Zobacz wyniki ankiety: sumowanie premii

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • jestem na TAK

    13 68.42%
  • jestem na NIE

    6 31.58%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Paczka premii na budynek

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    88
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Paczka premii na budynek

    Witam

    W trosce o wydłużenie życia naszych myszek i zredukowanie tego, co w tej grze jest mocno irytujące - czyli ciągłe klikanie i rzucanie premii na budynki - wpadła mi głowy taka myśl, by istniała możliwość rzucenia max. całej paki, czyli 25 szt premii.

    Zdaję sobie sprawę, że w interesie właścicieli gry jest to, by pokazać statystykę logowań i aktywność graczy. Dlatego też, by nam nie było tak łatwo i dodatkowo coś było za coś proponuję takie rozwiązanie obarczyć pewnymi obostrzeniami.

    - więcej niż 1 szt premii można rzucić tylko u siebie (czyli tracimy 50% bonusowego czasu działania premii),
    - premia działa nieprzerwanie 12 h od ostatniego logowania/wylogowania,
    - w chwili, kiedy w ciągu 12 h nie nastąpi logowanie cały pozostały do wykorzystania hipotetyczny czas działania premii przepada.

    Wilk syty i owca cała

  2. #2
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    No dobra... Mam na wyspie np ponad 200 budynków, premiuję tylko część i co wtedy? Jak chcesz to podzielić? Bo ja przykładowo wycięłam większość drzew na wyspie (szukanie kolekcji jest łatwiejsze), leśnicy sadzą na styk. Nie mam ochoty wejść któregoś dnia i zobaczyć dżungli. Jakie rozróżnienie tego co system ma premiować a co nie przewidujesz? Czy może założyłeś, że będzie rzucał koszyki za koleją, od rybaka i leśnika po bajkowy zamek?

  3. #3
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    W pierwszej chwili też nie zajarzyłem co poeta miał na myśli. Zmyliło mnie te 12h działania premii i myślę sobie - co mi da rzucenie 25 szt skoro to i tak przestanie działać po 12h? Ale dotarło do mnie, że chodzi wyłącznie o ograniczenie klikania związanego z rzucaniem premii, a nie o kombinacje z rozróżnianiem co premiować a co nie, bo dajemy całą paczkę na jeden budynek.

    Dla graczy którzy logują się raz dziennie propozycja nie do przyjęcia bo wymusza logowanie się co najmniej co 12h. Czyli rzucam 25 szt, a po 12h (czyli pół uczty Irmy) paczka idzie się paść. To ja już osobiście wolę rzucać te uczty Irmy sam i mieć spokój na 24h. W zaproponowanym kształcie, powstrzymam się od głosowania.

    W grę wchodzi modyfikacja pomysłu uzależniająca długość działania tej paczki premii od tego jaka premia została wybrana, np. podwójny/potrójny czas wybranej premii liczony od momentu opuszczenia gry. Ewentualnie premia wygasa w czasie identycznym co uśpienie wyspy, po 48h nieobecności bo zaproponowane 12h jest mocno niepraktyczne. No i koniecznie jakaś opcja pozwalająca sterować czy chcemy w danej chwili rzucać premie pojedynczo czy całą paczkę. Dodatkowo, gra musiałaby rozróżniać które premie były rzucone pojedynczo a które grupowo, żeby np. nie anulować premii których działanie "z urzędu" trwa dłużej niż nawet zaproponowane przeze mnie 48h. Nie sprawdzałem na premiach produkcyjnych, ale taki Piaskun jest "pauzowany" w momencie uśpienia wyspy. Nie chciałbym żeby np. taka torba mająca pracować 4 dni znikła choć jej czas jeszcze nie minął.
    Ostatnio edytowane przez zwolk ; 30.07.2015 o 04:44

