Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: Aktualizacja XXL - Część pierwsza

  1. #1
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Aktualizacja XXL - Część pierwsza

    Zapraszam do dzielenia się opiniami na temat informacji z najnowszej odsłony Pamiętnika developera.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2012
    Posty
    130
    Serwer
    Nowa Ziemia
    BB_Penelopa, wraz z nowa wersja gry XXL, zwiekszycie limit kopalni klejnotow? Aktualnie limit jest 10. Wiec jak dojdzie 10 nowych wysp, przydaly by sie dodatkowe kopalnie.
    A takze patenty do wyburzania reszty skal na wyspie, beda zwiekszone limity?

  3. #3
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W tej chwili 3 wyspy będzie można odkryć płacąc klejnotami. Cena jakoś trochę ponad 3k klejnotów.
    Mało Proponuję 25k klejnotów.
    Ale jednocześnie na każdej z tych wysp znajdowała by się kopalnia klejnotów. Zamiast kupować u kupca, niech czeka na wyspie

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2012
    Posty
    130
    Serwer
    Nowa Ziemia
    hehe no az takich oczekiwan nie mam. Pytam tylko czy beda dodane dodatkowe kopalnie klejnotow. Na 9 sektorow mielismy 10 kopalni dostepnych wiec jak wchodzi nastepne 10 sektorow to powinno byc 10 dodatkowych kopalni... Moze jednak sie BB zlituje i doda cos

  5. #5
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez akerman1 Zobacz posta
    hehe no az takich oczekiwan nie mam. Pytam tylko czy beda dodane dodatkowe kopalnie klejnotow. Na 9 sektorow mielismy 10 kopalni dostepnych wiec jak wchodzi nastepne 10 sektorow to powinno byc 10 dodatkowych kopalni... Moze jednak sie BB zlituje i doda cos
    co mają sektory do ilości dostępnych kop. kleju?
    "Everybody lies"

  6. #6
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    co mają sektory do ilości dostępnych kop. kleju?
    Oczywiście że nic ale siedź cicho, może w BB się nie zorientują i dorzucą nowe

  7. #7
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wracając do tematu, można odpowiedzieć Ci na podstawie zmian zastosowanych.
    Generalnie ta różnica powstała, z tego, że ilość skał do wyburzenia się zwiększyła, a ilość premii nie została zmieniona. Ktoś zapomniał zmienić ilości, tak jak ktoś zapomniał zmienić ceny za receptury z żetonów na klejnoty i je wykasował. Teraz pytanie, czy BB się zorientuje, że taki błąd popełniło, i jeżeli się zorientuje co zrobią, czy będą zachowywać się że nie zrobili błędu i dodadzą te premie w jakimś wydarzeniu twierdząc że to wszystko zaplanowane, czy po prostu zmienią ilość premii na prawidłowe po oficjalnym przyznaniu się do błędu. Obstawiam ta pierwszą opcję i z ostatniej wizyty na testowym, widziałem gdzieś jedną premie do wyburzania skał z zadań >50.

    Jeżeli chodzi o limit kopalń klejnotów, to kopalnie klejnotów to taki strzał w duży palec od nogi. Na początku były te kopalnie bez żadnego limitu, wtedy to taki strzał w stopę, i BB w kilka dni wprowadziła limity. Ze zmian jakie wprowadziło BB w XXL'u widać że nie dają klejnotów za każdy poziom, a także zniosło możliwość pozyskiwania gwiezdnych monet -> czytaj klejnotów i premium, które pozyskuje się za klejnoty, dodatkowo masz częściej promocje 100% niż 200% czy 300%. Z tego wynika, że jednak BB stara się wprowadzić zmiany, które nie dość że pozwolą zachęcić do gry, ale sprawić żeby przedmioty za klejnoty nie były tak dostępne jak wcześniej co by zaowocowało zwiększonymi obrotami z gry, więc nie licz na zwiększenie limitu kopalń.


