Zobacz wyniki ankiety: Jakie jest Twoje zdanie?

Głosujących
35. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Popieram

    4 11.43%
  • Przeciw

    30 85.71%
  • Jest mi to obojętne

    1 2.86%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Zbilansowanie surowców w grze

  1. #11
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Ranhea Zobacz posta
    Tzn jaka wielkosc magazynu jest Twoim zdaniem optymalna?

    Jedyne co sie osiagnie, to wzrost ilosci multiwysp, na ktorych ludzie i tak beda trzymali nadmiar surowcow...
    Za multikonta jest ban - i BB musi się za to wreszcie ostro zabrać, bo to także rozwala grę. Pojemność magazynów zależy wyłącznie od Ciebie (mam na myśli ilość budynków).
    Mam łączną pojemność magazynów ponad 600k i mnie osobiście wystarcza to do aktywnej gry - pod nowinki XXL planuję rozbudowę. Mam oczywiście spore zapasy wszystkich surowców w Gwieździe, ale pożegnam się z nimi bez żalu jeśli wreszcie ustabilizuje się rynek i gospodarkę.

    Według mnie, największą zmorą tej gry jest "nawis inflacyjny" w postaci ogromnych zapasów w Gwieździe. Gdyby go zlikwidować i uzależnić poziom surowców w grze od łącznej pojemności magazynów, to myślę, że skończyły by się problemy z odpowiednim zbalansowaniem gry.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 20.08.2015 o 10:26

  2. #12
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta
    Za multikonta jest ban - i BB musi się za to wreszcie ostro zabrać, bo to także rozwala grę. Pojemność magazynów zależy wyłącznie od Ciebie (mam na myśli ilość budynków).
    Mam łączną pojemność magazynów ponad 600k i mnie osobiście wystarcza to do aktywnej gry - pod nowinki XXL planuję rozbudowę. Mam oczywiście spore zapasy wszystkich surowców w Gwieździe, ale pożegnam się z nimi bez żalu jeśli wreszcie ustabilizuje się rynek i gospodarkę.
    no dobrze, skoro pojemnosc na byc wg gracza, a nie ustalona odgornie, to wroce to mojego pierwszego pytania:

    Cytat Zamieszczone przez Ranhea Zobacz posta
    Jaka jest roznica pomiedzy "magazyn 100k + 2 kk w gwiezdzie" oraz "magazyn 2,1kk"?

  3. #13
    Osadnik Awatar Rafar321
    Dołączył
    13.10.2012
    Posty
    67
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta
    Proponuję proste rozwiązanie które w dłuższej perspektywie zrównoważy produkcję i handel surowcami w grze.".
    twoje rozwiązanie nic nie zmienia poza tym, że zmusza do budowy większych magazynów (większej ilości)
    poza tym czy tak ci przeszkadza to, że kto inny ma więcej od ciebie? - w takim razie urodziłeś się w złym ustroju ...

  4. #14
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Ranhea

    Różnica jest taka, że praktycznie na wyspie wystarczy mieć jeden magazyn o dowolnej pojemności, a reszta surowców może być w Gwieździe w dowolnej ilości... musisz przyznać że to jest chore. Dziwię się BB że na to nie reaguje - ponosi przecież wymierne straty. Bo jaki jest sens kupowania i stawiania nowych magazynów?

    Cytat Zamieszczone przez Rafar321 Zobacz posta
    twoje rozwiązanie nic nie zmienia poza tym, że zmusza do budowy większych magazynów (większej ilości)
    poza tym czy tak ci przeszkadza to, że kto inny ma więcej od ciebie? - w takim razie urodziłeś się w złym ustroju ...
    Moje rozwiązanie zmieni wszystko; uzależni poziom surowców w grze od łącznej pojemności magazynów. Będzie normalnie. Ułatwi to BB zbalansowanie gry.

    Mnie coś przeszkadza? Sam posiadam miliony zapasów, więc czego mam niby zazdrościć - "bezużytecznego siana i cyferek" ? Chyba nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem mojej propozycji.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 20.08.2015 o 12:46 Powód: połączenie postów (proszę korzystać z edycji)

  5. #15
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta
    Moje rozwiązanie zmieni wszystko; uzależni poziom surowców w grze od łącznej pojemności magazynów. Będzie normalnie. Ułatwi to BB zbalansowanie gry.

    Mnie coś przeszkadza? Sam posiadam miliony zapasów, więc czego mam niby zazdrościć - "bezużytecznego siana i cyferek" ? Chyba nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem mojej propozycji.
    A Ty nie rozumiesz wlasnego bledu logicznego... Jesli zlikwiduja gwiazde bez sztucznego ograniczenia pojemnosci magazynow np do max 1kk, to jedynym efektem bedzie to, ze osoby z duzymi zapasami napakuja swoja wyspe oraz multiwyspy (tak, da sie to obejsc, zostalismy ostatnio "uswiadomieni" w temacie dzieki wpisom jednego trolla na moim serwerze ) na maxa magazynami, i zamiast w gwiezdzie to beda trzymac w magazynach. Bo wybacz, ale osob, ktorzy dobrowolnie pozbeda sie swoich dziesiatek mln surowcow z gwiazdy, jakos poza Toba nie widze

    ps. a jesli sztucznie ogranicza wielkosc magazynow przy ubiciu gwiazdy... oj, to by sie chyba skonczylo rewolucja

    ps2. Sam pomysl zbilansowania gry jest ciekawy, ale raczej nie tedy droga, moim zdaniem...

  6. #16
    Osadnik Awatar Rafar321
    Dołączył
    13.10.2012
    Posty
    67
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta
    Moje rozwiązanie zmieni wszystko; uzależni poziom surowców w grze od łącznej pojemności magazynów. Będzie normalnie. Ułatwi to BB zbalansowanie gry.

