Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem małej kopalni klejnotów za 5k, mieszczącej 10k surowca?

Głosujących
48. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK, to dobry pomysł

    30 62.50%
  • NIE, to zły pomysł

    17 35.42%
  • OBOJĘTNIE, bo niechcę robić długoterminowej inwestycji lub mam już standardowe kopalnie

    1 2.08%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Mała kopalnia klejnotów

  1. #1
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat

    Mała kopalnia klejnotów

    W grze są budynki niedostępne szeroko lub w ogóle dla osób nie dotujących gry, lub robiących to sporadycznie małymi kwotami. Do takich budowli zalicza się chyba kopalnia klejnotów. Można to zmienić by drobni ciułacze mogli się cieszyć z jednorazowego zakupu, który w dłuższym okresie spowoduje realny zysk dla gracza.

    Ilości 20k klejnotów np. ja nie uzbieram już nigdy ale do 5k można by spróbować dociągnąć kolejny raz za pomocom darmowych klejnotów, zakupu za gwiezdne monety lub nawet niewielkiego doładowania w czasie szczęśliwych godzin.
    Budowla nowa, więc dostępność chyba taka sama dla posiadaczy standardowej wersji jak i tej proponowanej-nowej, ale można to przemyśleć gdyby pomysł uzyskał wstępną akceptację. Kopalnia dysponowała by czasem wydobywania podobnym jak ''standardowa''-duża.

    Tak więc pytanie: czy jesteś za wprowadzeniem małej (niewielkiej, nazwa do ustalenia) kopalni klejnotów za 5k, mieszczącej 10k surowca
    1. TAK, to dobry pomysł.
    2. NIE, to zły pomysł.
    3. OBOJĘTNIE, bo niechcę robić długoterminowej inwestycji lub mam już standardowe kopalnie.
    Ostatnio edytowane przez Aruzus ; 17.07.2015 o 14:55

  2. #2
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wprowadzając taką kopalnię można bez problemu uzbierać na dużą, wtedy klejnoty stałyby się surowcem typu gwiezdne monety a nie surowcem premium. Zagłosowałem na nie. Warunkiem jest ze kopalnia za 5k klejnotów mieści 6k w złożu, góra 7k.

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Wprowadzając taką kopalnię można bez problemu uzbierać na dużą, wtedy klejnoty stałyby się surowcem typu gwiezdne monety a nie surowcem premium. Zagłosowałem na nie. Warunkiem jest ze kopalnia za 5k klejnotów mieści 6k w złożu, góra 7k.
    Bez problemu, po jakim czasie?
    i ciułając na jedną kopalnię zawierającą 10k dozbierałbyś na ''standardową'' za 20k?
    Przecież nie proponowałem buffowania kopalni torbą śniegu
    Dla graczy operujących hurtowo surowcem ''premium'' (czyli dotując grę mam surowiec ''premium'', chcę się nadal wyraźnie wyróżniać na tle innych graczy) lub niezainteresowanych jest opcja 3 w ankiecie, ale ok. dzięki za głos
    Ostatnio edytowane przez Aruzus ; 17.07.2015 o 16:41

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Widzisz, ty chcesz mieć za darmo coś za co ja musiałem zapłacić. Gdzie tu sens i logika?
    Chcesz mieć za darmo to ciułaj z gwiezdnych, kryzysowych i upominków od BB.
    Prędzej BB odświeży limit dla tych którzy już dawno zburzyli duże kopalnie niż stworzy mniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 17.07.2015 o 17:02

  5. #5
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Widzisz, ty chcesz mieć za darmo coś za co ja musiałem zapłacić. Gdzie tu sens i logika?
    Chcesz mieć za darmo to ciułaj z gwiezdnych, kryzysowych i upominków od BB.
    Prędzej BB odświeży limit dla tych którzy już dawno zburzyli duże kopalnie niż stworzy mniejsze.
    Zupełnie to rozumiem, jesteś graczem premium, nie chcesz by ktoś dołączył do ''elity'' w mniej kosztowny od twojego sposób.
    Przyjmuję taką opinię do wiadomości choć zupełnie się z tym nie zgadzam.
    Taka uwaga bo ci umknęła, do zakupu malej kopalni (a co dopiero kilku) i tak byłoby przeważnie potrzebne drobne(większe-mniejsze) doładowania kupionymi klejnotami, więc nie chodzi wyłącznie o ciułanie - zarobi i BB, skorzystają też zainteresowani długofalową inwestycją gracze.
    Oczywiście tych którzy mieli środki i wolę wydać kilka tysięcy złotych na grę (m.in. na 10 kopalni) może razić pomysł, by namiastkę ''elitarności'' zdobyli ciułacze - ale nie bądź jak pies ogrodnika, daj skosztować (jednego!) jabłka też tym, którzy nie mają sadu
    Ostatnio edytowane przez Aruzus ; 17.07.2015 o 17:22

  6. #6
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    No to już mówiłem 6-7k kleju za 5k włożone. 10 za 5 to już za dużo. Chcesz mieć 1:2 to kup tą za 20k.

  7. #7
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    No to już mówiłem 6-7k kleju za 5k włożone. 10 za 5 to już za dużo. Chcesz mieć 1:2 to kup tą za 20k.
    Twoja opinia ok.
    lecz ta wersja była by zupełnym niewypałem marketingowym
    Bo jak zachęcić graczy by zamrozili odłożone, dokupione 5k klejnotów a po wielu, wieluuu miesiącach wyciągnęli 1k ''bonusowy''?
    Gdzie tu sens i logika?
    Koszta i opłacalność powinny być chyba podobne (proporcjonalnie) w obu przypadkach by miało to jakiś sens
    ale ok. wymieniliśmy się opiniami, nie ma co się powtarzać-niech oceną propozycji będzie wynik głosowania

  8. #8
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jestem na nie.
    tak samo można rzucić pomysł z kopalnią 1k koszt - 2k zasób. mniejszy koszt, więcej kupisz, szybciej odrobisz, szybciej zarobisz.
    "mniejszymi" kopalniami łatwiej się dorobić tej dużej.
    po to powstała kopalnia "20k", aby nie dorobić się z nich w przeciągu kilku dni
    "Everybody lies"

  9. #9
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Ale nikt nie mówi, że tych małych kopalń byłaby nieskończoność. Koszt 5k, zysk 10k faktycznie można by zmienić żeby inwestujący w piksele grubsze pieniądze nie czuli się poszkodowani. Wg mnie mogłoby być do kupienia 3 takie kopalnie, jedna niech kosztuje 5k i ma w sobie 8,5k zasobu. W ten sposób będzie to opłacalne ale i BB może ugrać swoje bo duża (20k) kopalnia ma korzystniejszy stosunek zysków do poniesionych kosztów. Zatem znajdzie się pewnie grupa, która po zebraniu tych 5k stwierdzi, że woli jednak dokupić klejki na dużą.

  10. #10
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeśli już to dokładnie odwrotnie, kopalnia duża (koszt 40k - zwrot 60k), pięcio poziomowa, jeden poziom to 100 klejnotów dziennie, podniesienie poziomu kosztowne żeby ściągnąć trochę surki.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.