Zobacz wyniki ankiety: Nowe Wlosci

Głosujących
34. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, zdecydowanie dobry pomysl. Popieram

    32 94.12%
  • Nie wiem/Nie mam zdania/Obojetne mi to

    0 0%
  • Nie, glupi pomysl. W ogole bez sensu i takie tam.

    2 5.88%
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Nowe Wlosci

  1. #1
    Lipek

    Nowe Wlosci

    Witam.
    Na poczatek przepraszam za brak polskich znakow. Mam Win po ang i do tego klawiature z angielskim rozkladem klawiszy.

    Wracajac do pomyslu jaki mi zaswital w mym malym mozdzku. Wielu graczy narzeka na brak miejsca. BB co prawda zapowiedzialo nowosc w postaci 3 nowych wysepek, ale na dluzsza mete moze to okazac sie za malo.
    Nasi odkrycy, po podbicu naszej wyspy, maja zdolnosc "odkryj nowe wlosci" (czy cos w ten desen), ktora jest absolutnie bezuzyteczna. Co by bylo gdyby dookola naszej wyspy znowu pojawila sie mgla, a nasi odkrywcy mogli by znowu poszukiwac nowych terenow. Oczywiscie niech takie zadanie bedzie pochalanialo wiele surowcow i niech trwa dlugo. Niech w nowych wlosciach pojawia sie trudni przeciwnicy (vide uklad sil podobny do tych z bajkowych przygod, lub nawet trudniejszy). Mozna nawet zaszalec i dac losowosc w wygladzie, rozmieszczniu zloz i topografii nowo odkrytych obszarow.
    Co o tym myslicie?
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 20.07.2015 o 12:49

  2. #2
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi po prostu o kolejne (poza 3 planowanymi) wyspy, które mają służyć tak za teren pod budowę/z surowcami, a przy okazji stanowić jakieś wyzwanie?

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wysp moglby byc caly archipelag, ilosciowo -nascie sztuk srednio duzych wysepek gotowych pod zabudowe. Dobrze by bylo zby tego terenu bylo duuuzo wiecej niz gracze sa w stanie zabudowac, chociazby z tego wzgledu zeby miec mozliwosc wykorzystania go w przyszlosci a na razie przewietrzenia glownej wyspy (na ktorej u niektorych graczy wszystko jest upakowane niczym Hindusi w pociagu).

    Losowosci nie popieram bo w skali kilkuset czy kilku tysiecy graczy trafia sie przypadki wysp o wyraznie gorszych mozliwosciach zabudowania przez co gracze beda (niepotrzebnie) karani wlasciwie za nic.

    Jeden zgrzyt jaki widze w tym wszystkim to stopniowanie trudnosci podbicia takich wysepek:
    - wysepki nie moga byc zbyt duze -> ograniczone sa mozliwosci wprowadzenia trudnosci przez ilosc (jak w krawcach) bo ciezko upakowac duzo obozow na malym terytorium; wprowadzenie trudnosci przez jakosc z kolei to jest problem bo przy obecnym systemie walki latwo przegiac i stworzyc obozy niepodbijalne
    - jesli zalozymy ze spora czesc graczy kolekcjonuje strzalki i assasinow od dluzszego czasu to moze sie okazac, ze wyspy gotowe do podbicia w klasyczny sposob (sektory+boss) moga zostac zajete bez uzycia wojska w kilka minut zamiast dac zabawe na kilka miesiecy.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ile by dodatkowych wysepek nie było, w krótkim czasie znajdą się tacy, którzy je upakują budynkami i dalej będą kwęczeć że brak miejsca. Odbędzie się to zaraz po tym, jak na forum pojawią się kolejne poradniki zagospodarowania przestrzennego pokazujące optymalne rozplanowanie siatki z budynkami na nowych wysepkach.

