Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Ulepszony silos

  1. #1
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia

    Ulepszony silos

    Kupilem (na wadze) ulepszone silosy.
    Postawilem, niby pracuja ale wyswietlana jest ikonka z wykrzyknikiem


    O co chodzi ? Czy ktos mi moze wytlumaczyc ?

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ikonka oznacza, ze nie ma miejsc w ktorych budynek moze pracowac.

    W budynkach wydobywczych oznacza to brak zloz, tutaj dokladnie odwrotnie - pola sa pelne wiec silos nie ma zadnego ktore moglby uzupelnic.

    Przynajmniej u mnie tak to dziala.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Na normalnych silosach nigdy takiego wykrzyknika nie widzialem
    Poobserwuje - dzieki

  4. #4
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez TedMruczek Zobacz posta
    Na normalnych silosach nigdy takiego wykrzyknika nie widzialem
    Poobserwuje - dzieki
    Jest tak jak sparkz mowi. Ja mam ta sama ikonke nad silosem kiedy wszystkie pola sa pelne (lub ponad stan).

  5. #5
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Jest tak jak sparkz mowi. Ja mam ta sama ikonke nad silosem kiedy wszystkie pola sa pelne (lub ponad stan).
    Sprawdzilem teraz. Wykrzyknik zniknal chociaz okoliczne pola maja po 400 lub wiecej zboza - ciekawe

    Czyli z tego wynika ze zwykly silos uzupelnia zloze powyzej 400 (czesto wiadzialem po 450 i wiecej) a ulepszony silos NIE i sie zatrzymuje ?
    Ciekawe rozwiazanie

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez TedMruczek Zobacz posta
    Sprawdzilem teraz. Wykrzyknik zniknal chociaz okoliczne pola maja po 400 lub wiecej zboza - ciekawe

    Czyli z tego wynika ze zwykly silos uzupelnia zloze powyzej 400 (czesto wiadzialem po 450 i wiecej) a ulepszony silos NIE i sie zatrzymuje ?
    Ciekawe rozwiazanie
    Z silosami jest tak jak z lesnikami - jesli w polu brakuje kilku sztuk zboza a w okolicy stoi 15 silosow ktore nie maja co robic to wszystkie rzuca sie do uzupelniania i w 1 rzucie moga dodac do pola nawet i 50+ sztuk. W innym przypadku powyzej nominalnej wartosci nie uzupelnia, analogicznie jak nie zaczna uzupelniac pola ktore zostalo doladowane do momentu az stan zboza nie spadnie ponizej nominalnej wartosci.

    Jesli nadal masz problem z ta ikonka to traktuj to po prostu jako blad ze strony BB, bo powinna sie ona wyswietlac przy kazdym typie silosu albo przy zadnym. BB albo dodalo to przypadkowo albo zapomnialo / nie potrafilo dodac do zwyklych silosow (co akurat nie byloby dziwne biorac pod uwage ich tlumaczenia z przeszlosci), zadnej innej magii w tym przypadku nie ma.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Ikona jako ikonka mi w niczym nie przeszkadza , moze sobie mrugac od czasu do czasu - wazne by silos robil to co ma robic
    Zastanawiam sie tylko dlaczego Specjalny silos daje taki komunikat - a wzyczajny silos - nie.

    Ale to chyba tylko BB wie

    Dziekuje za pomoc

  8. #8
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez TedMruczek Zobacz posta
    Ikona jako ikonka mi w niczym nie przeszkadza , moze sobie mrugac od czasu do czasu - wazne by silos robil to co ma robic
    Zastanawiam sie tylko dlaczego Specjalny silos daje taki komunikat - a wzyczajny silos - nie.

    Ale to chyba tylko BB wie

    Dziekuje za pomoc
    O ile mnie pamiec nie myli, oraz o ile sie nie przewidzialem, to kiedys bylo wspomniane wlasnie ze silosy (nie wiem ktore) mialy nie uzupelniac ponad stan danego pola. Jak znajde takie info to tu podrzuce.