    Mnie coś przeszkadza? Sam posiadam miliony zapasów, więc czego mam niby zazdrościć - "bezużytecznego siana i cyferek" ? Chyba nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem mojej propozycji.
    - a ty pewnie pracujesz dla bb skoro tak bardzo walczysz o większe zyski dla firmy
    - twoje rozwiązanie NIC nie zmieni poza zmuszeniem ludzi do stawiania (czyt: kupowania) nowych magazynów czyli chcesz działać na szkodę gracza i zmuszenie go do wydawania realnych $
    - przeczytałem ze zrozumieniem - wg ciebie i twoich komentarzy masz mało magazynów i miliony w gwieździe - a na poważnie zmieniłoby to cokolwiek jeśli pojemność byłaby dana odgórnie i jednakowa dla wszystkich - a co do gwiazdy - czy w realnym życiu zabroniłbyś ludziom trzymania zapasów w piwnicy bo są sklepy, albo gotówki w łóżku bo przecież są banki? 0 niech każdy trzyma tam gdzie chce

  7. #17
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Ranhea

    No i co z tego że poupychają na multikontach? Myślisz że my dobudujemy setki milionów nowej powierzchni by od nich to odkupić? ... większość graczy ma milionowe zapasy i podobny kłopot

    Możliwe że BB pomyślał już o tym problemie w taki sposób jak Ty to przedstawiasz. Bo kolejne nowinki XXL podważają sens trzymania starych budowli wojskowych i związanych z nimi surowców. To taki przejściowy stan, gdzie jeszcze można użyć ich w nowych podbojach, ale możliwe że kolejne XXXXXL całkowicie wyeliminuje ich udział.

    No cóż, i w ten sposób można także rozwiązać problem "nawisu inflacyjnego"


    Cytat Zamieszczone przez Rafar321 Zobacz posta
    - a ty pewnie pracujesz dla bb skoro tak bardzo walczysz o większe zyski dla firmy
    - twoje rozwiązanie NIC nie zmieni poza zmuszeniem ludzi do stawiania (czyt: kupowania) nowych magazynów czyli chcesz działać na szkodę gracza i zmuszenie go do wydawania realnych $
    - przeczytałem ze zrozumieniem - wg ciebie i twoich komentarzy masz mało magazynów i miliony w gwieździe - a na poważnie zmieniłoby to cokolwiek jeśli pojemność byłaby dana odgórnie i jednakowa dla wszystkich - a co do gwiazdy - czy w realnym życiu zabroniłbyś ludziom trzymania zapasów w piwnicy bo są sklepy, albo gotówki w łóżku bo przecież są banki? 0 niech każdy trzyma tam gdzie chce
    Myślę że nadal nie kumasz. Zmorą tej gry są nadwyżki gromadzone w Gwieździe. Ścisły limit uniemożliwiłby generowanie i odkładanie nadwyżek. ... i wszystkich tych konsekwencji w grze.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 20.08.2015 o 19:04

  8. #18
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    No nie mogę drugi ekonomista który swój cenny czas zamiast na pomnażanie pieniędzy poświęca na nasze forum tłumacząc nam swoje objawione prawdy nijak mające się do mechaniki gry. Już mieliśmy jednego samozwańczego mistrza handlu.

    wg Google:
    "Inflacja jest to wzrost poziomu cen w gospodarce prowadzący do utraty wartości przez pieniądz."

    Inflacja w grach internetowych jest spowodowana rosnącą liczbą graczy oraz rozwijaniem/ułatwianiem gry (tu: nowe premie, nowe poziomy budynków, nowi generałowie itd).

    Jak ludzie przestaną trzymać surowce w gwieździe tylko puszczą w obrót to dopiero wtedy nastąpi hiperinflacja bo duże ilości wszystkiego trafią na handel czyż nie?
    Wyobraź sobie, że w skutek Twojego rozwiązania gracze wystawiają po kilkanaście milionów granitu, fasol, chleba na handel, czy nastąpi wzrost ich wartości?
    Największą inflację w tej grze spowodowało wprowadzenie produkcji mapek więc prostsze byłoby po prostu ich wycofanie. Czyli tak jak napisałem cofnijmy rozwój gry o dwa lata bo jaśnie pan sobie życzy.

    Ps. Ile maksymalnie pieniędzy można pomieścić na jednym koncie w banku?
    Ostatnio edytowane przez browar69 ; 20.08.2015 o 16:39
    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: ilość bugów oraz ludzka głupota. Pewne również są tylko dwie – śmierć i nieudana konserwacja. Bo podatki są jak płot, tygrys przeskoczy, szczur się prześlizgnie, a bydło zostanie.

  9. #19
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ browar69

    Tylko tyle zrozumiałeś z mojej propozycji?

    Cieniutko

    Wytłumaczę łopatologicznie;

    Jeśli ilość wszystkich surowców w grze u graczy będzie zawsze równa limitowi we wszystkich ich magazynach ... to niech puszczają w obrót nawet wszystkie surowce naraz... nic się nie zmieni oprócz cyferek przy poszczególnych surowcach w Twoich magazynach ... kumasz już czy za trudne?

    ... wtedy jak w normalnej gospodarce to popyt będzie kształtował podaż surowców w grze.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 20.08.2015 o 19:07

  10. #20
    Moderator Forum Awatar Uranos_old
    Dołączył
    16.11.2015
    Posty
    371
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam,

    z uwagi na brak zainteresowania (ostatni wpis 20.08.2015 r.) zamykam wątek i przenoszę go do archiwum.


    Pozdrawiam,
    MOD_Uranos

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.