  5. #5
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    Ile by dodatkowych wysepek nie było, w krótkim czasie znajdą się tacy, którzy je upakują budynkami i dalej będą kwęczeć że brak miejsca. Odbędzie się to zaraz po tym, jak na forum pojawią się kolejne poradniki zagospodarowania przestrzennego pokazujące optymalne rozplanowanie siatki z budynkami na nowych wysepkach.
    Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził

  6. #6
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Nie przesadzacie?
    Wyspa glowna jest na tyle duza ze spokojnie mozna byc samowystarczalnym
    Ale jak ktos potrzebuje produkcji 50k chleba dziennie to lekko przegina

  7. #7
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Miejsce na wyspie jest ogromną bolączką. Osobiscie byłabym skłonna naprawde się pomęczyć żeby podbić jakiś skrawek, na którym mogłabym dostawić kilka budynków. I nie obchodzi mnie czyjeś ględzenie o "opłacalnosci". Gram dla frajdy, nie przeliczania surowców na monety.

    Obie łaki w górę za pomysłem.

    edycja:
    Tornados ale tu nie koniecznie musi chodzić o większą produkcję. U mnie gospodarka jest dobrze zbilansowana, bo nie lubuę zabawy premiami. Dobrze przeliczona, budynki upnięte na 6 lvl, nadwyżokowe usunięte, dekoracji zero, ale boli brak miejsca na dodatkową populacje, której braki, po wejsciu ekspedycji zaczynam odczówać. Może jakimś cudem udałoby mi sie wcisnąć jeszcze jedną wspaniałą... może, a jak nie, to zostają jedynie lodówki, u nas ok 300k m za jedną. Troszkę mi zajmie wymiana zwygkłych rezydek na lodowe ;/
    Ostatnio edytowane przez misiasia ; 20.07.2015 o 15:50

  8. #8
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Oh z populacja to jest inny zupelnie problem
    Ja osobiscie mam 8750 i mi to w zupelnosci starcza
    Najczesciej uzywam 5k a te 3,75k sie marnuje bez celu

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Tornados Zobacz posta
    Nie przesadzacie?
    Wyspa glowna jest na tyle duza ze spokojnie mozna byc samowystarczalnym
    Ale jak ktos potrzebuje produkcji 50k chleba dziennie to lekko przegina
    Powyzej S3 w wersje desktopowe nie gralem, ale zakladam, ze tam tez glownym sensem rozbudowy byla ekspansja.

    Produkcji wiekszej nie ptorzebuje ale chetnie bym ja zbudowal, chociazby dla samego poczucia podbijania nowego terenu i rozbudowy.

    Poza tym np majac miejsce pod 100-120 dodatkowych budynkow ze zwyklego kaprysu bym kompletnie zrezygnowal z produkcji rekrutow a zastapil ich zolnierzami. Teraz przy obecnych rozmiarach terenie to wbrew pozorom takie trywialne nie jest.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez BB_Teromort Zobacz posta
    Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi po prostu o kolejne (poza 3 planowanymi) wyspy, które mają służyć tak za teren pod budowę/z surowcami, a przy okazji stanowić jakieś wyzwanie?
    Nie, chodzi mi o nieskonczenie wiele, albo przynajmniej duzo. I nie mam na mysli planowanych wysp. Moj pomysl bylby zamiast planowanych wysp.
    I jest dokladnie tak jak BB_T mowi - ciezko jest wszystkim dogodzic. Ale z drugiej strony, jak masz miejsce na wyspie to nie podbijaj nowych terenow. Ja osobiscie mam jeszcze kupe wolnego miejsca, ale wielu znajomych, gdy odwiedzam ich wyspy maja taki scisk ze nawet pewnie latarni dostawic sie nie da. Poza tym zawsze to cos nowego.
    Ja osobiscie nie lubie i nie podobaja mi sie kolonie. Nie podoba mi sie system walki tam, ani pomysl na nowe wojsko (samo w sobie jest ok, tylko dlaczego nie moge go uzywac w przygodach lub starego wojska w koloniach). Chcialbym (i pewnie czesc graczy tez) jakas alternatywe dla klepania codziennie tych samych przygod. Takie podbijanie nowych wlosci (powtarzam, cholernie mocno obsadzonych) byloby czyms fajnym. Moze jakies nowe jednostki wroga...
    Ja tutaj zapodalem ogolna koncepcje. Fajnie by bylo gdyby BB_T przekazal info dalej i do tego jeszcze dostal odp czy technicznie jest to w ogole mozliwe. Oczywiscie przy wiekszym zainteresowaniu pomyslem przez graczy.
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 20.07.2015 o 17:08

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.