Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Afera z Flash Playerem

  1. #11
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Nowa wersja to nowy framework, nowe problemy i koniecznosc obslugi 2 wersji rownolegle, przy takiej jakosci obslugi jak BB oferuje do tej pory to raczej oznaczaloby to kleske.

    Druga sprawa to jest to ile tak naprawde mozna przepchnac do klienta ze wzgledu chociazby na rzeczy w stylu cheatow i modyfikacji na lokalnie posiadanych plikach gry. W niektorych grach calkiem sporo, ale tutaj nie musi byc tak rozowo.
    Dorzuć jeszcze do tego kwestię, że ściąganie i obsługa osobnej aplikacji może być dla niektórych na poziomie komplikacji, którego nie zechce im się ogarniać.

  2. #12
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez BB_Teromort Zobacz posta
    Dorzuć jeszcze do tego kwestię, że ściąganie i obsługa osobnej aplikacji może być dla niektórych na poziomie komplikacji, którego nie zechce im się ogarniać.
    Czy to dedykowany klient, czy zabawa przez przegladarke, kazda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Ja nie wiem o jakiej aferze mowi autor postu. Od dawna wiadomym jest ze flash jest ciezki dla komputerow (szczegolnie tych slabszych z mala iloscia ramu) i pozostawia wiele do zyczenia, ale z braku alternatywy na horyzoncie (unity odpada raczej), jedyna sesnowna opcja jest kilent.
    Sa gry na klientach gdzie raczej nie ma "czitowania".

  3. #13
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Ja nie wiem o jakiej aferze mowi autor postu.
    Podejrzewam, że chodzi o niedawno wykryte błędy (obecnie już załatane), które spowodowały, że przeglądarki domyślnie blokowały Flasha. Co po raz kolejny (może nawet w większym stopniu, stąd słowo afera) zwróciło uwagę ludzi na jego problemu.

  4. #14
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    A chyba niedawno czytałem że Firefox blokował wszystkie wersje flasha poza najnowszą i było to celowe działanie. Ja siedzę na Operze developer i mam flasha chyba 16 coś tam i żadnego blokowania, czy uporczywego nękania o najnowszego flasha nie doświadczam.

  5. #15
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez BB_Teromort Zobacz posta
    Podejrzewam, że chodzi o niedawno wykryte błędy (obecnie już załatane), które spowodowały, że przeglądarki domyślnie blokowały Flasha. Co po raz kolejny (może nawet w większym stopniu, stąd słowo afera) zwróciło uwagę ludzi na jego problemu.
    Yhy, OK. Dzieki za info.

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.12.2013
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Lipek proszę
    https://zaufanatrzeciastrona.pl/post...dzie-za-pozno/

    Nie ma dnia bez exploita na Jave czy Flasha

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    165
    Serwer
    Złota Góra
    Flash to "wirus", każdy to wie.

  8. #18
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez dario_j Zobacz posta
    Settlersy w HTML5, ło jej, to byłby taki muł, że nawet tego sobie wyobrazić nie mogę.
    Generalnie flash ma mniejszy narzut na procesor niż taki HTML5. Wiem porównywałem. Filmiki na YT w HTML5 odtwarzały się w najniżej możliwej rozdziałce 240p lub 360p, a i tak się zacinały, przejechanie kursorem i odtwarzanie zacinało się na dłuuuugo. A flasz, normalnie bajka, i YT i settlersy razem nie są problemem, choć mój stary procek więcej nie ruszy.
    Mówisz tu o odtwarzaczu zrobionym przez Google jednak zauważ że gra w HTML5 to nie animacja a po prostu zwykła strona ze sporą ilością grafiki i javascriptu. Popatrz na inne projekty które od początku były w wersji HTML i cieszą się popularnością (nie jestem na bieżąco ale Trawian, Ogame i inne mają się dobrze). Taka strona nie będzie tak bardzo obciążać komputera.

    Teraz rzecz dla jednych dobra a dla innych zła: wersja w HTML5 umożliwiłaby pisanie własnych "dodatków" do settlersów np. kolejka u introligatora, automatyczne wysyłanie specjalistów, może nawet automatyczne wykonywanie przygód co może być trochę trudne ale nie nierealne.
    Jako przykład pamiętam że w Travianie pod stanem magazynowym była informacja za jaki czas magazyn będzie pełny/pusty.

    Głównie z powodu tych dodatków BB może być ciężko podjać decyzję o migracji do HTML5

  9. #19
    Początkujący Osadnik Awatar Bladrix
    Dołączył
    15.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    witam zainstalowałem nowego flasch playera a mimo to nie mogę wejść do gry bo cały czas wymagana jest instalacja najnowszej wersji co za żenada

  10. #20
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    najpierw sprawdź do jakiej przeglądarki zainstalowałeś flasza, bo do IE sa inne, a do FF inne...
    Po drugie, po instalacji zamknij przeglądarkę i otwórz ponownie i wchodź do gry...
    Gildia GBG - Gramy Bez Gildii - tylko dla graczy lubiących grać samodzielnie.

Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.