten fix na 75. Chyba mi nie powiecie ze dropy z tych przygod powalaja na kolana? tam nie leci nic co by pomagało w jakikolwiek sposob ulepszyc czy rozwinac nasza wyspe. mogli wprowadzić cos nowego do dropow... Jakaś nową magiczna fasole. Moze nowa zakladke w sklepie... Jakas nowa super wspaniala rezydka ktora by mozna bylo upgrajdowac..
    Dlatego też ja smiało pozwole zafixowac sie na 50 A co. wolno mi Dostane nowe wyspy. Nowe miejsce pod zabudowe. Oczywiście tez nie sa idealne i zapewne wielu sie zgodiz, ze pierwsza wersja była o wiele bardziej ciekawa pod wzgledem mozliwosci zabudowy. Ale cieszmy sie z tego co po latach dali. Bedzie gdzie napchac rezydek


    Cytat Zamieszczone przez YAHIKO_FX
    Pomijam tych co mają czas ciągle grać w TSO, tacy zawsze bedą się przechwalać ile im zalega granitu, monet i innych. Pewnie też nie maja wtedy potrzeby wydawać na klejnoty. Więc nie powinno się pod nich dostosowywać gry.
    Ja rozumiem Yahiko, ze wedlug Ciebie BB powinno robic gre pod tych co nie maja czasu grac. Najlepiej odrazu dac im wszytko na tacy.. No moze prawie wszystko. Bo przeca tacy jak nie graja to kupuja klejnoty

  5. #35
    Lipek
    Wprowadzenie takiego niby to wielkiego update'u nic nam na dobrą sprawę nie daje. Proszę mi wymienić w punktach jakie są plusy nowego contentu. Bo ja nie widzę prawie żadnych.

    I zapytam ponownie - co z gildiami? Jedyna zaleta bycia członkiem gildii to tylko i wyłącznie aspekt społecznościowy - nowa zakładka do rozmów na czacie. Ktoś chociaż raz zajrzał do Imperia Online, Tribes 2 (nie mogę polskiej nazwy dać bo mi gwiazdkuje), Stronghold Kingdoms (i innymi) - jak tam ma się sprawa z gildiamii, klanami i innymi bractwami? Być może i są to gry nastawione na rozgrywkę PvP, ale chodzi mi o sam fakt podejscia tworców tamtych gier do kooperacji i współpracy.

    Dla mnie osobiście TSO umiera.

  6. #36
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zaczynam się zastanawiać po co w ogóle taki update xxl skoro wszyscy prawie nie zadowoleni?
    Mi, jak i wielu się podoba taka kolej rzeczy, może faktycznie miliard punktów to przesada, ale...
    ... ale jest coś nowego i to nie jedna rzecz, a nawet można powiedzieć, że dużo rzeczy.

    Poza sporymi różnicami różnicy nowych poziomów - wielki, ale to wielki plus.

    A reszta, reszta będzie żyła swoim trybem.
    Nie podoba się nic nie róbcie, po prostu nie zwracajcie uwagi na te nowości.

  7. #37
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kilka moich spostrzeżeń na temat aktualizacji XXL

    Chata drwala (egzotyczne) - wymagany lvl 53
    Chata leśnika (egzotyczne) - wymagany lvl 54
    jak dla mnie to trochę dziwne, czy oba budynki nie mogą być dostępne od tego samego poziomu ?

    Bajkowy Zamek poziom 6 - koszt ulepszenia 20k tytanu + 10k zaprawy
    wg mnie koszty ulepszenia są za wysokie, przynajmniej te 10k zaprawy

    Nowe wyspy, drzewa liściaste/iglaste
    Nie wiem po co te drzewa, jeżeli stawiając drwali na nowych wyspach nie można ich wydobywać, a nawet gdyby można to zrobić, to wg mnie trochę bez sensu jest to przemyślane. Stawiam drwali na głównej wyspie (bez leśników), ścinają mi wszystkie drzewa, ale na nowych wyspach drzewa zostają bo jak drwale mają tam przejść jeśli to wyspy, bez drogi dojścia na nie z wyspy głównej ? jeszcze większość nowych wysp ma połączenia ze sobą, ale jest jedna czy 2 zupełnie odosobnione bez połączenia z inną, chodzi o jakiś sens żeby był.