  4. #4
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    W pierwszej chwili też nie zajarzyłem co poeta miał na myśli. Zmyliło mnie te 12h działania premii i myślę sobie - co mi da rzucenie 25 szt skoro to i tak przestanie działać po 12h? Ale dotarło do mnie, że chodzi wyłącznie o ograniczenie klikania związanego z rzucaniem premii, a nie o kombinacje z rozróżnianiem co premiować a co nie, bo dajemy całą paczkę na jeden budynek.
    Dobra, z deka się gubię To jak to ma być, 1 paczka na 1 budynek (np 25 Uczt Cioci dawałoby premię na 25 dni o ile będę się logować co 12h)? Czy jak z tą premką z którejś Wielkanocy, Inspirująca Przemowa czy jakoś tak, można rzucać kosze obaszarowo? A może na 1 łańcuch produkcyjny? A jeśli miałoby być tak jak wyżej pisze zwolk to czy jeśli np po 3 dniach będzie przedłużona konserwa to ma mi przepaść 22 kosze x ~200 budynków które premiuję?

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    88
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Postaram się wyjaśnić kilka kwestii.

    Dla osób, które wymieniają się premiami lub rzucają sami sobie na 24h nic się nie zmienia, czyli de facto ta propozycja ich w ogóle nie dotyczy.
    Zwolk - propozycja dotyczy wyłącznie tych premii, które możemy produkować w paczkach, a więc nie uwzględnia np. torb czy hotdogów. Rosa - jeśli przedłużymy czas dzialania premii do 30h (poniżej o tym piszę) to konserwy nam nie zaszkodzą. Lub BB przy takiej konserwie może wydłuzyć działanie premii.
    Masz rację z tym czasem - 12h - działania premii. Dla osób logujących się raz dziennie to robi się nieprzydatne. Myślę, że dobrze byłoby zamknąć dobę, czyli zmienić ten czas na np. 30 h.
    Opcja pozwalająca wybrać, ile sztuk premii chcemy rzucić - oczywiście tak, to wynika z samej propozycji. Napisałem tam o możliwości rzucenia maksymalnie 25 szt, a minimalnie 2 szt. Można byłoby tu zaimplikować dokładnie to samo rozwiązanie, które obecnie mamy w magazynach prowiantu czy koszarach, a więc suwak z domyślną liczbą 1.
    Rosadamascena - dokładnie tak jak piszesz. Rzucasz sobie 25szt uczt i masz premię na 25 dni, pod warunkiem, że zalogujesz się raz na 30h. Oczywiście logowanie po np. 20 h rozpoczyna jakby kolejny cykl, czyli te 30h. Jeśli codziennie premiujesz 200 budynków, możesz samodzielnie wybrać co i ile na tóry chcesz rzucić. I tak przy obecnym systemie na każdy musisz kliknąć, więc w zasadzie niczego to nie utrudnia.

    Ktoś może napisać - jak Ci się nie chce klikać to nie graj. Ok, ale wolałbym, żeby w tej grze skupić się na wątku militarnym/ekonomicznym* (*co kto woli) niż na bezmyślnym klikaniu. Może nie zdajemy sobie sprawy, ale wysłanie odkrywcy to 4 kliknięcia. Naprawdę szkoda myszek i naszych nadgarstków (zespół cieśni itp).

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    09.11.2012
    Posty
    39
    Serwer
    Kolonia

    sumowanie rzuconych premii na budynek

    Wiadomo że są premie 12,24h i dłuższe ale jest wiele premii 1,5h, 2h, 4h. Zatem można by było wprowadzić możliwość doliczania czasu kolejnej rzuconej premii do premii już rzuconej wcześniej. powiedzmy premia na budynku kończy się o 02:15 w nocy. możliwość sumowania premii pozwalała by na wydłużenie tego czasu aby niepotrzebnie czekać do tej 02:15 aby rzucić kolejnej premii

  7. #7
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    czemu nie rzuciłbym sobie raz na miesiąc premie i spokój

  8. #8
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do głosowania.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To jest funkcja, której brakuje mi w premium.
    Poza tym jeśli już, to dałbym ograniczenie, tzn żeby nie można było dokładać tak w nieskończoność, tylko np żeby do istniejącej można było dorzucić jedną premię dowolnego typu.

  10. #10
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    W dalszym ciągu zachęcam do głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.