Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81

Wątek: Aktualizacja XXL - Część pierwsza

  1. #21
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    (...)
    A martwienie sie na zapas ma taki sens, ze te zmiany nadal nie zostaly wprowadzone i nadal jest czas na zasugerowanie jakiegos rozsadnego kompromisu.
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    (...) Co poziom mamy nowy ciąg zadań. Wykonanie go owocuje tym, że otrzymujemy także poboczne zadania, jednak otrzymanie kosza cioci irmy w zadaniu z 53 poziomu jako nagrody sprawia raczej odczucie, że zadania są nieprzemyślane.
    Właśnie o to chodzi, ktoś w BB nie zna gry a ustala nagrody/limity/ceny.
    W dużej części są one absurdalne i trzeba o tym nawet nie mówić a krzyczeć.
    I o ile babol w postaci koszyka Cioci Irmy jako nagroda budzi uśmiech politowania to limity poziomów raczej przerażenie.

  2. #22
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zacznijmy od tego, że te dwa screeny nic nam nie mówią. Drugi screen, w ogóle nie jest poprawnie zakończony i nie wiemy czy został 1 obóz do końca czy 20. Następna sprawa, nie wiemy czy były używane premie i w jakiej ilości, ponieważ premie znacząco potrafią obniżyć punkty doświadczenia.

    Podałeś jakiegoś linka, w którym nadal nie widzimy żadnych obliczeń. Nie ma żadnych konkretnych informacji!! Typu:
    a)jakie bloki były zastosowane
    b)ile jakiego wojska straciłeś
    c)przeliczenie wojska w koszarach na 6 poziomie

    przybliżona ilość nie wygląda tak "około 2k" gdzie to może wynosić 1,7k jak i 2,3k. Wziąłbyś przykład z osoby, która to robi poprawnie tak jak masz w tym poście
    http://forum.tsotesting.com/threads/...ll=1#post37186

    Jak opisał ten gracz: Losses: 449 Swordman 135 Knight 137 Mounted Swordman dla mnie takie straty są bardzo przyjemne, jak miałem porównanie ze starymi jednostkami i na pewno nie będziemy werbować tygodniami tego wojska jak opisujesz.
    Twoje wyliczenia przypominają te wyliczenia na której zasadzie ustalono ceny surowców za klejnoty. Zapewne jak wejdą te przygody na serwer live i wejda pierwsze poradniki okaże się, że straty są o jakieś 70% mniejsze niż te co opisujesz.

    Opowiadasz tak jakbyś w tą grę nie grał, co mnie bawi patrząc po twojej liczbie postów. Masz kilka dobrych przykładów: Matczyna miłość, Powrót do Azylu Bandytów, KZE przygody, które mają szanse 1,5% wg. tam czyiś wyliczeń, wg. moich to mam 7% szansy ale za mało prób zrobiłem aby mówić o jakiejś tam wiarygodności. Jednak pomimo słabej szansy, nie mam problemu ze skupem ich, wczoraj kupiłem powrót za 2k granitu. Wcześniej przez jakieś 2 tygodnie skupiłem 20 sztuk, matczyną w tygodniu skupuje jakieś 5-8 sztuk. Jeżeli gracze zaczną je robić, pojawi się na handlu kwestia tego czy twoja oferta skusi kogokolwiek do sprzedaży tej przygody właśnie tobie.

    Śmieszy mnie twoje zafiksowanie się na temat tego 75 poziomu, chcesz osiągnąć go w ile 6 miesięcy, 1 rok .. 1,5 roku .. tylko po co?? Widać gołym okiem, że nowy kontent BB przemyślało do 63 poziomu, i miejmy nadzieje, że na tym się nie skończy.

    W ogóle o jakich graczach mówisz o nerdach co robią po 20 przygód dziennie na premium, o mniejszych nerdach co robią 10 przygód dziennie bez premium, czy może o normalnych graczach co odpala premium na weekend i zrobią kilka przygód, a może o bajkopisarzach co siedzą całymi dniami na chacie i opowiadają pierdoły a ich poziom w porywach osiąga 40-49??