    Co do samej aktualizacji XXL jest strasznie niedopracowana i nieprzemyślana:
    1) System badań geologów/odkrywców został wg. mnie zniszczony. Otrzymaliśmy nowe funkcje geologów i żadnej możliwości ulepszenia ich, a nawet jak zostanie jakimś cudem uwzględniona możliwość wyszukiwania zwiększonego złoża granitu lub wyszukiwania skarbów (bo otrzymujemy dodatkową opcję u odkrywcy), to co z osobami co mają już wyszkolonych geologów/odkrywców na maksa. Zapewne nowe opcje , a jest ich pięć nie zostaną uwzględnione w systemie badań.
    2) Niedopracowane nowe przygody. Nie chodzi mi tutaj o trudność przygód bo wg. mnie mogły być trudniejsze. Chodzi o błędne rozstawienie obozów nie tylko na przygodzie ale na i na nowych wyspach, gdzie obozy z innych stref ściągają. I tak naprawdę musimy czasami zniszczyć inny obóz/strefę aby mieć możliwość zaatakowania przywódcy z wcześniejszej strefy Co sprawia, że ataki puszczamy z strefy lądowania i dopiero po zniszczeniu 2 stref, mamy możliwość przeniesienia garnizonu. Takie małe niedociągnięcia sprawia, że przygody są uciążliwe. Dodatkowo premie do niszczenia obozów nie dają takiej ilości punktów doświadczenia jak niszczenie obozu w normalny sposób. Sporo osób, które zamieniło wszystkie gwiezdne monety na premie, będzie sobie wcześniej czy później pluć w brodę, z tego powodu.
    3) Problem z niektórymi zadaniami. Nie zauważyłem problemu z 50-54, dalej mi się nie chciało sprawdzać. Jednak zadania dodatkowe, niektóre były problematyczne. Jedno z zadań, które mogliśmy wygenerować gdzie trzeba było zrobić wyspę Tiki, otrzymywaliśmy dwie przygody, i jedna z nich tylko zaliczała to zadanie. Niekiedy niejasny opis, też będzie problematyczny, jak jeszcze do tego dojdzie super tłumaczenie to zapewne sporo będzie narzekań. Przykład banalny już nie w samym tłumaczeniu, ale przy podejściu do konstrukcji niektórych zadań, mamy w nowym scenariuszu, gdzie wchodząc na scenariusz, w pod zadanie, możemy przeczytać ostrzeżenie, że premie należy dawać w odpowiedniej kolejności gdyż możemy sobie zablokować cały scenariusz, jak zaczniemy nie od tej premii. Wątpię aby 2% społeczeństwa czytało dokładnie opisy pod zadań czy to w scenariuszu czy przygodzie. Nie chodzi mi tutaj o rubrykę z szarymi/zielonymi paseczkami tylko treść, która znajduje się nad nią. Co ciekawe w tym scenariuszu nie tylko kolejność przyznawania premii jest znacząca, ale także kolejność stawiania budynków i miejsc które wybieramy. Będzie pierwszy poradnik do scenariusza :P
    Inne zadania mają w nagrodach punkty doświadczenia i osobno gwiezdne monety, więc sami nie wiedzą jak to ma wyglądać ostatecznie.
    4) Niedociągnięcia budynków na szóstym poziomie, przykład niektóre mają grafikę źle, przez co wyglądają tak że się przemieściły (ulepszony magazyn), niektóre nie mają wstawionych wartości do przesuwania, co blokuje możliwość przesuwania budynków za surowce.
    5) Męczące zmiany typu, jeżeli za każdym razem miałbym klikać przy zmianie rodzaju wojska, gra przestaje być intuicyjna, a męcząca. Będę chciał wysłać 200 konnych a za chwilę zmienić na nowy rodzaj wojska. Dodatkowo za każdym razem jak wyślę wojsko i będę chciał użyć nowego wojska będę zmuszony do dodatkowego kliknięcia. Po przegranej walce, ustawienia się resetują, wiec znowu muszę kliknąć na zmianę jednostek.
    Zmienił się layout okna generała, i teraz mniej więcej na tej samej wysokości co mieliśmy przesunięcie, mamy zmianę typu jednostek. Tak samo u grubasa, jak ktoś ma poszukiwania artefaktów trochę minie zanim się przyzwyczai do zmian.
    6) Brak aktualizacji, przykładowo:
    Artefakty - teoretycznie BB zapowiadało, że coś zrobi z półmiskami, kanapkami, koszami, kanapkami z serem etc. Obecnie nowa aktualizacja wprowadza premie x5 lub premie x2 które trwają 3 dni, więc premia 45 minutowa to jakiś żart ;-)
    Umiejętność która przy poszukiwaniach przygód, daje dodatkowe zadanie. Obecnie osoby, które zainwestowały w nią muszą się nieźle czuć poszkodowane. Sporo przygód zostało dodanych, ale pula zadań z przygód została niezmieniona. Brakuje zadań do takich przygód jak Dzielny, kooperacyjne, mini, krwawa, proch etc.. ogólnie wszystkie które zostały wprowadzone do poszukiwań.
    Następna umiejętność, która miała być high-end owa, gdzie saletra, granit i ruda tytanu miały być endowymi surowcami, po zmianie umiejętność bezużyteczna, co ciekawe jakby została poprawiona byłaby najlepszą umiejętnością w grze i zapewne sporo osób narzekało, że jej nie zrobili.
    7) Osiągnięcia jak zawsze nieprzemyślane, a nagroda zniechęcająca. Przykład za zrobienie Ryczącego Byka, Mrocznego Bractwa oraz Czarnych Rycerzy otrzymujemy 200 klejnotów i 100 punktów, za zrobienie wszystkich przygód z serii alibaba (10 sztuk) otrzymamy 200 bal egzotycznych i 120 punktów ;-)

