Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za zmianą ułożenia przygód w katalogu na alfabetyczny?

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    34 69.39%
  • Nie

    12 24.49%
  • Nie wiem

    2 4.08%
  • Mam inny pomysł

    1 2.04%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Alfabetyczne ustawienie przygód w katalogu poradników

  1. #1
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Alfabetyczne ustawienie przygód w katalogu poradników

    Przyszło mi ostatnio korzystać z katalogu poradników i stwierdziłam że układ wg. rodzaju przygód sprawia że szukanie konkretnej przygody bez używania z ctrl+f jest dość uciążliwe. Moim zdaniem najbardziej praktyczne byłoby ułożenie przygód alfabetycznie, kwestię określenia do jakiej kategorii dana przygoda należy, można by załatwić w innym miejscu.

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Katalog Poradnikow jest SUPER co do tego nie ma watpliwosci!

    Mialam podobne uczucie jak Piwonia, jak kiedys tam czegos szukalam. Dzielic mozna w rozny sposob, wg rodzaju, ilosci graczy, levelu, od ktorego mozna robic.
    Chyba alfabetycznie jest najbardziej uniwersalnie...

    PS. I w gwiezdzie tez alfabetycznie!! :P

  3. #3
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja jestem przyzwyczajona do obecnej formy Więc nie

  4. #4
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    podobnie jak kinia19910 przyzwyczaiłam się już do obecnej formy i odpowiada mi ona

  5. #5
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    a może gdyby zmnijszyć czcionkę i zrobić wiekszą przerwę miedzy działami? (o ile jest taka możliwość) było by bardziej segmentowo, może zwiekszyło by to przejżystość.
    myślę, że starzy wyjadacze dobrze wiedzą, która to przygoda epicka, a która mini, za to nowym sprawia to problem i przy okazji katalogu mogą ten podział szybko ogarnąć, i nie robic uparcie przygód za doświadczenie, kiedy w zadaniu mają za surowce.

    można by się też pokusić o zrobienie drugiego podziału i zrobić spoiler w spoilerze mniej wiecej taki:

    Katalog poradników

    Podział wg rodzaju
    Spoiler
    katalog w całosci tak jak jest


    Podział alfabetyczny
    Spoiler

    A.

    B.

    C.

    ...


    Przy czym... pilnowanie tego zajęło by pewnie sporo czasu, bo edytować jednoczesnie trzeba byłby obydwa podziały. Ale gdyby twórcy poradników troszke pomogli modom i wklejali linki do swoich nowych poradników gdzieś... np. do tego watku z opiniami, to modowy byłoby łatwiej wyłapać, że jest nowy poradnik i go zalinkować w dwóch miejscach.

  6. #6
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Myślę że to dobre rozwiązanie gdzie i wilk syty i owca cała. Tym bardziej że wyniki ankiety wskazują na przywiązanie sporej ilości graczy do obecnego układu.

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może z lekka kompromis?
    Podział nie według rodzaju a ilości grających a w ramach ilości grających alfabetycznie bez dodatkowych podziałów.

  8. #8
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Z tym sortowaniem według ilości grających to dyskutowałam i wyszło że ludzie też często nie wiedzą iloosobowa jest dana przygoda. Alfabet wydawał się czymś co większość społeczeństwa zna. W sumie my patrzymy przez pryzmat starych graczy, ale trzeba pamiętać o nowych, bo pewnie oni są w znacznej mierze odbiorcami katalogu.

    Po Waszych sugestiach mam jeszcze inny rewolucyjny pomysł. Dać przygody w kolejnych postach a w pierwszymi dać spisy, klikając na nazwę przygody przeniesie nas do odpowiedniego postu. Takie rozwiązanie niweluje problem dodawania w kilku miejscach nowego poradnika. Jeżeli by ukryć każdy spis jako spoiler to katalog będzie nadal czytelny. No i można się pokusić na spisy z sortowaniem w różny sposób, czy to alfabetycznie, rodzajem, a jak się zaszaleje to i dodać ilością grających.

  9. #9
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Piwonia nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc "dodać przygody w kolejnych postach" ?
    w sensie osobny wątek dla każdej przygody i tam wklejać poradniki?

    jak wejdziesz w katalog i tam w źródło strony, to ci pokaże, że to jest zbiór linków, więc ile kombinacji sortowania wymyślisz, w tylu trzeba wkleić link do poradnika, tam nie ma żadnego automatycznego skryptu

  10. #10
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wszystko w dotychczasowym wątku, tyle że tak jak my piszemy tutaj kolejne posty to tam dodawać kolejne posty, gdzie każdy post będzie dotyczył zbioru poradników do jednej przygody. Czyli obrazowo pierwszy post to katalogi, drugi zestawienie dla RB, trzeci zestawienie dla BW, itd.

    Teraz robimy spisy i nazwa przygody "Ryczący byk" stanie się odnośnikiem do 2 postu. Za pierwszym razem będzie to sporo pracy, ale gdy pojawi się nowy poradnik na RB to dodajemy go jedynie w drugim poście, już nie modyfikujemy katalogów z pierwszego postu.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.