    Osoba, która wbijała sobie 50 poziom przez te 8-10 miesięcy bez problemu jak to nazwałeś "powącha" nowy kontent. Zacznijmy od tego że bez premium, wykonując zadania i podbijając nowy archipelag ta osoba zdobędzie bez problemu 52 poziom, a z tego co się orientuje nowy kontent zaczyna się już od 50 poziomu.
    Następnie jeżeli opisujesz nowy kontent, to on się kończy na którym poziomie 63?? to czemu podajesz obliczenia do 75 ?? Osiągając 75 poziom jedynie co nowego między 63 to jeden budynek i 2 osiągnięcia??

    Po drugie o jakiej liczbie osób opowiadasz ?? Przykro mi ale większość ma 50 poziom, wprowadzając nowy kontent one też go otrzymają. Robiąc cokolwiek (nie mówię tutaj o premium i przygodach) osiągają 52 poziom. Część zadań będzie wymagała zrobienia przygód, typu krawców .. później dopiero alibaby to powoli zachęci osoby do robienia ich. Zdobywanie doświadczenia powinno się rozpatrywać w granicach gdzie ten nowy kontent się tak naprawdę używa, a nie dodajesz 12 poziomów gdzie tak naprawdę otrzymujemy 1 nowy budynek, który już jest mało przydatny na tym poziomie i głownie może robić za ozdobę.

    Już wiem, czemu nie robisz żadnych wyliczeń, widzę że słaby jesteś z matematyki jeżeli 266 to dla ciebie jest 1 to gratuluje.


    @jozio

    W tym sęk, że osiągasz 52 poziom nie robiąc żadnych przygód. Później zaczynają się zadania, gdzie trzeba wykonywać przygody. Dodatkowo nowy kontent zawiera premie, które dodają nowe zadania, które zawierają sporo doświadczenia. Przykładowo robiąc zadanie w 2min masz 80k pd. Możesz swoje quota zrobić pd właśnie takimi zadaniami, kwestia czy będziesz chciał robić nowe przygody, aby zdobyć nowe budynki to już od ciebie zależy.
    Dodatkowo jak już wcześniej pisałem, nie ma sensu rozpatrywać ile zajmie nam dobicie do 75 poziomu, bo na tym poziomie nic nie ma. Normalny gracz będzie raczej rozpatrywał ilość pd do zdobycia na poziom, co chce się coś osiągnąć, przykładowo zacząć przygody z alibabą, pobudować kopalnie granitu, lub rudy tytanu etc, a nie 75 poziom co nic na nim nie ma i daje 1 osiągnięcie, nawet 71 poziom jest mało opłacalny bo tylko otrzymamy jedną ozdobę.
    btw. nie zamieszczaj obliczeń, które były wzorowane na ilościach, które podał sparkz bo to się mija z rzeczywistością.

  3. #23
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Drugi screen, w ogóle nie jest poprawnie zakończony i nie wiemy czy został 1 obóz do końca czy 20.
    Na tamta chwile przygody nie dalo sie zakonczyc z powodu niemozliwego do pokonania skladu obozu (strzal i skrytobojcy nie dalo sie wrzucic)
    Teraz jak mamy atak na najslabszy cel to moze i sie juz da

    A na 75 lvlu moze byc jakas gigantyczna liczba klejnotow i raczej nic ponad to
    Ostatnio edytowane przez Tornados ; 01.09.2015 o 12:46

  4. #24
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Zacznijmy od tego, że te dwa screeny nic nam nie mówią. Drugi screen, w ogóle nie jest poprawnie zakończony i nie wiemy czy został 1 obóz do końca czy 20. Następna sprawa, nie wiemy czy były używane premie i w jakiej ilości, ponieważ premie znacząco potrafią obniżyć punkty doświadczenia.

    Podałeś jakiegoś linka, w którym nadal nie widzimy żadnych obliczeń. Nie ma żadnych konkretnych informacji!! Typu:
    a)jakie bloki były zastosowane
    b)ile jakiego wojska straciłeś
    c)przeliczenie wojska w koszarach na 6 poziomie

    przybliżona ilość nie wygląda tak "około 2k" gdzie to może wynosić 1,7k jak i 2,3k. Wziąłbyś przykład z osoby, która to robi poprawnie tak jak masz w tym poście
    http://forum.tsotesting.com/threads/...ll=1#post37186
    Czepiasz sie dla samego czepiania.