    Niestety większość tutaj, (i tylko tutaj, nie widać tego na innych wersjach językowych) płacze na ogromna ilość punktów doświadczenia, która jest potrzebna do osiągnięcia 75 poziomu. Wg. mnie jest to dobry pomysł, że poziom high-endowy nie będzie tak łatwy do zdobycia. Zacznijmy od tego, że tak naprawdę, sporo jest osób, które w ciągu 3 lat nie zdobyli 50 poziomu i nie zdobędą, aczkolwiek łatwość zdobywania doświadczenia się zmieniła. Osoby, które zaczynały wiedzą ile trwało dobicie do 50 poziomu (~8-10 miesięcy ), nie było premium, byli normalni generałowie, nie było opłacalnych przygód (niektórzy wydawali klejnoty, aby dostać wikingów), obecnie w niecały miesiąc można wbić 50 poziom od nowego konta. Samo nabijanie nowych poziomów wygląda w miarę ok. Z samych zadań i podbicia osiągniemy coś w okolicach 52 poziomu. Przy uzyskaniu 56 poziomu będziemy w stanie wykonywać przygody, które dają nam 800k punktów doświadczenia bez premium. Szkoda jedynie że ali-baby nie uruchomimy wcześniej, bo chciałbym sprawdzić stare jednostki wpierw jak się spisują na tych przygodach niż czekać do 56 poziomu z uzbieraną nową armią.


    btw. Co poziom mamy nowy ciąg zadań. Wykonanie go owocuje tym, że otrzymujemy także poboczne zadania, jednak otrzymanie kosza cioci irmy w zadaniu z 53 poziomu jako nagrody sprawia raczej odczucie, że zadania są nieprzemyślane.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 31.08.2015 o 15:42 Powód: Wszelkie uwagi dotyczące moderatorów i administracji prosze kierować bezposrednio do Supportu.

  8. #8
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W przypadku kopalń klejnotów widać niekonsekwencję BB.
    Najpierw wprowadzono je bez limitu, potem limit zmniejszono do 5 by po roku podnieść do 10.
    Więc kolejna wolta nikogo nie zaskoczy

  9. #9
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria; Dzisiaj o godzinie 15:42 Powód: Wszelkie uwagi dotyczące moderatorów i administracji prosze kierować bezposrednio do Supportu.
    Chciałbym jedynie wyjaśnić, że z mojego posta została wykasowana informacja o tym, że moderatorzy to zwykli gracze, którzy czasami nawet nie osiągnęli 50 poziomu, i swoją wiedzą opierają na informacjach ogólnodostępnych dla wszystkich. Jednak jeżeli nie osiągnęli odpowiedniego poziomu to nawet ich nowy kontent nie interesuje.
    Dodatkowo zaznaczyłem to, że brakuje na naszym forum konstruktywnej wymiany zdań między nami a CM, która odbywa się na innych forach społecznościowych takich jak angielskiej czy niemieckiej.

    Nie umieściłem, żadnej opinii na temat czyjejkolwiek pracy, tylko wykazałem zainteresowanie w jaki sposób powinienem zgłaszać przemyślenia do nowych zmian, jeżeli nie wiemy czy coś zostało przekazane, albo w ogóle uwzględnione. Proste przykłady:
    1) Czemu nie pojawia się nowe zadania dotyczące dzielnego małego krawca czy kooperacyjnych pomimo wyszkolonego odkrywcy. Zgłoszenie tego do supportu mija się z celem, bo sam support nie wiedziałby czy to jest błąd czy nie. Dodatkowo poinformowanie na forum nie jest jednoznacznym z przeczytaniem tego przez CM i przekazanie tego dalej. Tym bardziej czy jest opracowywany nowy kontent w tym temacie.
    2) Niespójna ilość miedzy premiami do wyburzenia a ilością skał, które możemy wyburzyć.
    3) Czemu przygody z alibabą zaczynają się od 56 poziomu a nie od 57 poziomu?? Co z zadaniem "The Sun at the Zenith", pojawi się przed 56 poziomem?

    mogę tak więcej pytań zadawać, które nijak się nadają do wysyłania do supportu, więc nie wiem czemu jestem odsyłany do niego ? ;o

  10. #10
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Oczywiście że nic ale siedź cicho, może w BB się nie zorientują i dorzucą nowe
    Wydaje mi sie ze z punku widzenia BB, rozsadnym by bylo gdyby wprowadzono mozliwosc kupna nie limitowanej ilosci kopalnii kleju. Z zastrzezeniem takim ze kazda kopalnia kleju ktora produkuje xxx klejnowtow kosztowala by dwa razy wiecej u kupca

Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.