Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Zalegajacy chleb w magazynach

  1. #11
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez browar69 Zobacz posta
    Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że wyłączenie piekarni lub ich usunięcie dalej nie rozwiązuje problemu nadmiaru osadników, których w żaden sposób nie da się sprzedać, rozdać.
    To odpal Krawca i spamuj rekrutami, 10k osadników masz mniej

  2. #12
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Zdaje sobie sprawe bo prawie caly czas mam limit populacji
    I mi to zupelnie nie przeszkadza ;p
    A w grach typu settlers trzeba sie zawsze liczyc z tym ze za pol roku czy rok moga ja totalnie wywrocic do gory nogami

  3. #13
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nadmiar to nie problem, problemem jest niedobor.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #14
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    Wbrew pozorom nowi gracze mają problem z chlebem. Brakuje im. Jak nie masz co z nim zrobić to rozdaj
    CENOWA DEMOLKA
    Najtaniej - tylko u Polka!


    Zgarnij już teraz najlepsze oferty -> waga Polk

  5. #15
    Osadnik Awatar fenixpiotr
    Dołączył
    21.11.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Kolonia
    ja myślę że to właśnie od poziomu zależy

    na 40 + już chleba nie brakuje, ale wcześniej bywało różnie, najczęściej brakowało
    inne surowce mają podobnie - teraz mam dużo napitku a żelaza malutko - a jaoś rok temu było odwrotnie


    Co do zurzywania chleba - utrzymanie wojska może wymagać chleba - ale już o tym pisałem w jednym z moich tematów...

    pozatym: jak masz pełny magazyn chleba to zboże zbiera się 2x szybciej - jeszcze zablokuj konie [tego też zawsze dużo mam] i zboże masz full w 3 dni.
    potem już tylko ze 2, 3 gospodarstwa wystarczają do utrzymania łańcucha produkcji w pełnym gazie - i to bez większych kosztów czy strat czasu

    nadmiar chleba ma swoje plusy
    +A+M+D+G+

  6. #16
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Kiedyś płakaliśmy, że magazyn prowiantu zawalony, bo ciągle za mało osadników na przygody, teraz osadników jest opór to marudzimy, że mamy z czego wojsko robić? To się kupy nie trzyma ;/

    browar69 po pierwsze, chyba nie nazwiesz tego tematu propozycją wprowadzenia jakiejś nowości? Na prawdę nie rozumiem, dlaczego entuzjastycznie mam podchodzić do czyjeś propozycji zwiększenia mi kosztów czegoś tam, bo on ma za dużo piekarni. A mi się przewala żelazo, to co, może jednak wrócimy do starych kosztów koloni? No bo skoro tak lepiej, niż gdybym miała wyłączyć jeden piec, to dlaczego nie?

    A po drugie, w czym ci przeszkadzają osadnicy? Jak uważasz, ze masz ich za dużo w gwieździe i ci przeszkadzają, to w ich okienku, w prawym, górnym roku masz x klik,klik i znik

  7. #17
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.09.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Złota Góra
    Chciałbym mieć taki problem :P

  8. #18
    Osadnik Awatar fenixpiotr
    Dołączył
    21.11.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Kolonia
    entuzjastycznie mam podchodzić do czyjeś propozycji zwiększenia mi kosztów czegoś tam
    entuzjazm podobno zawsze jest mile widzany - partycypacja jest najważniejsza.

    Cytat Zamieszczone przez misiasia
    do starych kosztów koloni?
    najlepiej jeszcze jakby kierownik gildii mógł dopuszczać tylko wybranych graczy do takiej kolonii
    nie byłoby problemu z natrętami co nie płacą a chcą kożystać...jeszcze jakby taki miał multikonto

    A po drugie, w czym ci przeszkadzają osadnicy?
    osadnicy jako gra w przeglądarce czy ci co grają...?
    +A+M+D+G+

  9. #19
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mieszacie dwa problemy, nadmiar chleba rozwiązuje się prosto, trzeba podjąć ciężką decyzję i pozbyć się części produkcji chleba- uzyskane miejsce bezcenne. Sama wiele razy musiałam zmieniać gospodarkę, bo zmiany w grze wymuszały takie działanie, no i nie płakałam z tego powodu, teraz też pozbyłam się połowy produkcji chleba i koni, silosów i gospodarstw które miesiąc wcześniej podniosłam na 6 poziom.

    Drugim problemem jest zbyt duża ilość osadników w dropie, faktycznie byłabym za tym aby te ilości zmniejszyć, bo osadnicy wylewają się z magazynu, zwłaszcza jak ktoś ma stałe premium i szkółki. Niby połowicznym rozwiązaniem jest podbijanie kolonii (ale to na przeszkodzie stoi wąskie gardło jakim jest zbrojownia), albo masowe robienie krawców w opcji zamiast ochotników, żołnierzy czy wybornych łuczników, mięso armatnie z rekrutów i łuczników, ale ile można robić tych krawców.

  10. #20
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Tia 10 tysiecy kazdej broni szturomowej robi sie bez premii 3 tygodnie;/
    Masakra to jest po prostu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.