    Nowy rodzaj wojska.
    Jeżeli nowego rodzaju wojska będzie można używać tylko na nowych przygodach (epickie wyprawy ali baby), to nie wiem jaki jest sens, żeby nowe jednostki wojskowe jak szermierz, konny szermierz i rycerz byli dostępni od poziomów 54 i 55, jeżeli epickie wyprawy ali baby można robić dopiero od 56 poziomu ?
    Rozumiem że mogę sobie wcześniej produkować broń zanim do tego poziomu się dojdzie (56), tylko że jak wiadomo to kilka miesięcy grania (jak nie więcej), więc dla mnie to trochę bez sensu.

    Na poziomach 56 i 57 będzie możliwość produkcji arkebuzów i moździerzy, a do ich produkcji niezbędny będzie proch. Sam nie robiłem epickich przygód na testowym, ale z tego co niektórzy piszą do tych przygód będą potrzebne spore ilości nowego wojska liczone w tysiącach, które jak wiadomo w większości zginie.
    Zatem skąd brać takie ilości prochu żeby na bieżąco produkować to wojsko ? oczywiście można wybudować kopalnie saletry, tyle tylko że ta będzie dostępna dopiero od 62 poziomu, czyli znów po kilku jak nie po kilkunastu miesiącach grania.
    Dla mnie dziwne jest takie rozumowanie, bo nie chodzi tu o to że gramy już kilka lat i mamy zapasy tego prochu czy saletry, tylko o to że przy takich ilościach nowego wojska jakie będziemy produkować, zapasy te szybko się uszczuplą w mgnieniu oka, a wymagany poziom 62 do wybudowania kopalni saletry jest po prostu za wysoki.

    Kopalnia saletry/rudy tytanu.
    Koszt budowy - 2k desek egzotycznych + 2k granitu + 1.5k narzędzi.
    Dla mnie to też jakaś dziwna logika. Jeżeli geolog odkryje w złożu 300-500 sztuk jednego czy drugiego surowca, to jaki będzie czas "życia" takiej kopalni bez doładowania ? zapewne zbyt krótki.
    Patrząc na to, że będzie możliwość wybudowania 3 kopalń rudy tytanu i 4 kopalń saletry, to nie wiem czy jest sens ich budowania jeżeli co kilkanaście godzin czy 2-3 dni (w zależności od poziomu kopalni) będziemy je budować na nowo, pozbywając się w ten sposób kilkunastu tysięcy desek egzotycznych i granitu.
    Tu też nie chodzi o zapasy jakie gracze mają, a o jakiś sens czy zasady.

    Warsztat kamieniarza (granit).
    Nie wiem kto to wymyślił żeby do podniesienia tego budynku używać granitu i to w takiej ilości (6 lvl - razem 24k granitu).
    5 dostępnych złóż granitu, teoretycznie 5 kamieniarzy i pozbycie się ponad 100k granitu do ich podniesienia...
    Należało by też zadać pytanie, czy tych 5 kamieniarzy wyprodukuje tyle granitu żeby na bieżąco budować kopalnie saletry i rudy tytanu ?

    Populacja.
    Jak dla mnie mało się zrobiło w kierunku zwiększenia populacji, bo podniesienie pływających domów i rezydencji na 6 lvl to o wiele za mało.
    Na teraz mamy już dwa rodzaje wojska, osobne na przygody i osobne na ekspedycje, "za chwilę" dojdzie trzeci rodzaj.
    Dodanych będzie 10 nowych sektorów do podbicia i wychodzi na to, że dwa już jakby odejdą na budowanie drwali/leśników egzotycznych, bo akurat są dwa skupiska tych drzew, a po aktualizacji XXL będą też potrzebne spore ilości desek egzotycznych, no i jakieś 1-3 sektory na budynki mieszkalne żeby zwiększyć populację. Czyli na 10 nowych sektorów jakby z automatu połowa odejdzie po to tylko bo ktoś sobie tak założył a nie inaczej.