    Nic z tego co podalem nie ma na celu dania komukolwiek dokladnych liczb tylko wartosci pogladowe dla oszacowania tego jak te przygody wygladaja. Zreszta dokladnych obliczen i optymalizacji i tak bym nie robil bo za bardzo cenie sobie swoj czas na babranie sie w czyms co (na pierwszy rzut oka widac) zostanie zmienione i to pewnie nie jeden raz.

    Wojsko podalem w przyblizeniu w oparciu o stan poczatkowy jaki zapamietalem vs stan koncowy. Czy jednostek pojdzie 100 wiecej czy mniej danego rodzaju nie zmienia tego ze laczna liczba idzie w tysiace.

    Czas tez mozna sobie szacunkowo policzyc mnozac laczna liczbe przez ~4 minuty srednio na 1 jednostke na 6 poziomie koszar. Absolutne minimum checi i juz masz wynik. Biorac pod uwage ze czasy produkcji prawie kazdej jednoski sa zblizone nawet nie musisz sie bawic w bardziej 'skomplikowane' obliczenia.

    Jak opisał ten gracz: Losses: 449 Swordman 135 Knight 137 Mounted Swordman dla mnie takie straty są bardzo przyjemne, jak miałem porównanie ze starymi jednostkami i na pewno nie będziemy werbować tygodniami tego wojska jak opisujesz.
    Dziwnym trafem nie napisales ze ilosci ktore podal dotycza zupelnie innej przygody z zupelnie inna iloscia expa, ktora do Twojego oryginalnego posta pasuje jak piesc do nosa.

    Twoje wyliczenia przypominają te wyliczenia na której zasadzie ustalono ceny surowców za klejnoty. Zapewne jak wejdą te przygody na serwer live i wejda pierwsze poradniki okaże się, że straty są o jakieś 70% mniejsze niż te co opisujesz.
    Smiem watpic czy w mapie o spiralnym ksztalcie na ktorej potrzeba pokonac praktycznie kazdy oboz na drodze te straty spadna o 70%. Nawet jesli hipotetycznie tak by sie mialo stac to i tak spadniesz z czasem potrzebnym na produkcje wojska (na buffach oczywiscie) z 12 dni na 4, a czynnikiem wydluzajacym czas wykonania stana sie premie bez ktorych nie da sie aktualnie pokonac bossow w tej przygodzie.

    Opowiadasz tak jakbyś w tą grę nie grał, co mnie bawi patrząc po twojej liczbie postów. Masz kilka dobrych przykładów: Matczyna miłość, Powrót do Azylu Bandytów, KZE przygody, które mają szanse 1,5% wg. tam czyiś wyliczeń, wg. moich to mam 7% szansy ale za mało prób zrobiłem aby mówić o jakiejś tam wiarygodności. Jednak pomimo słabej szansy, nie mam problemu ze skupem ich, wczoraj kupiłem powrót za 2k granitu. Wcześniej przez jakieś 2 tygodnie skupiłem 20 sztuk, matczyną w tygodniu skupuje jakieś 5-8 sztuk. Jeżeli gracze zaczną je robić, pojawi się na handlu kwestia tego czy twoja oferta skusi kogokolwiek do sprzedaży tej przygody właśnie tobie.
    Akurat w tym przypadku nie neguje tego ze sie moga pojawic tylko podwazam optymizm.

    Śmieszy mnie twoje zafiksowanie się na temat tego 75 poziomu, chcesz osiągnąć go w ile 6 miesięcy, 1 rok .. 1,5 roku .. tylko po co?? Widać gołym okiem, że nowy kontent BB przemyślało do 63 poziomu, i miejmy nadzieje, że na tym się nie skończy.
    Nie chce go osiagnac w rok, tylko chce go osiagnac. To jest spora roznica. W ogole nie rozumiem skad zawsze w takich tematach pojawia sie skakanie po ekstremach typu "chcielibyscie wszystko miec w tydzien" ? Ja nic takiego nigdy nie pisalem.