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    O ile mnie pamiec nie myli, oraz o ile sie nie przewidzialem, to kiedys bylo wspomniane wlasnie ze silosy (nie wiem ktore) mialy nie uzupelniac ponad stan danego pola. Jak znajde takie info to tu podrzuce.
    Na testowym byla proponowana zmiana w dzialaniu lesnikow, pewnie miala tez obejmowac silosy, chyba ze mowisz o czyms innym.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Na testowym byla proponowana zmiana w dzialaniu lesnikow, pewnie miala tez obejmowac silosy, chyba ze mowisz o czyms innym.
    Tak, jest chyba tak jak mowisz. Ponizej cyctat z postu o zmianach. W oryginale sa one wykreslone, co rozumiem, w momencie publikacji tychze zmian, nie zostaly wprowadzone w zycie. Zamieszczam jako opis dzialania uzupelniania zloz.
    [Nieaktualne] Zmiany wpływające na łańcuchy produkcyjne
    Wraz z najnowszą wersją gry (04.02.2014), zostaną wgrane modyfikacje, które będą miały wpływ na łańcuchy produkcyjne. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów na temat nadchodzących zmian.
    Pobranie surowców potrzebnych do produkcji
    Obecnie surowce wymagane do danego cyklu są pobierane po ukończeniu produkcji. Po wprowadzeniu zmiany surowce będą pobierane z magazynu wraz z rozpoczęciem danego cyklu produkcji.

    Modyfikacja procesu uzupełniania złóż
    Jeżeli złoże jest niepełne, liczba budynków przeznaczonych do jego uzupełnienia (np. leśników) będzie obliczana na podstawie brakujących surowców. Przykład: jeśli maksymalna liczba drewna wynosi 25, a w złożu znajdują się 24 jednostki, tylko jeden leśnik zostanie przypisany do jego uzupełnienia.

    Dodawanie zasobów do magazynu
    Wyprodukowane dobra będą dodawane do magazynu tylko, jeśli jest tam odpowiednia ilość miejsca. Przykład: jeśli tartak produkuje 5 desek, a w Magazynie jest miejsce tylko na 3, deski nie zostaną dodane. Produkcja w danym miejscu będzie wstrzymana do momentu, aż w Magazynie zwolni się miejsce i będzie można tam umieścić wyprodukowaną liczbę zasobów.

    Produkcja po ulepszeniu miejsca pracy
    Jeżeli miejsce pracy zostanie ulepszone podczas trwającej produkcji, po ukończeniu ulepszania wyprodukuje ono taką liczbę zasobów, jaka była wyświetlana na poprzednim poziomie budynku. Jest to związane z pobraniem surowców na początku produkcji, w ilości wskazanej przez starszą wersję budynku, a tym samym otrzymaniem adekwatnej do niej liczby zasobów.

    Przypisywanie jednostek do wydobywania dóbr ze złóż
    Jeżeli złoże za chwilę się wyczerpie (np. poprzez pracę drwala), żadne inne miejsce pracy nie wyśle do niego swojej jednostki w celu eksploatacji tego złoża. Zamiast tego, takie jednostki zostaną wysłane do innych, dostępnych złóż. Dzięki temu żaden z Osadników nie wróci już z pustymi rękami.
    Miłej gry!
    BB_xaar
    Tutaj nawiazanie do uzupelniania zloz. Aczkolwiek widnieje tylko wzmianka odnosnie lesnikow, ale podejrzewam ze tyczy sie to takze silosow.
    Zmiany w grze - 26.02.2015

    26 lutego 2015


    NOWOŚCI
    Odpalacz
    Dostępne będą dwie premie, które pozwolą na usuwanie niektórych gór.
    Przypominamy: Nie wszystkie góry będzie można usunąć.
    Więcej informacji znajdziecie w odpowiednim Pamiętniku developera.

    ZMIANY I ULEPSZENIA
    Podczas poszukiwania Ekspedycji wyspy znajomych oraz znajomych z gildii nie będą już wyświetlane w wynikach.
    Osiągnięcie "Tytaniczne plony" będzie już poprawnie wliczał plony z kolonii.
    Zadanie "Fragmenty mapy jako waluta" będzie wymagało kupienia dostępnej przygody.
    Podpowiedź wyświetlana po wskazaniu kursorem celów w Księdze zadań będzie odświeżać się i wyświetlać poprawnie.
    Leśnicy wyświetlą komunikat “Pełne złoże", gdy zabraknie złóż do uzupełnienia.
    Wiadomości pocztowe z łupami Odkrywców, które aktywowały umiejętność “Dzika determinacja” będą oznaczone poprawnie.
    Budynki na 6 poziomie będą wliczane w Osiągnięcia wymagające posiadania pewnej liczby budynków na 5 poziomie.
    Częste rozłączenia z czatem nie powinny już występować.



    Jeśli macie ochotę podzielić się opiniami, zapraszamy tutaj.
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 09.07.2015 o 17:01

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.