    Dla mnie nie ma różnicy co wprowadzą i w jakim czasie, nawet to ile będzie się wbijało 75 lvl, czy zajmie to 1 rok czy 10, po prostu będę grał jak do tej pory, tylko myślę, że przy takiej aktualizacji i nowościach wszystko powinno mieć jakiś sens, żeby wszystko miało ręce i nogi, a nie wg jakiegoś widzi mi się, bo tak akurat ktoś sobie założył.

    @Lipek
    Jeżeli ta gra umiera, to po prostu przestań grać. Pytasz co z gildiami ? Gdybyś nie zauważył, to gra ekonomiczna, to nie jest typowa gra pvp w której gildie to podstawa, nawet jeśli by dali nowy osobny content do gildii, to co byś w nim widział ? tak naprawdę nic prócz kolejnych zasobów surowców/budynków jako nagrody i tyle. Jakby sami żeśmy taki rodzaj gry wybrali, zero strategii, tylko ekonomia, bez sensu by było produkowanie tysięcy sztuk wojska do bitew między graczami, bez możliwości podbicia głównej wyspy, gdyby było inaczej to połowa osób dawno by już nie grała.
    Polecasz inne gry, tak naprawdę takich gier są dziesiątki, tylko problem w tym, że z nich gracze szybciej rezygnują niż powiedzmy z TSO, bo nie czarujmy się, zawsze jest sporo takich graczy, którzy co miesiąc wydają na grę kilka lub kilka tysięcy złotych, a wtedy gra jest już nie ciekawa dla przeciętnego gracza, który żeby do czegoś dojść musi sporo się natrudzić, a dla gracza z kasą to nie problem.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 02.09.2015 o 17:21

  8. #38
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Na poziomach 56 i 57 będzie możliwość produkcji arkebuzów i moździerzy, a do ich produkcji niezbędny będzie proch. Sam nie robiłem epickich przygód na testowym, ale z tego co niektórzy piszą do tych przygód będą potrzebne spore ilości nowego wojska liczone w tysiącach, które jak wiadomo w większości zginie.
    Zatem skąd brać takie ilości prochu żeby na bieżąco produkować to wojsko ? oczywiście można wybudować kopalnie saletry, tyle tylko że ta będzie dostępna dopiero od 62 poziomu, czyli znów po kilku jak nie po kilkunastu miesiącach grania.
    Dla mnie dziwne jest takie rozumowanie, bo nie chodzi tu o to że gramy już kilka lat i mamy zapasy tego prochu czy saletry, tylko o to że przy takich ilościach nowego wojska jakie będziemy produkować, zapasy te szybko się uszczuplą w mgnieniu oka, a wymagany poziom 62 do wybudowania kopalni saletry jest po prostu za wysoki.
    Taa juz widze jak ochoczo gracze traca te najdrozsze jednostki
    Skonczy sie tak samo jak z puszkarzami i kusznikami ktorzy gina tylko jak nam blok nie wyjdzie albo pomylimy sklad ataku


    A warsztat granitu ma produkcje 10 minut + dojscia wiec na 6 lvlu niecale 36 sztuk na godzine bez premii
    Ostatnio edytowane przez Tornados ; 02.09.2015 o 17:21

  9. #39
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ... Na poziomach 56 i 57 będzie możliwość produkcji arkebuzów i moździerzy ...
    A propo nowych broni, trochę mylicie nowe jednostki:
    - Zbrojny
    - Konny zbrojny
    - Rycerz
    - Konny arkebuzer
    - Arkebuzer
    - Arkebuzer w zbroi
    - Oblężnik

  10. #40
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Każdy po trochu się myli. Nawet to co już jest w grze jest niedopracowane co z tego że wiele fajnych pomysłów wejdzie, jak sami twórcy widać nie ogarniają tego. Kompleksowe myślenie kuleje albo brak powagi, bo to tylko gra. Odechciewa się nawet udowadniać dlaczego ubi.bb w tym pomyślało, a w czym innym nie, i tak samo graczom.

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.