    Osoba, która wbijała sobie 50 poziom przez te 8-10 miesięcy bez problemu jak to nazwałeś "powącha" nowy kontent. Zacznijmy od tego że bez premium, wykonując zadania i podbijając nowy archipelag ta osoba zdobędzie bez problemu 52 poziom, a z tego co się orientuje nowy kontent zaczyna się już od 50 poziomu.
    Nowy content zaczyna sie od 50 levelu.

    Pierwszy nowy budynek mozesz zbudowac na 54 (laczna ilosc expa potrzebna na ten level to jakies 2.5x tyle co na 50)
    Nowe przygody od 56 levelu (lacznie prawie 4x tyle expa co na 50)
    Kopalnia granitu zdaje sie od 61 (prawie 12x tyle expa co na 50)

    Polemizowalbym czy tak 'bez problemu'.

    Już wiem, czemu nie robisz żadnych wyliczeń, widzę że słaby jesteś z matematyki jeżeli 266 to dla ciebie jest 1 to gratuluje.
    OK zalapalem.

    Ty za to najwyrazniej masz problemy z logika i pewnie jeszcze pare innych jesli piszesz o plakaniu w temacie levela a nastepnie podpierasz to iloscia wszystkich moich postow zamiast tych odnoszacych sie do tematu.

    Poza tym na wypadek gdyby szkola Cie tego nie nauczyla zwroty grzecznosciowe piszemy wielka litera
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 01.09.2015 o 12:57
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #25
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To się teraz uśmiałem ;-)

    Zacznijmy od tego że sam się uczepiłeś nie wiadomo kogo, ponieważ tutaj raczej BB nie zagląda, a poproszony o jakiekolwiek fakty liczby rozpłakałeś się ;-) Inaczej tej sentencji nie można zinterpretować: hahaxD
    Czepiasz sie dla samego czepiania.
    Zacznę od tego, że to żadne wartości poglądowe, liczby wyssałeś z palca lub nieumiejętnie atakowałeś obozy. Dodatkowo nie liczyłeś dokładnie ile jakich jednostek padło, to później widzimy takie wahania w twoim poście gdzie można liczbę 1,7k ale i 2,3k uwzględnić w okolicy twojego około. Zachowujesz się gorzej jak BB a do nich masz pretensje nie wiadomo za co, jeżeli masz robić fuszerkę to, w ogóle tego nie rób, przynajmniej innych nie będziesz wprowadzał w błąd.
    Głupotą byłoby wykonywać jakiekolwiek obliczenia na twoich danych bo są nierzetelne i mijają się z rzeczywistością. Dodatkowo nie jesteś w stanie podać dokładnych danych to tym bardziej wątpię abyś przeliczał każdy skład przed atakiem, i spamowałeś atakami a nie dostosowywałeś składy pod przeciwnika.
    Polemika z tobą jest bezproduktywna, ponieważ nie jesteś w stanie zrozumieć moich argumentów, a brak rzetelności w twoich obliczeniach i dziecinne podejście sprawia,że idziesz nadal w zaparte, zamiast przyznać się do błędu. Przykro mi ale dla mnie to żadne obliczenia i daruj sobie przyszłego testowania jeżeli to ma wyglądać tak jak teraz:
    w okolicach 2k XXX, coś w okolicach 1,5k XXX , XXX i XXX , 1k XXX oraz około 800 jednostek co są takimi ulepszonymi puszkarzami.
    Z tej sentencji jasno widać, że żadnych obliczeń nie robiłeś, nawet nie jesteś w stanie powiedzieć ile dokładnie straciłeś jednostek. Dodatkowo jeżeli ktoś uwzględnia w stratach jednostki typu puszkarze, to na pewno robił ta przygodę na "pałę" bez jakikolwiek obliczeń. Bo ja nigdy nie widziałem poradnika, gdzie gracz tracił puszkarzy.
    Mając na uwadze takie niedorzeczności jakie wypisałeś śmiem twierdzić, że straty mogą spaść o 70%.

    Podważasz optymizm, który sprawdził się dla 1,5%, a nie sprawdzi się dla 20-30%. Gratuluje, ale wiesz, że 20% to więcej niż 1,5% i to kilkanaście razy.

