Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Afera z Flash Playerem

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat

    Afera z Flash Playerem

    Witam,

    ostatnio przewala się w internecie afera z Flash Playerem.
    Wychodzi na to, że jest to technologia stara i niebezpieczna. Czytając materiały na ten temat, najchętniej bym to w ogóle odinstalował. Powstrzymuje mnie przed tym "tylko" YT i TSO.
    I w związku z tym mam pytanie do naszego CMa: czy firma planuje przepisanie gierki na jakąś nowszą technologię?

    Pewnie nie planuje, ale tak tylko pytam, żeby się coś działo na forum...
    Gdy sprzeczasz się z idiotą, on najprawdopodobniej robi dokładnie to samo ...

  2. #2
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Settlersy w HTML5, ło jej, to byłby taki muł, że nawet tego sobie wyobrazić nie mogę.
    Generalnie flash ma mniejszy narzut na procesor niż taki HTML5. Wiem porównywałem. Filmiki na YT w HTML5 odtwarzały się w najniżej możliwej rozdziałce 240p lub 360p, a i tak się zacinały, przejechanie kursorem i odtwarzanie zacinało się na dłuuuugo. A flasz, normalnie bajka, i YT i settlersy razem nie są problemem, choć mój stary procek więcej nie ruszy. sprzęt: AMD Athlon 3200+ (2 GHz, 1 rdzeń) 2 GB RAM, Radeon HD 4650, ten ostatni ma specjalny procesor do odtwarzania wideo kodowanego kodekiem h264, tylko co z tego skoro ani flasz ani HTML z tego nie korzysta.
    Technologia tak idzie do przodu, że robi to samo co wcześniej tylko w sposób coraz bardziej skomplikowany.

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar broda102
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    399
    Serwer
    Złota Góra
    Oczywiście dario_j to prawda - ale zauważ, że HTML5 to projekt jeszcze bardzo niedopracowany. Wiele twórców nowych gier/aplikacji decyduje się na tworzenie ich w HTML5 a są przypadki gdzie nawet do już stworzonych robią konwersję - więc jeśli takie umysły decydują się postawić krok w tą stronę to wydaję mi się, że chyba coś to znaczy.
    Jak wiemy flash wymaga wtyczki która już od dawna nie jest wspierana dla Androida - przez co wiele osób musi inwestować jakiegos Puffina, żeby sobie "pośmigać" na swoich smartfonach, tabletach... Może jak dopracują kiedyś projekt HTML5 to i BB skusi się na migrację swoich aplikacji.

  4. #4
    Lipek
    A moze tak osobny klient dla TSO, rozwiazanie podobne do np Stronghold Kingdoms...

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    A moze tak osobny klient dla TSO, rozwiazanie podobne do np Stronghold Kingdoms...
    Lepiej nie, bo nie mógłbym grać na przerwie w pracy.
    Gdy sprzeczasz się z idiotą, on najprawdopodobniej robi dokładnie to samo ...

  6. #6
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Czlowiek_Lasu Zobacz posta
    Lepiej nie, bo nie mógłbym grać na przerwie w pracy.
    Klient jest dobrym pomysłem. Ale jednocześnie niech zostanie możliwość "klasycznego" wejścia przez przeglądarkę. Po prostu wtedy sam wybierasz najwygodniejsze dla Ciebie w danej chwili rozwiązanie

  7. #7
    Odkrywca Awatar Shadow_mk
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    543
    Serwer
    Czarci Gaj
    a co by BB_Bugmaker robił w nowszej technologii tu ma raj
    Będzie się działo!
    I znowu konserwy będzie mało.
    Będzie głośno, będzie radośnie
    Znów poczekamy razem całą noc.

    Ekipa nie oszczędza sił
    Już trochę im brakuje tchu.
    Polejcie wina również im
    Znów konserwa konserwy będzie rytm!
    ...

  8. #8
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    @Czlowiek_Lasu, jak mówisz, obecnie nie ma tego w planach. Ale przekażę, że poruszyliście ten temat.
    @Lipek, wtedy nie byłaby to gra przeglądarkowa. Niemniej jednak dorzucę w nawiązaniu do tego, co Czlowiek_Lasu napisał.
    @Shadow_mk, miałby tyle do zdziałania, że nie wiedziałby, za co się zabrać ;]
    Ostatnio edytowane przez BB_Teromort ; 20.07.2015 o 14:17

  9. #9
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    A moze tak osobny klient dla TSO, rozwiazanie podobne do np Stronghold Kingdoms...
    To niech dadza wersje do opcjonalnego pobrania na dysk ot z grafikami i innymi bajerami wbudowanymi
    A w przegladarce dalej by po staremu moglo dzialac

  10. #10
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Tornados Zobacz posta
    To niech dadza wersje do opcjonalnego pobrania na dysk ot z grafikami i innymi bajerami wbudowanymi
    A w przegladarce dalej by po staremu moglo dzialac
    Nowa wersja to nowy framework, nowe problemy i koniecznosc obslugi 2 wersji rownolegle, przy takiej jakosci obslugi jak BB oferuje do tej pory to raczej oznaczaloby to kleske.

    Druga sprawa to jest to ile tak naprawde mozna przepchnac do klienta ze wzgledu chociazby na rzeczy w stylu cheatow i modyfikacji na lokalnie posiadanych plikach gry. W niektorych grach calkiem sporo, ale tutaj nie musi byc tak rozowo.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.