    Skakanie po ekstremach,, śmieszne tylko ty płaczesz, że 75 poziom jest nie do osiągnięcia dla ciebie, i że chciałbyś w miarę szybko go mieć, tylko nadal na pytanie nie odpowiedziałeś po co?? Nadal się miotasz, że chcesz a nie jesteś w stanie za argumentować po co.

    Czyli zgadzasz się ze mną. Nowy kontent zaczyna się od 50 poziomu. Dodatkowo pierwszy budynek wybudujesz nie na 54 poziomie, tylko wcześniej już na 50 poziomie, później tartak mahoniu 52 poziom bodajże, etc. Nowe wojsko kończy się na 57 poziomie, jeżeli chodzi o budynki do surowców mistrzowskich to od 60-62. I mamy finito jeżeli chodzi o nowy kontent, zostaje nam tylko jedna ozdoba i kilka osiągnięć, no i klejnoty za poziomy bodajże wg. jakiejś tam strony 6k.
    Tak naprawdę mamy do zdobycia 52 775 522 czyli jeżeli chcielibyśmy uzyskać ten poziom za rok, to codziennie powinniśmy 144,5k pd zdobywać. Toż to 3 ataki z zaskoczenia, lub jak wejdą nowe zadania, 2 zadania w ciągu dnia 2x80k.
    Jak dla mnie to jeszcze za łatwe, wg mnie jeszcze bym zwiększył progi na poziomy.

    Nie mam problemu z logika, a jeżeli nie rozumiesz znaczenia słowa płacz i narzekanie to odsyłam cie do tablicy lamentu, która znajduje się pod tym linkiem:
    http://forum.tsotesting.com/search.php?searchid=490108

    btw. coś ci cytowanie mojej osoby nie wychodzi, bo zaczynasz moje słowa przypisywać sobie.

  6. #26
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie jest istotne czy zdobycie 75 poziomu potrwa 12 lat czy 20. A takie są najbardziej optymistyczne wyliczenia.
    Obie te liczby są nie do przyjęcia.
    Zwłaszcza że dotyczą osób które mocno by się starały.
    A sprężyć to się można na miesiąc, dwa a nie na 20 lat.

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    16.07.2012
    Posty
    99
    Serwer
    Kolonia
    Abstrahujac od Waszej dyskusji co i jak i po co ....
    Skad bedzie sie "nabywało" te budynki ??? Beda wpadac w dropach tak jak teraz niektore czy z innego zrodla ??

    ....


    Bo moga miec wziecie jesli beda handlowalne a niby maja byc zgodnie z opisem ....

  8. #28
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2012
    Posty
    130
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ilosc punktow do zdobycia jest bardzo duzo ale moze to i dobrze? A co do nowych jednostek i przygod to duuuuza przesada. Gosc na testowym pisal ze trzeba ekipe ze 3 tygodnie robic na jedna przygode... No litosci BB, porownujac z dropami ktore moze i fajnie wygladaja to wole zrobic x3 krawca...

    Zeby wam sie polepszylo powiem wam ze od kiedy weszly Scenariusze, codziennie wysylam 21 odkrywcow probujac zaliczyc osiagniecie. Dopiero mam 49/100. Wiec okolo roku zajmuje zeby 100 scenariuszy znalezc. Podliczajac ze trzeba ich 1000 zrobic to 10 lat.
    Ostatnio edytowane przez akerman1 ; 01.09.2015 o 16:54

  9. #29
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    JUPIKAJEJ MŁODA FOKA
    a jak robi młoda foczka ? A młoda foczka robi ujujujujujujuj ...

    Wasze bicie piany nie ma sensu bo właśnie ZABRALI SIĘ ZA BILANSOWANIE, RÓWNOWAŻENIE itp na testowym. Lamenty, płacze spowodowały że SERCA ICH RUSZYŁY i idą Wam z pomocą.

  10. #30
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez marceliagdy Zobacz posta
    Abstrahujac od Waszej dyskusji co i jak i po co ....
    Skad bedzie sie "nabywało" te budynki ??? Beda wpadac w dropach tak jak teraz niektore czy z innego zrodla ??


    Bo moga miec wziecie jesli beda handlowalne a niby maja byc zgodnie z opisem ....
    Wiekszosc podobno z alibab bedzie wpadala
    Pytanie jak czesto

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.